Antoniego HarknessaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Harknessa, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Harknessa, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Harknessa, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Harknessa, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Harknessa, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Harknessa. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Harkness
Urodzi si ( 1793-07-10 )10 lipca 1793
Zmar 10 maja 1858 (1858-05-10)(w wieku 64 lat)
Cincinnati , Ohio
Narodowo amerykaski
Zawód Biznesmen, maszynista, wynalazca
Znany z Pionierski przemys lokomotyw w Cincinnati, Ohio

Anthony Harkness (10 lipca 1793 10 maja 1858) by amerykaskim biznesmenem , maszynist i wynalazc zwizanym z produkcj silników parowych do pomp wodnych, cukrowni, przdzalni baweny, parowców i lokomotyw kolejowych. By pionierem w brany kolejowej lokomotywy z Cincinnati , Ohio . Odniós sukces w kilku przedsibiorstwach i sta si bardzo bogaty. Na emeryturze Harkness zaoy Glendale w stanie Ohio , ekskluzywn spoeczno na pónoc od Cincinnati.

Biografia

Wczesne ycie

Harkness urodzi si 10 lipca 1793 roku w Portsmouth na Rhode Island .

Kariera zawodowa

Harkness zosta mechanikiem w Paterson w stanie New Jersey , majc niewiele ponad dwadziecia lat. Cz swojego fachu uczy si od budowniczego lokomotyw Thomasa Rogersa , zdoby kwalifikacje w swoim zawodzie iw 1818 roku zosta awansowany na stanowisko kierownika w fabryce baweny. Panika finansowa 1819 spowodowa go do migracji na zachód do Cincinnati, aby znale lepsze moliwoci zatrudnienia jako wyszkolony mechanik. To miasto zostao równie dotknite pierwszym powszechnym i trwaym kryzysem finansowym w Stanach Zjednoczonych i nie móg znale pracy. Harkness nastpnie opuci miasto i spróbowa uprawia ziemi, ale nie osign dobrych dochodów.

W 1820 roku, kiedy mia dwadziecia siedem lat, Harkness wróci do Cincinnati i zaoy warsztat mechaniczny i odlewni miedzi na pónocno-wschodnim rogu Broadway Street i Pearl Street . W 1827 roku zwiza si w przedsibiorstwie z Jamesem Goodloe , innym mechanikiem, i produkowali silniki parowe do wielu zastosowa, bdc jednym z pierwszych takich sklepów w miecie. Mniej wicej rok póniej Harkness wycofa si z tej spóki i zgromadzi pokan fortun w wysokoci 4000 dolarów (równowarto 94 000 dolarów w 2020 roku). Poyczy kolejne 2000 dolarów i w poowie 1828 roku z sum 6000 dolarów (równowarto 141 000 dolarów w 2020 roku) zbudowa nowy sklep po pónocnej stronie Front Street, na wschód od Lawrence Street. Tam budowa maszyny i maszyny parowe dla statków rzecznych i cukrowni .

Dwupitrowy warsztat maszynowy z kominem na Front Street by zalkiem póniejszego trzypitrowego kompleksu fabrycznego Harkness, który w cigu kilku lat zajmowa cay blok miejski w pónocno-wschodnim rogu Front Street midzy ulicami Lawrence i Pike w Cincinnati . Fabryka Harkness produkowaa urzdzenia i silniki dla cukrowni. Bank Stanów Zjednoczonych poyczy mu pienidze, potrzebne do wytworzenia duej kolejno cukrowniach i produkcji silników, które je prowadzili.

Dziki dochodom ze swojej fabryki Harkness rozwin inne przedsibiorstwa, w tym odlewni Hamiltona, która produkowaa maszyny dla parowców rzecznych w latach 1829-1840. Innym nowym przedsibiorstwem, które mia, bya Franklin Cotton Mills, w której wspópracowa z Jacobem Straderem i Samuelem Fosdickiem . Strader by ju zwizany z firm Little Miami Railroad i wiedzia, e brakuje lokomotyw. Zwróci na to uwag Harknessa i zasugerowa, aby jego dobrze wyposaony warsztat budowa lokomotywy parowe. Harkness nawiza wspóprac z projektantem Alexandrem Bonner Latta iw 1846 roku zaj si produkcj lokomotyw kolejowych, stajc si pionierem w produkcji lokomotyw w miecie.

Harkness ze strat zbudowa silniki dla dwóch lokomotyw firmy kolejowej Little Miami. Zastpi Latt mistrzem mechanikiem firmy kolejowej, Williamem Van Loanem . Czas potrzebny na wyprodukowanie lokomotyw zosta nastpnie skrócony z szeciu do dziewiciu miesicy do trzech tygodni, co uczynio je opacalnymi. Harkness zbudowa siedem lokomotyw dla Little Miami Railroad, Madison i Indianapolis Railroad oraz Mad River i Lake Eric Railroad w 1847 roku. W nastpnym roku kupi warsztaty maszynowe Yeatman i Shield, rozbudowujc swój warsztat na Front Street po drugiej stronie cay blok miasta od Lawrence Street do Pike Street. Nastpnie zbudowa lokomotywy na podstawie spekulacji i udostpni je potencjalnym klientom kolejowym. Do 1848 r. Harkness zbudowa pitnacie lokomotyw dla rónych firm kolejowych za czny koszt 110 000 USD (równowarto 3 290 000 USD w 2020 r.). Do 1856 roku zbudowa w sumie trzydzieci lokomotyw dla firmy Little Miami Railroad do uytku w Cincinnati. Uwaany jest za zaoyciela przemysu lokomotyw w Cincinnati.

Emerytura i mier

W 1852 roku Harkness mia raka na nosie, który pocztkowo zosta uznany za nieuleczalnego, nawet po kilku próbach leczenia. Wezwano doktora Newtona, aby spróbowa wyleczenia i dokona tego za pomoc swojego specjalnego leku. Harkness przeszed na emerytur w 1853 roku jako osoba zamona, zgromadzi pó miliona dolarów (równowarto 15 600 000 dolarów w 2020 roku). Zmar na raka 10 maja 1858 r. w wieku 65 lat w Cincinnati.

ycie osobiste

Harkness polubi Mary Hoagland 17 lutego 1817 roku. Mia syna Williama, który popeni samobójstwo w 1853 roku i córk Jane, która zmara w 1880 roku w wieku 54 lat.

Dziedzictwo

Okoo 1853 roku Harkness zaoy Glendale w stanie Ohio , ekskluzywn spoeczno na pónoc od Cincinnati.

Bibliografia

róda

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

John Winiarski

Informacje o zmiennej Antoniego Harknessa są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Romuald Marciniak

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Antoniego Harknessa, jest to bardzo dobra opcja.

Hubert Krupa

Dzięki za ten post na Antoniego Harknessa, właśnie tego potrzebowałem

Lukas Sosnowski

To dobry artykuł dotyczący Antoniego Harknessa. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Honorata Borowski

Bardzo ciekawy ten post o Antoniego Harknessa.