Antoniego NadziejaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Nadzieja, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Nadzieja, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Nadzieja, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Nadzieja, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Nadzieja, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Nadzieja. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Sir Anthony Hope Hawkins
Anthony Hope Hawkins autorstwa Alfreda Ellisa i Walery.jpg
Zdjcie Anthony'ego Hope'a Hawkinsa
Urodzi si ( 1863-02-09 )9 lutego 1863
Clapton , Londyn, Anglia
Zmar 8 lipca 1933 (1933-07-08)(w wieku 70)
Narodowo brytyjski
Inne nazwy Anthony Hope
Zawód Adwokat
pisarz
Wybitna praca
Wizie Zendy
Ruperta z Hentzau

Sir Anthony Hope Hawkins , lepiej znany jako Anthony Hope (9 lutego 1863 8 lipca 1933), by brytyjskim powieciopisarzem i dramatopisarzem. By podnym pisarzem, zwaszcza powieci przygodowych, ale jest pamitany gównie z dwóch ksiek: Wizie Zendy (1894) i jego kontynuacji Rupert z Hentzau (1898). Dziea te, "drobne klasyki" literatury angielskiej , rozgrywaj si we wspóczesnym fikcyjnym kraju Rurytanii i zrodziy gatunek znany jako romans Ruritaski , ksiki osadzone w fikcyjnych europejskich lokalizacjach podobnych do powieci. Zenda zainspirowaa wiele adaptacji , w szczególnoci hollywoodzki film z 1937 roku o tej samej nazwie i wersj z 1952 roku.

Wczesna kariera i Zenda

Hope ksztacia si w St John's School w Leatherhead , Marlborough College i Balliol College w Oksfordzie . W naukowo wybitnej kariery w Oxfordzie uzyska pierwszej klasy wyrónieniem moderacji klasyczny (Literis Graecis et Latinis) w 1882 roku oraz w Literae Humaniores ( Greats) w 1885 roku Nadzieja przeszkolony jako prawnik i adwokat, jest wezwany do baru przez Middle Temple w 1887. peni swoj pupillage pod przyszo Liberalny premier HH Asquith , którzy uwaali go obiecujcym adwokatem i który by rozczarowany swoj decyzj, aby wczy do pisania.

Nadzieja mia czas na pisanie, a jego dzie pracy nie by przepeniony podczas tych wczesnych lat i y ze swoj owdowia ojca, potem wikariusz kocioa w panny modej , Fleet Street . Jego krótkie teksty ukazyway si w periodykach, ale przy pierwszej ksice musia sign po samowydawnicz pras . A Man of Mark (1890) wyrónia si przede wszystkim podobiestwem do Zendy : osadzony jest w wyimaginowanym kraju Aureataland i charakteryzuje si politycznymi wstrzsami i humorem. Wicej powieci i opowiada , a nastpnie, w tym ks Stafford w 1891 roku i rednio udanym Widow pana Witta w 1892 roku stan jako liberalnego kandydata na Wycombe w wyborach 1892 roku , ale nie zosta wybrany.

W 1893 napisa trzy powieci ( Sport Royal , A Change of Air i Half-a-Hero ) oraz seri szkiców, które po raz pierwszy pojawiy si w The Westminster Gazette i zostay zebrane w 1894 jako The Dolly Dialogues , zilustrowane przez Arthura Rackhama . Dolly bya jego pierwszym wielkim sukcesem literackim. AEW Masona uznaje te rozmowy tak naprawd okrelone w Londynie ich dzie , e historyk spoeczny byoby nierozsdne, aby je zaniedba i powiedzia, e zostay one napisane z delikatnym dowcipu [i] odcieniem smutku.

Pomys na opowie Hope o intrygach politycznych Wizie Zendy, bdcy histori trzech miesicy z ycia angielskiego dentelmena , przyszed mu do gowy pod koniec 1893 roku, gdy spacerowa po Londynie. Hope skoczya pierwszy szkic w cigu miesica, a ksika ukazaa si w kwietniu. Akcja rozgrywa si w fikcyjnym europejskim królestwie Rurytania, które to okrelenie zaczo oznacza miejsce powieciopisarza i dramaturga dla romansów dworskich we wspóczesnym otoczeniu. Zenda odniosa natychmiastowy sukces, a jej dowcipny bohater, wytworny Rudolf Rassendyll, sta si znanym dzieem literackim. Powie zostaa doceniona przez Masona, krytyka literackiego Andrew Langa i Roberta Louisa Stevensona . Popularno Zendy skonia Hope'a do porzucenia wietnej kariery prawniczej, która wydawaa si go przed nim, aby zosta penoetatowym pisarzem, ale nigdy wicej nie osign tak penego sukcesu artystycznego, jak w tej jednej ksice. Równie w 1894 roku Hope wyprodukowaa The God in the Car , historyjk polityczn, która wedug pónego XIX-wiecznego angielskiego powieciopisarza George'a Gissinga bya oczywicie znacznie gorsza od tego, co przypuszczaem z recenzji.

