Antoniego NolanaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Nolana, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Nolana, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Nolana, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Nolana, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Nolana, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Nolana. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Nolan
logo.jpeg
Tworzenie 1974
Zaoyciel Shirley Nolan
Status prawny Zarejestrowana organizacja charytatywna
Cel, powód Opieka zdrowotna w Wielkiej Brytanii
Lokalizacja
  • 2 Heathgate Place, 75-87 Agincourt Road, Londyn
Obsugiwany region
Wielka Brytania
Dyrektor Naczelny
Henny Braund
Strona internetowa AntoniNolan.org

Anthony Nolan jest brytyjsk organizacj charytatywn, która dziaa w obszarach biaaczki i przeszczepiania krwiotwórczych komórek macierzystych . Zarzdza i rekrutuje dawców do Rejestru Anthony Nolan, który jest czci wyrównany rejestru, który obejmuje równie Welsh Bone Marrow Donor Registry , NHS Blood and Transplant s brytyjski Szpiku ewidencja i Deutsche KnochenMarkSpenderdate ( DKMS ) w Wielkiej Brytanii. Ten wyrównany rejestr jest znany jako Rejestr Komórek Macierzystych Anthony Nolan & NHS . Prowadzi równie badania majce na celu zwikszenie skutecznoci przeszczepów szpiku kostnego.

Historia

Organizacja charytatywna nosi imi Anthony'ego Nolana (ur. 1971 zmar w 1979), który nie cierpia na biaaczk, ale na zespó Wiskotta-Aldricha , rzadk dziedziczn chorob krwi. Zosta zaoony przez matk Anthony'ego, Shirley Nolan (1942-2001) w 1974 roku jako Anthony Nolan Register .

Pocztkowo mieci si w Szpitalu Dziecicym w Westminster , w 1978 roku przeniós si do szpitala St Mary Abbot's, a jego obecne biura, laboratorium i instytut badawczy w pónocnym Londynie, na terenie Royal Free Hospital. Organizacja charytatywna zostaa przemianowana w 2001 roku na Anthony Nolan Trust . i ponownie w 2010 roku do Anthony'ego Nolana .

W 2008 r. Anthony Nolan zaoy pierwszy w Wielkiej Brytanii dedykowany bank krwi ppowinowej, umoliwiajcy matkom bezpieczne oddawanie krwi z ppowiny i oyska po porodzie. Organizacja charytatywna wykorzystuje t krew do przeszczepów komórek macierzystych. W 2012 roku Anthony Nolan jako pierwszy na wiecie rejestr komórek macierzystych rozpocz rekrutacj 16-latków.

Dzie dzisiejszy

Dzi w rejestrze znajduje si ponad 720.000 potencjalnych dawców. Jednym z gównych celów organizacji charytatywnej jest rekrutacja wikszej liczby dawców pci mskiej, poniewa s oni najczciej wybierani przez lekarzy do dawstwa i wybierani do 54% darowizn.

Organizacja studencka dziaajca na uniwersytetach w caej Wielkiej Brytanii, znana jako Szpik, wspópracuje z Anthonym Nolanem w celu rekrutacji potencjalnych dawców do rejestru i podnoszenia wiadomoci na temat dobroczynnoci i nowotworów krwi na uniwersytetach iw ich lokalnych spoecznociach. Zostaa zaoona w 1998 roku na Uniwersytecie Nottingham i obecnie dziaa na ponad 50 uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i na caym wiecie.

W 2014 roku Anthony Nolan by oficjalnym partnerem charytatywnym Maratonu Londyskiego .

Midland Metro nazwa na jego cze tramwaj AnsaldoBreda T-69 . Daniel De Gale (1987-2008), pacjent z biaaczk, zainspirowa swoj matk Beverley i jej partnera, Orina Lewisa, do zaoenia African-Caribbean Leukemia Trust w czerwcu 1996 roku. ACLT wspópracowao we wspópracy z Nolan Trust zwikszenie liczby dawców szpiku kostnego, w szczególnoci pochodzcych z Afryki, Afryki i Karaibów oraz pochodzenia mieszanego w rejestrze Wielkiej Brytanii.

Organizacja organizuje kilka nowatorskich kampanii, aby zwikszy liczb dawców wpisujcych si do rejestru. Na przykad w 2010 roku zorganizowaa kampani Spit and Save a life, w której wystpia Devaanshi Mehta (1996-2012), pacjent z anemi aplastyczn. Podczas kampanii darczycy mogli doczy do rejestru i dowiedzie si, czy mog uratowa ycie, po prostu oddajc próbk swojej liny.

Olivia Colman zostaa Patronem Anthony'ego Nolana w 2018 roku.

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Arkadiusz Janiak

Artykuł o Antoniego Nolana jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Rafa Krawiec

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Antoniego Nolana, jest to bardzo dobra opcja.

Piotr Nowacki

Dzięki za ten post na Antoniego Nolana, właśnie tego potrzebowałem