Królestwo AntarktykiWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Królestwo Antarktyki, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Królestwo Antarktyki, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Królestwo Antarktyki, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Królestwo Antarktyki, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Królestwo Antarktyki, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Królestwo Antarktyki. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Wspórzdne : 90°00S 0°00W / 90.000°S -0.000°E / -90.000; -0.000

Kraina Antarktydy jest jedn z omiu ziemskich krain biogeograficznych . Ekosystem obejmuje Antarktyd i kilka grup wysp na poudniowym Atlantyku i Oceanie Indyjskim. Kontynent Antarktydy jest tak zimny, e przez miliony lat ywi si tylko 2 rolinami naczyniowymi, a jego flora skada si obecnie z okoo 250 porostów , 100 mchów , 25-30 wtrobowców i okoo 700 gatunków glonów ldowych i wodnych , które yj na obszary odsonitych ska i gleby wokó wybrzea kontynentu. W pónocnej i zachodniej czci Pówyspu Antarktycznego wystpuj dwa gatunki rolin kwitncych Antarktydy: wochatka antarktyczna ( Deschampsia antarctica ) i pera antarktyczna ( Colobanthus cakiemnsis ) . Antarktyda jest take domem dla rónorodnych zwierzt, w tym pingwinów , fok i wielorybów .

Grupy wysp kilka Antarktyczne i sub-Antarctic s uwaane za cz Antarktydy sfer, w tym Bouvet Wyspa , na Wyspach Crozet , Heard , na Wyspach Kerguelena , na Wyspy McDonalda , na ksicia Wyspach Edward , w Georgii Poudniowej Grupie , na Wyspy South Orkney , z Sandwich Poudniowy , i Szetlandów Poudniowych . Wyspy te maj nieco agodniejszy klimat ni waciwa Antarktyda i wspieraj wiksz rónorodno rolin tundrowych , chocia wszystkie s zbyt wietrzne i zimne, aby podtrzymywa drzewa.

Kryla antarktycznego jest gatunek kluczowy ekosystemu na Oceanie Poudniowym , a organizm jest wanym pokarmem dla wielorybów , fok , fok lamparta , fok , fok Crabeater , kalmary , icefish , pingwiny , albatrosy i wiele innych ptaków . Ocean jest tak peen fitoplanktonu, poniewa wokó lodowego kontynentu woda unosi si z gbin na zalan wiatem powierzchni, przenoszc skadniki odywcze ze wszystkich oceanów z powrotem do strefy fotycznej .

20 sierpnia 2014 roku naukowcy potwierdzili istnienie mikroorganizmów yjcych 800 metrów pod lodem Antarktydy .

Historia

Miliony lat temu Antarktyda bya cieplejsza i wilgotniejsza, a take wspieraa flor Antarktyki , w tym lasy podokarpów i buków poudniowych . Antarktyda bya równie czci staroytnego superkontynentu Gondwanaland , który stopniowo rozpada si przez dryf kontynentalny, który rozpocz si 110 milionów lat temu. Oddzielenie Ameryki Poudniowej od Antarktydy 30-35 milionów lat temu umoliwio powstanie Antarktycznego Prdu Okoobiegunowego , który klimatycznie odizolowa Antarktyd i spowodowa jej znaczne ochodzenie. Flora Antarktydy póniej wymara na Antarktydzie, ale nadal jest wanym skadnikiem flory poudniowego neotropikalnego ( Ameryka aciska i Karaiby ) i australijskiego królestwa , które równie byy dawnymi czciami Gondwany.

Niektórzy botanicy rozpoznaj Antarktyczne Królestwo Florystyczne, które obejmuje Antarktyd, Now Zelandi i czci umiarkowanej Ameryki Poudniowej, gdzie Flora Antarktyczna jest nadal gównym skadnikiem.

Ekoregiony

Królestwo Antarktydy podzielone jest na 17 ekoregionów tundry :

antarktyczna tundra
Adelie Land tundra Ziemia Adeli
rodkowo-poudniowa tundra Pówyspu Antarktycznego Pówysep Antarktyczny
Dronning Maud Land tundra Kraina Królowej Maud
Tundra Antarktydy Wschodniej Antarktyda Wschodnia
Tundra Ellsworth Land Ziemia Ellsworth
Tundra Gór Ellsworth Góry Ellsworth
Enderby Land tundra Kraina Enderby
Tundra Ziemi Marie Byrd Ziemia Marii Byrd
Pónocna Victoria Land tundra Ziemia Wiktorii
Pónocno-wschodnia tundra Pówyspu Antarktycznego Pówysep Antarktyczny
Pónocno-zachodnia tundra Pówyspu Antarktycznego Pówysep Antarktyczny
Tundra Gór Ksicia Karola Góry Ksicia Karola
Tundra na Morzu Szkockim Georgia Poudniowa i Sandwich Poudniowy , Szetlandy Poudniowe , Wyspa Bouveta
Tundra na Pówyspie Antarktycznym Poudniowym Pówysep Antarktyczny
Tundra Poudniowych Orkadów Poudniowe Orkady
Tundra Poudniowa Wiktoria Ziemia Wiktorii
Poudniowe Wyspy Oceanu Indyjskiego tundra Crozet Islands , ksi Edward Wyspy , Wyspy Heard , Wyspy Kerguelen , Wyspy McDonalda
Tundra Gór Transantarktycznych Góry Transantarktyczne

Bibliografia

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Sara Adamski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Królestwo Antarktyki, daje dużo pewności.

Patrick Nawrocki

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Królestwo Antarktyki i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Zenon Stankiewicz

Artykuł o Królestwo Antarktyki jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.