Hymn (album Toyah)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Hymn (album Toyah), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Hymn (album Toyah), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Hymn (album Toyah), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Hymn (album Toyah), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Hymn (album Toyah), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Hymn (album Toyah). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Hymn
Hymn Toyah.jpg
Album studyjny autorstwa
Wydany maj 1981
Studio Marquee Studios , Londyn
Gatunek muzyczny Nowa fala
Dugo 41 : 42 (oryginalne wydanie)
64:23 (reedycja CD 1999)
Etykieta Safari
Producent Nick Tauber
Chronologia Toyah
Toyah! Toyah! Toyah!
(1980)
Hymn
(1981)
Odmieca
(1982)
Single z Anthem
 1. To tajemnica
  Wydano: 1981
 2. Chc by wolny
  Premiera: maj 1981
Oceny zawodowe
Sprawd wyniki
ródo Ocena
Twórca melodii (korzystny)

Hymn to album studyjny przez angielskiego nowej fali pasma Toyah , frontem przez Toyah Willcox , wydany w 1981 roku przez Safari Records . By to najbardziej udany album zespou, osigajc drugie miejsce na brytyjskiej licie albumów i zawierajcy 10 singli Top 10 It's a Mystery i I Want to Be Free . Album uzyska status zotej pytyw 1981 roku za sprzeda ponad 100 000 egzemplarzy w Wielkiej Brytanii.

to

Anthem by pierwszym penowymiarowym albumem zespou nagranym w nowym skadzie, w skad którego wchodzili Willcox, Joel Bogen , Phil Spalding , Nigel Glockler i Adrian Lee . Materia zosta nagrany w Marquee Studios w Londynie i wyprodukowany przez Nicka Taubera .

Na okadce albumu znajduje si obraz Steve'a Westona, który przedstawia Toyah jako skrzydlat wrók , niosc gow pozbawionego gowy humanoida pci mskiej , z piramidami i dymem w tle. Piosenkarka wyjania, e nawizuje ona do tematu siy i dominacji, a inspiracj byy dziea science fiction takich autorów jak JRR Tolkien i Philip K. Dick . Oryginalne winylowe wydania albumu zostay uzupenione kolorow wstawk ze zdjciami zespou owinitego w bandae , z rónymi odsonitymi czciami ciaa spryskanymi zotem oraz rysunkami o tematyce egipskiej na stronach z tekstami. W tym czasie wydano równie wersj pyty z obrazkami, zawierajc okadk z przodu i z tyu albumu, bez okadki.

Tre liryczna

Tekst I Want to Be Free pochodzi z frustracji Toyah jako nastolatka z dysleksj w latach szkolnych. Piosenkarka wyjania, e odzwierciedlao to, jak czuem si w latach szkolnych, co wci byo we mnie bardzo silne, nawet gdy miaem 22 lata. Wyjania dalej, e piosenka jest o zobaczeniu jednostki, chodzi o suchanie i rozumienie jednostki, a nie o wymazywanie jej z przyszoci tylko dlatego, e nie potrafi si zliczy lub nie pisze zbyt dobrze. wybór".

Piosenka Lekcja wymowy opiera si na rzeczywistych lekcjach wymowy, które piosenkarka wzia w latach szkolnych. W odniesieniu do Dungli Jowisza Toyah powiedzia: Jestem absolutnie przekonany, e w pewnym momencie na Jowiszu istniao ycie, jakie znamy tutaj . (...) Uwaam, e to ywa planeta. Wyjania, e Masai Boy odnosi si do rytuau ludu Masajów, kiedy chopiec staje si mczyzn i e chodzi o mio i szacunek dla wojowników Masajów. Opisaa Marionetk jako wersj piosenki anty Thatcher w Grze o Tron , dodajc, e jest o graniu przez polityka. Jestemy marionetkami, gra nas marionetka .

