Antoniego CalleiWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Callei, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Callei, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Callei, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Callei, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Callei, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Callei. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Callea
Anthony Callea na Wielokulturowym Festiwalu Canberra 2012, luty 2012
Anthony Callea na Wielokulturowym Festiwalu Canberra 2012, luty 2012
Informacje ogólne
Imi i nazwisko Anthony Cosmo Callea
Urodzi si ( 1982-12-13 )13 grudnia 1982
Melbourne , Australia
Gatunki Pop, pop rock , dance-pop
Zawód (y) Piosenkarz, autor tekstów, aktor teatru muzycznego
lata aktywnoci 2004-obecnie
Etykiety Sony Music Australia
(20042009)
ABC Music (20132015)
Sony Music Australia (2016obecnie)
Strona internetowa www .anthonycallea .com .au

Anthony Cosmo Callea (urodzony 13 grudnia 1982) to australijski piosenkarz i aktor teatralny, który zyska rozgos jako wicemistrz w sezonie 2004 Australian Idol . Debiutancki singiel Callei, cover Celine Dion i piosenki Andrei Bocelli The Prayer to najszybciej sprzedajcy si singiel australijskiego artysty, który przez pi tygodni utrzymywa pierwsze miejsce na licie ARIA Singles Chart , co jest rekordem debiutu singiel uczestnika Australian Idol i by drugim najlepiej sprzedajcym si australijskim singlem ostatniej dekady.

Callea ma na swoim koncie szereg nagród, w tym ARIA Music Award , Artyst Roku Channel V, Artyst Roku Pop Republic, MTV Viewers' Choice Award, Variety's Young Entertainer of the Year, MO Award oraz Gospel Music Award i jest znana za jego potny, wyszkolony gos i wszechstronno w wielu gatunkach w wydawnictwach i wystpach na ywo. Wszystkie utwory z wyjtkiem jednego z jego drugiego albumu A New Chapter zostay napisane przez niego. W padzierniku 2011 Callea wyda swoj pierwsz now muzyk od czterech lat, singiel zatytuowany Oh Oh Oh Oh Oh, sfinansowany przez siebie, wydany i rozpowszechniany jako w peni niezalene przedsiwzicie przez jego wasn firm producenck, Vox Enterprises. Utwór taneczno-popowy zosta napisany w Los Angeles z dwukrotnym nominowanym do nagrody Grammy i oficjalnym DJ-em zespou Black Eyed Peas , Poet Name Life. Sygnalizuje odejcie od ballad, z których jest znany i które ukazay si wycznie w formacie cyfrowym.

Jego albumy, DVD i single zadebiutoway w pierwszej dwudziestce ARIA Charts, z wyjtkiem Oh Oh Oh Oh, EPki zatytuowanej Last To Go wydanej w lutym 2012 roku i jego czwartego albumu wydanego w 2013 roku. Oh Oh Oh zadebiutowa na szóstym miejscu na oficjalnych listach przebojów AIR Charts Independent Music Charts , aw pierwszym tygodniu zadebiutowa na 17 miejscu listy ARIA Top 20 Australian Artists Singles Chart. Last To Go osign 7 pozycj na licie Independent Distribution Singles Chart.

W marcu 2013 roku ogoszono Callea podpisa rekordow umow z ABC Muzyki i wypuci swój trzeci studyjny album w dniu 26 kwietnia 2013 roku w nowej wersji, zatytuowany Trzydzieci , by pierwszym z dwóch albumów wydany w tym samym roku i byy rozprowadzane przez Universal Music . Drugim, wydanym 8 listopada 2013 roku, by witeczny album zatytuowany This Is Christmas . W sierpniu 2014 Callea wyda swój trzeci album z muzyk ABC, ale w przeciwiestwie do poprzednich albumów, by to Live DVD/CD Panie i Panowie: Pieni George'a Michaela nagrane i nagrane w Palms w Crown Melbourne . DVD zadebiutowao na pierwszym miejscu na australijskiej licie ARIA Charts. 5 sierpnia 2016 roku, po trzech albumach z ABC Music, Callea ogosi, e ponownie podpisa kontrakt z Sony Music Australia i wyda swój szósty album Backbone wraz z tras East Coast, która ma si ukaza we wrzeniu 2016 roku.

Wczesne ycie

W swoim pierwszym przedsiwziciu telewizyjnym Callea, znany jako Anthony De Fazio, pojawi si w odcinku Funky Squad The Wrong Side of the Tracks w 1995 roku. Jako dziecko zacz bra udzia w konkursach talentów i trenowa z Johnnym Young Youngiem. Szkoa talentów Czas talentów.

