Hymny i pieni narodowe KanadyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Hymny i pieni narodowe Kanady, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Hymny i pieni narodowe Kanady, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Hymny i pieni narodowe Kanady, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Hymny i pieni narodowe Kanady, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Hymny i pieni narodowe Kanady, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Hymny i pieni narodowe Kanady. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Muzyka patriotyczna w Kanadzie ma ponad 200 lat wstecz jako odrbna kategoria od patriotyzmu brytyjskiego czy francuskiego, poprzedzajc pierwsze kroki prawne ku niepodlegoci o ponad 50 lat. Najwczeniej The Bold Canadian powsta w 1812 roku.

Hymny kanadyjskie

hymn narodowy

O Kanada to hymn narodowy Kanady. Calixa Lavallée napisaa muzyk w 1880 roku jako twórczo francuskiego kanadyjskiego patriotycznego poematu skomponowanego przez poet i sdziego Sir Adolphe-Basile Routhier . O Kanada suy jako jeden z dwóch de facto hymnów narodowych po 1939 roku, oficjalnie stajc si pojedynczym hymnem narodowym Kanady w 1980 roku, kiedy ustawa parlamentu, która go ustanawia, otrzymaa zgod królewsk i wesza w ycie 1 lipca jako cz obchodów Dnia Dominium w tym roku . Hymn narodowy jest regularnie grany przed wydarzeniami sportowymi z udziaem kanadyjskich druyn.

hymn królewski

God Save the Queen to królewski hymn Kanady. Istniej róne twierdzenia dotyczce autorstwa i kilka wczeniejszych piosenek w podobnym stylu, ale pierwsza opublikowana wersja tego, co jest prawie obecn melodi, pojawia si w 1744 w Thesaurus Musicus . Piosenka bya uywana w Kanadzie od czasów, gdy bya to kolekcja brytyjskich kolonii, a God Save the King (lub God Save the Queen za panowania królowej Wiktorii ) by grany na cze brytyjskiego monarchy . Pozosta w uyciu przez cay okres zdobywania niepodlegoci przez Kanad, stajc si ostatecznie jednym z dwóch de facto hymnów narodowych tego kraju. Po ogoszeniu hymnu narodowego O Kanada w 1980 r., God Save The Queen zosta wykonany jako hymn królewski w obecnoci kanadyjskiego monarchy , innych czonków rodziny królewskiej, a take jako cz hodu przyznanego gubernator generalny Kanady i prowincjonalnych gubernatorów poruczniku , jak równie przy innych okazjach.

Hymny prowincji

Alberta to oficjalna piosenka prowincji Alberta , przyjte w ramach przygotowa do prowincji stuletnich obchodów w 2005 roku utwór zosta wybrany w wyniku konkursu upowaniony przez ustaw Alberta Official Song, wprowadzonego w Zgromadzeniu Ustawodawczym Alberty w maju 2001 roku i przeszed w Listopad.

The Island Hymn to hymn prowincji Wyspy Ksicia Edwarda . Teksty hymnu napisaa w 1908 roku Lucy Maud Montgomery , a muzyk napisa Lawrence W. Watson. Po raz pierwszy zostaa wykonana publicznie 22 maja 1908 r. Muzyka rkopisu datowana na 27 padziernika 1908 r. i zwizana z nim korespondencja znajduj si w Green Gables House w Cavendish. Hymn wyspy zosta przyjty jako hymn prowincji przez zgromadzenie ustawodawcze w dniu 7 maja 2010 r. Ustawa o hymnie prowincji zawiera francusk wersj hymnu wyspy, zaadaptowan przez Raymonda J. Arsenaulta z Abram-Village i zatytuowan L'hymne de l' Plik .

Oda do Nowej Funlandii to oficjalny hymn prowincji Nowa Fundlandia i Labrador . Gubernator Sir Cavendish Boyle skomponowa go w 1902 roku jako czterowierszowy wiersz zatytuowany Nowa Fundlandia . Zostaa ustawiona do muzyki brytyjskiego kompozytora Sir Huberta Parry'ego , osobistego przyjaciela Boyle'a, który skomponowa dwie scenerie. 20 maja 1904 zosta wybrany jako oficjalny hymn Nowej Fundlandii (narodowo rozumiana jako samorzdne Dominium Imperium Brytyjskiego na równi z Kanad). To rozrónienie zostao porzucone, gdy Nowa Fundlandia doczya do Kanady w 1949 roku. Trzy dekady póniej, w 1980 roku, prowincja ponownie przyja piosenk jako oficjalny hymn prowincji.

