Antoniego CaroWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Caro, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Caro, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Caro, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Caro, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Caro, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Caro. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Sir Anthony Caro
Anthony Caro zbalansowany.png
Urodzi si
Antoniego Alfreda Caro

( 1924-03-08 )8 marca 1924
Nowe Malden , Anglia
Zmar 23 padziernika 2013 (2013-10-23)(w wieku 89)
Londyn, Anglia
Narodowo brytyjski
Edukacja Politechnika Regent Street
Alma Mater Kolegium Chrystusa, Cambridge
Znany z Rzeba, rysunek
Wybitna praca
Dwadziecia cztery godziny (1960)
Wczesny poranek (1962)
Ruch Skonstruowana stalowa rzeba, abstrakcja , modernizm
Maonkowie
Sheila Girling
( m.  1949)
; 2 dzieci)
Nagrody CBE (1969)
Rycerstwo (1987)
Order Zasugi (2000)
Strona internetowa www .anthonycaro .org

Sir Anthony Alfred Caro OM CBE (8 marca 1924 23 padziernika 2013) by angielskim rzebiarzem abstrakcyjnym, którego twórczo charakteryzuje si montaami metalu przy uyciu znalezionych obiektów przemysowych. Jego styl by w stylu modernistycznej szkoy, na pocztku swojej kariery wspópracowa z Henrym Moore'em . By chwalony jako najwikszy brytyjski rzebiarz swojego pokolenia.

Wczesne ycie i edukacja

Caro urodzia si w New Malden w Anglii w ydowskiej rodzinie i bya najmodszym z trójki dzieci. Kiedy Caro mia trzy lata, jego ojciec, makler giedowy, przeniós rodzin na farm w Churt , Surrey. Caro ksztaci si w Charterhouse School, gdzie jego opiekun przedstawi go Charlesowi Wheelerowi . W wakacje studiowa w Farnham School of Art (obecnie University for the Creative Arts ) pracowa w pracowni Wheelera. Póniej uzyska dyplom inyniera w Christ's College w Cambridge . W 1946, po pewnym czasie w Royal Navy , studiowa rzeb na Politechnice Regent Street, po czym kontynuowa studia w Royal Academy Schools od 1947 do 1952.

Praca

Anthony Caro zetkn si z modernizmem , pracujc jako asystent Henry'ego Moore'a w latach pidziesitych. Po zapoznaniu si z amerykaskim rzebiarzem Davidem Smithem na pocztku lat 60., porzuci swoj wczeniejsz prac figuratywn i zacz konstruowa rzeby poprzez spawanie lub czenie kawaków stali, takich jak dwuteowniki, stalowe pyty i siatki. Dwadziecia cztery godziny (1960), w Tate Britain od 1975 roku, to jedna z jego najwczeniejszych abstrakcyjnych rzeb z malowanej stali. Czsto gotowy element by nastpnie malowany na odwany, paski kolor.

Caro odniosa midzynarodowy sukces pod koniec lat pidziesitych. Czsto przypisuje si mu znaczc innowacj polegajc na usuniciu rzeby z cokou, chocia Smith i Brâncui wczeniej podjli kroki w tym samym kierunku. Rzeby Caro s zwykle samonone i le bezporednio na pododze. W ten sposób usuwaj barier midzy dzieem a widzem, który jest zapraszany do podejcia i interakcji z rzeb ze wszystkich stron.

W 1982 roku Caro próbowa zorganizowa wystaw brytyjskiej sztuki abstrakcyjnej w poudniowoafrykaskich miasteczkach, kiedy pozna Roberta Lodera . W 1981 roku, przebywajc w stanie Nowy Jork, para rozwina pomys prowadzenia warsztatów dla profesjonalnych artystów, który przeksztaci si w Triangle Arts Trust . Zorganizowali pierwsze warsztaty Triangle w 1982 roku dla trzydziestu rzebiarzy i malarzy z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady w Pine Plains w Nowym Jorku.

W latach 80. prace Caro zmieniy kierunek, wprowadzajc bardziej dosowne elementy, z seri postaci zaczerpnitych z klasycznej Grecji . Po wizycie w Grecji w 1985 r. i dokadnym przestudiowaniu klasycznych fryzów, rozpocz seri wielkoformatowych prac narracyjnych, w tym Po Olimpii , panoram o dugoci ponad 23 metrów, inspirowan wityni Zeusa w Olimpii. Ostatnio próbowa instalacji na du skal , z których jedna, Sea Music , stoi na nabrzeu Poole w Dorset.

Na pocztku 2000 roku jego prace przedstawiay niemal naturalnej wielkoci postacie konne zbudowane z fragmentów drewna i terakoty na koniach gimnastyczek. W 2008 roku Caro otworzy swoj instalacj Kaplica wiata w kociele Saint Jean-Baptiste w Bourbourg (Francja) i wystawi cztery figuratywne rzeby gowy w National Portrait Gallery w Londynie. W 2011 roku Metropolitan Museum of Art zainstalowao na swoim dachu pi prac Caro. Od 2012 roku Caro pracowaa nad ogromn, wieloczciow rzeb, która zajmowaaby trzy przecznice Midtown Park Avenue.

