Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki RadzieckiejWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Lietuvos Taryb Socialistins Respublikos himnas
Polski: Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej
Nuty hymnu Litwy SSR.svg
Nuty

Dawny hymn regionalny Litewskiej SRR 
tekst piosenki Antanas Venclova
Muzyka Balys Dvarionas i Jonas vedas
Przyjty 1950
Zrezygnowano 18 listopada 1988 ( 1988-11-18 )
zastpiony przez " Tautiska giesme "

Stan hymnie Litewskiej SRR ( litewski : Lietuvos Taryb Socialistins Respublikos himnas ) by hymn regionalny z Litewska Socjalistyczna Republika Radziecka , stan zaoycielskim Zwizku Radzieckiego .

Historia

Podczas rzdów sowieckich na Litwie pie zostaa przyjta przez litewski rzd SRR w 1950 r. i zastpia Tautika giesm , która bya uywana przez krótki czas jako hymn Litwy w latach 1944-1950. W 1988 r. oficjalny hymn Republiki Litwa ( Tautika giesm ) zostaa ponownie otwarcie uywana jako hymn Litwy, a jej status hymnu narodowego zosta przywrócony przez niezaleny rzd litewski w 1992 roku i jest uywany do dzi. W 2015 roku, podczas uroczystoci zwycistwo dla druyny litewskiej w Mistrzostwach wiata Guchych koszykówki w Taoyuan , Tajwan , piosenka z czasów sowieckich byo sycha po raz kolejny, co powoduje pewne dolegliwoci Litwinom. Póniej tego samego dnia Tajpej przeprasza Wilno za wybór zego hymnu, mówic, e organizatorzy bdnie umiecili go zamiast hymnu narodowego Tautika giesm.

To

Muzyk skomponowali Balys Dvarionas i Jonas vedas , a oryginalne teksty napisa Antanas Venclova . Po Józef Stalin mierci s, Vacys Reimeris zmienia drug strof sowa remove wzmianki Stalina . Tekst drugiej zwrotki zosta zmieniony, aby stwierdzi, e Lenin owietli drog do wolnoci, z pomoc narodu rosyjskiego , kierowanego przez parti (Reimeris zmieni sowo Stalin na partia) i wezwa naród litewski do wspópracy z narodami inne republiki radzieckie . Ten hymn z czasów sowieckich zosta potwierdzony w artykule 169 Konstytucji Litewskiej SRR z 1978 roku (jest to wersja przedstawiona poniej). Poniej przedstawiamy hymn Litewskiej SRR z czasów sowieckich:

tekst piosenki

litewski Rosyjski jzyk angielski

Tarybin Lietuv liaudis sukr,
U laisv ir ties kovojus ilgai.
Kur Vilnius, kur Nemunas, Baltijos jra,
Ten klesti ms miestai, derlingi laukai.

Priedainis:
Taryb Sjungoj lovingoj,
Tarp lygi lygi ir laisva,
Gyvuok per amius, bk laiminga,
Brangi Taryb Lietuva!

laisv mums Leninas nuviet keli,
Padjo kovoj didi rus tauta.
Mus Partija* veda laim ir gali,
Taut ms draugyst kaip plienas tvirta.

Priedainis

Tvyn galinga, nebijom pavoj,
Tebna padang taiki ir tyra.
Mes darbu sukursim diding rytoj,
Ir em nuvies komunizmo aura.

Priedaini


, .
, , ,
, .

:

.
i ,
!

,
.
* ,
, .- !
.
,
, .


Z woli ludu stae si sowieckim na zawsze , moja droga Litwie.
Tu w Wilnie, nad Niemnem, nad Batykiem,
nasze pola kwitn, nasze miasta rosn.

Refren:
W braterskim zwizku znalelimy
wród równych równe prawa.
yj przez wieki i bd szczliwa,
Moja Sowiecka Litwie!

Rosjanie pomogli nam w strasznej bitwie,
Lenin otworzy nam promienny dystans.
Nasz nierozerwalny zwizek zosta stworzony przez parti,
a przyja narodów jest silniejsza ni stal.

Refren

Nikt si nas nie boi potna Ojczyzna!
Niebo zawsze bdzie spokojne i czyste.
Zblimy triumf komunizmu z prac,
Zabynij nad planet, gwiazd radoci.

Refren

* Oryginalny tekst Antanasa Venclovy zawiera wers Mus Stalinas veda laim ir gali ( Stalin prowadzi nas do szczcia i wadzy ), zmodyfikowany przez Vacysa Reimerisa w ramach sowieckiej kampanii destalinizacyjnej.

Uwagi

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Oskar Zawadzki

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Richard Nowakowski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Ela Ostrowski

Świetny post o Hymn Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Kacper Ostrowski

Ładny artykuł z _zmienna.