Wydanie i promocja

Album zosta wydany w maju 1981 roku, poprzedzony singlem I Want to Be Free na pocztku tego miesica. " It's a Mystery ", który w Wielkiej Brytanii by dostpny tylko jako 7" EP Four z Toyah , zosta wydany jako osobny singiel promujcy Anthem za granic. Toyah wyruszy w tras po Wielkiej Brytanii w maju i czerwcu 1981 roku, promujc album . Hymn wesza na UK Albums Chart pod numerem 3, ostatecznie osigajc w liczbie 2 i spdzeniu czterdzieci sze kolejnych tygodni na wykresie. album zosta status zotej pyty za sprzeda ponad 100.000 jednostek w Wielkiej Brytanii. by to te skromny sukces wykres w Skandynawia, dochodzc do Top 40 w Norwegii i Finlandii Anthem pozostaje do tej pory najbardziej udanym komercyjnie albumem Toyah.

Anthem zostao wydane w formacie CD w 1985 roku, dodajc trzy pozostae cztery piosenki Toyah i nie-albumowy singiel " Thunder in the Mountains " jako bonusowe utwory. Nastpnie zosta ponownie wydany w 1999 roku, ponownie z materiaem Four from Toyah , stronami B singla I Want to Be Free i jego teledyskiem oraz For You, piosenk z sesji nagraniowej Anthem , która nie dosta si na oryginalny album. Zosta wydany na promocyjnym singlu rozdawanym za darmo przez magazyn Flexipop pod koniec 1981 roku, razem z "Sphinx", równie z sesji do Anthem . Popularno Sphinx sprawia, e znalaz si on na kompilacji Toyah! z 1984 roku. Toyah! Toyah! , skadanka The Best of Toyah: Proud, Loud & Heard z 1998 roku , a take reedycja The Blue Meaning z 2002 roku jako bonusowy utwór.

Wykaz utworów

Strona pierwsza Dawno, dawno temu...
 1. Chc by wolny ( Toyah Willcox , Joel Bogen ) 3:10
 2. Przestarzae (Willcox, Bogen, Nigel Glockler) 2:36
 3. Gwiazda popu (Willcox, Adrian Lee , Glockler) 3:56
 4. Lekcja wymowy (Willcox, Bogen) 2:32
 5. Dungle Jowisza (Willcox, Bogen, Phil Spalding ) 5:12
 6. Jestem (Willcox, Bogen) 3:22
Druga strona szczliwe ycie
 1. To tajemnica ( Keith Hale ) 4:08
 2. Masai Boy (Willcox, Lee, Willcox) 4:06
 3. Marionetka (Willcox, Bogen) 5:37
 4. Ludzie rozbiórki (Willcox, Lee) 3:50
 5. Jestemy (Willcox, Bogen) 3:13
Utwory bonusowe z edycji CD z 1985 r.
 1. Revelations (Bogen, Willcox) 3:34
 2. War Boys (Willcox) 3:39
 3. Anioy i demony (Willcox, Hale) 6:55
 4. Grzmot w górach (Willcox, Lee, Glockler) 3:34
Utwory bonusowe z edycji CD z 1999 roku
 1. Walkie Talkie (Willcox, Bogen) 1:59
 2. Obcy (Willcox, Bogen, Glockler) 3:28
 3. Revelations (Willcox, Bogen) 3:34
 4. Dla Ciebie (Willcox, Bogen) 3:06
 5. War Boys (Willcox) 3:39
 6. Anioy i demony (Willcox, Hale) 6:55
Chc by wolny (wideo)

Personel

Czonkowie zespou
Produkcja

Wykresy

Wykres (1981)
Pozycja szczytowa
Australijskie albumy ( Kent Music Report ) 68
Fiskie albumy 30
Norweskie albumy ( VG-lista ) 20
UK Albums ( oficjalna firma z list przebojów ) 2
Niezalene albumy z Wielkiej Brytanii 2

Certyfikaty

Region Orzecznictwo Certyfikowane jednostki / sprzeda
Wielka Brytania ( BPI ) Zoto 100 000 ^

^ Dane liczbowe dotyczce dostaw na podstawie samej certyfikacji.

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Tadeusz Nawrocki

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Karina Tkaczyk

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Hymn (album Toyah).

Monika Bielecki

To dobry artykuł dotyczący Hymn (album Toyah). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Oskar Wieczorek

Ten artykuł o zmiennej Hymn (album Toyah) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.