Antoniego, ksicia BrabancjiWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego, ksicia Brabancji, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego, ksicia Brabancji, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego, ksicia Brabancji, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego, ksicia Brabancji, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego, ksicia Brabancji, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego, ksicia Brabancji. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego, ksicia Brabancji
Antoine de Bourgogne2.jpg
Popiersie Antoniego w Château de Versailles
Urodzi si Sierpie 1384
Zmar 25 padziernika 1415 (1415-10-25)(w wieku 31)
Agincourt
rodzina szlachecka Valois-Burgundy-Brabant
Maonkowie Joanna z Saint-Pol
Elbieta z Görlitz
Ojciec Filip II, ksi Burgundii
Mama Magorzata III Flandrii
AR Gros lub ½ Botdrager, uderzony w Leuven pod rzdami ksicia Brabancji Antoniego.

Antoni, ksi Brabancji , znany równie jako Antoine de Brabant , Antoine de Bourgogne i Antoni Burgundii (sierpie 1384 25 padziernika 1415), by hrabi Rethel (14021406), ksiciem Brabancji, Lothier i Limburga (14061415). ) i wspóksi Luksemburga (1411-1415). Zgin w bitwie pod Agincourt .

Biografia

Antoni by synem Filipa II, ksicia Burgundii i Magorzaty III, hrabiny Flandrii oraz bratem Jana Nieustraszonego . Kiedy jego cioteczna babka Joanna zmara bezpotomnie w 1406 roku, Antoni odziedziczy ksistwo Brabancji , Lothier i Limburgii , stajc si tym samym pierwszym brabanckim wadc rodu Valois .

Ksi Brabancji spóni si na bitw pod Agincourt i pragnc dotrze na pole, ubra si w prowizoryczn zbroj i opocz wykonan z flagi trbacza. Walczy dzielnie, ale zosta schwytany przez niektórych angielskich uczników. Zosta stracony wraz z reszt winiów na rozkaz Henryka V z Anglii , przy czym Anglicy nie byli wiadomi jego wysokiego statusu i wartoci okupu .

Egzekucj przeprowadzono, poniewa znacznie mniejsze siy angielskie znalazy si na wyczerpaniu, strzegc jeców w bitwie, która wci nie zostaa wygrana. Uwaa si, e kontratak na królewski pocig bagaowy (strzeony tylko przez kobiety i dzieci) skoni króla Henryka do podjcia decyzji, mylc, e zosta zaatakowany od tyu, a niektórzy kronikarze podali spónione oskarenie Brabancji jako t wanie przyczyn, dodajc do tego Rycerski, ale tragiczny fina Duke'a (patrz Agincourt, J. Barker 2005). Nastpnie egzekucje ustay natychmiast, gdy zauwaono, e atak si zaama.

Maestwa i rodzina

Oeni si w Arras 21 lutego 1402 z Joann Saint-Pol (zm. 1407), córk Walerana III Luksemburczyka, hrabiego Ligny i Saint-Pol . Mieli dwoje dzieci:

Polubi ponownie w Brukseli , 16 lipca 1409, Elbiet Görlitz , ksin Luksemburg (listopad 1390 8 sierpnia 1451), córk Jana, ksicia Görlitz . Mieli dwoje dzieci:

  • William (2 czerwca 1410 10 lipca 1410, Bruksela)
  • nieznany (1412)

Mia te dwie nielubne córki.

Pochodzenie

Zobacz te

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Andrzej Kubicki

Uważam, że ten wpis o zmiennej Antoniego, ksicia Brabancji jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Adrianna Banach

Informacje o zmiennej Antoniego, ksicia Brabancji są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Milena Kaczmarczyk

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Antoniego, ksicia Brabancji i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.