Antoniego de la RocheWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego de la Roche, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego de la Roche, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego de la Roche, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego de la Roche, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego de la Roche, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego de la Roche. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Drygalski Fjord , moliwe miejsce pobytu la Roche w Georgii Poudniowej

Anthony de la Roché , urodzony w XVII wieku ( w niektórych ródach pisany równie jako Antoine de la Roché , Antonio de la Roché lub Antonio de la Roca ) by angielskim kupcem urodzonym w Londynie, z ojca francuskiego hugenota i matki Angielki . Podczas komercyjnej podróy midzy Europ a Ameryk Poudniow zosta zepchnity z kursu i odwiedzi antarktyczn wysp Georgi Poudniow , dokonujc pierwszego odkrycia ldu na poudnie od Konwergencji Antarktycznej .

1675 Podró

Odkrycie Poudniowej Gruzji

Po przejciu statku 350-tonowy w Hamburgu i uzyska pozwolenie od wadz hiszpaskich w handlu w Ameryce hiszpaskiej , La Roche nazywany na Wyspach Kanaryjskich , w maju 1674, aw padzierniku tego roku przyby do portu Callao w Wicekrólestwo Peru drodze od Le Maire Strait i Przyldek Horn . W drodze powrotnej, pync z wyspy Chiloé ( Chile ) do Bahia de Todos os Santos ( Salvador, Brazylia ), w kwietniu 1675 r. la Roché okry Przyldek Horn i zosta przytoczony burzliwymi warunkami na trudnych wodach nieopodal Staten Island (Isla de los Estados). ) . Jego statek nie przepyn zgodnie z yczeniem cieniny Le Maire ani nie okry wschodniego kraca Staten Island (tj. sprawi, e mityczna Cienina Brouwera bya obecna na starych mapach od czasu holenderskiej ekspedycji admiraa Hendrika Brouwera w 1643 r. ) i zosta przewieziony daleko do zamiast tego na wschodzie. W kocu znaleli schronienie w jednej z poudniowych zatok Georgii Poudniowej prawdopodobnie Drygalski Fjord wedug niektórych ekspertów gdzie zniszczony statek zakotwiczy na dwa tygodnie.

Wedug raportu la Roché opublikowanego w Londynie w 1678 r. i jego podsumowania z 1690 r. odnaleli Zatok, w której zakotwiczyli blisko Przyldka lub Przyldka, który rozciga si na poudniowy wschód na 28, 30 i 40 sniach Piasek i Skaa . Otaczajcy j zlodowaciay , górzysty teren zosta opisany jako niektóre Góry niene w pobliu Wybrzea, ze z pogod. Gdy pogoda si poprawia, statek wypyn w rejs i okrajc poudniowo-wschodni kraniec Georgii Poudniowej , ujrzeli Clerke Rocks dalej na poudniowy wschód.

Ldowanie na wyspie Gough

Kilka dni po wyjedzie z Georgii Poudniowej la Roche natkn si na inn niezamieszkan wysp , gdzie znaleli wod, drewno i ryby i spdzi sze dni nie widzc adnego czowieka, czynic w ten sposób, jak uwaaj niektórzy historycy, pierwsze ldowanie na wyspa na poudniowym Atlantyku , odkryta przez portugalskiego eglarza Gonçalo Álvaresa w 1505 lub 1506 roku ( od 1731 znana jako wyspa Gough ).

La Roche z powodzeniem dotar do brazylijskiego portu Salvador i ostatecznie dotar do La Rochelle we Francji 29 wrzenia 1675 roku.

Spucizna

Wkrótce po rejsie kartografowie zaczli przedstawia na swoich mapach Wysp Roché i Cieniny de la Roche oddzielajce wysp od Nieznanego Ziemi na poudniowym wschodzie, ku czci odkrywcy.

Kapitan James Cook by wiadom odkrycia la Roche, wspominajc o nim w swoim dzienniku statku po zblieniu si do Georgii Poudniowej w styczniu 1775 roku. Jednak Cook dokona pierwszego zarejestrowanego ldowania, zbada i zmapowa wysp Roche, zmieniajc jej nazw na króla Jerzego III .

Drugi kiedykolwiek map of Georgia Poudniowa , wykonany w 1802 roku przez kapitana Isaac Pendleton amerykaskiego uszczelniajcej naczynia Unii i reprodukowane przez woskiego polarnego kartografa A. Faustini w 1906 roku, by uprawniony Georgia Poudniowa; Odkryta przez Francuza La Roche w roku 1675 . (Pendleton popeni bd co do narodowoci la Roche ze wzgldu na jego francuskie nazwisko.)

Mapy przedstawiajce odkrycie la Roche

W szczególnoci nowo odkryta wyspa pojawia si na nastpujcych XVIIXVIII-wiecznych mapach:

Korona

Roché szczytowa , najwysza funkcja na Bird Island, Georgia Poudniowa i Roche lodowiec w Vinson Massif , Antarktyda s nazwane Anthony de la Roche.

Zobacz te

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Jacek Andrzejewski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Stanislaw Kaczyński

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antoniego de la Roche, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Irina Konieczna

Artykuł o Antoniego de la Roche jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Marina Olszewski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Antoniego de la Roche, daje dużo pewności.