Linia Doliny AntylopWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Linia Doliny Antylop, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Linia Doliny Antylop, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Linia Doliny Antylop, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Linia Doliny Antylop, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Linia Doliny Antylop, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Linia Doliny Antylop. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Linia Doliny Antylop
Metrolink I5 - Balboa.jpg
Pocig Antelope Valley Line zjeda z Newhall Pass
Przegld
Status Operacyjny
Waciciel Metrolink (tor; Los Angeles Lancaster)
Widownia Pónocne aglomeracje Los Angeles
Termini Stacja Union Station w Los Angeles,
Lancaster
Stacje 12
Praca
Rodzaj Kolej podmiejska
System Metrolink
Codzienna jazda 5 793 (I kw. 2017-18)
Historia
Otwierany 26 padziernika 1992 r. ( 26 padziernika 1992 )
Techniczny
Dugo linii 76,6 mil (123,3 km)
Posta Przewanie na poziomie powierzchni z jednym odcinkiem tunelu
Szeroko toru 4 stopy  8+1 / 2  w(1,435 mm) normalnotorowych
Prdko robocza 79 mph (127 km/h) maksymalna
35 mph (56 km/h) rednia
Mapa trasy

Lancaster
Palmdale
Linie chartów
Vincent Grace/Acton
Kanion Vista
(w budowie)
Przez Ksiniczk
Santa Clarita
Newhall
Sylmar/San Fernando
Dolina Soca
Port lotniczy Burbank pónoc
Lotnisko Hollywood Burbank
Centrum Burbank
Glendale
Amtrak Linie chartów
Stacja Union w Los Angeles
Amtrak LAMetroLogo.svg

Dla osób niepenosprawnych Wszystkie stacje s dostpne

Antelope Dolina Linia jest szyna podmiejskich linii, która suy pónocnej Los Angeles obszar jako cz Metrolink systemu. Pónocny odcinek linii ma charakter wiejski, poniewa przebiega przez sabo zaludniony kanion Soledad midzy Santa Clarita i Palmdale , obsugujc po drodze niewielk spoeczno Acton . Inne odcinki trasy biegn równolegle do dawnej US Route 6 , obecnie San Fernando Road i Sierra Highway .

Historia

Linia biegnca wzdu rzeki Santa Clara do Los Angeles zostaa ukoczona przez Southern Pacific w 1876 roku jako pierwsza linia kolejowa czca miasto z sieci krajow. Ostatnie pocigi pasaerskie kursoway na tej linii w 1971 roku, a ostatni pocig towarowy w 1979 roku.

W 1990 r. Komisja Transportu Hrabstwa Los Angeles , poprzedniczka Metropolitalnego Urzdu Transportu Hrabstwa Los Angeles , zakupia pierwszestwo przejazdu od Poudniowego Pacyfiku. Kontrola linii zostaa nastpnie przekazana nowo utworzonemu Regionalnemu Zarzdowi Kolei Poudniowej Kalifornii, który przygotowa tras dla kolei podmiejskiej. Przewozy pasaerskie rozpoczy si 26 padziernika 1992 roku i nosiy wówczas nazw Santa Clarita Line . Bya to jedna z trzech oryginalnych linii w systemie Metrolink wraz z liniami Ventura County i San Bernardino . Trasa pocztkowo biega z Los Angeles Union Station w centrum Los Angeles do stacji Santa Clarita, zatrzymujc si tylko na stacjach Glendale i Downtown Burbank.

