Hymn mórzWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Hymn mórz, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Hymn mórz, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Hymn mórz, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Hymn mórz, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Hymn mórz, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Hymn mórz. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Hymn mórz  statek wycieczkowy w Hamburgu (16720740030).jpg
Hymn mórz w Hamburgu , Niemcy
Historia
Nazwa Hymn mórz
Waciciel Royal Caribbean Cruises Ltd.
Operator Królewski Karaibski Midzynarodowy
Port rejestru Nassau , Bahamy 
Zamówione 14 lutego 2011
Budowniczy Meyer Werft , Papenburg , Niemcy
Koszt 940 mln USD (2015)
Pooony 19 listopada 2013
Wystrzelony 21 lutego 2015
Sponsorowane przez Emma Wilby
Ochrzczony 20 kwietnia 2015
Zakoczony 10 kwietnia 2015
Nabyty 10 kwietnia 2015
Dziewiczy rejs 22 kwietnia 2015
Czynny 22 kwietnia 2015
Identyfikacja
Status Czynny
Ogólna charakterystyka
Klasa i typ Statek wycieczkowy klasy Quantum
Tona 168 666 GT
Dugo 347,06 m (1139 stóp)
Belka
  • 49,4 m (162 stopy) (maks.)
  • 41,4 m (136 stóp) (woda)
Projekt 8,8 m (29 stóp)
Pokady 18 (16 dostpnych dla pasaerów)
Zainstalowana moc
  • 2  × Wärtsilä 12V46F (2 × 14400 kW)     
  • 2  ×  Wärtsilä 16V46F (2  ×  19 200  kW)
  • 2  × Cat 3516C HD (2 × 2500 kW)     
Napd
Prdko 22 wzy (41 km/h; 25 mph)
Pojemno
  • 4180 pasaerów (podwójne oboenie)
  • 4905 pasaerów (maksymalne oboenie)

Anthem of the Seas to wycieczkowiec klasy Quantum, nalecy do Royal Caribbean International (RCI) i drugi w swojej klasie. Quantum klasa jest trzecim co do wielkoci klasy statków wycieczkowych za MSC Cruises s Meraviglia klasy i Royal Caribbean International s Oasis klasy wedug pojemnoci brutto.

Koncepcja i budowa

11 lutego 2011 roku Royal Caribbean ogosia, e zamówia now klas okrtów w stoczni Meyer Werft w Papenburgu w Niemczech, z których pierwsza miaa zosta dostarczona jesieni 2014 roku. W tym czasie projekt nosi kryptonim Projekt Soneczko. Póniej w tym samym roku zamówiono dla tego statku dwie 20,5-megawatowe jednostki napdowe ABB Azipod XO.

W dniu 29 lutego 2012 roku firma ogosia, e drugi statek Project Sunshine zosta zamówiony i zostanie dostarczony do wiosny 2015 roku, a wkrótce potem zamówia identyczne jednostki napdowe Azipod. Niecay rok póniej, 31 stycznia 2013 roku, Royal Caribbean ogosia oficjaln nazw nowej klasy okrtów Quantum Class oraz nazwy pierwszych dwóch okrtów w tej klasie Quantum of the Seas i Anthem of the Seas .

Historia usug

Hymn mórz zosta dostarczony do Royal Caribbean w dniu 10 kwietnia 2015 roku. Przybya do swojego pierwszego portu macierzystego, Southampton w Anglii , w dniu 15 kwietnia 2015 roku, aby przygotowa si do swojego dziewiczego sezonu letniego w Europie. Podczas ceremonii, która odbya si w Southampton 20 kwietnia 2015 r., zostaa ochrzczona przez Emm Wilby, brytyjsk agentk turystyczn wybran po poszukiwaniach biura podróy, które potrafioby piewa, a take dlatego, e bya przykadem wdziku, pikna, wiadomoci spoecznej ( sic! ) i poczucie przygody. Oprócz pracy w biurze podróy, Wilby jest on wojskow, która piewa w chórze wojskowych on w Kinloss w Szkocji.

