Hymn Republiki BuriacjiWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Hymn Republiki Buriacji, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Hymn Republiki Buriacji, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Hymn Republiki Buriacji, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Hymn Republiki Buriacji, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Hymn Republiki Buriacji, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Hymn Republiki Buriacji. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Bügede Nairamdaxa Buryaad Ulasai duulal
Angielski: Hymn Republiki Buriacji
Herb Buriacji.svg
Herb Buriacji

Hymn regionalny Republiki Buriacji
tekst piosenki Damba Zhalsarayev (wersja buriacka)
Oleg Dmitriyev (wersja rosyjska)
Muzyka Anatolij Andrejew
Przyjty 20 kwietnia 1995 r.
Próbka audio
Hymn Buriacji

Hymnie Rzeczypospolitej Buriacji ( Buryat : , romanizowana:  Buryaad Ulasai türiin duulal ) to jeden z symboli pastwowych Rzeczypospolitej Buriacji razem z flag i Herb . Po raz pierwszy zosta uyty nieoficjalnie w Buriackiej Autonomicznej Socjalistycznej Republice Radzieckiej w latach 1983-1990 pod tytuem Pie o ojczynie ( ros . ), z oryginalnymi tekstami w jzyku rosyjskim.

Hymn zosta napisany przez Damb Zhalsarajewa . Muzyk skomponowa Buriacki kompozytor i nauczyciel muzyki Anatolij Andrejew .

Hymn zosta przyjty 20 kwietnia 1995 roku ustaw N121-I O hymnie Republiki Buriacji .

tekst piosenki

Teksty Buriacji Rosyjskie teksty angielskie teksty

,
.
,
.


!

!

,
.
,
.

,
.
,
.

!

, , ,
.
,
, .

, ,
.
,
, .

, , ,
,

.

, , ,
.
, ,
.

, -!

Buriacja, kraina szczodrej natury.
Buriacja, moja niebiaska ziemia.
Buriacji, nigdy nie jeste daleko ode mnie.
Buriacja, najwspanialsze palenisko.
 
Buriacja, ty dajesz zapach powietrza;
Jestem pobogosawiony twoj bosk energi.
Twoje drogocenne róda s ródem anima;
Pozwalam mojemu sercu i duszy lni w twojej atwoci.
 
Buriacji, w podró gbok i dug,
Jestemy opasani twoim zapaem czystym i silnym.
Widzimy ci przez twoj krzepic wznios solank,
Niech Bajka bdzie twoj wit dum.
 
Ten gorzki wiat peen trudów i udrki,
Niech ci nie przepasz bolesn zazdroci pieka.
Niech wity cze i bogosawiestwo bdzie dla ciebie,
o moja umiowana Buriacja!
 
O Ojczyzno!

Zobacz te

Uwagi

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Ewelina Majchrzak

Świetny post o Hymn Republiki Buriacji.

Alex Lipiński

Wreszcie artykuł o Hymn Republiki Buriacji, który jest łatwy do przeczytania.

Mariusz Olejniczak

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Hymn Republiki Buriacji pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Hymn Republiki Buriacji tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Irina Baran

Ładny artykuł z _zmienna.