Antoniego ReyaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Reya, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Reya, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Reya, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Reya, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Reya, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Reya. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Rey SJ (ur. 19 marca 1807 w Lyonie we Francji; zm. 19 stycznia 1847 w pobliu Ceralvo w Meksyku) by francuskim jezuickim akademikiem i kapelanem armii amerykaskiej podczas wojny meksykasko-amerykaskiej . By pierwszym katolickim kapelanem zabitym podczas suby w armii Stanów Zjednoczonych.

ycie

Anthony Rey urodzi si w Lyonie we Francji 19 marca 1807 r. Studiowa w kolegium jezuickim we Fryburgu , wstpi do nowicjatu 12 listopada 1827 r., a nastpnie naucza we Fryburgu. W 1840 zosta wysany do Stanów Zjednoczonych, gdzie zosta mianowany profesorem filozofii w Georgetown College , aw 1843 przeniesiony do kocioa w. Józefa w Filadelfii w Pensylwanii. Biegle posugujc si francuskim i niemieckim, ks. Rey by w stanie gosi po angielsku trzy miesice po przybyciu do Stanów Zjednoczonych. Zosta asystentem prowincjaa jezuitów w Maryland , proboszczem Trinity Church w Georgetown i wiceprzewodniczcym kolegium (1845).

Mianowany kapelanem armii amerykaskiej w maju 1846, suy rannym i umierajcym podczas oblenia Monterrey ; po zdobyciu miasta pozosta w armii w Monterrey i uczy si hiszpaskiego, aby gosi okolicznym rancherom . Wbrew radom oficerów amerykaskich wyruszy do Matamoros , wygaszajc kazania dla zboru Amerykanów i Meksykanów w Ceralvo. Przypuszcza si, e zosta zabity przez band pod przywódc Antonio Canalesa Rosillo , gdy kilka dni póniej odkryto jego ciao przebite wóczniami .

Pracuje

Pozostawi listy datowane na listopad 1846 r., które zostay wydrukowane w Listach Woodstockowych (XVII, 149-50, 152-55, 157-59).

Zobacz te

Bibliografia

Atrybucja
  •  Ten artyku zawiera tekst z publikacji znajdujcej si obecnie w domenie publicznej Herbermann, Charles, ed. (1913). Antoniego Reya . Encyklopedia Katolicka . Nowy Jork: Firma Roberta Appletona. Wpis cytuje:

Opiniones de nuestros usuarios

Stefan Owczarek

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Antoniego Reya.

Marcin Tomczyk

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Wanda Podgórski

Ten wpis na Antoniego Reya sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.