Antoniego LlewellynaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Llewellyna, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Llewellyna, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Llewellyna, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Llewellyna, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Llewellyna, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Llewellyna. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

John Anthony Llewellyn
.jpg
Urodzi si ( 22.04.1933 )22 kwietnia 1933
Cardiff , Walia , Wielka Brytania
Zmar 2 lipca 2013 (2013-07-02)(w wieku 80 lat)
Narodowo urodzony Walijczyk, naturalizowany Amerykanin
Kosmiczna kariera
Kandydat na astronaut NASA
Wybór 1967 Grupa NASA
Misje Brak, zrezygnowano przed ukoczeniem szkolenia wstpnego

John Anthony Llewellyn (22 kwietnia 1933 - 2 lipca 2013), amerykaski naukowiec urodzony w Walii i byy kandydat na astronautów NASA .

Biografia

Llewellyn urodzi si 22 kwietnia 1933 r. w Cardiff w Walii w Wielkiej Brytanii. Ukoczy szko redni w Cardiff w 1949 r. Uzyska tytu licencjata w University College w Cardiff w 1955 r., a doktorat z chemii uzyska w 1958 r. Oeni si z Valerie Mya Davies-Jones i mieli troje dzieci.

Postedukacja

Po otrzymaniu doktoratu Llewellyn przeniós si do Ottawy, Ontario , Kanada i suy jako post-doktorancki czonek National Research Council . W 1960 roku uda si do Florida State University jako pracownik naukowy w Katedrze Chemii i zosta nastpnie mianowany zastpc profesora . W 1964 r. zosta wspólnie mianowany profesorem nadzwyczajnym w Szkole Nauk Inynierskich i Wydziale Chemii.

Nurkowanie

Nauczony nurkowania przez akwanaut Jacquesa Cousteau , Llewellyn peni funkcj dyrektora szkoleniowego programu szkoleniowego dla nurków na Florida State University. By to jeden z pierwszych programów certyfikacji nurkowania w Stanach Zjednoczonych. Wród tych, których certyfikowa by szesnastoletni E. Lee Spence , który otrzyma certyfikat 10 lipca 1964. Spence sta si jednym z pionierów archeologii podwodnej . Nurkowanie Llewellyna dao mu dowiadczenie w poczuciu niewakoci, co pomogo mu przygotowa go do póniejszego szkolenia na astronaut.

Wybór NASA

Llewellyn zosta wybrany przez NASA na naukowca-astronaut w sierpniu 1967. Uczestniczy w szkoleniu lotniczym w ramach NASA Astronaut Group 6 ; jednak porzuci szko lotnicz i zrezygnowa z NASA we wrzeniu 1968 roku. Llewellyn musia nauczy si lata odrzutowcami i nie by w stanie lata samolotem z zaciemnionym kokpitem.

Dowiadczenia po NASA

Pracujc na Wydziale Inynierii Chemicznej Uniwersytetu Poudniowej Florydy , Llewellyn peni równie funkcj dyrektora wydziau obliczeniowego College of Engineering, a póniej dyrektora ds. informatyki akademickiej, gdzie pomaga zainicjowa programy USF w zakresie oblicze o wysokiej wydajnoci oraz elektroniki i nauka na odlego. W 2007 roku przeszed na emerytur ze stanowiska dyrektora i do mierci peni funkcj emerytowanego profesora na Wydziale Inynierii Chemicznej i Biomedycznej. Jego zainteresowania badawcze obejmoway rozwój metod pomiaru impedancji opartej na czujnikach oraz oprzyrzdowania do monitorowania tkanek invivo po zastosowaniu protokou dostarczania plazmidu za porednictwem pola elektrycznego (IEEE Transactions on Dielectrics and Electrical Insulation 16(5): 13481355). Jego praca zostaa zaprezentowana w 2010 American Society for Gene and Cell Therapy i by zaproszonym liderem sesji na konferencji Gordon 2010 w dziedzinie bioelektrochemii.

mier

Llewellyn zmar 2 lipca 2013 roku po udarze.

Uwagi

Dalsza lektura

Kariera Llewellyna zostaa opisana w ksice NASA's Scientist-Astronauts autorstwa Davida Shaylera i Colina Burgessa .

Opiniones de nuestros usuarios

Karol Mazur

Artykuł o Antoniego Llewellyna jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Christopher Czarnecki

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Nina Kurek

Ten wpis na Antoniego Llewellyna pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.