Póniejsze lata

Hope napisa 32 tomy beletrystyki w cigu swojego ycia i mia du popularno. W 1896 opublikowa Kroniki hrabiego Antonia , a w 1897 opowie o przygodach osadzonych na greckiej wyspie Phroso . Pod koniec 1897 r. odby podró reklamow po Stanach Zjednoczonych, podczas której zaimponowa reporterowi New York Timesa jako troch podobny do Rudolfa Rassendylla: dobrze ubrany Anglik z serdecznym miechem, oniersk postaw, suchym poczuciem humoru, "ciche, atwe maniery" i aura sprytu.

W 1898 napisa Simon Dale , powie historyczn z udziaem aktorki i kurtyzany Nell Gwyn . W dramatyzacji pojawia si Marie Tempest , zatytuowana Angielska Nell . Jedna ze sztuk Hope'a, Przygoda Lady Urszuli , zostaa wyprodukowana w 1898 roku. Po niej pojawia si powie The King's Mirror (1899), któr Hope uzna za jedno z jego najlepszych dzie; i kapitan Dieppe (1899). W 1900 wyda Quisanté i zosta wybrany przewodniczcym komitetu Towarzystwa Autorów . Napisa Tristram of Blent w 1901, The Intrusions of Peggy w 1902 i Double Harness w 1904, a nastpnie Suga publicznoci w 1905, o mioci do aktorstwa.

W 1906 wyprodukowa Sophy of Kravonia , powie w podobnym duchu do Zendy, która zostaa opublikowana w The Windsor Magazine ; Roger Lancelyn Green szczególnie potpia ten wysiek. Niemniej jednak historia ta zostaa nakrcona dwukrotnie, we Woszech w 1916 roku jako Sofia De Kravonia , aw Stanach Zjednoczonych w 1920 roku jako Zofia z Kravonia lub Dziewica z Parya . W obu adaptacjach w roli tytuowej wystpia aktorka Diana Karenne (w drugim filmie zapowiadana jako Diana Kareni).

W 1907 ukaza si zbiór jego opowiada i nowel pt. Tales of Two People ; a take powie Droga Heleny . W 1910 roku napisa Drug strun , a rok póniej Protesty pani Maxon .

Hope napisaa i wspótworzya wiele sztuk teatralnych i literatury faktu podczas I wojny wiatowej, niektóre pod auspicjami Ministerstwa Informacji . Póniejsze publikacje to The Secret of the Tower i Beaumaroy Home from the Wars z 1919 i Lucinda z 1920. Lancelyn Green twierdzi, e Hope bya pierwszej klasy amatorem, ale tylko drugiej klasy profesjonalnym pisarzem.

Hope polubia Elizabeth Somerville (1885/6-1946) w 1903 roku i mieli dwóch synów i córk. W 1918 otrzyma tytu szlachecki za wkad w dziaania propagandowe podczas I wojny wiatowej . On opublikowa autobiograficzn ksik , wspomnienia i notatki , w 1927 Nadzieja umara z raka krtani w wieku 70 lat w swoim domu w kraju, Heath Farm w Walton-on-the-Hill w Surrey. Na jego domu przy Bedford Square w Londynie znajduje si niebieska tablica .

Bibliografia

Trylogia Rurytaska

 1. Serce ksinej Osry , 1896.
 2. Wizie Zendy : historia trzech miesicy z ycia angielskiego dentelmena , 1894.
 3. Rupert z Hentzau : kontynuacja opowiadania tego samego pisarza zatytuowanego Wizie Zendy , 1898.

Inne prace

 • Czowiek z Marka , 1890.
 • Ojciec Stafford , 1891.
 • Wdowa pana Witta: niepowana opowie , 1892.
 • Zmiana powietrza , 1893.
 • Pó bohatera , 1893.
 • Sport Royal i inne opowiadania , 1893.
 • Dialogi Dolly , 1894.
 • Bóg w samochodzie , 1894.
 • Niedyskrecja ksinej: bdca opowieci o dwóch damach, szlachcicu i naszyjniku , 1894.
 • Kroniki hrabiego Antonio , 1895.
 • Komedie zalotów , 1896.
 • Phroso: Romans , 1897.
 • Szymon Dale , 1898.
 • Lustro Króla , 1899.
 • Quisanté , 1900.
 • Tristram of Blent: epizod w historii staroytnego domu , 1901.
 • Intruzje Peggy , 1902.
 • Podwójna uprz , 1904.
 • Suga publiczny , 1905.
 • Zofia z Kravonia , 1906.
 • Opowieci dwojga ludzi , 1907.
 • Wielka Panna Kierowca , 1908.
 • Dialog , 1909.
 • Druga struna , 1910.
 • Pani Maxon Protesty , 1911.
 • Droga Heleny , 1912.
 • Nowy (niemiecki) Testament: niektóre teksty i komentarz , 1914.
 • Militaryzm, niemiecki i brytyjski , 1915.
 • Rok Modego Mczyzny , 1915.
 • Dlaczego Wochy s z aliantami , 1917.
 • Kapitan Dieppe , 1918.
 • Dom Beaumaroy z czasów wojen , 1919.
 • Lucinda , 1920.
 • May tygrys: powie , 1925.
 • Wspomnienia i notatki , 1927.

Zobacz te

Uwagi

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Ana Krük

Dzięki za ten post na Antoniego Nadzieja, właśnie tego potrzebowałem

Stanislaw Rudnicki

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Antoniego Nadzieja.

Elena Socha

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Antoniego Nadzieja.

Czeslaw Stachowiak

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antoniego Nadzieja, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.