Nauczanie

Caro bya take korepetytork w Saint Martin's School of Art w Londynie, inspirujc modsze pokolenie brytyjskich rzebiarzy abstrakcyjnych, prowadzone przez byych studentów i asystentów, w tym Phillipa Kinga , Tima Scotta , Williama G. Tuckera , Petera Hide'a i Richarda Deacona ; jak równie grupa reakcyjna obejmujca Bruce'a McLeana , Barry'ego Flanagana , Richarda Longa , Jana Dibbetsa , Davida Halla oraz Gilberta i George'a . Wraz z kilkoma byymi studentami zosta zaproszony do udziau w przeomowej wystawie w Muzeum ydowskim w Nowym Jorku w 1966 roku zatytuowanej Podstawowe Struktury reprezentujce brytyjskie wpywy na Now Sztuk. Caro wykadaa w Bennington College od 1963 do 1965 wraz z malarzem Julesem Olitskim i rzebiarzem Davidem Smithem .

Architektura i design

Caro wspópracowa równie ze znanymi architektami, w szczególnoci z Frankiem Gehrym , z którym w 1987 roku zbudowa drewnian wiosk w Nowym Jorku. Wraz z Normanem Fosterem i inynierem Chrisem Wise zaprojektowa londysk kadk Millennium Footbridge, która czy Tamiz midzy katedr w. Pawa a Tate Modern .

Wystawy

Od lat pidziesitych prace Caro s pokazywane w muzeach i galeriach na caym wiecie.

Jego pierwsza indywidualna wystawa odbya si w Galleria del Naviglio w Mediolanie w 1956 roku, a jego pierwsza indywidualna wystawa w Londynie w Gimpel Fils Gallery w nastpnym roku. Kolejna indywidualna wystawa odbya si w Whitechapel Art Gallery w 1963. W 1967 Caro zacz regularnie wystawia z Kasminem w Londynie, aw 1969 zacz wystawia z André Emmerichem w Nowym Jorku. W tym samym roku wystpi na Biennale w São Paulo z Johnem Hoylandem . W 2004 roku, z okazji jego 80. urodzin, Tate Britain i inne galerie zorganizoway wystawy jego prac.

Wystawy muzealne Caro obejmuj Anthony Caro: A Retrospective w Museum of Modern Art w Nowym Jorku (1975, podró do Walker Art Center w Minneapolis, Museum of Fine Arts w Houston i Museum of Fine Arts w Bostonie ); Anthony Caro, Muzeum Sztuki Wspóczesnej, Tokio (1995); "Anthony Caro", Tate Britain , Londyn (2005); trzy muzea w Pas-de-Calais we Francji (2008), towarzyszce otwarciu jego Kaplicy wiata w Bourbourg; oraz Anthony Caro na dachu, Metropolitan Museum of Art , Nowy Jork (2011). W 2012 roku Yale Centre for British Art zaprezentowao Caro: Close Up.

Od 1 czerwca do 27 padziernika 2013 w zwizku z 55. Biennale w Wenecji wystawia w Museo Correr , Wenecja, Wochy. Wystawa bya wczona w chwili jego mierci.

Uznanie

Caro zosta pasowany na rycerza w 1987 roku i otrzyma Order Zasugi w maju 2000 roku. Otrzyma wiele nagród, w tym Praemium Imperiale for Sculpture w Tokio w 1992 roku i Lifetime Achievement Award for Sculpture w 1997 roku.

ycie osobiste

W 1949 Caro polubia malark Sheil Girling (1924-2015) i mieli razem dwóch synów, Timothy'ego (ur. 1951) i Paula (ur. 1958).

mier

Caro mia 89 lat, kiedy 23 padziernika 2013 roku zmar na atak serca. Zosta wychwalany jako delikatny czowiek o pionierskim duchu przez redaktora BBC ds. sztuki, Willa Gompertza i jednego z najwikszych rzebiarzy drugiej poowy XX wieku. przez dyrektora naczelnego Royal Academy of Arts, Charlesa Saumareza Smitha .

Bibliografia

Dalsza lektura

 • Barker, Ian, Anthony Caro: W poszukiwaniu nowej rzeby (Aldershot: Lund Humphries, 2004) ISBN  978-0-85331-910-8 .
 • Reid, Mary, Anthony Caro: Rysunek w kosmosie (Farnham: Lund Humphries, 2009) ISBN  978-1-84822-030-0 .
 • Wilkin, Karen , Anthony Caro: Wntrze i zewntrzne (Farnham: Lund Humphries, 2009) ISBN  978-1-84822-031-7 .
 • Julius Bryant, Julius, Anthony Caro: rzeba figuratywna i narracyjna (Farnham: Lund Humphries, 2009) ISBN  978-1-84822-032-4 .
 • Westley Smith, HF, Anthony Caro: Mae rzeby (Farnham, Lund Humphries, 2010) ISBN  978-1-84822-051-5 .
 • Moorhouse, Paul, Anthony Caro: Obecno (Farnham, Lund Humphries, 2010) ISBN  978-1-84822-053-9 .
 • Saunders, Wade, Anthony Caro Najnowsze rzeby (Baltimore, Galeria C. Grimaldis, 1987).
 • Millard, Charles, Anthony Caro Prace z lat 80. (Baltimore, Galeria C. Grimaldis, 1989).
 • Payton, Neal, Rzeba Anthony'ego Caro: ku architekturze, ostatnie brzy (Baltimore, Galeria C. Grimaldis, 1994) ASIN B0006RO25G.
 • Adams, Virginia K., Anthony Caro A Survey (Baltimore, C. Grimaldis Gallery, 2004) ASIN B003X59K3C.
 • Anthony Caro w Narodowej Galerii Australii Kenneth Tyler Collection

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Aldona Sobolewski

Informacje o zmiennej Antoniego Caro są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Thomas Lech

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Renata Kowalczyk

W tym poście o Antoniego Caro dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.