Nowy JorkWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Nowy Jork, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Nowy Jork, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Nowy Jork, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Nowy Jork, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Nowy Jork, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Nowy Jork. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Irvington, Nowy Jork
Ratusz w Irvington
Lokalizacja Irvington, Nowy Jork
Lokalizacja Irvington, Nowy Jork
Wspórzdne: 41 ° 2'4 "N 73 ° 51'56" W / 41,03444°N 73,86556°W / 41.03444; -73.86556 Wspórzdne : 41 ° 2'4 "N 73° 51'56" W / 41,03444°N 73,86556°W / 41.03444; -73.86556
Kraj Stany Zjednoczone
Stan Nowy Jork
Hrabstwo Westchester
Miasto Greenburgh
Powierzchnia
  Cakowity 4,08 ² (10,57 km 2 )
  Grunt 2,79 mil kwadratowych (7,23 km 2 )
  Woda 1,29 mil kwadratowych (3,34 km 2 )
Populacja
 ( 2010 )
  Cakowity 6420
  Oszacowa 
(2019)
6473
  Gsto 2,320.07 / ² (895,83 / km 2 )
Strefa czasowa UTC-5 ( wschodni (EST) )
  lato (czas letni ) UTC-4 (EDT)
kod pocztowy
10533
10503 (Ardsley nad Hudsonem)
Numer(y) kierunkowy(e) 914
Kod FIPS 36-37803
Identyfikator funkcji GNIS 0953803
Strona internetowa www .irvingtonny .gov

Irvington , czasami nazywany Irvington-on-Hudson , jest zamona podmiejska wie w miecie z Greenburgh w Westchester County , Nowy Jork , Stany Zjednoczone . Znajduje si na wschodnim brzegu rzeki Hudson , 20 mil (32 km) na pónoc od centrum Manhattanu w Nowym Jorku i jest obsugiwany przez stacj na linii Metro-North Hudson Line . Na pónoc od Irvington znajduje si wie Tarrytown , na poudnie wie Dobbs Ferry , a na wschodzie niezarejestrowane czci Greenburgh, w tym East Irvington . Irvington obejmuje w swoich granicach spoeczno Ardsley-on-Hudson , która ma wasny kod pocztowy i stacj Metro-North , ale której nie naley myli z poblisk wiosk Ardsley w stanie Nowy Jork .

Populacja Irvington wedug spisu z 2010 roku wynosia 6420. Szacuje si, e w 2018 r. populacja wynosia 6498. Poniewa wielu mieszkaców Irvington zwaszcza tych o wyszych dochodach mieszka w Irvington i pracuje w Nowym Jorku, wie ma reputacj miasta dojedajcego do pracy lub wspólnoty sypialnianej.

Obszar Main Street o dugoci pó mili (0,8 km) zosta uznany przez stan Nowy Jork za historyczn dzielnic, a 15 stycznia 2014 r. zosta wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych . W 2010 roku magazyn Westchester uzna Irvington za Najlepsze miejsce do ycia w Westchester.

Historia

Zanim obszar, na którym obecnie znajduje si Irvington, zosta zasiedlony przez Europejczyków, by zamieszkiwany przez Wickquasgeck , grup Wappingerów , spokrewnion z plemionami Lenape (Delaware), które dominoway w dolnym stanie Nowy Jork i New Jersey . Wickquasgeck nadal mieszka w okolicy a do 1775 roku.

Po tym, jak Holendrzy przybyli na ten obszar w XVII wieku, ziemia ta bya czci traktu Bisightick z grantu Adriana Van der Doncka. Pierwsi osadnicy w rejonie Irvington to Stephen Ecker, Jan Harmes, kapitan John Buckhout i Barent Dutcher. Grant Van der Doncka zosta zakupiony przez Fredericka Philipse w 1682 r., po tym, jak Brytyjczycy przejli ten obszar w 1664 r. Pocztkowo zasiedlali go rolnicy dzierawcy, ale w XVIII wieku wikszo osadników stanowili rzemielnicy. King's Highway póniej Albany Post Road , a teraz Broadway która poczya Nowy Jork z Albany, zostaa zbudowana przez osad do lat 20. XVIII wieku, co stworzyo zapotrzebowanie na zajazdy i tawerny uzupeniajce Tawern Odella, zbudowan w 1690 roku.

W 1785 r. stan Nowy Jork skonfiskowa ziemi Phillipse'a jego wnukowi, Fryderykowi Philipse III, po tym, jak stan po stronie Brytyjczyków w rewolucji amerykaskiej, i sprzeda j miejscowym rolnikom- patriotom, którzy byli dzierawcami rodziny Phillipse. Przypuszczalnie w ten sposób cz z nich staa si farm Williama Dutchera. Dutcher sprzeda poow swojej farmy Justusowi Dearmanowi w 1817 roku, który nastpnie sprzeda j Gustavo F. Sacchi w 1848 roku za 26 000 $. Sacchi sprzeda paczk do John Jay - wnuka amerykaskiej Zaoenie Ojca przez t sam nazw - w tym samym roku, a Jay pooy j jako wie, któr nazwa Dearman po Justus Dearman i sprzedawane losy na aukcji w Nowym York City od 25 kwietnia 1850 r.

Organizacja ulic w prostoktny wzór siatki zostaa skrytykowana przez Andrew Jacksona Downinga , który by wówczas czoowym ekspertem od projektowania krajobrazu . Downing potpi stosowanie siatki ulic poza miastami i uzna pagórkowaty i gsto zalesiony teren Dearman jako szczególnie pasujcy do jego wasnych teorii, które wymagay krzywoliniowych dróg i nieregularnych dziaek podajcych za konturami terenu. Z czstym transportem parowcem, dyliansem i pocigiem, czu, e Dearman móg by idealnym przedmieciem, zamiast zwykych rzdów domów na ulicach przecinajcych si pod ktem prostym i graniczcych z cienistymi drzewami.

Boczne uliczki przy gównej ulicy wioski lub Main Avenue, jak mówi mapa z 1868 r. byy pierwotnie oznaczone jako A, B, C itd., ale dzi s nazwane po wielu obszarach pierwsi osadnicy, tacy jak Barent i William Dutcher, kapitan John Buckhout (który y do 103) i Wolfert Ecker (lub Acker).

rewolucja amerykaska

Dom Wolferta Eckera, nalecy wówczas do Jacoba van Tassela, zosta spalony przez Brytyjczyków podczas wojny o niepodlego, poniewa sta si znanym miejscem spotka amerykaskich patriotów. Washington Irving póniej pisa o tym pod nazw Wolbert's Roost (roost, co oznacza odpoczynek), a take kupi i przebudowa inny dom na tym terenie, aby sta si Sonecznym Brzegiem . Inn wczenie osadnik by kpt. Jan Harnse i Harnse-Conklin-Odell Tavern on Broadway zosta zbudowany w 1693 roku i sta si karczma w 1743 roku (patrz poniej ), to byo w Odell tawernie, e Komitet Bezpieczestwa, Komitetu Wykonawczego ustawodawca nowego stanu Nowy Jork, oficjalnie otrzyma wiadomo, e George Washington przegra bitw pod Long Island , a póniej wojska brytyjskie rozbiy obóz w pobliu, umieszczajc Jonathana Odella w areszcie w staroholenderskim kociele w Sleepy Hollow. W okolicy nie toczyy si adne wiksze bitwy wojny o niepodlego, tylko drobne potyczki midzy mieszkacami a onierzami.

Po zdobyciu Nowego Jorku przez Brytyjczyków, Irvington i reszta poudniowego hrabstwa Westchester stay si ziemi neutraln, nieoficjaln stref o szerokoci 48 km, oddzielajc terytorium okupowane przez Brytyjczyków od terytorium zajmowanego przez Amerykanów. ludzie z tego obszaru, którzy pozostali wielu z populacji Patriotów ucieko handlowali z obiema stronami z wielkim zyskiem. Jednak byo te wiele pldrowania i pldrowania, nawet torysów, gospodarstw domowych, zarówno przez regularn armi brytyjsk, jak i milicje lojalistów i nieregularnych, wszystko w imi polowania na buntowników. Zanim wojna si skoczya, wie bya spustoszona:

Kraj jest bogaty i urodzajny, a gospodarstwa wydaj si by dobrze uprawiane, ale teraz nosi lady ruiny, dua cz wacicieli porzucia swoje domy. Na gównej drodze, gdzie dotychczas by nieprzerwany strumie podrónych i pojazdów, ani jednego podrónika nie widziano z tygodnia na tydzie, z miesica na miesic. Na wsi panowaa cisza. Same lady powozów byy zaronite traw lub chwastami. Podróni szli ciekami. Wioski s opuszczone, mieszkacy uciekli na pónoc, zostawiajc swoje domy, jeli to moliwe, pod opiek starszych osób i suby.

W kocu obszar ten ody i nadal si rozwija. Linia kolejowa Hudson River Railroad dotara do osady 29 wrzenia 1849 r.; pierwsi pasaerowie regularnie kursujcego przez wiosk zapacili pidziesit centów za podró z Peekskill do Chambers Street na Manhattanie 29 wrzenia 1849 roku. W 1853 roku przez rzek Hudson przepywa prom z Dearman do Piermont na zachodnim brzegu. wzdu Clinton Avenue tworzya si populacja liczca okoo 600 osób, hotel, sze sklepów, skad drewna i okoo 50 domów oraz osada Abbotsford która póniej staa si Ardsley-on-Hudson.

Zmiana nazwy

W 1854 r. Dearman i Abbotsford poczyli si i w powszechnym gosowaniu przyjli nazw Irvington, aby uhonorowa yjcego wówczas jeszcze amerykaskiego pisarza Washingtona Irvinga , który mieszka w pobliskim Sunnyside które dzi zachowao si jako muzeum. Wpywowi mieszkacy wsi zmusili Hudson River Railroad , która dotara do wsi w 1849 roku, aby zmieni nazw dworca na Irvington, a take przekonali poczmistrza do zmiany nazwy lokalnego urzdu pocztowego. To wanie pod nazw Irvington wie zostaa wczona 16 kwietnia 1872 r.

Wedug spisu ludnoci z 1860 r. populacja wioski wynosia 599. Kilka lat póniej, w 1863 r., Irvington zosta dotknity przez nowojorskie zamieszki poborowe . Obawiajc si, e przemoc w miecie, któr musiay stumi oddziay federalne, rozprzestrzeni si na Westchester, sprowadzono i zakwaterowano specjaln policj w szkole przy Sunnyside Lane. Dowodzi nimi James Hamilton trzeci syn Alexandra Hamiltona którego posiado, Nevis, znajdowaa si na poudniowym Broadwayu. Obecno tej specjalnej siy odstraszya wszelk przemoc, jak zamierzaa mie grupa protestujcych z poboru, którzy przeszli przez Greenburgh w drodze do Tarrytown . By to jedyny przypadek, w którym dziaalno zwizana z wojn secesyjn bezporednio dotkna Irvington.

