Antoniego NewleyaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Newleya, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Newleya, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Newleya, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Newleya, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Newleya, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Newleya. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Newley
.jpg
Urodzi si
Anthony Newley

( 1931-09-24 )24 wrzenia 1931
Hackney , Londyn , Anglia
Zmar 14 kwietnia 1999 (1999-04-14)(w wieku 67)
Miejsce odpoczynku Park Pamici i Mauzoleum Forest Hills
lata aktywnoci 1947-1992
Maonka(e)
( M.  1956; Gr.  1963)

( M.  1963; Gr.  1970)

Dareth Rich
( M.  1971; Gr.  1989)
Wzmacniacz) Gina Fratini
Dzieci 5, w tym Tara i Alexander Newley

Anthony Newley (24 wrzenia 1931 14 kwietnia 1999) by angielskim aktorem, piosenkarzem i autorem tekstów. Odniós sukces jako wykonawca w tak rónorodnych dziedzinach, jak rock and roll oraz aktorstwo sceniczne i ekranowe. Jako artysta nagrywajcy w latach 1959-1962 zdoby kilkanacie wpisów do Top 40 na UK Singles Chart , w tym dwa hity numer jeden. Wraz z partnerem piszcym piosenki Leslie Bricussem napisa Feeling Good , który zosta spopularyzowany przez Nin Simone i coverowany przez wielu innych popularnych artystów, a take tekst do tytuowej piosenki z filmu Goldfinger z 1964 roku (muzyk skomponowa John Barry ) . Bricusse i Newley otrzyma Oscara nominacj na wynik filmowej z Willy Wonka i fabryka czekolady (1971).

Guinness Book of British Hit Singles & Albums opisuje Newleya jako jednego z najbardziej innowacyjnych brytyjskich zespoów wczesnych lat rockowych, zanim przeniós si do musicali i kabaretów. Newley zosta wprowadzony do Songwriters Hall of Fame w 1989 roku.

Wczesne ycie

Newley urodzi si w londyskiej dzielnicy Hackney , by synem Frances Grace Newley i George'a Kirby'ego, spedytora. Nie mia rodzestwa. By czciowo ydem przez swoj babci ze strony matki. Jego rodzice, którzy nigdy si nie pobrali, rozstali si we wczesnym dziecistwie, a ciotka i wuj wychowali go przez nieoficjaln adopcj. Podczas II wojny wiatowej zosta ewakuowany do domu zastpczego na obszarze wiejskim, bezpiecznym przed atakami bombowymi Blitz na Londyn.

Newley uczszcza do Clapton Park Lower School, obecnie nazywanej Mandeville Primary School, która dzi uznaje go za absolwenta z oficjaln tablic pamitkow. Cho przez swoich nauczycieli uznawany za bardzo bystrego, w wieku czternastu lat porzuci edukacj i pracowa jako chopiec biurowy w agencji reklamowej Hannaford and Goodman na Fleet Street. Kiedy przeczyta ogoszenie w The Daily Telegraph , zatytuowane Chopcy aktorzy pilnie poszukiwani, zwróci si do reklamodawców, Italia Conti Stage School , tylko po to, by odkry, e opaty s zbyt wysokie. Niemniej jednak, po krótkim przesuchaniu, zaproponowano mu prac jako chopiec biurowy za pensj 30 szylingów tygodniowo plus czesne w szkole. Pewnego popoudnia, podajc herbat, zwróci na siebie uwag producenta Geoffreya de Barkusa, który obsadzi Newleya w roli Zakurzonego w serialu dla dzieci Przygody Dusty Bates .

Aktorstwo, muzyka i satyra

Pierwsze gówne role filmowe Newley byy Dusty Bates w przygodach Dusty Bates (1947) i jako Dick Bultitude w Peter Ustinov 's Vice Versa (1948), a nastpnie przez Artful Dodger w David Lean ' s Oliver Twist (1948), w oparciu o Powie Karola Dickensa . Z powodzeniem przeszed od dziecicej gwiazdy do aktora w brytyjskich filmach lat pidziesitych, a jego wczesn karier przerwa okres suby pastwowej . W latach 50. wystpowa w wielu brytyjskich audycjach radiowych, a przez pewien czas wystpowa jako Cyril in Floggits z udziaem Elsie i Doris Waters . Jednak to prawdopodobnie film Idol na paradzie (1959) najbardziej zmieni kierunek jego kariery. W filmie zagra piosenkarza rockowego powoanego do suby pastwowej; historia zostaa nieco zainspirowana przez Elvisa Presleya, który niedawno zosta powoany do suby wojskowej w Stanach Zjednoczonych. Film Nie czas umiera z 1958 roku (znany równie jako Tank Force ) ugruntowa pozycj Newleya jako czoowego aktora ekranowego.