Australijski Idol

Zosta wybrany do finaowej 30. w serialu telewizyjnym Australijski Idol w 2004 roku. Na podstawie gosów widzów nie przeszed przez pierwsz rund konkursu, ale zosta zaproszony z powrotem jako Judge's Choice Wildcard, gdzie przyniós mu wystp miejsce w finaowej 12.

Przez tygodnie zawodów jego popularno wród australijskiej publicznoci rosa. Podczas swojego wystpu da kilka wystpów, które przyniosy mu wysokie uznanie jurorów, w tym jego wykonanie Most over Troubled Water Simona i Garfunkela , I Want to Know What Love Is Foreigner i Andrea Duet Bocelli i Céline Dion The Prayer. Sdzia Ian Dicko Dickson powiedzia, e wykonanie Callei tego ostatniego byo najlepsze, jakie widzia w cigu dwóch lat spdzonych w serialu. Zawody zakoczyy si w listopadzie 2004, kiedy Callea zaja drugie miejsce za Casey Donovan . Powoa si na Cosim De Vito jako swojego ulubionego zawodnika pierwszej serii australijskiego Idola. Callea bya pierwsz uczestniczk konkursu idolk, która nigdy nie znalaza si w pierwszej trójce zawodników, którzy mieli najmniej gosów tygodniowo.

Wystpy Australijskiego Idola

Kariera zawodowa

Callea natychmiast podpisa kontrakt z Sony/BMG Records , a jego pierwszy singiel The Prayer zosta wydany w grudniu 2004 roku. Zadebiutowa na pierwszym miejscu listy ARIA Singles Chart i pozosta tam przez pi kolejnych tygodni. W cigu siedmiu tygodni uzyska czterokrotn platyn , sprzedajc si w ponad 280 tys. egzemplarzy. W 2010 roku ARIA nazwaa go drugim najlepiej sprzedajcym si singlem ostatniej dekady, co równie uczynio go drugim najlepiej sprzedajcym si utworem australijskiego artysty tej dekady. Jego kolejny singiel, podwójny A-side Rain / Bridge over Troubled Water spdzi dwa tygodnie na pierwszym miejscu. Jego tytuowy album zadebiutowa na pierwszym miejscu w tygodniu 4 kwietnia 2005 roku i przez trzy tygodnie pozostawa na szczycie listy przebojów. Jego trzeci singiel Hurts So Bad zadebiutowa na dziesitym miejscu listy ARIA Charts, a ostatni singiel albumu Per Semper (for Always) zadebiutowa na pitym miejscu.

DVD Live in Concert Callei zostao wydane 7 listopada 2005 roku. Zadebiutowao na 3. miejscu listy ARIA DVD Chart i zostao nagrodzone

Status platynowy.

Callea wyda singiel Live for Love 26 maja ze swojego drugiego albumu A New Chapter , jedynego utworu na pycie, którego nie by wspóautorem. Zarówno singiel, jak i wydany 25 listopada 2006 roku album, zadebiutowa pod numerem 9. Album zawiera mieszank gatunków charakterystycznych dla Callei, w tym mocne ballady i bardziej dynamiczne utwory. Callea dooya take swoj wersj piosenki Briana McKnighta Home do kompilacyjnego albumu Home: Songs of Hope & Journey , który zosta wydany w celu zebrania funduszy dla BeyondBlue, organizacji antydepresyjnej. Drugi singiel Addicted to You zadebiutowa pod nr. 19 po wydaniu w lutym 2007 r.

Trzecie wydawnictwo Callei zostao wydane niezalenie. Callea wyda w 2011 roku gówny singiel Oh Oh Oh Oh do swojej nadchodzcej EPki. Dotar on do 17. miejsca na licie Australian Artist Singles Chart. EPka z 2012 roku zatytuowana Last To Go zaja 7 miejsce na licie Independent Distribution Music Chart.

Jego trzeci album studyjny Thirty z 2013 roku to zbiór inspirujcych piosenek obejmujcych artystów i muzyk, które miay na niego wpyw, z kilkoma oryginalnymi utworami.

Callea wydaa witeczny album 2013 , This Is Christmas z duetami z National Boys Choir i mem/aktorem Timem Campbellem .

Callea wydaa Backbone w 2016 roku, który zadebiutowa na pierwszym miejscu listy ARIA Charts .

We wrzeniu 2017 roku Callea wydaa ARIA Number 1 Hits in Symphony, która równie zadebiutowaa na 1. miejscu ARIA Charts.