A Place to Stand, a Place to Grow (Ontari-ari-ari-o!) to nieoficjalny hymn Ontario . Piosenka zostaa napisana przez Dolores Claman , z angielskim tekstem Richarda Morrisa, francuskim tekstem Larry'ego Trudela i orkiestracj Jerry'ego Totha . Zosta zamówiony przez Progressive Conservative rzdu John Robarts jak dostroi sygnatury dla filmu o tej samej nazwie, który by opisywany w pawilonie Ontario na Expo 67 , na wiecie Fair odbdzie si w Montrealu , Quebec , w Kanadzie Centennial roku . Wykorzystano go ponownie w czci Ontario krótkometraowego filmu A Place to Stand , który w 1967 roku zdoby Oscara za film krótkometraowy na ywo .

" Ô Canada! mon pays, mes amours " to francusko-kanadyjska piosenka, napisana przez George'a-Étienne'a Cartiera po raz pierwszy zapiewana w 1834 roku podczas patriotycznego bankietu Towarzystwa Saint-Jean-Baptiste w Montrealu. Sowa zostay po raz pierwszy opublikowane 29 czerwca 1835 r., wydanie La Minerve i jego muzyka w Le Chansonnier des collèges w 1850 r.; nie jest pewne, kiedy teksty i muzyka zostay poczone, prawdopodobnie przez Ernesta Gagnona w latach 1850-1868. Obecnie uywana muzyka zostaa skomponowana przez Jean-Baptiste Labelle .

Gens du pays zostao nazwane nieoficjalnym hymnem Quebecu . Napisany przez poet, autora tekstów i zdeklarowanego nacjonalist quebeckiego Gillesa Vigneaulta (z muzyk napisan wspólnie przez Gastona Rochona), zosta po raz pierwszy wykonany przez Vigneaulta 24 czerwca 1975 roku podczas koncertu na Mount Royal w Montrealu podczas tegorocznej ceremonii Fête nationale du Québec . Szybko sta si ludowym klasykiem i od tego czasu jest czsto grany na uroczystociach Fête Nationale. Refren jest zdecydowanie najsynniejsz czci utworu: Gens du pays, c'est votre tour / De vous laisser parler d'amour , co w tumaczeniu mówi: Ludzie ziemi, wasza kolej, aby pozwoli sobie na mówi o mioci. W tym czasie Vigneault zaprosi Quebecers do uywania tej piosenki, gdy kto obchodzi urodziny, zmieniajc Gens du pays na Mon cher (imi). W wielu rodzinach t piosenk mona usysze, gdy zblia si ciasto.

Wczesne pieni patriotyczne

The Bold Canadian , znany równie jako Come all you bold Canadians, to kanadyjska piosenka patriotyczna, która powstaa podczas wojny 1812 roku . Teksty upamitniaj kanadyjski podbój Detroit na terytorium Michigan . Uwaa si, e piosenk napisa szeregowiec z First Flank Company Trzeciej Milicji York, Cornelius Flummerfelt. A do 1907 roku pie bya przekazywana tylko w przekazach ustnych , popularno zyskaa kilka rónych wersji. Pene wersje piosenki zostay opublikowane dopiero w 1927 roku, kiedy Towarzystwo Historyczne Ontario opublikowao dwie róne wersje piosenki. Trzecia wersja zostaa opublikowana w 1960 roku. Wszystkie trzy byy zrónicowane, z rónymi zwrotkami i kolejnoci zwrotek.

The Maple Leaf Forever to starszy, ale nieoficjalny hymn narodowy napisany przez Alexandra Muira w 1867 roku. jednak, poniewa nie powstaa adna francuska wersja, nigdy nie bya popularna wród frankofoczyków.