Udana kariera w muzyce pop jako wokalistki rozpocza si w maju 1959 roku piosenk I've Waited So Long, hitem numer 3 na brytyjskich listach przebojów dziki ekspozycji, jak otrzyma jako element filmu Idol on Parade . Po tym szybko pojawi si jego przebój numer 6 Personality , a nastpnie dwa hity numer jeden na pocztku 1960 roku: Dlaczego (pierwotnie amerykaski przebój Frankie Avalon z 1959 r. ) i Do You Mind (napisany przez Lionela Barta ).

W serialu ATV Dziwny wiat Gurneya Slade'a (1960) wystpi Newley, który by take jego twórc. Serial komediowy skadajcy si z szeciu pógodzinnych programów, rozwija si z nietypowego zaoenia: w scenie otwierajcej posta Newleya ucieka z programu telewizyjnego, którym jest sam Gurney Slade . Seria zostaa szybko przeniesiona z przedziau czasowego. Jako autor piosenek zdoby nagrod Grammy w 1963 roku w kategorii Song of the Year za What Kind of Fool Am I , ale by równie dobrze znany z Gonna Build a Mountain, Once in a Lifetime, On a Wonderful Day Like Today, The Joker i nowe komiksowe piosenki, takie jak That Noise i The Oompa-Loompa Song oraz jego wersje Strawberry Fair i Pop Goes the Weasel . Napisa piosenki, które inni robili hity, w tym Goldfinger (tytuowy utwór z filmu o Jamesie Bondzie , Goldfinger , z muzyk Johna Barryego ) oraz Feeling Good , który sta si hitem take dla Niny Simone i zespou rockowego Muse . jako piosenka podpisu dla piosenkarza Michaela Bublé . Zosta on wykorzystany w jamie nagranym na ywo w Fillmore West dla LP Last Exit grupy Traffic z 1969 roku . Zostaa ona równie opisana przez Joe Bonamass na jego albumie The Ballad of John Henry . Jego kompozycje zostay nagrane przez artystów tak rónych, jak Harry Connick Jr. i Mariah Carey .

Napisa ballady, wiele z Leslie Bricussem , które stay si charakterystycznymi hitami dla Sammy'ego Davisa Jr. , Shirley Bassey i Tony'ego Bennetta . W latach 60. dopisa take swoje najwiksze osignicia na londyskim teatrze West End i teatrze na Broadwayu, w filmach hollywoodzkich oraz telewizji brytyjskiej i amerykaskiej.

Wraz z Bricussem napisa musical Stop the World I Want to Get Off , w którym równie wystpi, zdobywajc nominacj do nagrody Tony dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w musicalu . Przebój w Londynie i na Broadwayu zosta przerobiony na filmow wersj w 1966, w której Newley nie móg zagra z powodu konfliktu z harmonogramem. Inne musicale, do których wspótworzy muzyk i teksty z Bricussem, to The Roar of the Greasepaint The Smell of the Crowd (1965) oraz Willy Wonka i fabryka czekolady (1971), na podstawie ksiki dla dzieci Roalda Dahla .

Kiedy wspópracowa z Bricussem, ci dwaj mczyni nazywali siebie zespoem Brickman and Newburg, przy czym Newburg skupia si gównie na muzyce, a Brickman na tekstach. Ian Fraser czsto wymyla ich aranacje. Przy utworach Hieronymousa Merkina Newley wspópracowa z Herbertem Kretzmerem .

W 1963 roku Newley wyda przebojowy album komediowy o nazwie Fool Britannia! , wynik improwizowanych satyr na brytyjski skandal Profumo tamtych czasów przez zespó Newleya, jego ówczesnej ony Joan Collins i Petera Sellersa . Zadebiutowa na 10 miejscu na brytyjskiej licie albumów w padzierniku 1963 roku.

Wkad Newleya w muzyk boonarodzeniow jest podkrelony przez jego wykonanie Coventry Carol , które pojawia si w wielu antologiach. Napisa równie i nagra nowatorsk piosenk witeczn zatytuowan Santa Claus is Elvis. Jest te osawiony album poezji mówionej, na którego okadce widniej nadzy Newley i moda modelka.