Dziki wygodnemu transportowi kolejowemu, chodne letnie bryzy wioski od rzeki Hudson i wiejskie nadbrzene otoczenie zaczy przyciga zamonych mieszkaców Nowego Jorku biznesmenów, polityków i profesjonalistów do tego obszaru, aby wykupywa farmy i budowa due letnie rezydencje na ich nowe posiadoci, wyznaczajc wzór, który przetrwa do pocztku XX wieku. Mimo to wioska nadal si rozwijaa, a wzdu nabrzea powstaway róne przedsibiorstwa handlowe. Pateman & Lockwood, firma zajmujca si dostawami drewna, wgla i materiaów budowlanych, zostaa otwarta w wiosce w 1853 r., a Lord & Burnham , która zbudowaa koty i szklarnie w 1856 r. Obie rozszerzyy si na nowo powstae tereny wzdu torów kolejowych, odpowiednio w 1889 i 1912 r. , a Cypress Lumber Company zostaa otwarta w 1909 roku. Pomimo tej dziaalnoci handlowej, przez wiele lat, przez XIX i pocztek XX wieku, Irvington byo stosunkowo ma spoecznoci otoczon licznymi duymi posiadociami i rezydencjami, w których milionerzy, arystokraci i kapitanowie przemysu liczba ludnoci wynosia 2299 w 1890 r. i 2013 r. w 1898 r.

Po I wojnie wiatowej niektóre z wikszych posiadoci w okolicy zostay podzielone na mniejsze dziaki i przeksztacone w spoecznoci wewntrz wioski, takie jak Jeffrey Park, Matthiessen Park i Spiro Park. Wiele posiadoci i rezydencji ju znikno, ale niewielka ich liczba nadal istnieje. Po II wojnie wiatowej we wsi zbudowano spódzielcze kompleksy mieszkalne , ale pomimo tych zmian Irvington wci ma wiele duych domów i nadal jest w przewaajcej mierze zamon spoecznoci.

Ostatnie wydarzenia

W czerwcu 2016 r. komendant stray poarnej w Irvington Christopher D. DePaoli by jednym z 23 laureatów medalu Carnegie Hero Fund Commission za bohaterstwo. W kwietniu 2015 r. DePaoli wkroczy, gdy zobaczy kobiet zaatakowan przez mczyzn z noem na stacji metra Irvington North . DePaoli by w stanie dosta si midzy mczyzn a kobiet, dziewczyn mczyzny, która leaa na ziemi i zostaa dgnita noem, i odwróci jego uwag kijem baseballowym, dopóki nie przyjechaa policja. Mczyzna zosta aresztowany, a kobieta przeya atak.

Od 2014 roku Irvington organizuje na pocztku lata festiwal Celebrate Irvington na gównej ulicy wioski.

Pierwsze morderstwo Irvingtona od 1974 roku miao miejsce 25 kwietnia 2018 roku, kiedy niedawno wynajta zmywarka dgna noem Bonifacio Rodrigueza, kucharza, w kuchni River City Grille przy 6 South Broadway. Oskarona kobieta, mieszkanka Nowego Jorku Rosa Ramirez, powiedziaa policji, kiedy zostaa aresztowana wkrótce po incydencie. e doznaa zaamania psychotycznego . Ramirez przyzna si do morderstwa drugiego stopnia , przestpstwa klasy A , 21 lutego 2020 r., w zamian za spodziewany wyrok 17 lat doywocia, który zosta oficjalnie ogoszony we wrzeniu 2020 r.

W maju 2020 r. wniesiono pozew przeciwko 18-letniemu absolwentowi Irvington High School, Ellisowi Pinsky'emu, który zosta oskarony wraz ze wspóspiskowcami z USA i Europy o oszustwo inwestora waluty cyfrowej Michaela Terpina zaoyciela i dyrektora naczelnego Transform Group 23,8 mln USD w 2018 r., kiedy oskarony mia 15 lat, poprzez wykorzystanie danych skradzionych ze smartfonów przez SIM swapy . Skarga twierdzi, e Pinsky mia warto osobist w wysokoci 70 milionów dolarów w grudniu 2017 r. Pozew zosta zoony w sdzie federalnym w White Plains w stanie Nowy Jork i zada potrójnego odszkodowania. Dochodzenie przeprowadzone przez New York Post ujawnio, e Pinsky prowadzi wystawny styl ycia, jedc Audi R8 , utrzymujc konto w prywatnych liniach lotniczych, kupujc najlepsze bilety na mecze hokejowe New York Rangers i noszc drogie ubrania. Pinsky zosta wczeniej uznany przez College Board za stypendyst AP.

Geografia

Wioska ma czn powierzchni 4,0 mil kwadratowych (10 km 2 ), z czego 2,8 mil kwadratowych (7,3 km 2 ) lub okoo 1850 akrów (750 ha) to ziemia i 1,2 mil kwadratowych (3,1 km 2 ) lub 30,94%, jest woda.

Gówn arteri wioski jest Broadway ( Trasa 9 ) pierwotnie indiaska cieka, która stopniowo przeksztacia si w tor dla koni, a nastpnie w drog gruntow. Zaczo nazywa si Autostrad Króla mniej wicej w czasie, gdy dotara do Albany . Póniej nazwano j Autostrad Królowej, od królowej Anny , po 1800 r. Highland Turnpike nazwa zachowana do dzi w pobliskim Ossining Albany Post Road , a po 1850 r. Broadway. Odcinek biegncy przez Irvington zosta ukoczony w 1723 roku. Podczas swojej kadencji naczelnego poczmistrza , Benjamin Franklin mia wysokie na 3 stopy (0,91 m) kamienie milowe z piaskowca umieszczone wzdu Broadwayu, na których wyryto odlego od Nowego Jorku . Kamie milowy nr 27 nadal znajduje si w Irvington, w pobliu podjazdu do 30 South Broadway.

Broadway biegnie z pónocy na poudnie równolegle do rzeki i czy Irvington z Dobbs Ferry na poudniu i Tarrytown na pónocy. Wszystkie gówne ulice wioski, w tym Main Street, rozcigaj si na wschód i zachód od Broadwayu i s oznaczone jako takie. Broadway jest oznaczony jako North Broadway nad gówn ulic, a South Broadway poniej. Main Street zaczyna si na stacji kolejowej Metro-North, tu przy rzece Hudson i prowadzi pod gór do Broadwayu. Boczne ulice poza Main, które pierwotnie byy oznaczone jako A Street, B Street, C Street, itp., kiedy ukadano siatk wioski, teraz maj nazwy, z których wikszo pochodzi z lokalnej historii: Astor, Buckhout, Cottenet, Dutcher, Ecker , Ferris i Grinnell.

Na poudnie Saw Mill River Parkway mona dojecha przez Harriman Road/Cyrus Field Road, za zbiornikiem wodnym lub East Sunnyside Lane/Mountain Road przez East Irvington . Do pónocnego Saw Mill i New York State Thruway mona dojecha przez Ardsley , a most Mario Cuomo znajduje si w pobliu Tarrytown.

Podmiejskim pocigiem do Nowego Jorku dostpny jest w Irvington i Ardsley-on-Hudson dworcach, podawane przez Metro-Pónocnej Railroad z MTA . Usugi autobusowe s wiadczone na Broadwayu przez Westchester County Beeline Bus System przez tras #1T (The Bronx-Yonkers-Tarrytown) i #1W (The Bronx-Yonkers-White Plains).

Podobnie jak w przypadku wszystkich spoecznoci nadrzecznych w Westchester, przez Irvington przebiega odcinek starego akweduktu Croton o dugoci okoo 4,8 km, który jest obecnie czci Parku Stanowego Old Croton Trailway . Akwedukt jest narodowym zabytkiem historycznym .

Dane demograficzne

Naturalnej wielkoci brz Rip Van Winkle wyrzebiony przez Richarda Masloskiego © 2000

Wedug spisu z 2000 r. we wsi mieszkao 6631 osób, 2518 gospodarstw domowych i 1812 rodzin. Gsto zaludnienia bya 2,377.4 osób na mil kwadratow (917,7 / km 2 ). Byo 2601 mieszka o redniej gstoci 932,5 na mil kwadratow (359,9/km 2 ). Rasowe skad wsi byo 88,66% biali , 1,45% Afroamerykanie , 0,11% rdzenni Amerykanie , 6,95% Azjaci , 1,16% innych ras i 1,67% z dwóch lub wicej ras. Latynosi lub Latynosi dowolnej rasy stanowili 3,79% populacji. 18,1% byo pochodzenia woskiego , 17,3% irlandzkiego , 7,3% niemieckiego i 5,9% rosyjskiego wedug spisu ludnoci z 2000 roku . 88,0% mówio po angielsku , 4,2% po japosku , 3,6% po hiszpasku , 1,8% po wosku i 1,0% po niemiecku .

Byo 2518 gospodarstw domowych, z czego 37,7% stanowi dzieci poniej 18 roku ycia mieszka z nimi, 62,2% stanowi maestwa mieszkajce razem, 7,6% stanowi kobiety bez ma, a 28,0% stanowi osoby samotne. 24,3% wszystkich gospodarstw domowych skada si z pojedynczych osób, a 9,5% mieszka samotnie w wieku 65 lat lub starszych. rednia wielko gospodarstwa domowego wynosia 2,60, a rednia wielko rodziny 3,13.

We wsi ludno bya rozproszona: 28,2% poniej 18 roku ycia, 3,9% od 18 do 24 lat, 28,1% od 25 do 44, 26,3% od 45 do 64 lat i 13,6% w wieku 65 lat lub starszy. Mediana wieku wynosia 40 lat. Na kade 100 kobiet przypadao 93,7 mczyzn. Na kade 100 kobiet w wieku 18 lat i wicej przypadao 86,5 mczyzn.

redni dochód na gospodarstwo domowe we wsi wyniós 96 467 dolarów, a redni dochód na rodzin 120 895 dolarów. Mczyni mieli redni dochód w wysokoci 85 708 USD w porównaniu z 50 714 USD w przypadku kobiet. Dochód na osob w miecie wynosi $ 59.116. Okoo 1,2% rodzin i 3,1% populacji znajdowao si poniej granicy ubóstwa , w tym adna z osób poniej 18 roku ycia i 0,9% osób w wieku 65 lat lub starszych. redni koszt domu jednorodzinnego w 2010 r. wynosi 585 780 USD, poniej redniej w hrabstwie Westchester wynoszcej 725 000 USD, chocia w 2009 r. mediana ceny domu wynosia 790 000 USD. Bloomberg umieci Irvington 54. w swoim profilu z marca 2017 r. 100 najbogatszych miejsc w Ameryce.

Od 2013 r., wedug biura rzeczoznawcy Miasta Greenburgh, wie miaa 1182 domy jednorodzinne, a take 103 domy dla dwóch rodzin, 12 dla trzech rodzin i dodatkowe 344 budynki wielorodzinne, zarówno spódzielnie, jak i mieszkania i niektóre czynsze. Legend Hollow, jedyne osiedle mieszkaniowe we wsi, zostao zbudowane w latach 90. XX wieku i ma 69 duych domów na dziakach o powierzchni pó akra lub wikszej. The Hudson Gateway Multiple Listing Service poinformowa, e rednia cena sprzeday domu jednorodzinnego wyniosa 1,080 mln USD, w porównaniu z 790 000 USD w 2008 roku. Co-ops spady z 223 000 USD do 263 000 USD, a mieszkania wasnociowe spady z 592 000 USD do 549 000 USD.