La feuille d'érable (li klonu) to patriotyczna francusko-kanadyjska piosenka napisana przez Alberta Viau do piewnika La bonne chanson . Li klonu by pierwotnie symbolem Francusko-Kanadyjczyków przyjtym w 1834 roku przez Towarzystwo St-Jean Baptiste. Jest równie uywany do dzi jako hymn przed meczem w ligach teatralnej improwizacji w Quebecu.

Popularne piosenki patriotyczne

Kanada , znana równie jako Ca-na-da, Pie stulecia lub Une chanson du centenaire po francusku, zostaa napisana przez Bobby'ego Gimby'ego w 1967 roku z okazji stulecia Kanady i Expo 67 . Zosta zamówiony przez Komisj Stulecia (specjaln agencj rzdu federalnego) i napisany w obu oficjalnych jzykach Kanady, angielskim i francuskim . Nagranie piosenki zostao wykonane przez Young Canada Singers, dwie grupy dzieci jedna piewaa francuskie teksty, prowadzona przez dyrygenta z Montrealu Raymonda Berthiaume'a , a druga, która piewaa po angielsku, pod dyrekcj Laurie Bower w Toronto. Muzyk skomponowa Ben McPeek . Singiel odniós najwikszy sukces w Kanadzie w 1967 roku, sprzedajc si w bezprecedensowej liczbie 270 000 egzemplarzy. To by nr 1 przez 2 tygodnie na RPM Top 100 Singles w Kanadzie w kwietniu 1967 roku.

Co do piewania to patriotyczna piosenka napisana przez piosenkarza ludowego Oscara Branda w 1963 roku, która wychwala wiele rónych regionów Kanady. Zosta wykorzystany jako temat do Let's Sing Out , programu muzyki ludowej, który by emitowany w CTV i CBC i by piosenk przewodni dla kanadyjskiego pawilonu na Expo 67 , a kiedy by ruch, który zosta wybrany jako narodowy hymn Kanady w 1965 roku .

Canadian Railroad Trilogy to piosenka Gordona Lightfoota opisujca budow Canadian Pacific Railway . Ta piosenka zostaa zamówiona przez CBC do specjalnej transmisji 1 stycznia 1967 roku, aby rozpocz stulecie Kanady . Pojawi si na albumie The Way I Feel Lightfoota jeszcze w tym samym roku. Lightfoot ponownie nagra ten utwór na swoim albumie kompilacyjnym Gord's Gold z 1975 roku , z pen orkiestracj (w aranacji Lee Holdridge ). Wersja na ywo pojawia si równie na jego albumie Sunday Concert z 1969 roku . Dodatkowo piosenk wykonali John Mellencamp , George Hamilton IV i James Keelaghan, którzy wykonali piosenk na albumie Pikny , bdcym hodem dla Lightfootów . W 2001 roku Canadian Railroad Trilogy Gordona Lightfoota zostaa wyróniona jako jedno z kanadyjskich dzie mistrzowskich przez Audio-Visual Preservation Trust of Canada .

The Hockey Theme to kanadyjska piosenka przewodnia napisana w 1968 roku przez Dolores Claman i zorkiestrowana przez Jerry'ego Totha . Temat jest powszechnie kojarzony z narodowym sportem zimowym Kanady: hokejem . Zyska popularno dziki zwizane z CBC Television s Hockey Night in Canada , a Télévision de Radio-Kanada s La Soirée du hokeja od 1968 do 2008. W 2008 roku CBC ogosi, e negocjacje w celu odnowienia licencji lub zakupu tematem bya nie powiodo si i e zorganizuj ogólnopolski konkurs na now piosenk przewodni. Prawa te zostay nastpnie nabyte przez konkurencyjnego nadawc CTV bezterminowo. Od jesieni 2008 r. temat ten mona byo usysze w hokejowych transmisjach na kanaach sportowych TSN i RDS bdcych wasnoci CTV .