Newley zagra Matthew Mugga w oryginalnym Doktorze Dolittle (trudne dowiadczenie, czciowo z powodu wrogoci, jak znosi ze strony gównego aktora, Rexa Harrisona ), a take gra represjonowanego angielskiego biznesmena u boku Sandy'ego Dennisa w oryginalnym Sweet November . Goci posta Lucille Ball podczas burzliwego tournee po Londynie w Lucy in London (1966). Wystpi w autobiograficznej, wydawanej przez Felliniego i ocenianej na X lat sztuce Czy Heironymus Merkin kiedykolwiek zapomni o miosierdziu Humppe i odnajdzie prawdziwe szczcie , który równie wyreyserowa i napisa wspólnie z Hermanem Raucherem . Wystpi jako Quilp w Mister Quilp (1975) (na podstawie The Old Curiosity Shop Dickensa ), do którego skomponowa kilka piosenek (Mio ma najdusz pami ze wszystkich). Jego ostatnia rola fabularna, w obsadzie dugo dziaajcej brytyjskiej telenoweli EastEnders , miaa by sta rol, ale Newley musia si wycofa po kilku miesicach, gdy jego zdrowie zaczo podupada.

Pomimo tego, e takie kompozycje jak What Kind of Fool Am I i The Candy Man (singel numer jeden w USA Sammy Davis Jr. i kongregacji Mike Curb w 1972) stay si midzynarodowymi hitami, Newley odniós mniejszy sukces na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych jako artysta nagrywajcy, notujc na licie Billboard Hot 100 z cztery single od 1960 do 1962, aden nie osign wicej ni 67. Jednak póniej w 1976 roku zdoby 12. pozycj na listach przebojów Adult Contemporary z tytuem Teach the Children.

Poniejsze ycie

W latach 70. pozostawa aktywny, zwaszcza jako wykonawca w kurortach Las Vegas i Catskills Borscht Belt , panelista w teleturniejach (m.in. na Hollywood Squares ) i go talk-show, ale jego kariera zacza si chwia. Podj ryzyko, które ostatecznie doprowadzio do jego upadku w Hollywood. W latach 80. i 90. pracowa nad powrotem. Latem 1983 roku Newley gra gówn rol w Chaplin , musicalu na Broadwayu, który napisa wspólnie ze Stanleyem Ralphem Rossem , który nigdy nie wyszed z przedpremierowych pokazów w Los Angeles. Na krótko pojawi si w Late Night z Davidem Lettermanem (gdy by w miecie, aby zosta wprowadzonym do Hall of Fame autorów piosenek), aby zapiewa motyw do Viewer Mail. W latach 1986-87 zorganizowa udane amerykaskie tournee swojego Stop The World I Want To Get Off . W produkcji zagraa nieznana wówczas Suzie Plakson , któr odkry Newley. Trasa przyniosa jej kilka mocnych uwag i doprowadzia do stabilnej kariery na scenie iw telewizji. W 1985 roku pojawi si równie jako Szalony Kapelusznik w telewizyjnej adaptacji Alicji w Krainie Czarów autorstwa Irwina Allena .

W póniejszych latach, jako dojrzay wokalista, Newley nagrywa piosenki z Fiddler on the Roof i Scrooge . Odniós swój ostatni popularny sukces na scenie, kiedy zagra w tym ostatnim musicalu, który by pokazywany w Londynie i koncertowa w brytyjskich miastach, w tym w Liverpoolu , Birmingham , Bristolu i Manchesterze , w latach 90-tych. W chwili mierci pracowa nad musicalem Ryszarda III Szekspira . Zmar na raka nerki w wieku 67 lat, wkrótce po tym, jak zosta dziadkiem.

W uznaniu jego zdolnoci twórczych i pracy, Newley zosta wybrany do Songwriters Hall of Fame w 1989 roku.

ycie osobiste

Newley by onaty trzy razy

 1. Ann Lynn (1956-1963); jeden syn
 2. Joan Collins (1963-1970); jedna córka i jeden syn
 3. Dareth Rich (1971-1989); jedna córka i jeden syn

Jego pierwsze maestwo z Ann Lynn w latach 1956-1963 zakoczyo si rozwodem. Urodzi im si syn, Szymon, ale zmar w dziecistwie z powodu wrodzonej niemocy. Nastpnie by onaty z aktork Joan Collins od 1963 do 1970 roku. Para miaa dwoje dzieci, Tar Newley i Sach (Alexander) Newley . Tara zostaa nadawc w Wielkiej Brytanii, a Sacha jest artystk portretow mieszkajc w Nowym Jorku. Trzeci on Newleya bya bya stewardessa Dareth Rich i mieli dwoje dzieci, Shelby i Christophera. W odcinku Angela and Friends (Sky One) Tara Newley wspomniaa take o innej siostrze, trzeciej yjcej córce Newleya.