Mieszkania

W 2018 roku we wsi byo okoo 1180 domów jednorodzinnych, a take 100 domów wielorodzinnych. Chocia Irvington skada si gównie z domów jednorodzinnych, istnieje osiem kompleksów mieszkaniowych, 13 spódzielczych i 17 budynków mieszkalnych, cznie prawie 1100 mieszka. Kompleksy spódzielcze lub kondominium w wiosce obejmuj rozwój Fieldpoint, Woodbrook Gardens znajdujce si na 140 North Broadway i Irvington Gardens na 120 North Broadway, a take w rozwoju Half Moon na South Buckhout Street.

W 1999 r. wie rozpocza program udostpniania mieszka w przystpnych cenach. Dwa budynki, The Burnham Building przy 2 Main Street i Hudson Views w Irvington przy 1 South Astor Street, zapewniaj takie jednostki. W lutym 2012 r. wie przyja lokalne rozporzdzenie wymagajce nowych inwestycji w celu zapewnienia niedrogich mieszka.

W sierpniu 2017 r. firma Knighthead Funding zajmujca si finansowaniem nieruchomoci z siedzib w Greenwich w stanie Connecticut udzielia pierwszej hipoteki o wartoci 8,5 miliona dolarów na dziace o powierzchni 5,8 akrów w Irvington, na której planowano wybudowa 27-mieszkaniowy budynek The Walk at MarkeRidge. Wedug materiaów prasowych inwestycja zostaa zaakceptowana przez wie.

Koszt mieszkania w Irvington zosta podniesiony w wyniku przeprowadzonej przez Greenburgh ponownej oceny wartoci nieruchomoci, która zostaa zainicjowana w 2016 roku.

Gospodarka

Chocia Irvington jest nadal podmiejsk spoecznoci sypialn, z du liczb osób dojedajcych do pracy do Nowego Jorku, w wiosce znajduje si równie kilka znaczcych firm i instytucji, takich jak:

 • Columbia University s Nevis Laboratories jest orodkiem badawczym specjalizujcym si w przygotowania, projektowania i budowy czstek o wysokiej energii i eksperymentów jdrowych i urzdze, które s transportowane do akceleratorów, takich jak Fermilab , CERN i Brookhaven National Laboratory . Uzyskane dane s analizowane w Nevis przy uyciu ich rozbudowanych systemów komputerowych. W laboratorium pracuje dwunastu pracowników naukowych, czternastu naukowców z tytuem doktora i dwudziestu doktorantów, a take dwudziestoosobowa kadra inynieryjno-techniczna. Na terenie znajduje si równie orodek bada rolniczych. Nevis bya posiadoci syna Aleksandra Hamiltona i zostaa nazwana na cze miejsca urodzenia Hamiltona na Jamajce .
 • Eileen Fisher , firma zajmujca si projektowaniem odziey, ma biura korporacyjne i sklep detaliczny w Bridge Street Properties nad rzek Hudson. Ponadto w 2017 roku otworzy w Irvington swoj pierwsz fabryk nalec do firmy.
 • Flat World Knowledge jest internetowym wydawc otwartych podrczników dla szkó wyszych .
 • House Party, Inc. , eksperymentalna firma marketingowa, która specjalizuje si w organizowaniu przyj promujcych produkty swoich klientów, ma swoje biura przy 50 South Buckhout Street.
 • Hudson Loft W sierpniu 2016 roku ogoszono, e od koca wrzenia bdzie dostpna przestrze eventowa o powierzchni 9 000 stóp kwadratowych (840 m 2 ) na najwyszym pitrze trzypitrowego magazynu przy 2 Astor Place w Irvington na wesela, przyjcia i inne wydarzenia. Przestrze ta oferuje panoramiczne widoki na rzek Hudson i gówn przestrze o powierzchni 6000 stóp kwadratowych.
 • Lockard & Wechsler , agencja marketingu bezporedniego zlokalizowana w Bridge Street Properties.
 • W maju 2014 r. ogoszono, e w Irvington planowane jest zaplanowanie Centrum Leczenia Monte Nido , orodka leczenia zaburze odywiania. Mieciby si w 20-pokojowej rezydencji o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych przy 100 South Broadway w pobliu Clinton Avenue. Organizacja posiada obiekty mieszkalne w Malibu i Agoura Hills w Kalifornii i Bostonie , a take przychodni dzienn w Nowym Jorku .
 • Natural Market Food Group , spóka-matka sieci supermarketów Mrs. Green's Natural Market, która dziaa gównie w rejonie Hudson Valley, ma swoje biura w Irvington.
 • PECO Pallet , dostawca palet zbiorczych z siedzib w Irvington
 • STRATA Skin Sciences , wczeniej MELA Sciences, to firma zajmujca si urzdzeniami medycznymi, która koncentruje si na projektowaniu i opracowywaniu nieinwazyjnych instrumentów w miejscu opieki, które pomagaj we wczesnej diagnostyce czerniaka. W 2015 roku firma przeja XTRAC i PhotoMedex.
 • Centrum Studenckie , strona internetowa spoecznoci dla nastolatków i studentów, ma swoje biura na Main Street.
 • BrightFarms , firma zajmujca si upraw zielonych saat, ma siedzib w Irvington.
 • Verve Medical Cosmetics W styczniu 2021 r. firma ogosia, e otworzy Verve Loft Westchester w lewej przestrzeni przy Bridge Street. Oczekuje si, e zostanie otwarty 4 lutego.
 • CastleGreen Finance , prywatne ródo kapitau skoncentrowane na komercyjnym finansowaniu PACE (ang. Property Assessed Clean Energy ), ma swoj siedzib w Irvington.

rzd i politycy

Cz mapy Hastings , Dobbs Ferry i Irvington z 1868 roku , z wiosk otoczon duymi posiadociami i letnimi domami bogatych. Zauwa, e gówna ulica nazywa si Main Avenue.
Rozwi t map / Pena mapa

Irvington jest jedn z szeciu inkorporowanych wiosek lecych w obrbie miasta Greenburgh. Wie jest zarzdzana przez burmistrza, który jest wybierany co dwa lata w latach nieparzystych oraz czterech powierników, którzy równie sprawuj dwuletni kadencj. Dwóch powierników jest wybieranych w latach nieparzystych, przy czym burmistrz, a pozostali dwaj w latach parzystych. Kadego roku burmistrz wyznacza jednego z powierników na zastpc burmistrza. Za codzienne funkcjonowanie wsi odpowiada opacany sotys, wspomagany przez urzdnika-skarbnika. Administracja podzielona jest na jedenacie dziaów:

 • Administrator
 • Budynek
 • Urzdnik-skarbnik
 • Ogie
 • Sd Sprawiedliwoci
 • Biblioteka
 • Parki i rekreacja
 • Policja
 • Prace publiczne
 • Teatr Ratuszowy
 • Woda i kanalizacja

Ponadto burmistrz i rada powiernicza s wspomagani w zarzdzaniu wiosk przez szereg rad i komitetów ochotniczych:

 • Rada Rewizyjna Architektury
 • Komitet ds. Upikszania
 • Rada doradcza ds. kabli
 • Obywatelski Komitet Budetu
 • Grupa Zadaniowa ds. Ochrony Klimatu
 • Spoeczna Rada Doradcza
 • Rada Ochrony rodowiska
 • Rada Etyki
 • Zarzd Biblioteki
 • Komitet Zagospodarowania Przestrzennego Ulicy Gównej
 • Komitet Doradczy ds. Otwartej Przestrzeni
 • Komitet ds. Planu Generalnego Parków i Rekreacji
 • Zarzd Planowania
 • Komitet Doradczy ds. Rekreacji
 • Komisja Teatralna
 • Komitet Szlaków
 • Komitet Transportu
 • Komisja Ochrony Drzew
 • Komitet Pomnika Wojny
 • Izba Odwoawcza ds. Zagospodarowania Przestrzennego

Irvington jest chroniony przez 22-osobow policj wraz z ochotnicz stra poarn i ochotniczymi karetkami pogotowia ratunkowego, które znajduj si na Main Street. Rzd Irvington komunikuje si z mieszkacami wioski za porednictwem biuletynu, powiadomie e-mail i strony internetowej wioski.

wybory burmistrza 2005

Kontrowersyjne wybory na burmistrza Irvington w 2005 r. odbyy si 15 marca 2005 r., ale rozstrzygnito je dopiero 27 padziernika 2005 r. Wycig midzy republikaskim urzdujcym Dennisem P. Floodem i demokratyczn pretendentk Erin Malloy zosta rozstrzygnity losowo, zgodnie z wymogami Prawo stanu Nowy Jork, gdy wybory wiejskie s równe (847 gosów na kadego kandydata).

Liczenie, które miao miejsce w noc wyborcz, dao Floodowi jedno gosowanie. 18 marca Rada Wyborcza hrabstwa Westchester ponownie przeliczya gosy, dajc Malloyowi prowadzenie jednym gosem. Wracajc do dwóch nieotwartych kart do gosowania absentee , komisja stwierdzia, e jedna bya dla Flooda, co skutkowao remisem. Druga karta do gosowania nieobecnego nie zostaa otwarta, poniewa nazwisko na kopercie nie zgadzao si z adnym nazwiskiem na licie ewidencyjnej wyborców. Susan B. Morton, która zarejestrowaa si do gosowania jako Susan Brenner Morton, wystpia trzy dni póniej i zadaa policzenia swojego gosu na Malloya. Przez kilka miesicy póniej do sdów pastwowych skadano róne pozwy, wnioski i apelacje. 20 padziernika Sd Apelacyjny , najwyszy sd stanu Nowy Jork, odrzuci wnioski Malloya i Mortona, pozostawiajc wybory remis. Aby zachowa zgodno z prawem stanowym, wioska musiaa uy losowych losów, aby wyoni zwycizc.

Prawo stanowe nie okrela sposobu losowania, wic wie zdecydowaa si na losowanie wiartek z worka. Wykorzystano osiem wiartek. Cztery miay na plecach ysego ora i reprezentoway Malloya. Flood reprezentoway cztery wiartki ze Statu Wolnoci z tyu. Powiernik wioski / zastpca burmistrza Richard Livingston, republikanin, wycign z worka wierdolarówk. Zosta on wrczony urzdnikowi wiejskiemu Lawrence Schopferowi, który ogosi zwycizc Flood. Flood zosta nastpnie zaprzysiony na swoj szóst dwuletni kadencj jako burmistrz Irvington.

Kilka miesicy póniej, aby jeszcze bardziej skomplikowa sytuacj, okazao si, e mieszkaniec Irvington, który ma dwa domy i by zarejestrowany do gosowania zarówno w Irvington, jak i na przedmieciach Long Island, nieumylnie zama prawo, gosujc w obu wyborach, chocia jego zamiarem byo anulowa jego rejestracj w Irvington. By nieugitym zwolennikiem Flooda.

Erin Malloy zostaa wybrana na burmistrza w wyborach w 2007 r., ale zrezygnowaa w 2008 r., by spdza wicej czasu ze swoj rann córk.

