Antoniego GonsalvesaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Gonsalvesa, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Gonsalvesa, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Gonsalvesa, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Gonsalvesa, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Gonsalvesa, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Gonsalvesa. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Prabhu Gonsalves (12 czerwca 1927 - 18 stycznia 2012) by indyjskim kompozytorem, aranerem i nauczycielem urodzonym w wiosce Majorda (niedaleko Margao w portugalskim Goa). Jego ojciec, Jose Antonio Gonsalves , by chórmistrzem w Mãe de Majordy. Koció Deusa . Przedwczenie rozwinity muzycznie Anthony szybko przyswoi sobie lekcje ojca, a potem, ledwo bdc nastolatkiem, pojecha do Bombaju, aby doczy do swojego kolegi z Goa. W poowie lat pidziesitych próbowa poczy symfonie swojego dziedzictwa Goa z melodiami i rytmami Hindustani w ówczesnych filmach.

Póniej zosta spopularyzowany jako gówna posta w przeboju z 1977 roku, Amar Akbar Anthony , grany przez Amitabha Bachchana , zosta nazwany jego imieniem, zwaszcza dziki piosence Nazywam si Anthony Gonsalves .

Kariera

Pierwsz prac w miecie znalaz jako skrzypek w zespole kompozytora Naushada w 1943 roku. Uczy zespou Pyarelal Sharma z zespou LaxmikantPyarella i wspópracowa z wikszoci legendarnych kompozytorów lat 50. i 60. XX wieku. Kilka przykadów jego prac to BR Chopra ( Naya Daur , Waqt ), Naushad ( Dillagi ) i Chetan Anand ( Haqeeqat ). Piosenka My Name Is Anthony Gonsalves bya hodem zoonym nauczycielowi gry na skrzypcach przez Pyarelala.

W 1958 roku Gonsalves zaoy Indyjsk Orkiestr Symfoniczn (w odrónieniu od Orkiestry Symfonicznej Indii ), w której solici grali piewacy Lata Mangeshkar i Manna Dey , a utwory byy wykonywane w czworoboku St. Xavier's College w Bombaju .

W 1965 r. porzuci przemys filmowy i wyjecha do Stanów Zjednoczonych dziki stypendium podróniczemu z Uniwersytetu Syracuse w Nowym Jorku. Zosta czonkiem Amerykaskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Wydawców i Autorów , a póniej wróci do Indii, osiad w swojej rodzinnej wiosce Majorda na Goa i kontynuowa komponowanie muzyki, chocia nigdy wicej nie doczy do filmów hindi. Zmar w 2012 roku zapalenie puc i niedocinienie.

Aranacja muzyczna w indyjskich filmach

Wpywy w indyjskiej kulturze popularnej

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Dorota Chojnacki

Podane informacje o zmiennej Antoniego Gonsalvesa są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Wiktoria Przybysz

Ten artykuł o zmiennej Antoniego Gonsalvesa przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.