W padzierniku 2019 Called wyda samodzielny singiel What's Wrong with Me . Nastpnie w 2020 roku pojawiy si Lonely i Shadows.

Praca charytatywna

Callea bya czci Tsunami Relief Telethon i zostaa zaproszona do wystpu na Balu Czerwonego Krzya w obecnoci ksicia Frederika i duskiej ksiniczki Marii . Wspópracowa z Fundacj Starlight, Królewskim Szpitalem Dziecicym w Melbourne, Fundacj Mirabel i Armi Zbawienia . Callea bya ambasadorem Perth Telethon 2007 dla Królewskiego Szpitala Dziecicego, aw 2007 zostaa mianowana oficjalnym ambasadorem Vision Australia . Po raz drugi zosta oficjalnym ambasadorem 2009 roku Vision Australia 's Carols By Candlelight . W 2016 roku Callea wystpia po raz trzynasty z rzdu na tym wydarzeniu.

Wycieczki

W lipcu 2005 roku Callea odbya tras koncertow po wschodnim wybrzeu Australii, dodajc kolejne daty po drodze w 2005 roku. Callea wspieraa podczas trasy koncertowej Tina Cousins . Od lipca do wrzenia 2007 Callea wyruszy w tras koncertow A New Chapter ze swoim czteroosobowym zespoem. Callea wykona utwory ze swojego albumu A New Chapter, a take niektóre z jego klasycznych piosenek, grajc 18 koncertów w caym kraju. 6 grudnia 2008 roku Anthony Callea wzi sobie wolne od biegu w Wicked i wróci na scen muzyczn na ekskluzywny australijski show w The Palms w Melbourne. W Szwecji by headlinerem na Sztokholmskim Festiwalu Pride 2011 .

Callea wspar swój album Thirty z 2013 roku podczas 7- dniowej trasy koncertowej po wschodniej Australii. 16 maja 2014 roku wystpi jednorazowy koncert pt. Panie i Panowie Pieni George'a Michaela . Koncert ten zosta nagrany i zostanie wydany jako 17-utworowa pyta CD/DVD 1 sierpnia 2014 roku. W czerwcu Callea ogosi przeduenie swojego koncertu Ladies & Gentlemen: The Songs of George Michael , z datami od wrzenia i padziernika do Perth, Adelaide, Brisbane, Sydney i Melbourne.

Wydarzenia wspópracy

Zgromadzone zespoy i Tattoo Choir towarzyszyy Callei podczas wykonywania swoich piosenek podczas Tattoo Spectacular w 2007 roku .

Callea i kilku australijskich wykonawców wystpio z Sydney Symphony w sali koncertowej Sydney Opera House w 2008 roku, w hodzie najwikszym utworom filmowym, jakie kiedykolwiek napisano. On i inni wykonali seri koncertów z Australian Philharmonic Orchestra na Sylwestra 2012 Timeless Classics w Sydney Opera House i Melbourne's Hamer Hall .

Callea by akt wsparcie dla australijskiego nodze Diana Ross s I Love You 2006 objazdu. Podczas Australian nodze Westlife s twarz w twarz Tour , Callea by support, Westlife Arena Tour w lutym 2007. Podobnie w Australii 2008, na Celine Dion na jej Taking Chances World Tour, on specjalny akt wsparcie go.

Callea by go specjalny australijskiego nodze Whitney Houston s nic prócz mioci World Tour w Brisbane w roku 2010. Trasa areny gra w Brisbane, Hope Estate Hunter Valley, Sydney, Melbourne, i wykoczone w Adelaide .

Doczy do Tina Arena jako go specjalny podczas jej trasy koncertowej National Australian Symphony of Life w 2012 roku. Wystpili duet miosny The Prayer and I Want to Spending My Lifetime Loving You z The Mask of Zorro . Ostatni koncert trasy w Hamer Hall w Melbourne zosta nakrcony na potrzeby specjalnego programu Foxtel wyemitowanego w 2012 roku i wydanego na CD i DVD 23 listopada 2012 roku.

Anthony zosta wybrany, aby wspiera Mariah Carey podczas jej pierwszych australijskich pokazów od 14 lat. Wystpi na jednym z trzech koncertów w Gold Coast Convention and Exhibition Centre w 2013 roku.

Anthony po raz kolejny doczy do Areny, kiedy wrócia do Sydney i Melbourne w lutym 2013 roku na cztery koncerty ze wzgldu na publiczne zapotrzebowanie na wykonanie jej bardzo popularnego koncertu Symphony of Life na Encore .

