Antoniego z BonawenturyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego z Bonawentury, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego z Bonawentury, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego z Bonawentury, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego z Bonawentury, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego z Bonawentury, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego z Bonawentury. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego z Bonawentury
Urodzi si ( 1929-11-12 )12 listopada 1929
Zmar 12 listopada 2012 (2012-11-12)(w wieku 83 lat)
Edukacja Osada Szkoy Muzycznej w Nowym Jorku
Alma Mater Instytut Muzyczny Curtis
Maonka(e)
( m.  1953; dyw.  1972)
Dzieci 5

Anthony di Bonaventura (12 listopada 1929 12 listopada 2012) przez 40 lat by amerykaskim pianist i profesorem muzyki w Boston University College of Fine Arts. By dyrektorem Instytutu Pianisty w Colby College Piano Institute (19782003), a nastpnie na West Chester University of Pennsylvania (200412).

Wczesne ycie

Anthony di Bonaventura urodzi si 12 listopada 1929 roku w Follansbee , West Virginia . By synem Ferdinando di Bonaventura, fryzjera, i Rosarii Rose (z domu Santomo) di Bonaventura.

Anthony rozpocz nauk gry na fortepianie w wieku trzech lat, a pierwszy profesjonalny koncert da w wieku czterech lat. W wieku szeciu lat zdoby stypendium w nowojorskiej Music School Settlement. W wieku trzynastu lat wystpi jako solista w Filharmonii Nowojorskiej . W wieku szesnastu lat zosta uczniem Isabelle Vengerovej, a póniej wstpi do Curtis Institute of Music , gdzie kontynuowa studia u Vengerovej i ukoczy je z najwyszymi wyrónieniami.

Kariera zawodowa

Entuzjastyczne uznanie krytyków i publicznoci pojawio si na pocztku jego kariery. Po debiucie w Waszyngtonie, Paul Hume z The Washington Post napisa: On moe stan z wielkich graczy klawiatury muzyki Mozarta. Jego byskotliwe wystpy podczas wczesnej europejskiej trasy koncertowej doprowadziy go do wyboru przez wielkiego dyrygenta Otto Klemperera do wykonania caego Koncertu Beethovena na Londyskim Festiwalu Beethovena.

Di Bonaventura wystpowa w 28 krajach, w tym z London Philharmonic , Vienna Symphony , New York Philharmonic , Boston Symphony Orchestra , Philadelphia Orchestra , Chicago Symphony , Royal Philharmonic , Pittsburgh Symphony , San Francisco Symphony i Vienna Symphony . Wystpowa z recitalami solowymi w Lincoln Center , Kennedy Center , Carnegie Hall , Sydney Opera House , Concertgebouw i Musikverein , a take wystpowa na festiwalach w Spoleto, Ann Arbor, Saratodze, Bergen, Lukce, Zagrzebiu i Donaueschingen. wiatowe prawykonania utworów specjalnie napisanych przez Berio, Kelemen, Persichetti i Ginastera. Nagrania dla Columbia, RCA Connoisseur Society i Sine Qua Non.

Wielu wybitnych kompozytorów, takich jak György Ligeti , Luciano Berio , Alberto Ginastera , Milko Kelemen i Vincent Persichetti, napisao utwory specjalnie dla niego. Dokona prawykonania Koncertu fortepianowego Ligetiego (1986), II Sonaty fortepianowej Ginastery (1992), Punktów na krzywej do znalezienia Beria (1975), Koncertu fortepianowego Persichettiego (1968) i innych utworów. Anthony peni funkcj dyrektora Summer Piano Institute, Colby College, a póniej West Chester University .

W 1991 r. wykona holenderskie prawykonanie Koncertu fortepianowego Witolda Lutosawskiego pod dyrekcj kompozytora, a nastpnie wykona take pod batut Lutosawskiego z Boston Symphony , Narodow Symfoni Polskiego Radia i San Francisco Symphony w 1993 r. z okazji 80. urodziny.

Dziedzictwo

Dokona wielu nagra. Jego nagranie Claude Debussy s Études zosta opisany przez The Boston Globe «jednym z cudów wiata». Inne nagrania obejmuj 14 Sonat klawiszowych Scarlattiego i Preludia Rachmaninowa. Op. 32.

Wród jego wybitnych uczniów byli Fabio Parrini, Horia Mihail , Aidas Puodziukas i jego protegowany Konstantinos Papadakis . Claude Labelle, Russell Hirshfield, Maurícy Martin, Claudia Knafo, Victor Cayres, Ellie Perrone.

ycie osobiste

W 1953 polubi Sar Roosevelt Whitney (ur. 1932), córk Betsey Cushing Roosevelt Whitney i Jamesa Roosevelta II (1907-1991), najstarszego syna prezydenta Stanów Zjednoczonych , Franklina Delano Roosevelta i Pierwszej Damy Anny Eleanor Roosevelt . Przed rozwodem w 1972 r. mieli razem picioro dzieci:

  • Anthony Peter Christopher Di Bonaventura (ur. 1954),
  • Andrea Isabella Di Bonaventura (ur. 1956),
  • Peter John Di Bonaventura (ur. 1957)
  • Sarina Rosaria Di Bonaventura (ur. 1959)
  • Betsy Maria Di Bonaventura (ur. 1963).

Bonaventura zmar w dniu 12 listopada 2012 roku w Bostonie , w stanie Massachusetts , w wieku 83. Jego brat by Symphony dyrygent Mario di Bonaventura, a jego bratanek jest producent filmowy Lorenzo di Bonaventura .

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Patrick Cichocki

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Lech Janicki

To dobry artykuł dotyczący Antoniego z Bonawentury. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.