Antoniego MirryWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Mirry, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Mirry, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Mirry, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Mirry, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Mirry, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Mirry. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Mirra
Antonimirra1.JPG
Zdjcie z nadzoru FBI z 3 wrzenia 1977 r.
Urodzi si ( 18.07.1927 )18 lipca 1927
Nowy Jork , Stany Zjednoczone
Zmar 18 lutego 1982 (1982-02-18)(w wieku 54)
Nowy Jork, USA
Krewni Richard Cantarella (kuzyn)
Joseph D'Amico (kuzyn)
Alfred Embarrato (wujek)
Wierno Rodzina mafijna Bonanno

Anthony "Tony" Mirra (18 lipca 1927 - 18 lutego 1982) by amerykaskim gangsterem , onierzem, a póniej caporegime dla rodziny mafijnej Bonanno . Jest dobrze znany jako osoba, która wprowadzia agenta specjalnego FBI Josepha Donnie Brasco Pistone'a do rodziny Bonanno.

Wczesne ycie

Mirra urodzia si dla Alberta Mirry i Millie Embarrato na Manhattanie. By bratankiem caporegime rodziny Bonanno Alfred Embarrato i kuzynem ulicznego onierza Josepha D'Amico , capo Richarda Cantarelli , capo Franka Cantarelli i capo rodziny Bonanno Paula Cantarelli.

Mirra urodzia si w biednej dzielnicy Lower East Side w Knickerbocker Village, gdzie mieszka w tym samym budynku co Embarrato, Richard Cantarella i D'Amico. Federalne Biuro ds. Narkotyków podaje jego adres zamieszkania na 115 Madison Street (Manhattan) w Lower East Side w stanie Nowy Jork . Mirra bya kiedy dobr przyjaciók Benjamina Lefty Ruggiero ; Mirra bya wacicielk restauracji Bus Stop Luncheonette w Little Italy na Manhattanie, niedaleko baru Ruggiero . Jego krewni D'Amico, Embarrato i Cantarella zaangaowali si w gówne programy haraczy w centrum dystrybucyjnym The New York Post za ich osiedlem mieszkaniowym, ale Mirra przesza do bardziej udanych i prosperujcych przedsiwzi haraczy.

Kariera kryminalna

Mirra pracowaa dla kapo Bonanno Michaela Zaffarano i bya zaangaowana w wymuszenia , hazard i handel narkotykami . W latach 70. Mirra przyznaa si do zabójstwa w 1959 r. Anthony'ego Carfano i ony komika Alana Drake'a, Janice Hansen Drake. Mia 6'3" i way 230 funtów. Korespondent New York Times Ralph Blumenthal opisa wygld Mirry jako " podobny do Zorby ". Mirra nigdy nie pia alkoholu, tylko piwo imbirowe .

Mirra pozostaa samotnikiem od swoich kolegów gangsterów, w tym wasnych krewnych, w tym Richarda Cantarelli, a w kocu nawet oddalia si od swojego wuja Alfreda. Mirra bya pierwszym kontaktem agenta FBI Josepha Pistone'a podczas tajnej operacji, która doprowadzia do jego infiltracji rodziny Bonanno. Pistone pracowa wówczas jako wspópracownik rodziny Colombo . Mirra przedstawia Pistone'a Lefty Ruggiero i zaoferowaa mu prac przy obsudze trasy z automatem do gry. Pistone wystpowa pod pseudonimem Donnie Brasco i udawa zodzieja klejnotów.

W 1977 Mirra ucieka z Nowego Jorku po oskareniu o handel narkotykami. FBI dopado go trzy miesice póniej i ponownie trafi do wizienia federalnego na osiem i pó roku. Kiedy Mirra wysza z wizienia, Brasco zbliy si do Ruggiero i pracowa pod jego kierownictwem. Mirra twierdzia, e Brasco nalea do niego, a nie do Ruggiero. Mirra wzia spraw na sam szczyt i odbya kilka spotka na temat sytuacji. Ostatecznie Ruggiero wygra.

Po nagej mierci swojego kapo, Michaela Zaffarano, Mirra przeja rodzinne imperium pornograficzne Bonanno i pracowaa pod dowództwem potnego sycylijskiego kapo Cesare Bonventre . Mirra zaja si take kilkoma Little Italy, Manhattan, restauracjami i barami. By zaangaowany w dziaalno automatów, które zajmoway si automatami do gry , automatami z orzeszkami ziemnymi, automatami do gier wideo i automatami do pinballa , które byy dystrybuowane w caym Nowym Jorku. Kaza je instalowa w sklepach, jadodajniach, klubach towarzyskich i wietlicach.