Ojczym Newleya, Ronald Gardner, wyldowa w Beverly Hills jako szofer, ale wkrótce uciek z inn kobiet.

Newley z pomoc detektywa szuka swojego biologicznego ojca, George'a Kirby'ego, i spotka si ponownie. Jego matka rozpocza wówczas korespondencj ze swoj dawno utracon mioci. Newley polecia z nim do Los Angeles i kupi im dom, w którym mieszkali do mierci George'a.

mier i dziedzictwo

Newley zmar w dniu 14 kwietnia 1999, w Jensen Beach, Floryda , z rakiem nerki w wieku 67. Mia najpierw zdiagnozowano raka w 1985 roku, a powróci w 1997 roku i rozprzestrzeni si na puca i wtrob. Podobno zgin w ramionach swojej towarzyszki, projektantki Giny Fratini . Pozostawi picioro dzieci, wnuczk Miel i 96-letni matk Grace, która nastpnie zmara. Od tego czasu urodzio si dwoje kolejnych wnuczt: Weston (drugie dziecko Tary) i Ava Grace (pierwsze dziecko Sachy, z on Angel Tassoni).

ycie Newleya jest tematem biografii Gartha Bardsleya zatytuowanej Stop the World (Londyn: Oberon, 2003).

Kolejna ksika zostaa wydana w 2013 roku zatytuowana Dear Tony , ksika o dugotrwaej przyjani z mod Amerykank, w której si zakocha.

Wród wielu wydanych kompilacji znajduj si Anthony Newley: The Decca Years (19591964), Once in a Lifetime: The Anthony Newley Collection (196071) i Greatest Hits Anthonyego Newleya (Deram). W maju 2010 roku wytwórnia Stage Door Records wydaa kompilacj niewydanych dotd nagra Newleya zatytuowan Newley Discovered . Album wyprodukowany z Anthony Newley Society i rodzin Newleya zawiera nagrania koncepcyjne do samodzielnie napisanych musicali filmowych Newleya Czy Heironymus Merkin kiedykolwiek zapomni o miosierdziu Humppe i Znajd prawdziwe szczcie , Willy Wonka i Fabryka Czekolady oraz Pan Quilp .

Pure Imagination: The World of Anthony Newley i Leslie Briccuse , wymylona i wyreyserowana przez Bruce'a Kimmela , zostaa otwarta w Pacific Resident Theatre w Venice w Kalifornii 7 grudnia 2013 roku.

Newley wczenie wywar wpyw na muzyka rockowego Davida Bowiego , który by jego fanem. Producent jego pierwszego albumu, Mike Vernon , opisa nawet swoje pierwsze wraenie o Bowie jako mody Anthony Newley.

Dyskografia

Albumy

Albumy studyjne

 • 1955 Korby (HMV CLP1082) (oryginalna obsada z Londynu)
 • 1960 Mio to sprawa teraz i póniej (Decca LK4343; Londyn LL3156, Wielka Brytania nr 19)
 • 1961 Tony (Decca LK4406; Londyn PS244)
 • 1964 W mojej samotnoci (Decca LK4600, RCA Victor LSP-2925 )
 • 1965 Do kogo mog si zwróci (RCA Victor LPM-3347 [Mono]; RCA Victor LSP-3347 [Stereo])
 • 1966 Do kogo mog si zwróci (RCA Victor 7737 [Mono]; RCA Victor 7737 [Stereo])
 • 1966 Dostarczono Newley (Decca LK4654)
 • 1966 Newley Recorded (RCA Victor RD7873; RCA Victor LSP-3614)
 • 1966 Geniusz Anthony Newley (Londyn PS361)
 • 1967 Anthony Newley piewa piosenki z Doktora Dolittle (RCA Victor LSP-3839)
 • 1969 Romantyczny wiat Anthony'ego Newleya (Decca SPA45)
 • 1970 Dla Ciebie (Bell Records 1101)
 • 1971 Czysta Wyobrania (MGM SE4781)
 • 1972 Czy to nie mieszne (MGM/Verve MV5096)
 • 1977 The Singer and His Songs (United Artists LA718-G)
 • 1985 Pan Osobowo (Decca Tab 84)
 • 1992 Za duo kobiet (BBI (CD); GNP/Crescendo 2243)
 • 2012 Ostatnia piosenka Ostatnie nagrania (Drzwi sceniczne STAGE 9031)

