PoprzednikWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Poprzednik, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Poprzednik, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Poprzednik, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Poprzednik, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Poprzednik, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Poprzednik. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antestor
Thor Georg Buer i Lars Stokstad na Elements of Rock 2011
Thor Georg Buer i Lars Stokstad na Elements of Rock 2011
Informacje ogólne
Znany równie jako Zmiady zo
Pochodzenie Jessheim , Norwegia
Gatunki Unblack metal , death metal , doom metal (wczesny)
lata aktywnoci 1990-2007, 2010-obecnie
Etykiety
Akty powizane Vaakevandring , Grobowa Deklaracja
Czonkowie
 • Ronny Hansen
 • Lars Stokstad
 • Erik Normann Aanonsen
 • Henning Børven
dawni czonkowie
 • Robert Bordevick
 • Morten Sigmund Mageroy
 • Mikoaj Gówny Henriksen
 • Thor Georg Buer
 • Vegard Undal
 • Tony Kirkemo
 • Kjetil Molnes
 • Svein Sander
 • Erling Jorgensen
 • Stig Rolfsen
 • Pawe W
 • Ole Borud

Antestor (po norwesku:  [ntstu] ) to norweski zespó grajcy muzyk unblack metalow zaoony w 1990 roku w Jessheim . Uwaany za zapocztkowanie pónocnoeuropejskiej chrzecijaskiej sceny black metalowej , Antestor jest jedynym chrzecijaskim zespoem, który ma album wydany przez Cacophonous Records, który wyda równie nagrania takich zespoów jak Dimmu Borgir , Sigh i Cradle of Filth . Jedyne wydawnictwo zespou na Cacophonous, The Return of the Black Death , wywaro wpyw na ruch chrzecijaskiego black metalu i sprzedao si w ponad 10 000 egzemplarzy.

Pod koniec lat 90. okrelili swój styl muzyczny jako sorrow metal, a nie black metal, poniewa ruch black metalowy by publicznie zwizany z satanizmem w Norwegii. Wedug magazynu HM elementy progresywne na debiutanckim albumie Martyrium prawdopodobnie wyprzedzay swój czas na norweskiej scenie ekstremalnego metalu.

Grupa przesza kilka zmian w skadzie na przestrzeni lat, a obecnie Antestor skada si z zaoyciela gitarzysty Larsa Stokstada (Vemod), wokalisty Ronny'ego Hansena (Vrede), basisty Erika Normanna Aanonsena, gitarzysty Roberta Bordevicka i perkusisty Henninga Børvena. Pierwotny wokalista Kjetil Molnes (Martyr) i perkusista Svein Sander (Armoth) opucili zespó okoo 2000 roku, a czonkowie innej norweskiej grupy black metalowej, Vaakevandring , doczyli do Antestor. Renomowany norweski perkusista ekstremalnego metalu Jan Axel Blomberg (Hellhammer) gra na sesyjnej perkusji na swoim albumie The Forsaken z 2005 roku i Det tapte liv EP. Czwarty album studyjny, Omen , zosta wydany w 2012 roku.

Historia

Zmiady Epok Za

W 1990 roku zespó zosta zaoony pod nazw Crush Evil przez Larsa Stokstada, Kjetila Molnesa, Øyvinda Hope i Erlinga Jørgensena w Jessheim w Norwegii. Paul W doczy do nich póniej jako perkusista. W tamtych czasach styl muzyczny zespou by mieszank death metalu, doom metalu i thrash metalu. W 1991 roku nagrali i wydali swoje pierwsze demo, The Defeat of Satan , które zawiera trzy piosenki i outro. Zespó jest chrzecijaski i w trakcie swojej kariery otrzymywali z tego powodu groby mierci.

