Antoniego HaywardaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Haywarda, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Haywarda, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Haywarda, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Haywarda, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Haywarda, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Haywarda. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Haywarda
Urodzi si ( 1959-10-26 )26 padziernika 1959
Caversham, Berkshire , Anglia
Zawód dziennikarz, autor

Anthony Hayward (urodzony 26 padziernika 1959) to brytyjski dziennikarz i pisarz. Jest staym wspópracownikiem The Guardian , The Daily Telegraph , The Independent and the i oraz napisa ponad 20 ksiek o telewizji i filmie. Sprawiedliwo i cenzura byy staymi tematami w caej jego twórczoci. Hayward jest szczególnie dobry w konfliktach z wadz napisa jeden z krytyków, recenzujc jego biografi Who's Side Are You On Ken Loach i jego filmy (wydawnictwo Bloomsbury, 2004).

Wczesne ycie

Hayward urodzi si w Caversham, Berkshire , wychowanego w pobliu Romsey , Hampshire, a udzia bp Wordsworth School , Salisbury , od 1971 do 1978. Trenowa jako dziennikarka w London College of Printing (obecnie London College of Communication , Uniwersytet Arts) (1978-1980) i zdoby nagrod dziennikarsk 1979-1980. Uzyska Wyszy Krajowy Dyplom Dziennikarstwa oraz Certyfikat Krajowej Rady Ksztacenia Dziennikarzy Przedwstpnych z wyrónieniem.

Kariera zawodowa

Hayward by reporterem, autorem tekstów i redaktorem w lokalnych gazetach i magazynach krajowych, redaktorem Deben Journal , magazynu branowego Radio i magazynu konsumenckiego New Video Viewer , a take subredaktorem w gazetach krajowych, zanim doczy do personelu na biurku funkcji Czasy telewizyjne (1985-1989). W 1989 roku zosta freelancerem i od tego czasu pisa o telewizji i filmie do publikacji w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Francji i RPA.

Wspópracowa z The Guardian (od 2009), The Daily Telegraph (od 2018), The Independent (od 1993) i i (od 2016), a take pisa dla The Herald, Scotland , The Scotsman , Daily Mirror , Sunday Lustro , Sunday People , Daily Mail , Daily Express , Sunday Express , The Sun , Sunday Magazine , Teraz , najlepiej , Chat , Zrób sobie przerw , Saga , Yours , Private Eye , TV Times , Co jest w telewizji , TV & Satellite Week , Inside Soap , TV Week (Kanada), TV Week (Australia), TV Guide (Nowa Zelandia), The Stage , Screen International , Broadcast , Sight & Sound oraz The Listener . By równie wspópracownikiem BBC Radio 4 jest ostatnim sowem programu od 2017 roku.

Krytyczny odbiór

W 2001 roku ksika Haywarda W imi sprawiedliwoci: Reporta telewizyjny Johna Pilgera zostaa opublikowana przez Bloomsbury. Zosta opisany przez Far Eastern Economic Review jako doskonae wprowadzenie do naduy wadzy na caym wiecie, a przez Juliana Petleya ( The Independent ) jako fascynujcy opis zmieniajcej si natury cenzury w brytyjskiej telewizji. Den Shewman z amerykaskiego magazynu branowego Variety napisa: Doskonae sprawozdanie Anthony'ego Haywarda o pracy Pilgera pokazuje, jak [jego] wraliwo [na sprawiedliwo i niesprawiedliwo] skonia Pilgera do stworzenia 50 brytyjskich dokumentów telewizyjnych w cigu ostatnich 30 lat, programów, które zmieniy polityk publiczn i uratoway ycie Zawodowe ycie Pilgera byo powicone badaniu tragicznych sytuacji, a Hayward bez mrugnicia okiem wpatruje si w te okropnoci. W 2013 roku Profiles International Media opublikoway zaktualizowane konto Breaking the Silence: The Films of John Pilger , jako e-book, który ma nawiza do filmu dokumentalnego Pilgera Utopia .

Po której stronie jeste Ken Loach and His Films , ksika Hayward z 2004 roku, zostaa opisana przez New Statesman jako wymowny wgld w prac najlepszego i najodwaniejszego brytyjskiego reysera filmowego.

Wystpienia w mediach

Oprócz udzielania dziesitek wywiadów radiowych i telewizyjnych, Hayward bya przewodniczc lub mówc na wielu imprezach, w tym na Festiwalu Literatury i Sztuki Hay (2001, 2004, 2006), Festiwalu Ways with Words, Dartington (2001), Mashamshire Arts Festival (2005), Bradford Film Festival (2006, 2007) i AV Festival (2008). Dyskusja z Johnem Pilgerem, któr prowadzi na Festiwalu Hay w 2006 roku, zostaa doczona jako dodatek do DVD Documentaries, które zmieniy wiat (2006) i Heroes The Films of John Pilger 1970-2007 (2008).

Ksiki

 • Kto jest kim w telewizji (Boxtree, 1990, 1994, 1996)
 • Coronation Street: Celebrating 30 Years (wspóautor i redaktor, Boxtree, 1990)
 • Upiór: Michael Crawford zdemaskowany (Weidenfeld i Nicolson, 1991)
 • ycie na ulicy: Coronation Street Past and Present (wspóautor i redaktor, Boxtree, 1991)
 • Street Cred: Rising Stars Coronation Street (Boxtree, 1991)
 • Kto jest kim oper mydlanych (Guinness Publishing, 1991)
 • The Boxtree AZ gwiazd telewizyjnych (Boxtree, 1992)
 • TV Unforgettables (z Deborah Hayward, Guinness Publishing, 1993)
 • Piosenka Annie: Moje ycie i Emmerdale (z Sheil Mercier, Titan Books, 1994)
 • Nowy i poprawiony Guinness, kto jest kim oper mydlanych (Guinness Publishing, 1995)
 • Prime Suspect (wspóautor i redaktor, Carlton Books, 1996)
 • The Making of Moll Flanders (nagówek, 1996)
 • Towarzysz Emmerdale: Obchody dwudziestu piciu lat (Orion Media, 1997)
 • Zoto: The Making of Band of Gold and the Sequel Gold (Chameleon Books/André Deutsch, 1997)
 • Emmerdale: Za kulisami (Orion Media, 1998)
 • The Peak Practice Companion (z Deborah Hayward, Orion Media, 1998)
 • Gdzie jest serce (z Deborah Hayward, Orion Media, 1999)
 • Julie Christie (Robert Hale, 2000)
 • W imi sprawiedliwoci: Reporta telewizyjny Johna Pilgera (Bloomsbury Publishing, 2001)
 • TV (seria The Good Web Guide, The Good Web Guide, 2001)
 • Po której stronie jeste Ken Loach i jego filmy (wydawnictwo Bloomsbury, 2004)
 • Przeamujc milczenie: reporta telewizyjny Johna Pilgera (Network, 2008)
 • Przeamujc milczenie: filmy Johna Pilgera (Profiles International Media, 2013)
 • Wspótwórca Oxford Dictionary of National Biography (Oxford University Press, 2004 i aktualizacje), Chambers Biographical Dictionary (Chambers, wydanie stulecia, 1997), The Best of British (Best of British Publications, 1993) i rocznika Film Review (WH Allen, Kolumb, Dziewica, 1983/92)

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Dorota Witkowski

Podane informacje o zmiennej Antoniego Haywarda są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Agnes Okoń

Bardzo ciekawy ten post o Antoniego Haywarda.

Alicja Nowak

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antoniego Haywarda, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.