Antoniego Chen Anthony ChenWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Chen Anthony Chen, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Chen Anthony Chen, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Chen Anthony Chen, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Chen Anthony Chen, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Chen Anthony Chen, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Chen Anthony Chen. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Chen
Urodzi si ( 1984-04-18 )18 kwietnia 1984
Alma Mater Pastwowa Wysza Szkoa Filmowa i Telewizyjna
Zawód Reyser, scenarzysta, producent filmowy
lata aktywnoci 2005-obecnie
Maonka(e)
Rachel Yan
( m.  2009)
Dzieci 1
chiskie imi
Tradycyjne chiskie
Chiski uproszczony

Anthony Chen ( chiski :; urodzony 18 kwietnia 1984) to singapurski reyser filmowy, scenarzysta i producent filmowy. Wyreyserowa dwa filmy fabularne Ilo Ilo (2013) i Pora deszczowa (2019).

Jego debiutem fabularnym, Ilo Ilo , zdoby Zot Kamer w 2013 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes , czynic go jedynym Singapuru zostay przyznane w Cannes. Film przyniós mu take nagrod za osignicie reyserskie podczas Asia Pacific Screen Awards w 2013 roku oraz nagrod Zotego Konia dla najlepszego filmu fabularnego , najlepszego nowego reysera i najlepszego oryginalnego scenariusza.

Wczesne ycie

Chen urodzi si 18 kwietnia 1984 roku w rodzinie Bernarda i Joan Tai. Od najmodszych lat interesowa si filmem, Chen uczszcza do szkoy podstawowej Nan Hua, chiskiego liceum (obecnie Hwa Chong Institution ) i politechniki Ngee Ann . Jego film dyplomowy na Politechnice Ngee Ann, G-23 (2005), by pokazywany na wielu midzynarodowych festiwalach filmowych i zdobywa nagrody we Francji, Korei i Belgii.

Kariera zawodowa

Krótkie filmy

W 2007 i 2008 roku Chen wyreyserowa odpowiednio Ah Ma i Haze . Oba spotkay si z przychyln krytyk. Ah Ma otrzyma Specjalne Wyrónienie w konkursie filmów krótkometraowych na prestiowym Festiwalu Filmowym w Cannes , co czyni go pierwszym singapurskim filmem, który zdoby nagrod na festiwalu.

Po obowizkowym poborze do wojska Chen zosta przyjty do Narodowej Szkoy Filmowej i Telewizyjnej (NFTS) w Wielkiej Brytanii. Ukoczenie studiów w 2010 roku, dwa z jego filmów krótkometraowych, Distance i Lighthouse , zostay wydane w tym roku. Byy one kontynuowane z Karang Guni (2012) i Homesick (2013). The Break Away (2021) to krótkometraowy wkad Chena do antologii Rok wiecznej burzy, wybranej na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2021 roku.

Filmy z fabu

Ilo Ilo , pierwszy film fabularny Chena, ukaza si 29 sierpnia 2013 roku w singapurskich teatrach. Chen by reyserem, producentem i scenarzyst. Wedug Chena, film zosta zainspirowany prawdziw pokojówk, która pracowaa dla rodziny Chena, gdy by dzieckiem. Po wiatowym debiucie na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku , Ilo Ilo otrzyma pitnastominutow owacj na stojco, a Chen zdoby upragnion Zot Kamer . Premier Singapuru Lee Hsien Loong zwróci uwag na osignicia Chena, gratulujc jemu i obsadzie filmu na Facebooku.

19 padziernika 2013 roku Ilo Ilo zdoby nagrod Sutherlanda dla najlepszego pierwszego filmu na Londyskim Festiwalu Filmowym . (Tego samego wieczoru jeden z wykadowców Chena w NFTS, Pawe Pawlikowski , zdoby dla Idy nagrod dla najlepszego filmu ).

Wraz z Ilo Ilo , Anthony Chen równie przeszed do historii, stajc si pierwszym Singapurczykiem, który wygra nagrod dla najlepszego filmu i najlepszego nowego reysera na 50. edycji Golden Horse Awards . Chen wygraa take najlepszy scenariusz oryginalny, a Yeo Yann Yann zdobya nagrod dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rol w filmie. Dla Ilo Ilo Chen zosta uznany za jednego z corocznych rankingów magazynu Variety 10 Directors to Watch.

We wrzeniu 2015 roku ogoszono, e Distance , film zoony, dla którego Chen peni funkcj producenta wykonawczego i scenarzysty, otworzy festiwal Golden Horse Film Festival 2015 na Tajwanie. Dystans skada si z segmentów trzech reyserów: Xin Yukun, Tan Shijie i Sivaroj Kongsakul, odpowiednio z Chin, Singapuru i Tajlandii.

Wiosn 2018 roku Chen rozpocz produkcj swojego drugiego filmu fabularnego, Pora deszczowa, w której ponownie spotyka si z gwiazdami Ilo Ilo, Yeo Yann Yann i Koh Jia Ler. Film mia swoj premier na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i by nominowany do 6 nagród Zotego Konia, a Yeo Yann Yann zdobya swojego drugiego Zotego Konia dla najlepszej aktorki.

ycie osobiste

W 2009 roku Chen polubi Rachel Yan, któr pozna podczas pobytu w Londynie w 2007 roku. Ich syn urodzi si w sierpniu 2018 roku.

Filmografia

Filmy z fabu

Krótkie filmy

  • G-23 (2005)
  • Ach ma (2007)
  • Mgieka (2008)
  • Hotel 66 (2009)
  • Odlego (2010)
  • Latarnia morska (2010)
  • Kolacja zjazdowa (2011)
  • Karang Guni (2012)
  • Tsknota za domem (2013)
  • Ucieczka (2021), jako cz antologii Rok wiecznej burzy

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Aldona Gajewski

Informacje o zmiennej Antoniego Chen Anthony Chen są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Irmina Kalinowski

Wreszcie artykuł o Antoniego Chen Anthony Chen, który jest łatwy do przeczytania.

Zbigniew Filipiak

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.