Northwest Passage to piosenka a cappella napisana przez Stana Rogersa . Piosenka pojawia si na albumie o tym samym tytule wydanym przez Rogersa w 1981 roku i jest uwaana za jedn z klasycznych piosenek w historii muzyki kanadyjskiej. W 2005 CBC Radio One seria 50 utworów: wersja kanadyjska , Northwest Passage zaj czwarte miejsce. Byy premier Stephen Harper okreli j jako jeden z nieoficjalnych hymnów Kanady , a bya gubernator generalna Adrienne Clarkson zacytowaa t piosenk zarówno w swoim pierwszym oficjalnym przemówieniu, jak i w przemówieniu z okazji powicenia nowej ambasady Kanady w Berlinie .

The Tragically Hip , kanadyjski zespó rockowy dziaajcy od 1984 roku do mierci gównego wokalisty i autora tekstów Gorda Downie w 2017 roku, by jednym z najlepiej sprzedajcych si kanadyjskich muzyków w Kanadzie. Powszechnie znanym znakiem rozpoznawczym kolektywu Hip i solowych katalogów Downie'go by stopie, w jakim poruszay one tematy kanadyjskie. Zwizek Tragicznie Hipa z patriotyzmem i nacjonalizmem by skomplikowany. Nie jestem nacjonalist powiedzia Downie swojemu biografowi Michaelowi Barclayowi; Downie powiedzia to zdecydowanie, zauwaa Barclay. Zaczem uywa kanadyjskich odniesie nie tylko ze wzgldu na nie same, ale dlatego, e chciaem odebra moje przyrodzone prawo, którym jest ten ogromny kraj peen historii kontynuowa Downie. W The National Post Dave Kaufman napisa: Chocia Downie piewa o Kanadzie, jego piosenki w adnym wypadku nie s patriotyczne, ani nie bardziej ni w sposób, w jaki wszyscy jestemy pod wpywem tego, skd pochodzimy. Zespó nigdy nie by tak oczywisty jak ubra si w kanadyjsk flag, ale zamiast tego przywouj to wspólne dowiadczenie tego, co oznacza dla wielu z nas dorastanie w Kanadzie. W czasopimie Journal of Canadian Studies politolog Gregory Millard omówi paradoksalne pytanie, dlaczego gboko niejednoznaczne i czsto krytyczne odniesienia do Kanady wystarczyy, by podnie The Hip do niezwykego statusu ikony kanadyjskiego nacjonalizmu . Millard doszed do wniosku, e Pozycja Kanady jako peryferyjnego kulturowo narodu jest kluczem do wyjanienia niestosownego zawaszczania dziea Hip dla nacjonalistycznego witowania samego siebie.

pieni patriotyczne Pierwszego Narodu

O Kanada zostao wykonane w niektórych jzykach Pierwszego Narodu podczas otwarcia kilku imprez narodowych. Podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988 w Calgary, O Canada byo piewane w poudniowym jzyku Tutchone przez pochodzcego z Jukonu Daniela Tlena. Na meczu National Hockey League ( NHL ) w Calgary 1 lutego 2007 roku moda piosenkarka Cree, Akina Shirt, bya pierwsz osob, która wykonaa O Canada w jzyku Cree na takiej imprezie.

Kraina Srebrnej Brzozy jest uwaana za kanadyjsk piosenk ludow, cho napisan najpierw jako wiersz przez Pauline Johnson . Kojarzy si z biwakowaniem i kajakarstwem. Jego tematem jest romantyczna wizja natury i ziemi z perspektywy rdzennej osoby, ale pozostaje popularna wród nieaborygeskiej wikszoci w Kanadzie. Piosenka pojawi si na Paul Gross filmu Faceci z miotami (2002). Piosenka zostaa czciowo przepisana w 2005 roku przez kanadyjskiego piosenkarza folkowego Dicksona Reida i zostaa wydana na jego debiutanckim albumie Sugar in the Snow .

Inne pieni patriotyczne

Zobacz te

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Patrycja Sowa

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Hymny i pieni narodowe Kanady, jest to bardzo dobra opcja.

Karina Gajda

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Hymny i pieni narodowe Kanady i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Damian Stefaniak

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Hymny i pieni narodowe Kanady.

Ela Marzec

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Hymny i pieni narodowe Kanady, daje dużo pewności.

Hanna Kacprzak

Bardzo ciekawy ten post o Hymny i pieni narodowe Kanady.