Ceremonia chrztu odbya si w Teatrze Królewskim w obecnoci 1300 goci. Zaczo si od procesji, po której nastpiy wystpy Reading Scottish Pipe Band i walijskiego chóru chopicego Only Boys Aloud . Wilby nastpnie zapiewaa przebój Katy Perry Firework , po czym nacisna przycisk, aby wysa bardzo du butelk szampana Perrier-Jouët na tyrolk na górnym pokadzie statku, z ekscytujcej przejadki gondol North Star na oysko cienne nazwa statku.

Anthem of the Seas wyruszy z Southampton w swój dziewiczy rejs, omionocny rejs do Francji i Hiszpanii, 22 kwietnia 2015 roku. Swój pierwszy sezon europejski spdzi na rejsach z Southampton do Morza ródziemnego , Europy Pónocnej i na Wyspy Kanaryjskie . Od listopada 2015 r. bdzie obsugiwa trasy na Karaiby i Bahamy z Cape Liberty w Bayonne, New Jersey w Stanach Zjednoczonych, trwajce siedem do dwunastu nocy . W 2016 roku Anthem of the Seas przez cay rok wypynie z New Jersey na Karaiby, Bermudy i Kanad / Now Angli . Anthem of the Seas stanie si najwikszym statkiem, jaki kiedykolwiek pywa po kanadyjskich wodach. Od maja 2020 r. Anthem of the Seas przybdzie do Southampton w Wielkiej Brytanii i powróci do Cape Liberty w listopadzie 2020 r.

Budynków

Anthem of the Seas ma 16 pokadów dostpnych dla pasaerów z cznie 2090 kabinami pasaerskimi. Jej wyposaenie obejmuje symulator surfingu Wave Loch Flowrider , ciank wspinaczkow , symulator skoków spadochronowych , baseny, solarium, centrum spa i fitness, teatr i kasyno.

Incydenty

W dniu 7 lutego 2016 roku, statek zosta uderzony przez ekstremalnych warunkach wiatrowych i morskich off Cape Hatteras , North Carolina podczas eglowania na poudnie od Bayonne w stanie New Jersey do Port Canaveral na Florydzie. Statek zosta zapany w 30-stopowych (9,1 m) falach i wietrze pozornym 125 mil na godzin (201 km/h) . Pasaerom zalecono pozostanie w kabinach, poniewa koysanie statku przewrócio meble i spowodowao szkody w miejscach publicznych i kabinach, w tym zawalenie czci podwieszanego sufitu i unieruchomienie jednej z dwóch jednostek napdowych statku. Royal Caribbean poinformowa, e tylko czterech pasaerów doznao drobnych obrae. Statek wznowi eglug w dniu 8 lutego, wracajc do portu w rejonie Nowego Jorku, aby unikn dalszych prognozowanych zej pogody. Pasaerowie otrzymali zwrot penej opaty za rejs i otrzymali kredyt na 50% ceny na przyszy rejs w cigu nastpnego roku.

4 wrzenia 2016 roku Anthem of the Seas ponownie skonfrontowano z burzowymi warunkami wywoanymi przez pobliski huragan Hermine , który w tamtym czasie by posttropikalnym cyklonem. Statek dowiadcza podmuchów do 90 mil na godzin. Ponownie pasaerowie zostali zamknici w swoich kabinach, aby przetrwa burz. Jednak ten spowodowa mniej szkód ni poprzedni incydent.

7 lutego 2020 r. statek zosta poddany kwarantannie z powodu koronawirusa. Pasaer z rejsu 27 stycznia 2020 r. podróowa przez Chiny kontynentalne, gdzie wirus by wówczas szeroko rozpowszechniony. Royal Caribbean otrzyma wyniki testu z CDC w dniu 8 lutego 2020 r., a go uzyska wynik negatywny. Statek zosta dopuszczony do wypynicia w dniu 10 lutego 2020 r. Wszyscy 5000 pasaerów, którzy wypynli 7 lutego, musiao znale wasne zakwaterowanie i ostatecznie wypyno na Bermudy na cztery dni zamiast na Bahamy na osiem.

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Elena Jarosz

Wreszcie artykuł o Hymn mórz, który jest łatwy do przeczytania.

Sonia Bednarz

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Hymn mórz

Waldemar Kwiecień

Ten wpis o Hymn mórz był właśnie tym, co chciałem znaleźć.