Antoniego OvertonaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Overtona, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Overtona, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Overtona, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Overtona, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Overtona, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Overtona. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Overtona
Urodzi si ( 1865-03-21 )21 marca 1865
Zmar 2 lipca 1946 (1946-07-02)(w wieku 81)

Anthony Overton Jr. (21 marca 1865 2 lipca 1946), bankier i producent, by pierwszym Afroamerykaninem, który kierowa duym konglomeratem biznesowym.

Overton by wacicielem Overton Hygienic Company , odnoszcej sukcesy firmy kosmetycznej. Opublikowa w Half Century Magazine, a nastpnie w Chicago Bee .

Wczesne lata

Anthony Overton, syn Anthony'ego i Marthy Overton, urodzi si w Monroe w stanie Luizjana . W pewnym momencie po zakoczeniu wojny secesyjnej jego rodzina przeniosa si z Luizjany do Topeka w stanie Kansas . Jego ojciec urodzi si w niewoli i by wród niewolników wyemancypowanych przez Abrahama Lincolna . Jego ojciec ostatecznie sta si wacicielem maej firmy i upewni si, e mody Anthony ma wiksze moliwoci. Anthony uczszcza do Washburn College w Topeka, a po ukoczeniu studiów z chemii studiowa prawo, uzyskujc dyplom prawnika na Uniwersytecie Kansas w 1888 roku. Przez krótki czas pracowa jako prawnik i zosta sdzi w Shawnee w stanie Kansas .

Kariera biznesowa

W 1898 roku Overton zaoy firm Hygienic Manufacturing Company , która produkowaa towary dla drogerii i artykuów spoywczych. Wród produktów znalaz si znany w caym kraju High Brown Face Powder , który by pierwszym rynkowym sukcesem w sprzeday kosmetyków dla czarnoskórych kobiet. W 1911 przeniós swoj firm z Kansas do Chicago. Overton otworzy take sklep spoywczy w Kansas City w stanie Kansas pod koniec lat 90. XIX wieku.

W 1916 zaoy Magazyn Pówieczny . W 1923 roku zaoy Douglass National Bank , drugi w Stanach Zjednoczonych bank nalecy do czarnoskórych wacicieli . Nastpnie rozwin bardzo zrónicowany konglomerat, w tym Great Northern Realty Company i Victory Life Insurance Company . W 1925 zaoy Chicago Bee , czarn gazet znan z popierania liberalnych spraw. Gazeta bya niezwyka, poniewa jedn z jej redaktorek bya kobieta, Olive M. Diggs. W 1927 roku National Association for the Advancement of Coloured People (NAACP) przyznao mu Medal Spingarn za wybitne osignicia Afroamerykanina. W tym samym roku otrzyma równie prestiow pierwsz nagrod Harmon award i zoty medal w Biznesie. By czonkiem bractwa Alpha Phi Alpha . Ponadto w Chicago istnieje szkoa podstawowa noszca jego imi.

Po mierci Overtona w 1946 roku jego synowie krótko kontynuowali Bee w formacie tabloidu. Zoy si w 1947 roku.

Zobacz te

Uwagi

Bibliografia

  • Anthony Overton. The Journal of Negro History (lipiec 1947), tom. 32, nr 3, s. 394396.
  • Lash, Nicholas A. (2005), Banki nalece do osób czarnoskórych: badanie problemów, Journal of Developmental Entrepreneurship , tom. 10, nr 2, s. 187202.
  • Anthony Overton: urodzony przedsibiorca
  • Walker, Julia EK (2010). African American Women Business Enterprises: od wojny secesyjnej do praw obywatelskich, 1865-1964. Biuletyn Herstorian , tom 3, wydanie 2.

Opiniones de nuestros usuarios

Alex Kozak

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Helena Kaczyński

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Antoniego Overtona.

Klaudia Janicki

To dobry artykuł dotyczący Antoniego Overtona. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Borys Kowalewski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Antoniego Overtona.