Infrastruktura

Irvington jest jedn z 83 gmin w stanie Nowy Jork, które s rozwaane przez Urzd ds. Rozwoju Energii i Bada Stanu Nowy Jork (ERDA) za zainstalowanie systemu mikrosieci, który dziaaby pod Main Street. Linie energetyczne wioski zostayby przeniesione pod ziemi, a generatory energii sonecznej i gazu ziemnego zostayby wykorzystane, aby uczyni j samowystarczaln pod wzgldem energetycznym w 80%. W pocztkowej fazie rada powiernicza prowadzi rozmowy z potencjalnym dostawc technologii. W Nowym Jorku nie ma obecnych mikrosieci spoecznociowych.

4 marca 2021 r. Irvington otrzyma brzowy certyfikat Departamentu Ochrony rodowiska Stanu Nowy Jork (DEC) jako Climate Smart Community, jeden z 65 takich w stanie. Certyfikacja opieraa si na 17 dziaaniach podjtych przez wiosk, w tym kompleksowym planie, ostatnio zaktualizowanym w 2018 r., audycie energetycznym dla ratusza, programie agodzenia skutków powodzi we wsi, konwersji 81,5% owietlenia ulicznego wsi na diody LED oraz ustanowienie programu odrzucania odpadów ywnociowych. Program Climate Smart, który rozpocz si w 2009 roku, ma na celu zapewnienie wsparcia technicznego i wskazówek dla wysików spoecznoci majcych na celu radzenie sobie ze skutkami zmiany klimatu, na przykad poprzez redukcj emisji gazów cieplarnianych i popraw ich reakcji na ekstremalne warunki pogodowe. Wie uczestniczy równie w programie ERDA Gminy Czystej Energii i wczeniej otrzymaa dotacje z DEC na agodzenie skutków powodzi oraz jako cz miejskiego programu pojazdów bezemisyjnych.

Edukacja

Szkoy podstawowe i rednie

Irvington Union Free School District
Irvington jest czci Irvington Union Free School District , która obejmuje równie East Irvington , niezarejestrowany obszar miasta Greenburgh , oraz cz Pennybridge w Tarrytown , pónocnym ssiedztwie Irvington. Szkoy to Dows Lane School (K-3), Main Street School (4 i 5), Irvington Middle School (6-8) i Irvington High School (9-12). Gimnazjum i liceum znajduj si razem na poczonym kampusie przy Heritage Hill Road niedaleko North Broadway, w miejscu, w którym kiedy sta zamek Stern Greystone. Stern kupi nieruchomo od Augustusa C. Richardsa pod koniec XIX wieku.

Abbott School
Zlokalizowana w Irvington, ale nie bdca czci zwykego okrgu szkó publicznych, bya Abbott School, która suya bezdomnym, zaniedbanym, maltretowanym lub niepenosprawnym rozwojowo chopcom w klasach od 2 do 9. Uczniowie pochodzili z Abbott House, gdzie szkoa bya zlokalizowana, a jako studenci ze szkó spoecznych w hrabstwie Westchester, hrabstwie Rockland i Nowym Jorku. Szkoa ukoczya swoj ostatni klas w 2011 roku. Obecnie Abbott House prowadzi szereg programów wspierajcych dzieci i rodziny w trudnej sytuacji yciowej. Biura administracyjne Abbot House pozostaj w dawnym budynku szkoy w Irvington.

Szkoa Niepokalanego Poczcia Szkoa
Niepokalanego Poczcia, katolicka szkoa podstawowa zlokalizowana w Irvington, zostaa zamknita przez archidiecezj nowojorsk w czerwcu 2008 roku, po 100 latach istnienia. W roku szkolnym 2009-2010, John Cardinal O'Connor School, katolicka szkoa bezwyznaniowa dla uczniów klas od 2 do 8 z trudnociami w nauce, która wczeniej bya Centrum Nauki w. Urszuli w Mount Kisco , przeniosa si do pustego budynku .

Uczelnie

W Irvington nie ma adnych uczelni, chocia znajduje si tam cz kampusu Mercy College , zaoonego w 1950 roku, podczas gdy wikszo znajduje si tu za poudniow granic w Dobbs Ferry , bardzo blisko stacji kolejowej Irvington w Ardsley-on-Hudson, który jest oznaczony jako Mercy College.

W 1890 r. nauczycielka Mary F. Bennett zaoya we wsi Bennett School for Girls. Szkoa oferowaa szecioletni tok studiów: cztery lata liceum i dwa lata studiów wyszych. W 1907 przeniós si do Millbrook w hrabstwie Dutchess i zrezygnowa z ocen w szkole redniej, stajc si junior college'em ; szkoa zostaa przemianowana na Bennett College . W tym samym roku w Tarrytown , na pónoc od wioski, zaoono Marymount College . Póniej sta si kampusem Uniwersytetu Fordham , ale zosta zamknity w 2007 roku.

Columbia University utrzymuje w Irvington swoje Nevis Laboratories specjalizujce si w przygotowaniu, projektowaniu i budowie wysokoenergetycznych eksperymentów czsteczkowych i jdrowych oraz sprztu, które s transportowane do gównych laboratoriów na caym wiecie, a take mieci akcelerator bada radiologicznych, który specjalizuje si w mikrowizkach technologia. Na terenie znajduje si równie orodek bada rolniczych i biura Columbia University Press .

Kultura

W 2018 roku Brooke Lea Foster z The New York Times stwierdzia, e Irvington byo jednym z kilku Rivertowns w hrabstwie Westchester, które opisaa jako jedno z najmniej podmiejskich przedmie, z których kady by celebrowany przez kupujcych ze wzgldu na swoj kultur i mod, jak podobnie jak zasoby mieszkaniowe i wyrafinowane ycie po miecie. Sporód nich Foster stwierdzi, e Irvington by najbardziej tonujcy.

Ratusz Teatr zosta otwarty w 1902 roku i odnowiony w latach 1979-80, znajduje si we wsi za Ratusz . Zosta zaprojektowany jako replika teatru Forda w Waszyngtonie i by powszechnie uwaany za jeden z najlepszych domów operowych w Dolinie Hudson. Wykorzystywany by do imprez masowych, takich jak ceremonie ukoczenia szkoy , bale policyjne i ogniowe , przedstawienia i inne imprezy kulturalne. Dzi Teatr Ratuszowy prezentuje szerok gam wydarze, w tym koncerty, spektakle, musicale i seriale filmowe. (Wicej informacji poniej .)

Religia

Irvington ma cztery kocioy chrzecijaskie. Trzy z nich, Irvington Presbyterian Church ( presbyterian ), koció Niepokalanego Poczcia ( rzymskokatolicki ) i koció w. Barnaby ( biskupi ), s skupione razem na Broadwayu, na pónoc od Main Street. Kalwaria Kaplica Westchester ( ewangelicki ) znajduje si w budynku Trent na South Buckhout ul.

Spoeczno ydowska Irvington jest obsugiwana przez trzy pobliskie synagogi : tradycyjn/bezwyznaniow Chabad of the Rivertowns, konserwatywne Greenburgh Hebrew Center w Dobbs Ferry oraz podwójn reform/konserwatywn synagog Temple Beth Abraham w Tarrytown. W samym Irvington znajduje si chawurah, czyli kongregacja ydowska prowadzona przez czonków, która poda za konserwatywn tradycj, znan jako Rosh Pinah Chavurah z Rivertowns.

Irvington jest take siedzib Centrum Buddyjskiego Westchester, którego dyrektorem wykonawczym jest projektantka wntrz Stacy T. Curchak.

Irvington jest domem dla wielu czonków Kocioa Zjednoczeniowego , w tym kilku wysoko postawionych rodzin. W Irvington i ssiedniej wiosce Tarrytown znajduje si kilka posiadoci i budynków nalecych do Kocioa . Wielebny Sun Myung Moon , zaoyciel i a do mierci w 2010 roku duchowy przywódca kocioa, mia du prywatn posiado o powierzchni 17,67 akrów (7,15 ha), dawn posiado Frederica Clarka Saylesa, przy East Sunnyside Lane. Od 2012 r. majtek nadal by wasnoci kocioa, pod jego nazw prawn Stowarzyszenie Ducha witego na rzecz Zjednoczenia Chrzecijastwa wiata.

Lokalne media

Od 1912 do 1998 roku dziennikiem Irvingtona by Tarrytown Daily News . W 1998 roku Gannett Company , ostatni waciciel gazety, poczy wszystkie lokalne gazety, w tym Daily News , w The Journal News , który obsuguje hrabstwa Westchester, Rockland i Putnam , obszar zwany take Dolin Dolnego Hudsonu. .

Od 1907 do 1969 roku wie bya obsugiwana przez The Irvington Gazette , tygodnik publikowany na Aqueduct Street w interesie wsi Irvington i okolic. Od 1975 roku do chwili obecnej tygodnik Rivertowns Enterprise donosi na temat wadz lokalnych, szkó, sportu, sztuki i biznesu w Irvington, a take Ardsley , Dobbs Ferry i Hastings-on-Hudson . Dodatkowo, Hudson Independent , miesicznik bezpatny, który rozpocz dziaalno w 2006 roku, obsuguje Irvington, Sleepy Hollow i Tarrytown , obszar równie objty River Journal , serwisem informacyjnym online i Rivertowns Patch .

Historyczne Irvington

Ochrona zabytków

Irvington jest domem dla wielu zabytków i zabytkowej dzielnicy. W 2018 r. rada powiernicza wioski uchwalia lokalne przepisy, które miay na celu ochron i wzmocnienie zabytków i miejsc historycznych. Prawo bdzie egzekwowane przez komisj rewizyjn architektoniczn, która wyznaczy miejsca, konstrukcje, budynki, znaczniki i obiekty, które nie mog by powielane lub w inny sposób zastpione i które bd ilustracj wzrostu i rozwoju naszego narodu, naszego pastwa i naszej wsi i które maj szczególn warto historyczn lub estetyczn dla Irvingtona. Ogoszony w 2003 roku plan zagospodarowania wsi uznawa okoo 200 honek z lat 1859-1930, które byy godne rozwaenia.