Kompilacja albumów

 • 1962 To jest Tony Newley (Londyn LL362)
 • 1963 Szczytowe wystpy (Londyn LL3283)
 • 1969 The Best of Anthony Newley (RCA Victor LSP4163)
 • 1990 Najwiksze przeboje Anthony'ego Newleya (Deram 820 694)
 • 1990 Greatest Hits (Decca)
 • 1995 The Best of Anthony Newley (GNP Crescendo)
 • 1996 The Very Best of Anthony Newley (Carlton 30364 00122)
 • 1997 The Very Best of Anthony Newley (Spectrum Music 552 090-2)
 • 1997 Raz w yciu: kolekcja (Razor & Tie RE 2145-2)
 • 2000 Cudowny dzie jak dzisiaj (Camden)
 • 2000 W cudowny dzie taki jak dzisiaj: Kolekcja Anthony'ego Newleya (BMG 74321 752592)
 • 2000 Decka Lata 1959-1964 (Dekka 466 918-2)
 • 2001 Najlepszy film Anthony'ego Newleya (Decca)
 • 2002 Jakim jestem gupcem (Zbrojownia)
 • 2002 Wspominajc Anthony'ego Newleya: Muzyka, ycie, legenda (Prism Leisure)
 • 2003 Zatrzymaj wiat! (Cikie bombardowanie)
 • 2004 Mio jest teraz i potem / W mojej samotnoci (wokal)
 • 2004 Czysta wyobrania / Czy to nie mieszne (Edsel)
 • 2005 Magia Anthony'ego Newleya (Kala)
 • Antologia 2006 (uniwersalna/spektrum)
 • 2006 Kolekcja Anthony'ego Newleya (uniwersalna/spektrum)
 • 2006 Newley dostarczony (Dutton Vocalion)
 • 2007 Najlepszy film Anthony'ego Newleya (Sony)
 • 2007 Najlepszy film Anthony'ego Newleya (Camden)
 • 2010 Newley odkryta (zapisy drzwi scenicznych)

PE

 • 1959 Idle on Parade - I've Waited So Long / Idle Rock-a-boogie / Idle on Parade / Sat'day Night Rock-a-Boogie (Decca DFE6566, UK nr 13)
 • 1960 Tony Hits - Dlaczego / Wszystko, co chcesz zrobi / Osobowo / Mój niebieski anio (Decca DFE6629)
 • 1960 Kolejne hity Tony'ego Gdyby przysza do ciebie / Dziewczyny zostay stworzone do mioci i pocaunku / Do you Mind / Lifetime of Happiness (Decca DFE6655)
 • 1961 Tym razem sen jest we mnie Przemino z wiatrem / Tym razem sen jest we mnie / To rozmowa miasta / Co dobrego w poegnaniu (Dekka DFE6687)

Syngiel

 • 1959 I've Waited So Long / Sat'day Night Rock-a-Boogie (Decca F11127, UK nr 3)
 • 1959 Idle on Parade / Idle Rock-A-Boogie (Decca F11137)
 • 1959 Osobowo / Mój niebieski anio (Decca F11142, Wielka Brytania nr 6)
 • 1959 Someone to Love / To ju koniec (Decca F11163)
 • 1960 Dlaczego / Wszystko, co chcesz zrobi (Decca F11194, Wielka Brytania nr 1)
 • 1960 Czy masz co przeciwko / Dziewczyny zostay stworzone do mioci i pocaunku (Decca F11220, Wielka Brytania nr 1; Londyn 1918, USA nr 91)
 • 1960 Gdyby przysza do ciebie / ycie szczcia (Decca F11254, Wielka Brytania nr 4; Londyn 1929, USA nr 67)
 • 1960 " Targ Truskawkowy " / "Chopiec bez dziewczyny" (Decca F11295, UK nr 3)
 • 1961 And the Heavens Cried / Lonely Boy and Pretty Girl (Decca F11331, UK nr 6)
 • 1961 Pop Goes the Weasel / Bee Bom (Decca F11362, Wielka Brytania nr 12; Londyn 9501, USA nr 85)
 • 1961 Jakim rodzajem gupca jestem / Raz w yciu (Decca F11376, Wielka Brytania nr 36; Londyn 9546, USA nr 85)
 • 1962 D-Kochanie / Bd chodzi obok ciebie (Decca F11419, UK nr 25)
 • 1962 Ten haas / May zoty klaun (Decca F11486, UK nr 34)
 • 1963 Nie ma czego takiego jak mio / Ona jest tylko inn dziewczyn (Decca F11636)
 • 1963 "Ojciec dziewczyn" / "Kocham wszystko o tobie" (Decca F11767)
 • 1964 Tribute / Lament to a Hero (Decca F11818)
 • 1964 Solitude / Naucz ci paka (Decca F11883)
 • 1966 Dlaczego nie moesz spróbowa Didgeridoo / Czy istnieje droga powrotna do twoich ramion (RCA RCA1518; RCA 47-8785)
 • 1966 Moogies Bloogies (nagrane z Deli Derbyshire ) [niepublikowane demo]
 • 1967 Co w twoim umiechu / Myl, e ci lubi (RCA RCA1637)
 • 1968 Jestem wszystkim, czego potrzebuj / Kiedy musisz i (MCA MU1061)
 • 1968 Sodki listopad (Warner Bros. Records 7174)
 • 1976 Naucz dzieci (United Artists 825, US Adult Contemporary nr 12)