Wybitne wystpy

  • Jednorazowy specjalny koncert dla Australian Flood Victims na Rally For Relief w Rod Laver Arena Melbourne w styczniu 2011 roku
  • Luty 2009 doczy do Tina Arena, aby wykona zaimprowizowany wystp The Prayer na re-launch Grand Hyatt w Melbourne
  • wybrany do piewania dla królowej Elbiety II w marcu 2006 r. podczas naboestwa kocielnego Commonwealth Day w Sydney
  • Wystp w hodzie ofiarom tsunami z 2004 r. podczas ceremonii wrczenia nagród Logies w 2005 r.
  • W 2005 roku, podczas ostatniej podróy Luciano Pavarottiego do Australii, na prob Pavarottiego, Callea poleciaa do Perth, aby zapiewa na gali na cze tenora operowego.
  • zapiewa The Prayer podczas ARIA Music Awards 2005 po wygraniu najlepiej sprzedajcego si singla roku.
  • piewa Go the Distance podczas ceremonii otwarcia Olimpiad Specjalnych 2013 w regionie Azji i Pacyfiku. To bya spektakularna scena, która rozwietlia Newcastle.

Praca w telewizji

To trwa dwa sezony 2

W 2007 roku Callea bya jednym z profesjonalnych gosów w programie cotygodniowego konkursu muzycznego Seven Network , It Takes Two , w którym celebryci spoza brany muzycznej poczyli siy z profesjonalnymi piosenkarzami, aby co tydzie wystpowa w duecie. Callea zostaa poczona z radiowym DJ Jo Stanley i zaja drugie miejsce, rywalizujc z Jolene Anderson i Davidem Campbellem w finale.

Przedstawienia

To trwa dwa sezony 3

W 2008 roku Callea ponownie wystpia jako jeden z profesjonalnych gosów w programie cotygodniowego konkursu muzycznego Seven Network , It Takes Two , w którym celebryci spoza brany muzycznej cz siy z profesjonalnymi piosenkarzami, aby co tydzie wystpowa w duecie. Partnerem Callei w trzecim sezonie bya Ironwoman Candice Falzon . Callea i Falzon odpadli w siódmym tygodniu, zajmujc pite miejsce.

Ultimate School Musical: Sawa

Callea doczya do obsady filmu dokumentalnego Foxtel Ultimate School Musical: Fame w 2010 roku, krcc serial wraz z Ruby Rose i innymi osobami w Melbourne. Przedstawienie przedstawia dzieci w wieku szkolnym, które w cigu zaledwie szeciu tygodni próbuj zagra profesjonalny musical. Callea jest trenerem gosu w serialu.

Po ogólnokrajowych przesuchaniach studenci Essendon Keilor College w Melbourne zostali obsadzeni w 10-czciowej serii, która miaa premier wycznie na FOX8 pod przewodnictwem reysera Eddiego Perfecta , producenta teatralnego Johna Frosta, choreografa Kelley Abbey i piosenkarki Callei.

Jestem gwiazd... Zabierz mnie std! Seria 2

31 stycznia 2016 roku Callea zostaa ujawniona jako uczestniczka drugiego sezonu serialu Jestem gwiazd Zabierz mnie std! Australia . Callea zaja czwarte miejsce w serii za ostatecznym zwycizc Brendanem Fevol . Opisa równie swój czas w dungli jako jedno z najlepszych dowiadcze w jego yciu i mia nadziej, e zwikszy to wiadomo wybranej przez niego organizacji charytatywnej Lifeline (usuga wsparcia kryzysowego) .

Ucze sawy w Australii

W padzierniku 2020 r. Callea zostaa ogoszona jako rywalizujca gwiazda w pitym sezonie The Celebrity Apprentice Australia w 2021 r. Callea posza na program wspierajcy Children's Cancer Foundation i zebraa dla nich 20 000 USD, zanim zosta zwolniony w zadaniu 4 .

Teatr/Muzyka

We wrzeniu 2007 roku, w swojej pierwszej produkcji muzycznej, Callea zagra drugoplanow rol w Dead Man Walking , prawdziwej historii siostry Helen Prejean , niekonwencjonalnej zakonnicy, która towarzyszy mordercy Joe de Rocherowi podczas egzekucji. Bada przeciwstawne pragnienia zemsty i przebaczenia w tej ekstremalnej sytuacji oraz zobowizanie wymagane do kochania lub nienawidzenia bliniego.