Ulga w ruchu drogowym po trzsieniach ziemi

Od pocztku suby Metrolink mia plany przeduenia linii na pónoc do Doliny Antylopy, ale plany te zostay przyspieszone o prawie 10 lat po trzsieniu ziemi w Northridge w 1994 roku . Trzsienie ziemi spowodowao zawalenie si cznika autostrady State Route 14 (Antelope Valley Freeway) na Interstate 5 (Gold State Freeway) na skrzyowaniu Newhall Pass , zmuszajc cay ruch do korzystania z równolegej dwupasmowej obwodnicy dla ciarówek, która nie zostaa naruszona przez dre. Dziki finansowaniu z Federalnej Agencji Zarzdzania Kryzysowego, Regionalny Urzd Kolejowy Poudniowej Kalifornii zbudowa awaryjne przeduenie linii do Lancaster, aby pomóc zagodzi wskie gardo w ruchu . US Navy Seabees budowa batalion i zaóg z robót publicznych Departamentu LA County byli w stanie zbudowa stacje w cigu zaledwie kilku dni, w porównaniu z normalnymi trzech do szeciu miesicy. Stacje ratunkowe w Lancaster i Palmdale zostay zbudowane w zaledwie trzy dni, a Metrolink uruchomi pocigi tydzie po trzsieniu ziemi. W cigu nastpnych piciu tygodni dodano dodatkowe stacje alarmowe w Sylmar/San Fernando, Vincent Grade/Acton i Santa Clarita (Via Princessa). Podczas gdy wikszo stacji ratunkowych zostaa od tego czasu zastpiona stacjami staymi, stacja Via Princessa nadal korzysta z tego samego peronu zbudowanego po trzsieniu ziemi.

Rozszerzenie usugi

Usuga w sobot na Antelope Valley Line dziaa od 1999 r., Usuga w niedziel zostaa dodana we wrzeniu 2007 r. Od sierpnia 2013 r. usuga weekendowa rozszerzya si do 6 pocigów w soboty i niedziele. Przyjazdy do LA Union Station s zaplanowane w czasie, umoliwiajc pasaerom poczenie z pocigami Amtrak i pocigami na liniach Metrolink Orange County i San Bernardino .

Ekspres zosta dodany do linii w maju 2011 roku. Dwa pocigi ekspresowe kursuj w szczytowym kierunku dojazdów midzy Palmdale a Los Angeles (jeden w kierunku poudniowym rano, jeden w kierunku pónocnym wieczorem). Pocigi ekspresowe s o okoo 18 minut szybsze ni pocigi zatrzymujce si na wszystkich stacjach.

30 kwietnia 2015 r. Metrolink ogosi, e od 1 lipca 2015 r. bdzie oferowa pasaerom linii Antelope Valley Line znikowe taryfy w ramach programu pilotaowego. Pilotaowy program taryfowy, który bdzie obowizywa przez sze miesicy po uruchomieniu programu, bdzie zawiera kilka nowych opcji cenowych biletów dla pasaerów linii Antelope Valley Line. Ceny wszystkich rodzajów biletów zostan obnione o 25% na przejazdy korytarzem z Los Angeles do Lancaster, z wyjtkiem przepustki weekendowej, która pozostanie na dotychczasowej cenie 10 USD. Ponadto zostanie wprowadzona nowa taryfa od stacji do stacji, w której pasaerowie podróujcy poza godzinami szczytu (od 9 do 14) bd mogli kupi bilet w jedn stron na podró midzy stacjami za 2 USD za stacj . Ta taryfa ma na celu zachcenie do lokalnych podróy z wykorzystaniem Metrolink jako dodatkowej opcji mobilnoci uzupeniajcej lokalne usugi autobusowe.

Nowa stacja Burbank AirportNorth zostaa otwarta w 2018 roku, aby obsugiwa pasaerów linii Antelope Valley Line podróujcych na lotnisko Hollywood Burbank Airport . Stacja znajduje si w pobliu skrzyowania San Fernando Boulevard i Hollywood Way, z bezpatnym autobusem wahadowym dla pasaerów do terminalu lotniska znajdujcego si okoo jednej mili od terenu stacji.

W lipcu 2019 r. rozwaano dodatkowe póne wieczorne usugi pocigów oraz obsug dwukierunkow.

Praca

Linia Antelope Valley ma 19 pocigów na trasie do Union Station i 19 pocigów na trasie do Lancaster w dni powszednie i sze pocigów w kad stron w weekendy. Jako usuga kolei podmiejskiej, wikszo pocigów w dni powszednie na linii Antelope Valley kursuje w godzinach szczytu rano i wieczorem, przy czym wikszo pocigów kursuje w kierunku poudniowym w kierunku Los Angeles rano i w kierunku pónocnym z Los Angeles wieczorem. Usuga dojazdów do pracy w poudnie i w obie strony jest ograniczona (w kierunku pónocnym rano i poudniowym wieczorem). Serwis weekendowy jest bardziej równomiernie rozoony w cigu dnia.