Automaty do gier, jako e byy nielegalne, byy instalowane na zapleczu lub w piwnicy zakadu. Trasa zbierania monet dawaa 2000 dolarów tygodniowo, a on otwiera maszyny kluczem, który nosi, i dawa wacicielowi sklepu cz zysków (co najmniej 25 dolarów). Mirra bya zaangaowana w plany silnej rki i wyudzana z kilku barów i restauracji. Kady z wacicieli paci mu 5000 dolarów tygodniowo w formie pienidzy na ochron, a on wpadaby w zo, gdyby nie otrzyma pienidzy.

Wojna domowa w Bonanno

W 1979 roku, po przejciu Philipa Rastelli jako przywódcy rodziny Bonanno, rodzina podzielia si na dwie rywalizujce frakcje. Zespó Red prowadzony przez kaposów Alphonse Sonny Red Indelicato , Dominicka Trinchera i Philipa Giaccone oraz Zespó Czarny prowadzony przez Dominicka Sonny Blacka Napolitano i Josepha Massino . Dzie przed zasadzk i egzekucj Giaccone, Trinchera i Indelicato, Mirra ogosia Nicholasowi Marangello w Toyland Social Club , e docza do opozycji.

5 maja 1981 r., w dniu egzekucji, Napolitano zadzwoni do wujka Mirry, Alberta Embarrato , i powiedzia mu, eby przyszed do The Motion Lounge na usi. Podczas siadania Napolitano kaza dwóm swoim onierzom flankowa Embarrato po obu stronach, dopóki Napolitano nie otrzyma potwierdzenia, e egzekucje zostay wykonane. Napolitano powiedzia póniej Pistone: Kiedy (Albert) to usysza, zrobi si biay jak popió. Myla, e te go uderzymy. Albert) lepiej to rozpoznaj i sam dziaaj dobrze." Embarrato zgodzi si.

Operacja Donnie Brasco i mier

W poowie 1981 r., kiedy Pistone zosta ujawniony jako agent FBI, Sonny Black Napolitano, Lefty Ruggiero i Mirra byli na linii ognia za zezwolenie na infiltracj. Mirra ukrya si. Joseph Massino nakaza wujowi Mirry Alfredowi Embarrato i dwóm kuzynom Mirry, Richardowi Cantarelli i Josephowi D'Amico , znale go i zabi. 18 lutego 1982 roku Joseph D'Amico zwabi go do garau na dolnym Manhattanie. Embarrato i Cantarella czekali w samochodzie do ucieczki. Para posza na parking, wsiada do samochodu Mirry i podjechaa pod zamknit bramk bezpieczestwa. D'Amico opisa póniej w zeznaniu: Wyj swój klucz, woy go do pudeka, ale nie mia okazji obróci pudeka Strzeliem do niego z bliskiej odlegoci kilka razy w bok jego gowa."

Bibliografia

Zewntrzne linki

  • Akta FBI dotyczce Anthony'ego Mirra
  • Carpenter, Teresa, Mob Girl: biografia Arlyne Weiss
  • Crittle, Simon, The Last Godfather: The Rise and Fall of Joey Massino Berkley (7 marca 2006) ISBN  0-425-20939-3
  • Dearborn, Mary V., Mailer: Biografia Mariner Books (10 grudnia 2001) ISBN  0-618-15460-4
  • May, Allan, Colletti i Drake: Kobiety w zym miejscu w zym czasie
  • Pistone, Joseph D. i Woodley, Richard, Donnie Brasco: Moje tajne ycie w mafii Random House 1990 ISBN  5-552-53129-9
  • Pistone, Józef D.; & Brandt, Charles (2007). Donnie Brasco: Niedokoczone sprawy , Running Press. ISBN  0-7624-2707-8 .
  • DeStefano, Antoniego. Ostatni ojciec chrzestny: Joey Massino i upadek rodziny przestpczej Bonanno . Kalifornia: Cytadela, 2006.
  • Raab, Selwyn. Pi rodzin: wzrost, upadek i odrodzenie najpotniejszych amerykaskich imperiów mafijnych . Nowy Jork: St. Martin Press, 2005. ISBN  0-312-30094-8

Opiniones de nuestros usuarios

Malwina Kacprzak

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Antoniego Mirry jest tym, którego szukałem.

Leszek Grabowski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Antoniego Mirry

Marianna Wilczyński

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Antoniego Mirry i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Patrick Maj

W tym poście o Antoniego Mirry dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.