Antoniego ColemanaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Colemana, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Colemana, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Colemana, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Colemana, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Colemana, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Colemana. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony'ego Colemana
Coleman w Café Fixe, 9 padziernika 2012)
Coleman w Café Fixe, 9 padziernika 2012)
Informacje ogólne
Urodzi si ( 30.08.1955 )30 sierpnia 1955
Nowy Jork, USA
Gatunki jazz awangardowy , free jazz , klezmer
Zawód (y) Muzyk, kompozytor
Instrumenty Fortepian, instrumenty klawiszowe
lata aktywnoci 1977-obecnie
Etykiety Cadyk , Knitting Factory , Hathut
Akty powizane Odcie sefardyjski, Samonienawidzcy, Roy Nathanson

Anthony Coleman (ur. 30 sierpnia 1955) to awangardowy pianista jazzowy. W latach 80. i 90. wspópracowa z Johnem Zornem przy Cobra , Nocy Krysztaowej , The Big Gundown , Archery i Spillane i pomóg wprowadzi nowoczesn muzyk ydowsk w XXI wiek.

Kariera zawodowa

W wieku trzynastu lat Coleman rozpocz nauk gry na fortepianie u Jakiego Byarda . W New England Conservatory of Music studiowa u George'a Russella , Donalda Martino i Malcolma Peytona .

Wspópracownicy Colemana na przestrzeni lat zostay wczone gitarzysta Elliotta Sharpa , trbacz Dave Douglas , akordeonista Guy Klucevsek , kompozytor David Shea, byy kapitan Beefheart czonkiem zespou Gary Lucas , klasycznej i klezmerskiej klarnecista David Krakauer , gitarzysta Marc Ribot , basista Greg Cohen , perkusista Joey Baron i saksofonista Roy Nathanson .

Kompozycje i solowe prace Colemana odzwierciedlaj jego zainteresowanie ydowskim pochodzeniem. Jego grupy Sefardic Tinge i Selfhaters w latach 90. baday zarówno yw, bogat i wybuja muzyczn spucizn, jak i mrocznie opisyway lament kultury mniejszoci w diasporze. Sefardic Tinge intensywnie koncertowa, zwaszcza w caej Europie, w latach 90. i na pocztku XXI wieku.

Coleman Disco by Night to dzieo zainspirowane wizyt do ojczyzny jego rodziny Jugosawii i zosta jego pierwszym powanym solowa pyta wydana przez japosk Avant Records w 1992 roku Shmutsige Magnaten , w którym gra pieni jidysz kompozytora ludowa Mordechaja Gebirtiga , ofiara of the Holocaust zosta równie wydany przez Tzadik Records w 2006 roku. Zosta nagrany na ywo o pónocy w najstarszej synagodze w Krakowie, kilka kroków od miejsca urodzenia Gebirtiga podczas dorocznego Krakowskiego Festiwalu Muzyki ydowskiej w 2005 roku.

Jego albumy duetów, The Coming Great Millenium , Lobster & Friend i I Could've Been a Drum with Roy Nathanson , gównie eksploruj zabawne, frywolne i radosne obok nostalgicznych serc i umysów ydów we wspóczesnej i starej Ameryce. Nagrania te charakteryzuj wolny styl gry Colemana, a take jego wieloinstrumentalne moliwoci, w tym operowanie samplami, puzonami, perkusj, a take fortepianem i gosem. Coleman i Nathanson wystpowali w caych Stanach Zjednoczonych i Europie.

Coleman jest równie utalentowanym kompozytorem, którego wiele utworów zamawiao wiele zespoów, w tym utwór Pushy Blueness z 2006 roku, który zosta wydany przez Tzadik.

Jego prace obejmuj Damaged by Sunlight , wydany na DVD we Francji przez La Huit, album Freakish: Anthony Coleman plays Jelly Roll Morton (Tzadik); miesiczna rezydencja w Wenecji jako go Venetian Heritage na zamówienie paryskiego zespou Erik Satie: Echoes From Elsewhere ; tournee po Japonii i Europie z zespoem Los Cubanos Postizos gitarzysty Marca Ribota; wykad/performance w ramach sympozjum "Anton Webern und das Komponieren im 20 Jahrhundert" (Neue Perspektiven, Bazylea, Szwajcaria) oraz zamówienie Brooklyskiej Orkiestry Smyczkowej ( Empfindsamer ).

Od 2005 roku wykada w New England Conservatory of Music, a od 2012 roku Mannes College New School for Music. Jego album The End of Summer zawiera jego NEC Ensemble Survivors Breakfast.

Inne czynnoci

Coleman ukoczy studia kompozytorskie w New England Conservatory of Music i Yale School of Music oraz uczestniczy w seminarium Mauricio Kagela w Centre Acanthes w Aix-en-Provence we Francji. By stypendyst i rezydentem nowojorskiej Fundacji Sztuki, Djerassi Colony, Civitella Ranieri Center, Freie und Hansestadt Hamburg Kulturbehörde i Yellow Springs Arts Center. Wiosenny semestr 2003 spdzi uczc teorii i kompozycji w Bennington College w Vermont. W 2004 roku by przedmiotem trzydniowego festiwalu Abstract Adventures w Brukseli w Belgii.

Coleman pisze artykuy do magazynu All About Jazz and Bomb i by wspótwórc zbioru esejów Johna Zorna Arcana: Musicians on Music w 2000 roku.

Filmy

W poowie lat 90. Coleman pojawi si w Sabbath in Paradise , dokumencie Claudii Heuermann o ydowskiej muzyce na awangardowej scenie ródmiecia w Nowym Jorku, A Bookshelf on Top of the Sky , dokumencie Heuermann o Johnie Zornie i Follow Eden . W 2005 roku Coleman udzieli wywiadu dla filmu dokumentalnego Marca Ribota The Lost String , wyreyserowanego przez Anais Prosaic.

Dyskografia

Jako lider

Jako sideman

Z Ronem Andersonem

Z Andre Centazzo

  • Powrót do przyszoci ( Ictus , 2005)

Z Davem Douglasem

Z Davidem Krakauerem

Z Ikue Mori

  • Strona B (Cadyk, 1998)
  • Sto aspektów ksiyca (cadyk, 2000)

Z Markiem Ribotem

Z Wadad Leo Smith

Z Johnem Zornem

Filmografia

  • Szabat w raju (1997)
  • Póka na ksiki na szczycie nieba: 12 historii o Johnie Zornie (1999)
  • Zagubiona struna (2005)
  • ladami Edenu (2006)

Kompozycje

  • otewski Counter-Gambit na orkiestr kameraln
  • Mise i Abime
  • Do widzenia i powodzenia

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Asia Tomczak

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Antoniego Colemana.

Kornelia Wierzbicki

W tym poście o Antoniego Colemana dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Edyta Zalewski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Honorata Kopeć

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Antoniego Colemana i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.