W listopadzie 2007 Callea zagraa gówn rol Marka Cohena , filmowca i artyst wideo oraz wspólokatora Rogera, w perskiej produkcji amerykaskiego Tony Award i nagrodzonego Pulitzerem rockowym musicalu Rent . To bya druga muzyczna produkcja Callei. Zagra u boku swojego obecnego partnera, Tima Campbella . Callea wcieli si w rol Boqa w australijskiej premierze broadwayowskiego musicalu Wicked w Melbourne w latach 20082009, a w 2013 roku zosta obsadzony jako ucze gwiazdy rocka Rydell High, Johnny Casino, w australijskiej produkcji Grease (muzyka) u boku Roba Millsa jako Danny, i Gretel Scarlett jako Sandy. W filmie zagrali take Bert Newton, Todd McKenney, Lucy Maunder i Stephen Mahy .

ycie osobiste

W dniu 27 marca 2007 r., po spekulacjach i plotkach w tabloidach dotyczcych jego wystpów w Idolu , Callea publicznie przyzna, e jest gejem, wydajc owiadczenie potwierdzajce jego seksualno i dzikujc swoim fanom i jego ówczesnemu partnerowi, Paulowi Riggio, który pracowa jako koordynator talentów o Australijskim Idolu podczas wystpu Anthony'ego w serialu.

Tak, jestem gejem powiedziaa Callea. Teraz nie mam problemu z moj seksualnoci, ale zajo mi troch czasu, aby sta si pewnym siebie i szczliwym z tego, kim jestem. Teraz czuj si wystarczajco komfortowo, aby si oczyci. To ciar z moich ramion.

30 marca 2007 r. Michael Kirby , ówczesny sdzia Sdu Najwyszego Australii , opisa Calle jako podziwu godn Australijczyka za ujawnienie si. Justice Kirby doda: Jeli chodzi o wpyw na kultur popularn i zrozumienie rzeczywistoci ludzkiej rónorodnoci seksualnej , zamienibym dziesiciu sdziów na jednego popularnego piosenkarza.

Callea przyzna si równie, e cierpia na depresj w wieku nastoletnim, mówic: Przeszedem cik depresj . Nienawidziem siebie. Musiaem i do psychologa. Nie rozmawiaem z nikim. Moi rodzice nie wiedzieli, co jest nie tak ze mn." Od tego czasu Callea wspiera Beyondblue , australijsk inicjatyw przeciwko depresji, dostarczajc swoj wersj piosenki Briana McKnighta Home do albumu kompilacyjnego Home: Songs of Hope & Journey rónych australijskich artystów, aby zebra fundusze i zwróci uwag na organizacja i jej przyczyna.

W lutym 2008 roku on i aktor/piosenkarz Tim Campbell potwierdzili, e byli w zwizku po tym, jak zerwali ze swoimi partnerami, aby by razem. 18 sierpnia 2014 Campbell i Callea ogosili swoje zarczyny. Pobrali si w Nowej Zelandii w listopadzie 2014 roku.

Dyskografia

Wycieczki

  • Trasa Razem Znowu (2020)

Nagrody

Nagroda Kategoria O Wynik
2007
Nagrody Pop Republic 2007 Australijski Artysta Roku samego siebie 3rd
Australijskie nagrody muzyki gospel Nagroda za wybitne osignicia "Modlitwa" Wygraa
2006
MTV Australia Video Music Awards 2006 Coca-Cola Viewer's Choice Award 2006 samego siebie Wygraa
Dolly Teen Choice Awards 2006 Najgortszy album 2006 roku Anthony Callea Wygraa
2005
Nagrody Pop Republic 2005 Artysta Roku samego siebie Wygraa
Variety Club Heart Awards 2005 Mody Artysta Roku samego siebie Wygraa
Nagroda MO 2005 Australijski Wykonawca Roku samego siebie Mianowany
Nagroda MO 2005 Wspóczesny wykonawca rocka samego siebie Wygraa
Nagroda Artysty Roku Channel V w Oz 2005 Artysta Roku w Oz samego siebie Wygraa
Nagrody ARIA 2005 Najlepiej sprzedajcy si album Anthony Callea Mianowany
Nagrody ARIA 2005 Najlepiej sprzedajcy si singiel "Modlitwa" Wygraa
ARIA No.1 Chart Awards 2005 ARIA nr 1 Pojedynczy Deszcz/Most nad Niespokojn Wod Mianowany

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Agnieszka Czech

Uważam, że ten wpis o zmiennej Antoniego Callei jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Jakub Socha

Ten wpis o Antoniego Callei był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Rahul Sienkiewicz

Informacje o zmiennej Antoniego Callei są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Antoni Stankiewicz

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Antoniego Callei.

Peter Sikora

Dzięki za ten post na Antoniego Callei, właśnie tego potrzebowałem