Wedug rozkadu jazdy z czerwca 2016 r. tylko osiem pocigów obsuguje pen tras z Lancaster do Los Angeles w dni powszednie, a dziewi pocigów obsuguje ca tras z Los Angeles do Lancaster . Cztery pocigi jadce na poudnie w dni powszednie odjedaj z Palmdale i kocz w Newhall . Nastpny dostpny pocig z obsug do Los Angeles przyjeda do Newhall w cigu 45 minut. Wikszo krótkich pocigów ma poczenie autobusowe North County TRANSporter, które zabiera pasaerów do lub ze stacji Palmdale. Wszystkie pocigi weekendowe obsuguj pen tras.

Dwa pocigi w dni powszednie dziaa w wyranym harmonogramem w kierunku szczyt zamieni (jeden poudniowym pocig rano i jeden w kierunku pónocnym pocig wieczorem) midzy Palmdale i Los Angeles podejmowania zatrzymuje tylko w Santa Clarita , Sylmar / San Fernando i Downtown Burbank stacjach .

Stacje

Stacja Znajomoci Adres Lokalizacja
Lancaster 44812 North Sierra Highway, Lancaster 93534 Lancaster Hrabstwo Los Angeles
Palmdale 39000 Clock Tower Plaza Drive, Palmdale 93550 Palmdale
Vincent Grace/Acton 730 West Sierra Highway, Acton 92510 Dziaa na
Kanion Vista (w budowie) Do ustalenia, Santa Clarita 91378 Santa Clarita
Przez Ksiniczk 19201 Via Princessa, Santa Clarita 91351 Santa Clarita
Santa Clarita 22122 Soledad Canyon Road, Santa Clarita 91350
Newhall 24300 Railroad Avenue, Santa Clarita 91321
Sylmar/San Fernando 12219 Frank Modugno Drive, San Fernando 91340 Sylmar
Dolina Soca 8360 San Fernando Road, Sun Valley 91352 Dolina Soca
Port lotniczy Burbank Pónoc Lotnisko Hollywood BurbankTransfer na lotnisko Hollywood Burbank 3600 North San Fernando Boulevard, Burbank 91505 Burbank
Burbank - ródmiecie Metrolink (Kalifornia) Metrolink :Hrabstwo Ventura 201 North Front St, Burbank 91502
Glendale Metrolink (Kalifornia) Metrolink :Hrabstwo Ventura
Amtrak Amtrak : Pacific Surfliner
400 West Cerritos Avenue, Glendale 91204 Glendale
Stacja Unii w Los Angeles Metrolink (Kalifornia) Metrolink :91/Dolina Perris Hrabstwo Orange Nadrzecze San Bernardino Hrabstwo Ventura
Amtrak Amtrak : Coast Starlight , Pacific Surfliner , Southwest Chief , Sunset Limited , Texas Eagle Metro : B Linia D Linia J Linia L Linia FlyAway do LAX
LAMetroLogo.svg        
Odlot (autobus)
800 North Alameda Street, Los Angeles 90012 Los Angeles

Przyszy

Metrolink otrzyma 107 milionów dolarów w ramach programu Intercity Rail Capital w 2020 r. na rozpoczcie pakietu modernizacji linii, które umoliwiyby zwikszenie czstotliwoci do pó godziny midzy Santa Clarita i co godzin do Lancaster. Ulepszenia mogyby doda dwie stacje napeniania midzy Burbank a Union Station, ale pracownicy odradzaj korzystanie z wielu jednostek . Metro ogosio w padzierniku 2020 r., e przygotowywany jest raport o oddziaywaniu na rodowisko dla projektu, który doda nowy podwójny tor midzy stacjami Sylmar/San Fernando i Newhall oraz drugi peron na stacji Santa Clarita. Dziki temu projektowi Lancaster otrzyma now platform centraln i tory magazynowe. W 2020 r. rozpoczto budow nowej stacji paliw w Vista Canyon w Santa Clarita .

Ekspansja na Hrabstwo Kern zostaa omówiona w raporcie Rady Rzdów Hrabstwa Kern z 2012 roku. Pocigi zatrzymyway si w Rosamond i Mojave .

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Mapa trasy :

KML pochodzi z Wikidanych

Opiniones de nuestros usuarios

Lucyna Borowski

Ładny artykuł z _zmienna.

Paulina Matuszewski

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Linia Doliny Antylop jest tym, którego szukałem.

Karina Cybulski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.