Antoniego CorleoneWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Corleone, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Corleone, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Corleone, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Corleone, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Corleone, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Corleone. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Corleone
The Godfather charakter
Pierwsze pojawienie si Ojciec chrzestny
Ostatni wystp Ojciec chrzestny III
Stworzone przez Mario Puzo
Grany przez
  • Anthony Gounaris ( Ojciec Chrzestny )
  • James Gounaris ( Ojciec chrzestny II )
  • Franc D'Ambrosio ( Ojciec chrzestny III )
Informacje we wszechwiecie
Przezwisko Tony
Pe Mczyzna
Zawód piewak operowy
Rodzina Rodzina Corleone
Religia rzymskokatolicki

Anthony Vito Tony Corleone to fikcyjna posta z trylogii Ojciec chrzestny w reyserii Francisa Forda Coppoli . Jest synem Michaela Corleone ( Al Pacino ) i Kay Adams ( Diane Keaton ) oraz starszym bratem Mary Corleone ( Sofia Coppola ). Chocia Anthony nigdy nie by gówn postaci w pierwszych dwóch filmach, gówne wydarzenia w jego yciu byy tem kluczowych czci drugiego filmu, a jego zwizek z ojcem jest punktem fabularnym w trzecim filmie.

Nie jest wymieniony z imienia w powieci . Bohater filmu otrzyma imi Anthony po trzylatku, który przedstawi go w pierwszym wystpie, poniewa lepiej reagowa na wasne imi.

Biografia postaci fikcyjnej

Ojciec chrzestny (powie)

Mówi si, e Michael i Kay maj dwóch synów, ale aden z nich nie jest wymieniony z imienia.

Ojciec chrzestny (film)

Anthony ma niewielk rol w pierwszym filmie; jego jedyn scen konsekwencji jest to, e jest wiadkiem mierci swojego dziadka, Vito Corleone ( Marlon Brando ), który umiera podczas zabawy z nim w ogrodzie.

W jego posta wcieli si Anthony Gounaris. Bohaterowi nadano imi Anthony, poniewa uwaano, e 3-letni Gounaris zareaguje najlepiej, jeli uyje jego wasnego imienia. Ojciec chrzestny jest jak dotd jedyn rol Gounarisa.

Ojciec chrzestny, cz II

Wtek fabularny drugiego filmu rozpoczyna si w 1958 roku, wraz z pierwsz komuni Anthony'ego . Kontynuacj jest ekstrawagancki bankiet na jego cze w rodzinnej posiadoci w pobliu jeziora Tahoe . W tym czasie czas jego ojca jest w duej mierze zajty zajmowaniem si rodzinnym biznesem, co jest staym tematem w caym filmie. Anthony otrzymuje wiele prezentów, gównie od osób, których nie zna, co go dezorientuje. Póniej w filmie on i jego siostra Mary sysz kótni rodziców; Kay wyraa swoje obawy, e ludzie Michaela s gównymi towarzyszami zabaw Anthony'ego. Michael nie chce uwierzy, e wpyn na swojego syna w jakikolwiek negatywny sposób.

Po tym, jak Michael i Kay si rozwiedli, Michael odmawia jej zobaczenia si z Anthonym i Mary. Anthony wydaje si mie al do roli matki w rozstaniu rodziców i jest ponury i nieczuy podczas jej wizyty, zaaranowanej potajemnie przez jego ciotk Connie ( Talia Shire ), siostr Michaela. Michael dowiaduje si o nieautoryzowanej wizycie Kay i odsya j chodno. Pod koniec filmu Anthony nawiza blisk relacj ze swoim wujkiem Fredo ( John Cazale ), bratem Michaela. Kiedy maj i razem na ryby, Michael odwouje Anthony'ego, nalegajc, by towarzyszy mu do Reno . Fredo zostaje nastpnie zamordowany przez Al Neri ( Richard Bright ) na rozkaz Michaela.

W jego posta wcieli si James Gounaris, brat aktora pierwszego filmu. Nigdy nie przyj kolejnej roli aktorskiej.

Ojciec chrzestny III

Jaki czas przed wydarzeniami z filmu Michael przekaza Kay opiek nad Anthonym i Mary, aby moga nadzorowa ich edukacj. Antoni, obecnie dorosy, wraz z matk i siostr Maryj uczestniczy w ceremonii, podczas której Michael otrzymuje cytat od papiea . Na bankiecie, który nastpuje, Anthony, wraz z Kay, konfrontuje si z ojcem i mówi mu, e rzuca szko prawnicz, by zrobi karier w operze i nigdy nie doczy do rodzinnego biznesu. Rozwcieczony Michael chce, eby skoczy szko prawnicz. Michael w kocu ustpuje pod naciskiem Kay. Prywatnie mówi Michaelowi, e Anthony wie, e zabi Fredo.

Kariera Anthony'ego zakoczya si sukcesem, a on ma zadebiutowa w operze jako gówna posta w Cavalleria Rusticana , w Palermo na Sycylii , w Niedziel Wielkanocn . Jego rodzina docza do niego na Sycylii na premier. Dzie wczeniej, w prezencie dla Michaela, wykonuje tradycyjn sycylijsk ballad Brucia La Terra (oficjalny temat trylogii). Podczas tej podróy Anthony, podobnie jak jego rodzice, nie pochwala romansu Mary z ich kuzynem Vincentem Corleone ( Andy García ).

Film koczy si wystpem Anthony'ego. Cho produkcja jest sukcesem, jest ona w cieniu licznych morderstw i zabójstw prowadzcych do, w trakcie i po niej w szczególnoci jego siostry Mary, która zostaa przypadkowo zabita przez zabójc podczas zamachu na ycie Michaela. Anthony jest ostatnio widziany rozpaczajc nad ciaem Mary, wraz z Michaelem i Kay. Wcieli si w niego piosenkarz Franc D'Ambrosio.

powieci sequel

Anthony pojawia si Mark Winegardner s sequel powieci The Godfather Returns i Zemsta ojca chrzestnego . W poprzedniej powieci jest wiadkiem morderstwa Fredo z okna swojej sypialni, wyjaniajc objawienie trzeciego filmu, e zna prawd o mierci wuja. W tych powieciach Anthony ma trudn relacj z ojcem; kocha Michaela, ale nie chce sta si taki jak on. Ambiwalencja Anthony'ego rani Michaela, ale on to rozumie, tak jak kiedy czu to samo w stosunku do wasnego ojca.

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Kaja Grabowski

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Antoniego Corleone.

Wioletta Szczepaniak

Informacje o zmiennej Antoniego Corleone są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Bartosz Rak

Ten wpis na Antoniego Corleone pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Sandra Kowal

Wreszcie artykuł o Antoniego Corleone, który jest łatwy do przeczytania.