Kopalnia antylopyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Kopalnia antylopy, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Kopalnia antylopy, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Kopalnia antylopy, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Kopalnia antylopy, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Kopalnia antylopy, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Kopalnia antylopy. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Kopalnia Antylopy
Wioska
Kopalnia Antelope znajduje si w Zimbabwe
Kopalnia Antylopy
Kopalnia Antylopy
Wspórzdne 20 ° 03 'S 28 ° 26'E / 20,050 ° 28,433 ° S E / -20.050; 28.433 Wspórzdne : 20 ° 03' S 28 ° 26'E / 20,050 ° S 28.433 ° E / -20.050; 28.433
Kraj Zimbabwe
Województwo Matabeleland South
Zaoony 1913
Podniesienie
970 m (3180 stóp)
Strefa czasowa UTC + 2 ( CAT )
Klimat BSh

Kopalnia Antylopy to wioska w dystrykcie Kezi w prowincji Matabeleland South w Zimbabwe . Znajduje si okoo 114 km na poudnie od Bulawayo i 14 km na poudnie od Kezi . Wioska zostaa zaoona na obszarze niegdy bogatym w dzik przyrod i zostaa nazwana na cze kopalni zota, która rozpocza dziaalno w 1913 r., Ale zostaa zamknita w 1919 r. Kopalnia zostaa zaoona na miejscu staroytnych afrykaskich wyrobisk, które po raz pierwszy odkryli Europejczycy w latach 90. pierwsze roszczenia zostay ustalone w 1894 roku.

Nowoczesna wioska jest centrum handlowym dla okolicy i terenów komunalnych Semukwa. Wraz z wiosk Maphisa czerpie z pobliskiej tamy Gulamela, aby nawadnia duy gminny system rolniczy. W okolicy powstao wiele szkó misyjnych, a Armia Zbawienia prowadzi w wiosce zarówno szko misyjn, jak i szpital.

Kopalnia Antylopy, podobnie jak wiele innych obszarów górniczych w Zimbabwe, jest orodkiem osadniczym dla czonków ludu Chewa . W latach pidziesitych XX wieku wyemigrowali do brytyjskiej kolonii Poudniowej Rodezji z Rodezji Pónocnej (obecna Zambia ) i Nyasaland (obecnie Malawi ), aby pracowa jako imigranci w przemyle wydobywczym i rolniczym.

Podczas Zimbabwe rzdu Gukurahundi kampanii przeciwko Ndebele populacji poudniowej Zimbabwe w 1980 roku nieczynne wyrobiska w kopalni Antelope byy miejscem obozie koncentracyjnym prowadzonym przez Pitej Brygady w armii Zimbabwe . Zgoszono, e wielu winiów zostao zabitych, a ich ciaa wrzucono do szybu kopalnianego. W dwóch przypadkach, w latach 1996 i 1999, w opuszczonym szybie kopalnianym odkryto szcztki szkieletów, które przypuszczalnie naleay do straconych winiów ZAPU .

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Bohdan Marciniak

Dzięki za ten post na Kopalnia antylopy, właśnie tego potrzebowałem

Patryk Lis

Informacje o zmiennej Kopalnia antylopy są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.