Nagrania musicali

 • 1961 Zatrzymaj wiat, z którego chc wysi! Original Broadway Cast Album (pisarz i wykonawca)
 • 1965 The Roar of the Greasepaint, the Smell of the Crowd Original Broadway Cast Album (pisarz i wykonawca)
 • 1966 Zatrzymaj wiat, z którego chc wysi! Filmowa cieka dwikowa (scenarzysta)
 • 1967 Doctor Dolittle Oryginalna cieka dwikowa do filmu (wykonawca)
 • 1969 Czy Heironymus Merkin Ever Forget Mercy Humppe and Find True Happiness Oryginalna cieka dwikowa do filmu (pisarz i wykonawca)
 • 1971 Willy Wonka i oryginalna cieka dwikowa do filmu Fabryka Czekolady (scenarzysta)
 • 1972 The Good Old Bad Old Days Original London Cast Album (pisarz i wykonawca)
 • 1974 Mr. Quilp Original Film Musical Soundtrack (pisarz i wykonawca)
 • 1994 Scrooge Original London Cast Recording (wykonawca)

Teatr

 • Cranks (26 listopada 1956 29 grudnia 1956) Teatr Bijou (wykonawca)
 • Stop the World I Want to Get Off (3 padziernika 1962 7 wrzenia 1963) Shubert Theater / (9 wrzenia 1963 1 lutego 1964) Ambassador Theater (muzyka i teksty, ksika, reyser, performer)
 • The Roar of the Greasepaint The Smell of the Crowd (16 maja 1965 4 grudnia 1965) Teatr Shubert (muzyka i teksty, ksika, reyser, performer)
 • Anthony Newley / Henry Mancini (31 padziernika 1974 10 listopada 1974) Uris Theatre (wykonawca)
 • Chaplin (12 sierpnia 1983 - 24 wrzenia 1983) Dorothy Chandler Pavilion, Los Angeles (wykonawca)
 • Charlie i fabryka czekolady (23 kwietnia 2017 14 stycznia 2018) Teatr Lunt-Fontanne (muzyka i teksty piosenek z filmu)

Filmografia

Nagrody i nominacje

Rok Nagroda Kategoria Praca Wynik
1963 Nagroda Tony Najlepszy autor (muzyka) Zatrzymaj wiat chc wysi Mianowany
Najlepsza oryginalna cieka dwikowa Mianowany
Najlepszy wystp gównego aktora w musicalu Mianowany
1965 Oryginalny wynik Ryk smaru Zapach tumu Mianowany
Najlepsza reyseria musicalu Mianowany
wiatowa Nagroda Teatralna Najlepsza oryginalna cieka dwikowa Mianowany
1970 Gildia Pisarzy Wielkiej Brytanii Najlepszy brytyjski scenariusz oryginalny Czy Heironymus Merkin moe zapomnie o miosierdziu Humppe i znale prawdziwe szczcie Wygraa
1972 nagrody Akademii Najlepsza oryginalna cieka dwikowa Willy Wonka i fabryka czekolady Mianowany

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Sabina Jaworski

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Antoniego Newleya jest tym, którego szukałem.

Gabriel Siwek

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Laura Nowicki

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.