Konwergencja AntarktycznaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Konwergencja Antarktyczna, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Konwergencja Antarktyczna, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Konwergencja Antarktyczna, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Konwergencja Antarktyczna, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Konwergencja Antarktyczna, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Konwergencja Antarktyczna. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antarctic Konwergencja lub antarktycznego Polar przednia jest krzywa stale otaczajcy Antarktyd , rónej szerokoci sezonowo, gdzie zimno, na pónocy pyncych wodach Antarktyki spenia stosunkowo cieplejsze wody z sub-Antarktydy . Wody antarktyczne ton gównie pod cieplejszymi wodami subantarktycznymi, podczas gdy powizane strefy mieszania i upwellingu tworz stref o bardzo wysokiej produktywnoci morskiej, szczególnie w przypadku kryla antarktycznego .

Linia ta, podobnie jak arktycznej linii drzew , to naturalna granica raczej ni jedno sztuczne, takie jak granice z narodami i strefach czasowych . Nie tylko oddziela dwa regiony hydrologiczne , ale take oddziela obszary o charakterystycznym yciu morskim i klimacie .

Arctic ma podobn granic ze wzgldu na due zbiorniki ziemi ssiadujcej z pónocnego regionu polarnego.

Historia

Konwergencja antarktyczna zostaa po raz pierwszy przekroczona przez Anthony'ego de la Roche'a w 1675 roku i opisana przez Sir Edmonda Halleya w 1700 roku.

Lokalizacja

Konwergencja antarktyczna to strefa o szerokoci okoo 32 do 48 km (20 do 30 mil), zmieniajca si w zalenoci od pory roku i dugoci geograficznej , rozcigajca si na Atlantyku , Pacyfiku i Oceanie Indyjskim midzy 48. a 61. równolenikiem poudniowej szerokoci geograficznej. Chocia pónocna granica jest zmienna, dla celów Konwencji o zachowaniu ywych zasobów morskich Antarktyki z 1980 r. okrela si j jako 50°S, 0°; 50°S, 30°E; 45°S, 30°E; 45°S, 80°E; 55°S, 80°E; 55°S, 150°E; 60°S, 150°E; 60°S, 50°W; 50°S, 50°W; 50° S, 0°". Chocia strefa ta jest stref ruchom, zwykle nie oddala si o wicej ni pó stopnia szerokoci geograficznej od swojego redniego pooenia. Dokadn lokalizacj w dowolnym miejscu i czasie uwidacznia nagy spadek temperatury wody morskiej z pónocy na poudnie rednio o 2,8 °C (5,0 °F) z 5,6 °C (42,1 °F) do poniej 2 °C (36°F).

Wyspy lece na pónoc od konwergencji

Wyspy lece na poudnie od konwergencji

Na pónoc od 60°S szerokoci geograficznej

Na poudnie od 60°S szerokoci geograficznej

Zobacz te

Bibliografia

  • Domena publiczna Ten artyku zawiera  materia z domeny publicznej z dokumentu United States Geological Survey : Antarctic Convergence .(tre z Systemu Informacji o Nazwach Geograficznych )

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Dagmara Drozd

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Konwergencja Antarktyczna.

Ewelina Brzozowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Konwergencja Antarktyczna.

Kalina Chmielewski

Bardzo ciekawy ten post o Konwergencja Antarktyczna.

Izabela Jasiński

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.