Antoniego DexteraWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Dextera, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Dextera, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Dextera, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Dextera, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Dextera, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Dextera. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Dextera
Zbójca (1952) zwiastun 1.jpg
Anthony Dexter i Gale Robbins w
The Brigand (1952)
Urodzi si
Walter Reinhold Alfred Fleischmann

( 1913-01-19 )19 stycznia 1913
Talmage, Nebraska , Stany Zjednoczone
Zmar 27 marca 2001 (2001-03-27)(w wieku 88 lat)
Greeley, Kolorado , Stany Zjednoczone
Miejsce odpoczynku Cmentarz Luteraski w. Pawa, Talmage
Narodowo amerykaski
Inne nazwy Tony Dexter
Walter Craig
Zawód Aktor
lata aktywnoci 1951-1967

Anthony John Tony Dexter (ur. Walter Reinhold Alfred Fleischmann , 19 stycznia 1913 27 marca 2001) by amerykaskim aktorem znanym z uderzajcego podobiestwa do bohatera filmów niemych Rudolpha Valentino , którego gra w biografii Valentino z 1951 roku . Dexter czasami uywa pseudonimu Walter Craig . By znany z portretowania wielu prawdziwych postaci, takich jak Kapitan John Smith , Kapitan William Kidd , Billy the Kid i Christopher Columbus .

Biografia

Urodzony jako Walter Reinhold Alfred Fleischmann w Nebrasce , otrzyma stypendium sportowe w St. Olaf College w Northfield w Minnesocie, a nastpnie uzyska tytu magistra sztuki na Uniwersytecie Iowa . W czasie II wojny wiatowej suy w Subach Specjalnych Armii USA w Anglii zdobywajc stopie sieranta. Po wojnie wystpowa w broadwayowskich produkcjach Trzech sióstr , Ah, Wilderness i Barretts of Wimpole Street .

Przygotowujc filmow biografi Rudolpha Valentino , Valentino , producent Edward Small wybra Dextera na gówn rol sporód ponad 75 000 zgosze i 400 prób ekranowych . Jego niewiarygodne podobiestwo do Valentino doprowadzio do kontraktu z Columbia Pictures , ale utrudnio mu osignicie znaczcych ról filmowych. Kiedy Dexter zerwa kontrakt z Edwardem Smallem, poniewa producent chcia wykorzysta go wycznie w rolach typu Valentino, Dexter wkrótce odkry, e inni producenci yczyli sobie tego samego - za mniejsze pienidze. Zrealizowa take trzech nieudanych pilotów telewizyjnych , w tym dwóch zawadiaków.

W 1960 roku, gocinnie wystpi w telewizji Gene'a Barry'ego Western Bat Masterson , grajc du i rzadk rol jako dugoletni pomocnik Bat Mastersona, Allesandro Valina w filmie S2E35 "The Big Gamble".

Po zakoczeniu kariery filmowej Dexter, obecnie znany jako Walter Craig, uczy angielskiego w szkole redniej, mowy i zaj teatralnych w Eagle Rock High School (okoo 1968-1978) w rejonie Los Angeles. Kiedy przeszed na emerytur z nauczania, Craig przeniós si do Greeley w Kolorado, gdzie mieszka do mierci 27 marca 2001 roku. Mia dwie córki, Kimberly i Claudi.

Filmografia

Rok Tytu Rola Uwagi
1950 Strona ulicy Urzdnik radiowy Niewymieniony w czoówce
1951 Valentino Rudolf Valentino
1952 Zbójca Carlos Delargo / Król Lorenzo III
1953 Kapitan John Smith i Pocahontas Kapitan John Smith
1954 Kapitan Kidd i niewolnica Kapitan William Kidd
Czarni Piraci Kapitan Zargo
1956 Ogniste panny z kosmosu Luther Blair
mia si ostatni Dominic Rodriguez
1957 Pastor i wyjty spod prawa Billy dzieciak
Historia ludzkoci Krzysztof Kolumb
1960 12 na Ksiyc Dr Luis Vargas
1961 Trzy blondynki w jego yciu Charlie Walsh
Widmowa planeta Herron
1962 Zbyt moda onaty Lech
1965 Kpiel w sobotni noc w Apple Valley
1967 Cakowicie nowoczesna Millie Juarez

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Aleksandra Dudek

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Janusz Lewicki

W tym poście o Antoniego Dextera dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.