Interesujce miejsca

 • Ardsley-on-Hudson Station House - Dom stacja po stronie w kierunku pónocnym, w którym mieci si poczekalnia i poczta Ardsley-on-Hudson, jest wszystko, co jest na lewo od McKim, Mead & White -designed kratownicowy budynków zwizanych z kasyno Ardsley, które si tam znajdowao. Kasyno, zaoone przy wsparciu Jaya Goulda , Corneliusa Vanderbilta , J. Pierponta Morgana , Williama Rockefellera i Amzi Lorenzo Barbera , posiadao pole golfowe, korty tenisowe, stajnie, prywatny dok nowojorskiego klubu jachtowego oraz dzienny dylians usugi do Hotelu Brunswick na Fifth Avenue na Manhattanie . Kasyno zostao zburzone w 1936 roku i zastpione przez budynek mieszkalny Hudson House, zaprojektowany przez Shreve'a, Lamba i Harmona , który stoi do dzi. Stacja zostaa wykorzystana jako miejsce do filmu Dziewczyna z pocigu z2016 roku, z dodatkiem portyku, aby odtworzy atmosfer stacji, jaka istniaa w 1890 roku. (110 West Ardsley Avenue)
 • Dom Armour-Stiner (znany równie jako Carmer Octagon House ) (1860) zbudowany przez finansist Paula J. Armora wedug pomysu Orsona Fowlera , pierwotnie mia tylko dwie kondygnacje i paski dach. Rozbudowany dodajc kopu i werand, a take wyszukane dekoracje i ozdoby i odnowiony przez Josepha Stinera w 1872 r., Dom Armour-Stiner jest uwaany za jeden z najbardziej wystawnych omioktnych domów zbudowanych wtamtymokresie, a obecnie jest jednym z nich. tylko moe ze stu zachowanych. Dom zosta póniej zajty przez historyka Carla Carmera , który twierdzi, e by nawiedzony. W 1976 roku dom by na krótko wasnoci National Trust for Historic Preservation, aby zapobiec jego rozbiórce. Fundusz powierniczy nie by w stanie sfinansowa wymaganej kwoty renowacji i sprzeda jarchitektowi konserwatorskiemu , Josephowi Pell Lombardi , który konserwowa dom, wntrza, tereny i budynki gospodarcze. Dom jest narodowym zabytkiem historycznym . (West Clinton Avenue, na zachód od szlaku Old Croton)
 • Kocioy:
  • Koció w. Barnaby (1853) kamienny gotycki budynek wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków (2000), kamie wgielny pod w. zosta zaprojektowany przez wielebnego dr Johna McVickara, profesora Columbia College i General Theological Seminary oraz przyjaciela Washingtona Irvinga jego syn, William McVickar , by pierwszym rektorem kocioa. Budynek zosta zbudowany z kamienia wydobywanego na terenie dawnego osiedla Ruttera po drugiej stronie Broadwayu, gdzie obecnie znajduje si osiedle Fieldpoint. Na pocztku lat 60. XIX wieku budynek zosta rozbudowany, aby sta si kocioem parafialnym, wedug planów firmy Renwick and Sands. ( James Renwick, Jr. by architektem, który zaprojektowa koció prezbiteriaski w Irvington, który stoi obok w. Barnaby). Wejcie Lich Gate pochodzi z okoo 1896 roku i zostao zaprojektowane przez AJ Manninga, który póniej zaprojektowa ratusz w Irvington . Brama wykonana z litego dbu na kamiennej podmurówce bya pomnikiem pani HB Worthington. (North Broadway, na pónoc od Main Street)
  • Irvington Presbyterian Church (1869) romaski koció zaprojektowany przez Jamesa Renwicka Jr. , który zaprojektowa take katedr w. Patryka w Nowym Jorku ; z witraowych okien zostay zaprojektowane przez Louis Comfort Tiffany , który kiedy by rezydentem Irvington. Koszt budowy wyniós 53 000 USD. (North Broadway, na pónoc od Main Street)
 • Cosmopolitan Building (1895) Ten trzypitrowy kamienny neoklasycystyczny budynek odrodzenia zwieczony trzema maymi kopuami zosta zaprojektowany przez Stanforda White'a jako siedziba Cosmopolitan, gdy magazyn przeniós si z Nowego Jorku do Irvington. John Brisben Walker , który w 1889 roku kupi magazyn uytecznoci publicznej, mia posiado w Irvington w odlegoci krótkiego spaceru. W 1897 Walker zaoy darmow szko korespondencyjn , Cosmopolitan Educational University Extension. Kiedy zapisao si 20 000 osób, Walker nie by w stanie utrzyma swojej oferty bezpatnej edukacji dla wszystkich i musia poprosi studentów o pacenie 20 USD rocznie. Mimo to przedsiwzicie przycigno do swoich pracowników znanych naukowców, a w gmachu centrali odbyway si publiczne wykady i inne wydarzenia zwizane ze szko. Magazyn sponsorowa równie kilka wycigów samochodowych od Nowego Jorku do Irvington, aby promowa samochód. Cosmopolitan opuci Irvington wkrótce po tym, jak William Randolph Hearst kupi magazyn w 1905 roku i przeniós go z powrotem do Nowego Jorku. Póniej przez pewien czas budynek suy jako studio kina niemego, ale przez wikszo swojej póniejszej historii mieci si tu gównie zakady produkcyjne rónego rodzaju, w tym jeden, który produkowa oscylatory radiowe uywane przez armi amerykask podczas II wojny wiatowej, oraz firma produkujca segregatory i inne produkty papierowe.
  Budynek Cosmopolitan nadal stoi, chocia znany jest jako Budynek Trydentu po rodzinie, która jest jego wacicielem, ale jest do zaniedbany, a jego wygld ucierpia z powodu ceglanego budynku przemysowego dla pieszych, który zosta przyklejony na jego tyach, zasaniajc elewacja wschodnia. W budynku znajduj si producenci, biura, zakad produkcji wideo, wydawnictwo ksiek artystycznych, firmy wntrzarskie, studio jogi, kaplica, fotografowie, spa, kwiaciarnia i przestrze eventowa oraz co najmniej jedna restauracja. (50 South Buckhout Street)
 • Szkoa publiczna w East Irvington (1898, 1925) wybudowany w 1891 roku jako parterowy dom szkolny dla spoecznoci East Irvington , budynek zosta rozbudowany do dwóch piter w 1925 roku i pomieci wszystkie dzieci ze szkó podstawowych w okolicy. W 1954 r., z powodu przeludnienia, wie zbudowaa Dows Lane Elementary School, chocia szkoa East Irvington bya nadal uywana w niektórych klasach do 1970 r., kiedy zostaa zamknita. East Irvington, niezarejestrowany obszar miasta Greenburgh, który jest czci okrgu szkolnego Irvington , ale nie wsi Irvington, by znany jako Dublin ze wzgldu na liczb mieszkajcych tam irlandzkich imigrantów, z których wielu pracowao w pobliskim kamienioomie. Budynek zosta przeksztacony w kondominia w 1983 roku, kiedy to zosta równie umieszczony w Krajowym Rejestrze Miejsc Zabytkowych . Podobna szkoa znajduje si w czci Tarrytown znanej jako Pennybridge, która jest równie czci Okrgu Szkolnego Irvington .
 • Halsey Teahouse (1905) AJ Manning otrzyma zlecenie od magnata naftowego i bawenianego Melchiora Beltzhoovera na zbudowanie dokadnej repliki zamku z Nadrenii . 44-pokojowa rezydencja, zwana Rochroane, zostaa sprzedana Benjaminowi Halseyowi w 1927 roku i przemianowana na Grey Towers. Posiado zostaa przekazana przez wdow po Halsey Kocioowi Katolickiemu w Irvington w 1976 roku, a zamek spon w nastpnym roku (na zewntrz bya z kamienia, ale wntrze z drewna). Posiado zostaa sprzedana deweloperowi, który odda wiosce staw w zamian za prawo do zabudowy na nieruchomoci. Halsey Playhouse lub Teahouse, który zosta odrestaurowany w 1997 roku, jest ostatni pozostaoci posiadoci, z wyjtkiem okna krajobrazowego Tiffany, które znajduje si obecnie w Corning Museum of Glass . Herbaciarnia ma dwa pitra i otwart szecioktn wie z gotyckimi oknami, a wokó Halsey Pond znajduje si chodnik i kamienny most, nad którym góruje budynek. lady fontanny, tamy i innych budowli mona zobaczy w pobliskich lasach i podwórkach.


 • Grób pustelnika (1888) Johann W. Stolting pochodzi z Helgolandu i y gboko w lasach Irvington jako pustelnik w XIX wieku. Spa w swojej trumnie, wykonanej z miejscowego kasztanowca, w domku z widokiem na dolin Saw Mill River. Stolting sam szy ubrania, nosi sanday zamiast butów, ale nigdy nie nosi kapelusza. Przey, sprzedajc drewniane guziki wykonane na domowej roboty tokarce o napdzie nonym. Zmar w 1888 roku w wieku 78 lat, a jego grób znajduje si zaledwie kilkaset stóp na zachód od Saw Mill Parkway jedynego oznaczonego grobu w Irvington. Do grobu prowadzi znakowany szlak (niebiesko-biay znakowany szlak HG), który zaczyna si na pónocnym kracu zbiornika wsi. (gowica szlaku na Fieldpoint Road)
 • Hillside (1889) Zbudowany w 1889 roku dla lekarza Carrolla Dunhama, rezydencja Colonial Revival zostaa zaprojektowana na 34 pokoje z 16 kominkami, szczytami i wykuszami, du klatk schodow, cianami z mahoniowej boazerii i szkem zaprojektowanym przez rezydenta Irvington, Louisa Comforta Tiffany . Teren zosta zaprojektowany przez Charlesa Eliota , który równie zaplanowa system parków w Bostonie z póniejszymi zmianami Fredericka Law Olmsteda , wspótwórcy nowojorskiego Central Parku . Posiado zostaa sprzedana wkrótce po mierci Dunhama w 1923 roku Gordonowi Harrisowi, synowi zaoyciela American Tobacco Company, Williama R. Harrisa. Gordon Harris, ówczesny wiceprezes firmy eglugowej United States Lines , wraz z rodzin mieszka w posiadoci do 1946 r.
 • Irvington Historic District (2013-14) . W grudniu 2002 r. komisja przygotowaa dla powierników wioski Irvington kompleksow prob do Departamentu Parków Stanu Nowy Jork, Recreation of Historic Preservation, aby utworzy stanow i federaln dzielnic historyczn obejmujc serce wioski:

  ten obszar Irvington ograniczony rzek Hudson na zachodzie i Broadwayem na wschodzie (wczajc w to kocioy w. Barnaby i prezbiteriaskie), bramami Barney Park na poudniu i bramami Matthiessen Park na pónocy. Ta granica jest zgodna z oryginalnym ukadem Dearman z lat 50. XIX wieku, póniej przemianowanym na Irvington-on-Hudson.

