Mrowiska sawanny



Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Mrowiska sawanny, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Mrowiska sawanny, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Mrowiska sawanny, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Mrowiska sawanny, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Mrowiska sawanny, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Mrowiska sawanny. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Mrowiska Sawanny
mrowisko.jpg
Okadka pierwszego wydania
Autor Chinua Achebe
Kraj Kangan
Jzyk jzyk angielski
Gatunek muzyczny Powie
Wydawca Heinemann
Data publikacji
1987
Typ mediów Wydrukowa
Numer ISBN 978-0-385-26045-9
OCLC 19932181
Poprzedzony Czowiek ludu 
ledzony przez By kraj: osobista historia Biafra 

Mrowiska z Savannah jest 1987 nowy w Nigerii pisarza Chinua Achebe . Bya to jego pita powie, po raz pierwszy opublikowana w Wielkiej Brytanii 21 lat po poprzedniej Achebe ( Czowiek ludu w 1966) i przypisuje si jej oywienie jego reputacji w Wielkiej Brytanii. Finalista Nagrody Bookera w 1987 roku , Anthills of the Savannah zosta opisany jako najwaniejsza powie, jaka wysza z Afryki w latach 80. XX wieku. Krytycy chwalili powie po jej wydaniu.

Wtek

Akcja Anthills of the Savannah toczy si w wyimaginowanym zachodnioafrykaskim kraju Kangan, gdzie wyszkolony w Sandhurst oficer, identyfikowany tylko jako Sam i znany jako Jego Ekscelencja, przej wadz po wojskowym zamachu stanu . Achebe opisuje sytuacj polityczn poprzez dowiadczenia trzech przyjació: Chrisa Oriko, komisarza rzdu ds. informacji; Beatrice Okoh, urzdniczka w Ministerstwie Finansów i dziewczyna Chrisa; i Ikem Osodi, redaktor gazety krytyczny wobec reimu. Inne postacie to Elewa, dziewczyna Ikem i major Samsonite Ossai, urzdnik wojskowy znany z zszywania rk zszywaczem Samsonite . W powieci narastaj napicia, których kulminacj jest zabójstwo Ikem przez reim, obalenie i mier Sama, a na koniec zabójstwo Chrisa. Ksik koczy nietradycyjna ceremonia nadania imienia miesicznej córce Elewy i Ikem, zorganizowana przez Beatrice.

Przyjcie

Powie zostaa dobrze przyjta przez krytyków. Charles Johnson, piszcy dla The Washington Post , pochwali ksik, ale zarzuci Achebe, e nie udao mu si w peni rozwin swoich postaci. Nadine Gordimer pochwalia humor ksiki, szczególnie w zestawieniu z jej opisami horrorów.

Bibliografia

  1. ^ Maya Jaggi , Opowiadacz z sawanny , The Guardian , 18 listopada 2000.
  2. ^ Holger G. Ehling. Krytyczne podejcia do mrowiska sawanny . Holandia : Rodopi , 1991. 1.
  3. ^ Johnson, Charles (7 lutego 1988). « Mrowiska z Savannah»przez Chinua Achebe . Washington Post . ródo 18 padziernika 2016 .
  4. ^ Gordimer, Nadine (21 lutego 1988). TYRANIA KLOWNÓW . New York Times . ródo 18 padziernika 2016 .

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Sylwester Jarosz

Ładny artykuł z _zmienna.

Wieslaw Sadowski

Ten wpis o Mrowiska sawanny był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Iza Wojciechowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Mrowiska sawanny.

Kinga Zych

Musiałem znaleźć coś innego na temat Mrowiska sawanny, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.