Antoniego GraftonaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Graftona, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Graftona, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Graftona, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Graftona, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Graftona, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Graftona. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Grafton
Anthony Grafton (przycite).JPG
Wykad Grafton w Gotha Research Center w 2010 r.
Urodzi si
Anthony Thomas Grafton

( 1950-05-21 )21 maja 1950
Maonka(e)
Louise Erlich
( M,  1972),
Nagrody Nagroda Balzana (2002)
Wyksztacenie
Alma Mater Uniwersytet w Chicago
Praca akademicka
Dyscyplina Historia
Subdyscyplina
Instytucje
Doktoranci
Gówne zainteresowania Historia ksiek

Anthony Thomas Grafton (ur. 1950) jest amerykaskim historykiem nowoytnej Europy i profesorem historii na Uniwersytecie Princeton , gdzie jest równie dyrektorem programu European Cultural Studies. Jest take czonkiem korespondentem Akademii Brytyjskiej i laureatem Nagrody Balzana . Od stycznia 2011 do stycznia 2012 peni funkcj prezesa Amerykaskiego Stowarzyszenia Historycznego .

Wczesne ycie i edukacja

Grafton urodzi si 21 maja 1950 roku w New Haven w stanie Connecticut . Ksztaci si w Phillips Academy (Andover).

Uczszcza na University of Chicago , który ukoczy z tytuem Bachelor of Arts z historii w 1971 i magistrem sztuki w 1972. Phi Beta Kappa zrobi w 1970, z wyrónieniem w historii i na studiach. Po studiach na University College w Londynie , pod staroytny historyk Arnaldo Momigliano , od 1973 do 1974 roku zdoby doktora stopnia w historii z Uniwersytetu w Chicago w 1975 roku nadal zachowuje powizania z University of London s Warburg Institute .

Kariera zawodowa

Po krótkim okresie nauczania na wydziale historii Cornella , zosta powoany na stanowisko na Uniwersytecie Princeton w 1975 roku, gdzie nastpnie pozosta. Od stycznia 2007 jest wspóredaktorem Journal of the History of Ideas .

Pracuje

Anthony Grafton jest znany ze swoich studiów nad tradycj klasyczn od renesansu do XVIII wieku oraz z historii nauki historycznej . Jego liczne ksiki obejmuj studium i chronologi renesansowego uczonego Josepha Scaligera (2 tomy, 1983-1993), a ostatnio take studia nad Girolamo Cardano jako astrologiem (1999) i Leonem Battista Alberti (2000). W 1996 roku dostarczy Triennale EA Lowe Wykady w Corpus Christi College , University of Oxford , wypowiadajc si w historii staroytnej w Early Modern Europe. Wraz z Lisa Jardine , on równie wspóautorem scenariusza do rewizjonistycznych uwag na znaczenie edukacji renesansu ( Od humanizmu do Humanistycznych , 1986) oraz na marginalia od Gabriel Harvey .

Jest te autorem kilku zbiorów esejów, m.in. Defenders of the Text (1991) powiconego zwizkom midzy nauk a nauk w okresie nowoytnym , a ostatnio Worlds Made by Words . Jego najbardziej oryginaln i dostpn ksik jest The Footnote: A Curious History (1997; wydana w jzyku niemieckim jako Die Tragischen Ursprünge der deutschen Fußnote ), studium przypadku, w jaki sposób przypis na marginesie sta si centralnym i potnym narzdziem w rkach historyków.

Pisze take na róne tematy dla The New Republic , The American Scholar i The New York Review of Books . Posiada koo ksiki, które trzyma pod rk w swoim domu.

Korona

Wybrane publikacje

Artykuy

 • Grafton, Anthony. Historia idei: nakaz i praktyka, 1950-2000 i poza ni. Journal of the History of Ideas 67 # 1 (2006): 1-32. online

Ksiki

 • Joseph Scaliger: A Study in the History of Classical Scholarship , Oxford Studies Warburg (Oxford: Oxford University Press, 1983-1993).
 • z Lis Jardine, Od humanizmu do nauk humanistycznych. Edukacja i sztuki wyzwolone w XV i XVI-wiecznej Europie (Londyn: Duckworth, 1986). ISBN  978-0-7156-2100-4
 • Faszerze i krytycy. Kreatywno i dwulicowo w stypendium zachodnim (Princeton: Princeton University Press, 1990).
 • Defenders of the Text: The Traditions of Scholarship in the Age of Science, 1450-1800 (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1991).
 • Handel z klasykami: staroytne ksiki i renesansowi czytelnicy (Ann Arbor: University of Michigan Press, 1997).
 • Przypis: Ciekawa historia (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1997).
 • Kosmos Cardano: wiaty i dziea renesansowego astrologa (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1999).
 • Leon Battista Alberti: Mistrz budowniczy woskiego renesansu (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 2000).
 • Bring Out Your Dead: The Past as Revelation (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 2001).
 • Czym bya historia: Sztuka historii we wczesnej nowoytnej Europie (Cambridge: Cambridge University Press, 2006).
 • z Megan Hale Williams, Christianity and the Transformation of the Book: Orygenes, Euzebiusz i Biblioteka Cezarei (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 2006).
 • Kodeks w kryzysie (New York: The Crumpled Press, 2008). Film: Anthony Grafton: Codex in Crisis w YouTube , [email protected] , 12 lutego 2009 r.
 • z Brianem A. Curranem, Pamel O. Long i Benjaminem Weissem, Obelisk: A History (Cambridge, Massachusetts: Burndy Library i MIT Press, 2009).
 • wiaty stworzone przez sowa (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 2009). Recenzja Véronique Krings, Bryn Mawr Classical Review 2009.09.32
 • (z Joann Weinberg), Zawsze kochaem wity jzyk: Isaac Casaubon, The Jews and a Forgotten Chapter in Renaissance Scholarship (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 2011).
 • Inky Fingers: The Making of Books in Early Modern Europe (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 2020).

Eseje

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Mark Stasiak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Irina Laskowski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Antoniego Graftona pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Antoniego Graftona tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.