  Ta propozycja nie zaowocowaa powstaniem zabytkowej dzielnicy. W 2011 r. podjto drug prób, powoano Komitet Dzielnicy Historycznej i zoono kolejny wniosek, tym razem obejmujcy

  Czci ulic Main St., W. Main St., River St., Bridge St., N. i S. Astor St., N. i S. Buckhout St., N. i S. Cottenet St., N. i S. Dutcher St., N. i S. Eckar St., N. i S. Ferris St., E. i W. Home Pl., Grinnel St., Aqueduct Ln., N. i S. Dearman St., i Broadway

  We wrzeniu 2013 r. propozycja zostaa zaakceptowana przez pastwo, a w styczniu 2014 r. przez Krajowy Rejestr Miejsc Zabytkowych. Dzielnica obejmuje 212 budynków wnoszcych wkad i 43 niewnoszcych wkad oraz 1 miejsce wnoszce wkad.
 • Lord & Burnham Building (1881) Lord & Burnham produkowa szklarnie czego doskonay przykad mona zobaczy w Lyndhurst , posiadoci Jaya Goulda , w ssiednim Tarrytown oraz koty. Budynek fabryki Burnham, zbudowany w 1881 roku, aby zastpi fabryk, która spona w tym samym miejscu w tym samym roku, jest wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych od 1999 roku. Zosta odnowiony i przeksztacony w rezydencje i nowy dom rozbudowanego Irvington Biblioteka Publiczna. Po drugiej stronie torów kolejowych budynki rozbudowy fabryki Lord & Burnham zostay odnowione i przeksztacone w ekskluzywne budynki komercyjne znane jako Bridge Street Properties , w których mieci si okoo 60 rónych firm, sklepów detalicznych i restauracji. (Stop Main Street na stacji kolejowej). Dodatkowo, szeregowe domy mieszkalne pierwotnie zbudowane dla robotników fabrycznych Lorda i Burnhama mona znale przy 10-16A North Buckhout Street, na pónoc od Main Street.
 • McVickar House (1853) McVickar House zosta zbudowany przez wielebnego Johna McVickara dla jego syna, wielebnego Williama McVickara, pierwszego rektora kocioa w. Barnaby. Dom Johna McVickara znajdowa si na Fargo Lane, niedaleko Sunnyside, i mówi si, e Washington Irving cieszy si widokiem z domu Johna McVickara lepiej ni z jego wasnego. Podwórko domu Williama McVickara stao si miejscempodstacji Con Edison w 1957 roku i suyo jako gabinet lekarski do 1984 roku. Wioska Irvington nabya go w 2002 roku i zostaa odrestaurowana i odnowiona, aby sta si siedzib Irvington Historical Towarzystwo, otwarte w listopadzie 2005 roku jako Irvington History Center. Budynek znajduje si w Krajowym Rejestrze Miejsc Zabytkowych (2003). (131 Main Street, midzy North Dearman i Broadway)
 • Nevis (1836) - Columbia University s Nevis Laboratories pooony jest na 60-hektarowej (24 ha) wasnoci pierwotnie posiadanych przez James Alexander Hamilton , trzeci syn Alexander Hamilton . Nazwa posiado, która pierwotnie zajmowaa 124 akrów (50 ha), Nevis od karaibskiej wyspy, która bya miejscem narodzin starszego Hamiltona. Grecki oywienie dwór James Hamilton zbudowany w 1836 roku nadal stoi na miejscu. Z biegiem lat 154-akrowa (62-hektarowa) posiado zostaa zmniejszona do 68 akrów (28 ha). Zosta zakupiony przez pani T. Coleman DuPont z Delaware w 1920 r. i podarowany przez ni Columbii w 1934 r., aby zapewni bardziej satysfakcjonujce zabezpieczenie dla jej coraz waniejszej pracy w architekturze krajobrazu i ogólnym ogrodnictwie . W jednej z wczesnych broszur zauwaono: Nevis jest jednym z najwspanialszych przykadów architektury historycznej i krajobrazowej w Ameryce. adne inne wiejskie miejsce na pónoc od Maryland nie ilustruje tak doskonale smaku wczesnego okresu republikaskiego w naszej historii. Nieruchomo zawiera inwentarz 2640 drzew i 1928 krzewów ozdobnych. Columbia rozpocza budow laboratorium fizyki z cyklotronem wówczas najpotniejszym na wiecie w 1947 roku, który w 1950 roku powici prezydent Columbii Dwight D. Eisenhower . Zostao ono zlikwidowane w 1978 roku. Laboratorium jest nadal uytkowane studiowa fizyk wysokich energii i astrofizyk. (Poudniowy Broadway)
 • Nuits (1853) ta woska willa zostaa zbudowana jako letni dom przez importera tekstyliów Francisa Cotteneta (pochodzcego z Nuits-St.-George we Francji, którego nazwa zdobi Cottenet Street w Irvington) z cegy licowanej z Caen kamie jasnokremowo-óty wapie wydobywany w pónocno-zachodniej Francji w pobliu miasta Caen i przywieziony do Ameryki jako balast na statkach Cotteneta wedug projektu znanego niemieckiego architekta Detlefa Lienaua . Dom zosta wybudowany w dwóch etapach, poudniowe wejcie w 1853 r., a pónocna dobudowa, w której znajduje si oraneria Lorda i Burnhama, w 1860 r. Dom przechodzi przez wielu wacicieli, w tym Cyrusa Fielda , Johna Jacoba Astora III i Amzi Lorenzo Fryzjer . Nuits pozostaje prywatn rezydencj, cho zajmuje 4,78 akrów (1,93 ha), a nie pierwotn posiado o powierzchni 40 akrów (16 ha). Nuits, znany równie jako Cottenet-Brown House, zosta wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1977 roku, a dom zosta odrestaurowany w latach 1980-2000. (2 Clifton Place przy Hudson Road, Ardsley-on-Hudson)


 • Tawerna Odella (1693) Gówna cz Tawerny Odell-Conklin-Harmse, najstarszego istniejcego domu w Irvington, jest zbudowana z kamienia polnego , a jej ciany maj cztery stopy gruboci. Zosta zbudowany przez Jana Harmse po tym, jak przeniós si na te tereny z Long Island i zosta przeksztacony w tawern w 1742 roku przez Mathiusa i Sophi Conklin, penic t funkcj do XIX wieku. Konwencja przedstawicieli stanu Nowy Jork zatrzymaa si tam w kwietniu 1776 r., gdy wacicielem by Jonathan Odell, wyjedajc z Nowego Jorku, gdy zajli je Brytyjczycy, i omawiajc porak generaa Waszyngtona w bitwie pod Long Wyspa . W 1989 r. wie Irvington miaa okazj kupi za 5,5 miliona dolarów posiado Murray-Griffin o powierzchni 10,5 akrów (4,2 ha), która obejmuje tawern, a take XIX-wieczn stodo i powozowni oraz 23-pokojowy czteropitrowy Bedford kamienny dom wybudowany w 1938 roku, ale nie. Tawerna, która w 2006 r. zostaa niedawno odnowiona przez rzemielników z Lyndhurst , jest obecnie czci prywatnej rezydencji i nie jest otwarta dla publicznoci. (South Broadway przy West Clinton Avenue)
 • Shadowbrook (1895) to 9-akrowa posiado zbudowana dla bankiera Henry'ego Gravesa , pooona na rogu West Sunnyside Lane i Broadway, tu za granic w Tarrytown. By domem Irvinga Berlina , znanego amerykaskiego autora piosenek i muzyka jazzowego Stana Getza . Zosta zaprojektowany przez znanego architekta RH Robertsona w stylu Tudor Revival . Robertson zaprojektowa take Richmond Hill , posiado pooon na rogu Broadway i Harriman Road w Irvington, która póniej zostaa wykorzystana jako laboratorium dla North American Philips Company, a nastpnie Yeshiva Ohel Shmuel, szkoa z internatem dla uczniów szkó rednich i studentów. przed rozebraniem w latach 1979-80 i zastpieniem kondominiów. Shadowbrook zosta przeksztacony w wiele prywatnych rezydencji i nie jest otwarty dla publicznoci, chocia rezydencja jest czasami wykorzystywana na wesela i inne imprezy. (821 South Broadway, Tarrytown)
 • Station Road Tunnel (1837-1842) na Station Road, na zachód od Broadwayu, Stary Akwedukt Croton przechodzi nad gow wewntrz duego wiaduktu z kamienia i ziemi, który obejmuje przepust utworzony przez Jewel's Brook. Przez wiadukt przechodzi jednopasmowy tunel, przez który przechodzi droga, oraz inny mniejszy tunel na pónocy, przez który przechodzi równie Jewel's Brook obecnie znany jako Barney Brook. Tunel odgrywa wan rol w filmie Dziewczyna z pocigu z 2016 roku . (Station Road na zachód od South Broadway)
 • Strawberry Hill (1855, rozbudowany ok. 1870) Ta kamienna rezydencja w stylu wiktoriaskiego gotyku zostaa zbudowana przez Johna Thomasa i rozbudowana przez Edwarda Delano Lindsay dla Johna Williamsa. Wci prywatna rezydencja od 1995 r., posiada ostroukowe szczyty, wieyczki i due aluzje okienne. (Pónocny Broadway)
 • Sunnyside (1656/1835) W 1835 r. Washington Irving kupi za 1800 dolarów dwupokojowy holenderski dom wiejski z dwuspadowym dachem wybudowany w 1656 r. z posiadoci nalecej do Williama Eckera i spdzi 15 lat na rozbudowie i przebudowie domu z pomoc jego przyjaciel i ssiad George Harvey , pejzaysta. Dziesi lat póniej Irving kontynuowa, dodajc wie, któr jego przyjaciele nazywali Pagod. Dzi dom jest wasnoci i jest zarzdzany jako muzeum przez Historic Hudson Valley . (West Sunnyside Lane nad rzek)
 • Ratusz (1902) Ratusz w Irvington, który zosta wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1984 roku, zosta zbudowany na gruntach przekazanych wiosce przed przeomem XIX i XX wieku przez Towarzystwo Poprawy Umysowej i Moralnej z Irvington, z któregoprezesem by Charles Lewis Tiffany zaoyciel Tiffany & Co. i ojciec Louis Comfort Tiffany . Towarzystwo wymagao, aby budynek na zawsze posiada czytelni, a take okreli, e ma mie ogólnodostpn sal. Budynek z cegy, kamienia i terakoty, który nazywany jest Ratuszem, mimo e Irvington jest tylko wiosk, zosta zaprojektowany przez Alfreda J. Manninga i kosztowa 150 000 $. Biblioteka miaa zastpi krótkotrwa Bibliotek Irvington Free Library (póniej Atheneum), która rozpocza si w miejscowej maej czerwonej szkole. Nowa biblioteka, która zostaa otwarta w 1902 roku, zostaa zaprojektowana przez Louisa Comforta Tiffany'ego z oprawami owietleniowymi ze szka Tiffany. Meble zostay przekazane przez Helen Gould, córk Jaya Goulda i Fredericka W. Guiteau wuja Charlesa J. Guiteau , który zamordowa prezydenta Jamesa Garfielda zapacili za ksiki 10 000 dolarów darowizny, któr pierwotnie zamierza przekaza jego wola. Chocia w 2000 roku biblioteka przeniosa si do Burnham Building, czytelnia, Sala Tiffany, pozostaa w Ratuszu, aby speni wymagania aktu. Czytelnia zostaa odrestaurowana w 2004 roku.
  Przed ratuszem znajduje si kamienna fontanna upamitniajca doktora Isaiaha Ashtona, wiejskiego lekarza, który zmar w 1889 roku. Pierwotnie znajdowa si na Broadwayu, gdzie mia by uywany do pojenia koni. Niedawno zainstalowany pomnik Ripa Van Winkle'a stoi obok ratusza, na terenie szkoy przy Main Street. Od 1 sierpnia 2016 r. rozpoczto renowacj elewacji. Chocia projekt zosta wstrzymany przez przestój w pracy i spory kontraktowe z wykonawc. Prace, które zapewni nowe okna, murowane i terakotowe pytki wyprodukowane specjalnie dla budynku, maj zosta zakoczone do kwietnia 2017 r. (Main Street przy North Ferris Street)

