Antoniego MarksaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Marksa, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Marksa, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Marksa, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Marksa, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Marksa, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Marksa. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego W. Marksa
Antoni Marx.jpg
Marks w 2014 roku
18. Prezydent Amherst College
W biurze
20032011
Poprzedzony Tom Gerety
zastpiony przez Carolyn Martin
Dane osobowe
Urodzi si ( 28.02.1959 )28 lutego 1959
Nowy Jork , Nowy Jork , Stany Zjednoczone
Narodowo amerykaski
Dzieci Josh
Anna-Claire
Edukacja Uniwersytet Yale (BS)
Uniwersytet Princeton (MPA, Ph.D.)
Zawód Prezes i dyrektor generalny Nowojorskiej Biblioteki Publicznej

Anthony William " Tony " Marx (ur 28 lutego 1959) sta si obecny prezydent i CEO z New York Public Library w lipcu 2011 roku, zastpujc Paula Leclerc . Marks jest byym prezydentem Amherst College w Amherst w stanie Massachusetts . Od momentu doczenia do Biblioteki Publicznej w Nowym Jorku, Marks skupi si na rozszerzaniu programów edukacyjnych biblioteki i zwikszaniu publicznego dostpu do e-ksiek bibliotecznych. Priorytetowo traktowa równie usugi dla naukowców i dostarczanie materiaów bibliotecznych do szkó publicznych.

Biografia

Marks jest absolwentem Bronx High School of Science, po czym uczszcza na Uniwersytet Wesleyan, po czym przeniós si na Uniwersytet Yale , gdzie w 1981 roku otrzyma tytu BS magna cum laude . Uzyska tytu MPA w Szkole Spraw Publicznych i Midzynarodowych Woodrow Wilsona na Uniwersytecie Princeton w 1986 roku, a nastpnie tytu magistra i doktora. stopnie z polityki w Princeton w 1987 i 1990 roku. Marks ukoczy prac doktorsk zatytuowan Lekcje walki: poudniowoafrykaskie ruchy opozycji wewntrznej, 1960-1990. W 2012 roku, rok po odejciu z uczelni, otrzyma tytu doktora honoris causa Amherst College .

Po ukoczeniu Yale Marks spdzi rok w RPA uczestniczc w ruchu anty- Apartheid . Nawet po powrocie do USA na studia podyplomowe w Princeton, czsto wraca, aby uczestniczy w zakadaniu Khanya College , szkoy redniej, która przygotowywaa czarnych studentów do studiów.

Wedug BusinessWeek , jednym z powodów, dla których Rada Powiernicza Amherst wybraa Marksa na prezydenta, byo jego poparcie dla rónorodnoci spoeczno-ekonomicznej na kampusach uniwersyteckich. Jednym z celów Marksa byo uczynienie Amherst bardziej dostpnym dla wykwalifikowanych studentów z rodzin o niszych dochodach. Marks wspiera program QuestBridge College Match w Amherst, alternatywny proces przyjmowania na studia i pomocy finansowej.

Opublikowane prace

Marks napisa trzy ksiki o budowaniu narodu, koncentrujc si na Afryce Poudniowej .

  • Lekcje walki: Opozycja wewntrzna Afryki Poudniowej, 1960-1990 (1992)
  • Tworzenie rasy i narodu: porównanie Afryki Poudniowej, Stanów Zjednoczonych i Brazylii (1998)
  • Wiara w naród: wykluczajce pocztki nacjonalizmu (2005)

Zobacz te

Uwagi

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Irena Zaremba

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Antoniego Marksa pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Antoniego Marksa tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Adrianna Owczarek

Ładny artykuł z _zmienna.

Chris Gruszka

Dzięki za ten post na Antoniego Marksa, właśnie tego potrzebowałem

Martyna Matuszewski

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Antoniego Marksa jest tym, którego szukałem.