Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and EustathiusWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .


Antoniego, Jana i Eustatiosa z Wilna
Wileskie mucheniki.jpg
Mczennicy wilescy, ikona redniowieczna
Zmar 1347
Wilno, Litwa
Czczony w Cerkiew Prawosawna
Rosyjska Cerkiew Prawosawna
Rosyjska Cerkiew
Katolicka Cerkiew Rzymskokatolicka
wito 14 kwietnia
Patronat Wilno

Antoniego, Jana i Eustachiusa ( Eustathios , Eustachy ; rosyjski : , i ; litewski : Antanas , Jonas ir Eustachijus ) s wici i mczennicy (zmarli w 1347 r.) Rosyjskiego Kocioa Prawosawnego . Ich wito obchodzone jest 14 kwietnia w horologion .

Zwizani byli z misjonarzami moskiewskimi wysanymi na dwór Olgierda , pogaskiego Wielkiego Ksicia Litewskiego . Algirdas by onaty z prawosawn ksiniczk, Mari z Witebska , a prawosawnym pozwolono jedynie zajmowa si religijnymi potrzebami ksinej. Wszelkie zewntrzne nawracanie byo zabronione.

Trzej modziecy zostali aresztowani za publiczne goszenie kaza, a Algirdas nakaza im spoywanie misa w jego obecnoci podczas okresu postu prawosawnego . Kiedy odmówili, byli torturowani i straceni. Ich ciaa byy przechowywane w szklanym relikwiarzu w krypcie kaplicy pod otarzem w katedralnym kociele w klasztorze Ducha witego w Wilnie , na Litwie , ale od tego czasu zosta przeniesiony do gównego sanktuarium kocioa. Mówi si, e ich relikwie s niezniszczalne . Zostay dodane do kalendarza rzymskiego przez papiea Pawa VI w 1969 roku.

Bibliografia

Zewntrzne linki


Opiniones de nuestros usuarios

Jozef Dudek

W tym poście o Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Wioleta Turek

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Antoniego, Jana i Eustacjusza Anthony, John, and Eustathius

Tamara Szczepaniak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.