 • Town Hall Theatre (1902, przywrócony 1979-80) - Teatr zosta zaprojektowany jako replika Teatrze Forda w Waszyngtonie , gdzie Abraham Lincoln zosta zamordowany , a po ukoczeniu w 1902 roku by powszechnie uwaana za jedn z najlepszych scen operowych w dolinie rzeki Hudson. Przez dziesiciolecia ycie towarzyskie Irvington krcio si wokó teatru, w którym odbyway si koncerty, recitale, bale, kotylionów , dyplomy , pokazy minstreli , przesuchania, wiece polityczne i spotkania publiczne. Eleanor Roosevelt mówi w Demokratycznej rajdu tu przed jej m zosta wybrany na prezydenta w 1932 roku . Wystpowaa tam piewaczka operowa Lillian Nordica , a Ted Mack przesuchiwa tam równie talent do swojego Original Amateur Hour . Jednak w latach 60. stopniowo popada w ruin i by uywany tylko do okazjonalnych wystaw i nocnego "biwakowania" przez miejscowego skauta. wojsko. W 1978 r. skoordynowana akcja obywatelska zacza si toczy, aby cakowicie odnowi i zrewitalizowa teatr, a w 1980 r. Zosta on ponownie otwarty, prowadzony przez Irvington Town Hall Theatre, Inc., korporacj non-profit pod auspicjami Komisji Teatralnej w Ratuszu. których czonków wyznacza burmistrz. Dzi Teatr Ratuszowy prezentuje szerok gam wydarze, w tym koncerty, spektakle i musicale a take rozpoczty w 2007 roku cykl Best of Film, festiwal filmowy All Shorts rozpocz si w 2015 roku i zainaugurowano Festiwal dramaturgów w 2017 r. w 432-miejscowym obiekcie. W 2016 r. wie otrzymaa fundusze na rewitalizacj spoecznoci w ramach New NY Bridge, które wykorzysta do stworzenia placu na poziomie ulicy dla teatru. Od 2019 roku strona internetowa teatru uywaa nazwy Irvington Theatre. W kwietniu 2021 r. powstaa Irvington Shakespeare Company, która miaa wystpowa w teatrze. (Gówna ulica przy North Ferris Street)
 • Villa Lewaro (1917) Wród synnych mieszkaców Irvington bya Madam CJ Walker , pierwsza amerykaska milionerka. African American kobieta, zrobia jej fortun rozwijajc lini produktów do pielgnacji wosów, tworzc spók z 20.000 agentów oraz poprzez inwestowanie w nieruchomoci. W 1917 roku Madam Walker wybudowaa na Broadwayu w Irvington dom wiejski o wartoci 250 000 dolarów, zaprojektowany przez Vertnera Woodsona Tandy'ego , pierwszego zarejestrowanego afroamerykaskiego architekta w stanie Nowy Jork. Chciaa, aby dom by przykadem dla jej ludzi, by zobaczy, co mona osign, bez wzgldu na ich pochodzenie. Nazwa Villa Lewaro zostaa ukuta przez Enrico Caruso , od pierwszych dwóch liter kadego sowa w Lelia Walker Robinson, imienia jej córki, która póniej przesza na imi A'Lelia Walker . A'Lelia Walker odziedziczya dom i zajmowaa go a do swojej mierci w 1931 roku, kiedy to zosta przekazany NAACP, która zdecydowaa si przej dochody ze sprzeday domu, zamiast ponosi koszty podatków i utrzymania podczas Wielkiego Kryzysu. Dom sta si Domem Annie E. Poth, domem starców dla seniorów prowadzonym przez Towarzysze Lene, do lat 70. XX wieku. Neo-Palladio -Style dwór stoi do dzi, a znów prywatna rezydencja. Villa Lewaro jest narodowym zabytkiem historycznym . (Pónocny Broadway przy Fargo Lane)

Jako ycia

W rankingu Najlepsze miejsca do ycia z padziernika 2010 r. magazyn Westchester wymieni Irvington na pierwszym miejscu, zauwaajc, e wie jest:

Urocze, ciche, zielone, z kochan Main Street, oszaamiajcymi widokami na rzek, [i] rozwijajc si scen kulinarn ... to skromne Rivertown jest prawie idealne. ... [Wie] uzyskaa najwyszy wynik w naszym zestawieniu, uzyskujc idealn 10 za bezpieczestwo i blisko wody ... 9 za szkoy ... i 8 za zielon przestrze ... W sumie, a wietna mieszanka.

Czynnikami, w których Irvington nie wypad dobrze w tym rankingu, byy rónorodno i podatek od nieruchomoci, oba z wynikiem cztery na dziesi, oraz koszty mieszkaniowe, które przyniosy pi punktów.

W maju 2015 r. wie opublikowaa raport, z którego wynikao, e jej zaopatrzenie w wod przekroczyo wymagania okrelone przez stan Nowy Jork.

W listopadzie 2016 r. znalaz si na 17 miejscu na licie 30 najbezpieczniejszych miejsc do ycia w Nowym Jorku 2016. Wskanik przestpczoci z uyciem przemocy na 1000 wyniós 0,2, a przestpczoci przeciwko mieniu, równie na 1000, 2,7.

Niche.com , strona internetowa z ocenami i rankingami, umiecia Irvington na 16 miejscu wród wszystkich nowojorskich lokalizacji na swojej licie najlepszych przedmie do ycia w Ameryce, chocia nie znalaza si na licie 100 najlepszych w USA, ani adnej lokalizacji w Nowym Jorku. Czynniki brane pod uwag na licie z kwietnia 2017 r. obejmoway jako szkó, wskanik przestpczoci, zatrudnienie, udogodnienia, korzystajc z danych Biura Statystyki Pracy . US Census Bureau , a FBI . W maju 2017 r. Niche ocenio Irvington jako A+ na swojej licie najlepszych i najgorszych miejsc do ycia w Nowym Jorku.

Z drugiej strony, w lutym 2016 r. strona internetowa RoadSnacks , w artykule, który jasno stwierdzi, e jest to opinia oparta na faktach i przeznaczona jako informacja i rozrywka, a nie tak powana nauka, wymienia Irvington jako trzecie najnudniejsze miejsce w Nowym Jorku Stan, po Briarcliff Manor i Rye Brook w Westchester i tu powyej Croton-on-Hudson , równie w Westchester i Chestnut Ridge w Rockland .

W 2020 roku, podczas pandemii COVID-19 , kiedy wielu zamonych mieszkaców Nowego Jorku opucio miasto, aby przenie si do miejsc uwaanych za bezpieczniejsze i mniej dotknite wirusem, Irvington byo jednym z miejsc w hrabstwie Westchester, które wykazay a znaczny wzrost sprzeday przez mieszkaców Nowego Jorku.

Parki i rekreacja

Od 2018 r. okoo 35% gruntów Irvington to niezabudowane grunty publiczne, a od 2010 r. 23% gruntów w Irvington jest zarezerwowanych pod parki i rekreacj. Trzy z parków Irvington, Memorial Park (Dows Lane lub Station Road) , Matthiessen Park (Bridge Street przy Astor Street) i Halsey Pond Park , s otwarte tylko dla mieszkaców wsi posiadajcych pozwolenie, ale inne s dostpne dla ogóu spoeczestwa. Irvington Parks and Recreation Department znajduje si w Isabel K. Benjamin Community Centre na Main Street.

 • W Irvington nie ma publicznych pól golfowych, ale Ardsley Country Club , prywatny klub zaoony w 1895 roku, znajduje si w Ardsley-on-Hudson, które jest czci Irvington. Ardsley Curling Klub znajduje si na terenie klubu.
 • Westchester County s V. Everit Macy Park jest pooony czciowo w Irvington, wzdu Saw Mill River Parkway na wschodniej stronie granicach wsi. Utworzony w 1926 roku i pierwotnie nazywany Woodlands Park, zosta przemianowany na potomka rodziny Macy, który by pierwszym komisarzem do spraw opieki spoecznej w Westchester, a póniej zosta baronem lokalnej gazety. Park ma trzy odrbne obszary o nieco innej atmosferze. Jedna cz, z wejciem w Ardsley (nie Ardsley-on-Hudson) przy Saw Mill Road, peni funkcj lokalnego parku z boiskami do piki nonej, placem zabaw, toaletami publicznymi i pawilonem piknikowym. Inny, dostpny samochodem tylko z pónocnych pasów Saw Mill River Parkway, przedstawia Pomnik Wielkiego Godu upamitniajcy irlandzki gód w latach 1845-1852, który zmusi wielu irlandzkich imigrantów do osiedlenia si w Westchester. Obszar obejmuje równie jezioro Woodlands z wdkarstwem, jazd na ywach, niedawno zamknit restauracj, dostpem do szlaku South County Trailway i 150 metrów dawnej linii kolejowej Putnam Division . Ostatni obszar jest w duej mierze niezabudowany. W przypadku niektórych zastosowa parku moe by wymagane zezwolenie na park hrabstwa.
 • Irvington Woods Hiking Trails rozlega sie szlaków turystycznych, z których wikszo nie jest mczca, przecina lasy midzy Broadwayem a Saw Mill River Parkway. Najwaniejsze w okolicy to zbiornik Irvington i zwizany z nim dzia wodny, a take grób pustelnika, grób imigranta z XIX wieku, który nazwa las swoim domem. (lady na Cyrus Field Road, Mountain Road, Fieldpoint Road i East Field w pobliu Irvington High School)
 • Park historyczny Stary Kroto Trailway State and Trail , który biegnie wzdu Croton akweduktu , przemierza wioski pomidzy Broadway i rzeki Hudson, i jest popularnym na rowerze i jogging cieka. W 2016 roku wie otrzymaa fundusze od Departamentu Transportu Stanu Nowy Jork, aby poprawi skrzyowanie szlaku z Main Street z wkadem Departamentu Parków Stanu Nowy Jork. (na zachód od Broadwayu)
 • Scenic Hudson Park , którego wspówacicielem jest wie i Scenic Hudson Land Trust, znajduje si nad rzek torów kolejowych, niedaleko podnóa Main Street. Piesi mog korzysta z przejcia podziemnego na stacji kolejowej, a samochody przejedaj przez tory przez Bridge Street. W parku znajduj si boiska do piki nonej, place zabaw dla dzieci, okoo kilometra paskich cieek spacerowych, wodowanie odzi i 4,5 akrów (1,8 ha) trawnika. W 2016 r. The Journal News nazwa park jedn z najpopularniejszych przestrzeni publicznych hrabstwa Westchester. (Ulica Mostowa nad rzek)
 • Na poudnie od parku Matthiessen znajduje si Irvington Boat and Beach Club , prywatny klub zaoony w latach 50., który jest wspierany ze skadek czonkowskich. Klub znajduje si przy Bridge Street i ley na terenie nalecym do Bridge Street Properties. Klub posiada molo poczone z pywajcym dokiem, z którego czonkowie mog pywa, opala si lub wodowa odzie i kajaki. W 2017 roku klub wyda 9000 dolarów, aby wzmocni sze pali na molo. W pitek 2 marca 2018 r. jedna z 6 uciekajcych barek budowlanych poczya si z budynkiem pobliskiego mostu gubernatora Mario M. Cuomo , który podczas nor'easter oderwa si z prdkoci ponad 50 mph (80 km/h; 22 m/s) wiatry uderzyy w molo, niszczc je. Wicekomandor klubu spekulowa, e barka pyna w gór rzeki podczas przypywu i wracaa w dó podczas odpywu. Jedna z pozostaych barek wywrócia si na Yonkers , na poudnie od Irvington, podczas gdy dwie inne osiady na mielinie w pobliu Alpine w stanie New Jersey , po drugiej stronie rzeki. Coast Guard , wspomagana przez Westchester County Police Marine Unit, przechwycone pozostae dwie barki.

