Archiwum filmów antologicznychWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Archiwum filmów antologicznych, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Archiwum filmów antologicznych, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Archiwum filmów antologicznych, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Archiwum filmów antologicznych, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Archiwum filmów antologicznych, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Archiwum filmów antologicznych. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Wspórzdne : 40 ° 4329 "N 73 ° 5924" W / 40,724663°N 73,990132°W / 40.724663; -73,990132

Archiwum filmów antologicznych
antologia film Archives Logo.gif
antologia film Archives.jpg
Budynek 2nd Avenue Antology
Anthology Film Archives znajduje si w Nowym Jorku
Archiwum filmów antologicznych
Lokalizacja archiwów filmowych Antology w Nowym Jorku
Przyjty 30 listopada 1970  ( 1970-11-30 )
Lokalizacja 32 Second Avenue
Manhattan , NY 10003
Wspórzdne 40°4329N 73°5924W / 40,724663°N 73,990132°W / 40.724663; -73,990132
Rodzaj Archiwum i kinoteka
Dostp do transportu publicznego Metro w Nowym Jorku : Second Avenue ( pocigi) Autobus w Nowym Jorku : M15 , M21Pocig FPocig ekspresowy F
Strona internetowa antologyfilmarchives .org

Anthology Film Archives to midzynarodowe centrum ochrony , badania i ekspozycji filmu i wideo, ze szczególnym uwzgldnieniem kina niezalenego , eksperymentalnego i awangardowego. Filmoteka i teatr znajduje si na 32 Second Avenue na poudniowo-wschodnim rogu East 2nd Street, w Nowym Jorku zabytkowej dzielnicy w East Village, w ssiedztwie Manhattanu .

Historia

Antologia Filmoteki wyewoluoway z korzeni i wizji, które sigaj wczesnych lat 60., kiedy litewski artysta Jonas Mekas , zaoyciel i dyrektor Kinoteki Filmowców, bdcej wizytówk filmów awangardowych, marzy o stworzeniu staego domu, w którym rosnca szereg nowych filmów niezalenych i awangardowych moe by pokazywanych na bieco. Marzenie to stao si rzeczywistoci w 1969 roku, kiedy Jerome Hill , P. Adams Sitney , Peter Kubelka , Stan Brakhage i Mekas opracowali plany stworzenia muzeum powiconego wizji sztuki kina kierowanej awangardow wraliwoci. Komisja ds. selekcji filmów James Broughton , Ken Kelman , Kubelka, Mekas i Sitney zostaa utworzona w celu ustalenia ostatecznej kolekcji filmów (The Essential Cinema Repertory) oraz okrelenia struktury nowej instytucji.

Antologia zostaa otwarta 30 listopada 1970 roku w Public Theatre Josepha Pappa, której sponsorem by Jerome Hill. Po mierci Hilla w 1974, Anthology przenioso si na 80 Wooster Street w SoHo . Pod naciskiem potrzeby zapewnienia wikszej przestrzeni, w 1979 roku uzyska swój obecny dom, dawny gmach sdu miejskiego . Pod kierownictwem architektów Raimunda Abrahama i Kevina Bone'a, kosztem 1 450 000 dolarów, budynek zosta przystosowany do umieszczenia dwóch filmów teatry, biblioteki odniesienia , o zachowanie filmu handlowe, biura i galeria, otwarcie dla publicznoci w dniu 12 padziernika 1988 r.

W 1998 roku studenci filmowi New York University zaoyli NewFilmmakers, który sta si popularnym cotygodniowym serialem, w którym pokazano wiele tysicy filmów dokumentalnych, krótkometraowych i fabularnych.

Programy i kolekcje

Anthology Film Archives wywietla rocznie blisko 1000 programów publicznych; zawiera cotygodniowe osobiste wystpy artystów z ich pracami; oraz publikuje ksiki i katalogi historyczne i naukowe. Anthology przechowuje bezcenn kolekcj okoo 20 000 filmów i 5000 tam wideo i przechowuje 25-35 filmów rocznie, z ponad 900 tytuami zachowanymi do dzi. Biblioteka badawcza Anthology zawiera najwiksz na wiecie kolekcj materiaów papierowych dokumentujcych histori amerykaskiego i midzynarodowego filmu i wideo jako sztuki i jest dostpna co tydzie przez studentów, naukowców, badaczy, pisarzy, artystów i kuratorów.

Znani artyci reprezentowani w kolekcji

Budynek

Gmach sdu i wizienia trzeciego okrgu na Manhattanie , znany równie jako New Essex Market Courthouse , przy 32 Second Avenue (43-45 East 2nd Street), otwarty 30 kwietnia 1919 roku. Trzypitrowy budynek z cegy i terakoty zosta zaprojektowany w okresie renesansu styl przez Alfreda Hopkins , autor ksiki o budowie wizienia. Projekt zastpi bardziej ambitny plan z 1913 roku 14-pitrowej wiey miejskiej.

Jedno z najgoniejszych morderstw gangów w okolicy, wówczas znane z ich gangów, miao miejsce przed drzwiami sdu 28 sierpnia 1923 r., Kiedy Kid Dropper zosta zamordowany przez bandyt Louisa Cohena .

Sd zosta przeniesiony po lutym 1946 r., a budynek sta si orodkiem modzieowym Policyjnej Ligi Lekkoatletycznej . Po 1948 roku budynek by znany jako Sd Sdziego Dolnego Manhattanu .

Budynek znajduje si w historycznej dzielnicy East Village/Lower East Side , wyznaczonej przez Komisj Ochrony Zabytków Nowego Jorku w 2012 roku.

W kulturze popularnej

W filmie Spider-Man 2 z 2004 roku budynek Anthology Film Archives by uywany jako zewntrzna cz laboratorium Doktora Octopusa .

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Urszula Bartkowiak

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Daniel Jasiński

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Archiwum filmów antologicznych jest tym, którego szukałem.