Restauracje

Jedn z pierwszych restauracji, które powstay w Irvington, bya Mima Vinoteca przy Main Street, zaoona przez Dan Santucci w 2007 roku. W 2009 roku magazyn Westchester uzna Irvington za najlepsze miejsce dla smakoszy do ycia po zachodniej stronie hrabstwa Westchester, chocia artyku wymienia tylko dwie restauracje w samej wiosce Red Hat i Chutney Masala oraz inne w pobliskich Dobbs Ferry , Hastings i Tarrytown . W maju 2012 r. szef kuchni Michael Psilakis otworzy MP Taverna w przestrzeni dawnych magazynów Lord & Burnham w pobliu rzeki. W 2013 roku Sixty One Bistro zostao otwarte przy 61 Main Street, a w listopadzie 2014 roku Wolfert's Roost nazwane na cze pierwotnej nazwy osiedla Sunnyside Washingtona Irvinga zostao otwarte przy 100 Main Street z wybujaym menu, które obejmuje 38-uncjowy stek za 129 dolarów, który wyglda jak co, co Fred Flintstone móg wrzuci na grilla; w padzierniku 2016 r. ogoszono, e zostanie zamknita jako restauracja w penym wymiarze godzin na rzecz cateringu i okazjonalnych restauracji pop-up. Waciciel, Eric Korn, otwiera równie tradycyjn pizzeri w tym samym bloku. Równie na Main Street znajduje si La Chinita Poblana, która równie zostaa otwarta w 2014 roku, silna, nie kiczowata meksykaska restauracja ozdobiona obrazami Diego Rivery oraz Chutney Masala, restauracja Tandoori , która przeniosa si w 2016 roku z Irvington nabrzea do 76 Main Street. W padzierniku 2016 roku waciciel Chutney Masala otworzy Sambal Thai and Malaysian na Main Street.

Ponadto dawny budynek dworca kolejowego New York Central Railroad w Irvington , który by kas biletow od 1889 do 1957 roku, zosta teraz, w 2016 roku, dodany do ogrodu na wieym powietrzu Brrzaar, 20-osobowej kawiarni. W grudniu 2020 r. magazyn Esquire wyróni Irvington Delight Market, bodeg na rogu South Broadway i Main Street, która specjalizuje si w domowych potrawach z Bliskiego Wschodu, jako jedn ze 100 restauracji, których nie mona przegra w Ameryce.

Znani ludzie

Rzeka Hudson z Irvington (1867) Samuela Colmana . Widok pochodzi z Strawberry Hill, posiadoci Johna Williamsa

Znani byli mieszkacy

Znani dawni mieszkacy Irvington to: John Jacob Astor III , najbogatszy czowiek w Ameryce w tym czasie; Amzi Lorenzo Barber , król asfaltu; Albert Bierstadt , znany pejzaysta; Samuel Colman , malarz pejzay ze szkoy rzeki Hudson , mieszka w Irvington w latach 60. XIX wieku i wykona wiele obrazów przedstawiajcych krajobrazy wokó wioski. Tam mia Louisa Comforta Tiffany'ego jako jednego ze swoich uczniów; Chauncey M. Depew , prezes New York Central Railroad i senator Stanów Zjednoczonych ; Kompozytor George Drumm mieszka w kompleksie mieszkalnym Irvingtona Half Moon w swoim póniejszym yciu; Cyrus W. Field , który pooy pierwszy transatlantycki kabel telegraficzny , który kiedy posiada 800 akrów (320 ha) na obszarze obecnie znanym jako Ardsley Park i którego dom o powierzchni 8 000 stóp kwadratowych (740 m 2 ) Inanda co oznacza przyjemny miejsce w Zulu zbudowa w 1875 r. dla jednej ze swoich córek, a jej m trafi na rynek w 2016 r. za 2,95 mln dol., póniej obniony do 2,85 mln dol.; Frank Jay Gould , filantrop syn Jaya Goulda ; oraz Frederick W. Guiteau i David Dows , którzy zarobili miliony na prowizjach zboowych i kolei. James Alexander Hamilton , syn Aleksandra Hamiltona i niegdy penicy obowizki sekretarza stanu Nowy Jork, mia swoj posiado Nevis w Irvington. Zmar tam 24 wrzenia 1878 r.

Wielebny Sun Myung Moon , gowa Kocioa Zjednoczenia , mia miejsce zamieszkania w Irvington w chwili jego mierci; Lillian Nordica , znana piewaczka operowa koca XIX i pocztku XX wieku; Charles Lewis Tiffany, zaoyciel Tiffany & Co. , którego syn Louis Comfort Tiffany zaprojektowa szko Tiffany, które mona zobaczy w wiey zegarowej i oprawach owietleniowych w ratuszu oraz witraach w kociele prezbiteriaskim; Pani CJ Walker (patrz Villa Lewaro w punkcie Uyteczne Miejsca powyej); oraz Justine Bayard Cutting Ward , która opracowaa metod Ward edukacji muzycznej.

Saksofonista jazzowy Stan Getz mieszka w Irvington jego posiado Shadowbrook znajduje si nieca mil od domu Washingtona Irvinga, na skrzyowaniu Broadwayu i West Sunnyside Lane; Bya ona Getza, Monica, nadal mieszka w wiosce (patrz poniej ). Wspóczesny perkusista jazzowy Stana Getza i lider zespou Mel Lewis (wac. Melvin Sokoloff) równie mieszka w Irvington.

Aktor kina niemego i teatru na Broadwayu, William Black, urodzi si w Irvington, podobnie jak Julianna Rose Mauriello , gwiazda dziecicego serialu LazyTown . Aktorka Joan Blondell mieszkaa przez pewien czas w Irvington, na przeomie lat czterdziestych i pidziesitych, z mem producentem filmowym Mikem Toddem i dziemi Blondella, w tym Normanem S. Powellem (przybranym synem Dicka Powella ), który uda si do publicznoci Irvington szkoy.

W latach 70. aktorzy Jack Cassidy i Shirley Jones , którzy byli maestwem, mieszkali przez pewien czas w Irvington wraz ze swoim synem Shaunem Cassidym ale nie David Cassidy , który ju nie mieszka z rodzin. Shaun przez krótki czas uczszcza do szkó publicznych w Irvington. Aktorka i filmowiec Penny Peyser której ojciec Peter A. Peyser by burmistrzem wioski przez osiem lat, a póniej trzyletnim kongresmenem dorastaa w Irvington i uczszczaa do tamtejszych szkó publicznych, które ukoczyy w 1969 roku.

Ted Mack , przez wiele lat gospodarz programu Original Amateur Hour Teda Macka w telewizji, by równie rezydentem, podobnie jak aktorka Patricia Neal , która przez jaki czas mieszkaa w Irvington. Oscarem autor zdj Wally Pfister , znany ze swojej pracy nad Incepcja (2010) i Christopher Nolan s Batman filmów, zostaa podniesiona w Irvington w latach 1960 i 70., a udzia lokalnych szkó. Para aktorska Debra Winger i Arliss Howard równie mieszkaa w Irvington. Piosenkarz Julius La Rosa mieszka w Irvington przez ponad 40 lat, do listopada 2015 roku.

Poetka Lucia Perillo która w 2000 roku otrzymaa stypendium Genius MacArthura i zmara na stwardnienie rozsiane w 2016 roku dorastaa w Irvington w latach 60. XX wieku. Autor historii Robert K. Massie mieszka w Irvington przez ponad 50 lat i zmar tam w swoim domu w 2019 roku. Aktor Broadwayu John Braden równie zmar w swoim domu w 2020 roku.

Znani obecni mieszkacy

Irvington jest obecnie domem dla wielu znanych osób, w tym: Michaela Douglasa i Catherine Zeta-Jones , którzy we wrzeniu 2019 roku kupili 12-akrow posiado na Fargo Lane za 4,5 miliona dolarów; zawodowy golfista Danny Balin , emerytowany prezenter telewizyjny Storm Field ; projektantka Eileen Fisher ; wspózaoycielka Sesame Workshop Monica Getz ; muzyk jazzowy Bob James ; David A. Kaplan , izraelsko-amerykaski pianista Elisha Abas , dziennikarz i autor The Most Dangerous Branch: Inside the Supreme Court's Assault on the Constitution ; kierowca wycigowy Formuy 500 David Lapham , choreograf Peter Martins i byy nowojorski tancerz baletowy Darci Kistler ; prezenter Fox News Jon Scott ; i prezenterka telewizyjna Meredith Vieira .

Larry Smith , autor Beyond Glory: Medal of Honor Heroes in Their Own Words , który zosta zaadaptowany do filmu z 2015 roku z udziaem Stephena Langa i Gary'ego Sinise'a , jest równie rezydentem Irvington, podobnie jak dramaturg i aktor Robert Firpo-Cappiello , którego twórczo ma zosta wykonany w Dixon Place na Manhattanie. Od lutego 2020 r. w Irvington mieszka Dan Peres , pamitnikarz i byy gony redaktor magazynu. Emily Buchsbaum , uczennica ósmej klasy w Irvington Middle School, opublikowaa w lutym 2021 roku swojego e-booka 20 Pozytywnych wyników 2020 roku .

W kulturze popularnej

Filmy i telewizja

 • Nastpujce filmy zawieraj sceny nakrcone w Irvington:
 • Odcinki programów telewizyjnych America's Castles Empire Estates (1997) i Vetted byy czciowo krcone we wsi.
 • Wioska zostaa równie wykorzystana w krótkim filmie komiksowym Gary'ego Weisa wyemitowanym w odcinku Saturday Night Live 17 stycznia 1976 roku ; przedstawia Bucka Henry'ego szukajcego najzabawniejszej osoby w Irvington.
 • Irvington zosta wykorzystany jako miejsce na reklam telewizyjn dla New York State Lottery (c.2009), z postaci Little Bit of Luck, a stacja kolejowa Ardsley-on-Hudson zostaa wykorzystana w reklamie dr Pepper .

Literatura

Zobacz te

Bibliografia

Notatki informacyjne

Cytaty

Bibliografia

 • Dodsworth, Barbara (1995). Fundacja Historycznego Irvington . Irvington, Nowy Jork: Fundacja Edukacji Ekonomicznej.
 • Graff, Polly Anne & Graff, Stewart (red.) (1971). Gniazda Wolferta: Portret wioski . Irvington, Nowy Jork: Washington Irving Press.CS1 maint: uywa parametru autorów ( link )
 • Kolce, Judith Doolin i Leone, Anne Marie (2009). Wtedy i teraz: Irvington . Charleston, Karolina Poudniowa: Arcadia Press. Numer ISBN 978-0-7385-6519-4.CS1 maint: uywa parametru autorów ( link )

Zewntrzne linki

Mapy i obrazy

Historia

Goska bezdwiczna


Opiniones de nuestros usuarios

Sylwester Walczak

Ten wpis na Nowy Jork sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Alex Filipiak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Nowy Jork.

Bozena Lech

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Darek Rybak

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.