Samo istnienie zespou wywoao debat w metalowym podziemiu. Na przykad we wczesnych latach 90. Bård Faust of Emperor poruszy ten temat, kiedy rozmawia z Euronymousem , gitarzyst/wokalist z przeomowego black metalowego zespou Mayhem , w swoim zinie Orcustus o norweskiej scenie. Faust zapyta: Czy nie sdzisz, e co jest strasznie nie tak, skoro zaszo tak daleko, e mamy tu chrzecijaski zespó death metalowy (Crush Evil) Jakie rady, jak powinnimy ich zabi Euronymous odpowiedzia na to: Wystarczajco le jest mie kilka zespoów towarzyskich, ale chrzecijaski zespó to za duo. Ale nie martw si, mamy plany. Nie bd one kontynuowane przez bardzo dugi czas. Jednak zespó wytrwa pomimo tych zagroe. Antestor nigdy nie zosta zmuszony do rozstania, a w niemal ironicznym zrzdzeniu losu Jan Axel Blomberg (lepiej znany jako Hellhammer , perkusista Mayhem) by perkusist sesyjnym Antestora na ich dwóch ostatnich wydawnictwach.

Martyrium (1993-1996)

W 1993 roku Vegard Undal doczy do zespou jako basista, a Svein Sander zosta ich perkusist. W tym czasie zmienili nazw Crush Evil na Antestor, co po acinie ( wymawiane  [antstr] ) oznacza wezwa na wiadka lub zeznawa. Despair byo ich pierwszym wasnym demo, które zostao wydane pod nazw Antestor. Demo zaczyna si intrem, a koczy coverem starego norweskiego hymnu, zatytuowanego Jesus, Jesus, Ver Du Hjå Meg ("Jezus, Jezu, bd ze mn"). Strawberry Records wytoczyo 600 kopii nagrania.

W grudniu 1994 roku Antestor nagra swój pierwszy peny album zatytuowany Martyrium . Arctic Serenades Records pierwotnie miaa wyda ten album, ale z nieznanych powodów, które nigdy si nie wydarzyy, a zespó próbowa nakoni inn wytwórni do wydania albumu. Amerykaska wytwórnia Morphine Records rozprowadzaa póniej bootlegowe kopie albumu w 1997 roku. W wywiadzie perkusista Armoth powiedzia: ...bylimy w kontakcie z wytwórni Morphine Records. Album Martyrium . Ale nigdy nie podpisalimy kontraktu, ale ten go, Burrito, zrobi kilka tam promocyjnych i sprzeda wszystko nielegalnie, bo nie mia kontraktu. Jednak kopie tam kryy nawet w egzemplarzach pitej generacji, a ich publiczno szybko rosa. Martyrium by ostatnim albumem, który podkreli kierunek death/doom zespou.

3 czerwca 1994 Antestor pojawi si w lokalnym programie telewizyjnym o nazwie BootlegTV, gdzie modzie moga wiczy i dowiadcza nagrywania i produkcji wideo. W programie tym, który by emitowany w telewizji TVNorge, gray zwykle lokalne zespoy z Oslo . W trakcie tego programu Antestor zagra pi piosenek z Martyrium . W dniu 6 czerwca 1995 Antestor zostaa wyróniona na norweskim tygodniku morgenbladet s artykuu o zjawisku Christian black metalu, otaczajcy black metal parodia kontrowersje australijskiego unblack grupy metalowej hordy s 1994 album hellig usvart . W artykule wokalista Kjetil Molnes wyjania stanowisko zespou na temat tego, czy chrzecijaski zespó moe gra black metal: Utosamiamy si z black metalem jako stylem muzycznym, a nie black metalem jako ideologi lub wiar.

Powrót czarnej mierci (1997-1998)

W 1997 roku Antestor nagra promocyjn pyt CD zatytuowan Kongsblod . Pyta promocyjna wzbudzia zainteresowanie brytyjskiej wytwórni Cacophonous Records, jednej z najwikszych wytwórni z dowiadczeniem w stylu black metalowym i pomoga w rozpoczciu kariery tak uznanym grupom jak Cradle of Filth czy Dimmu Borgir . Cacophonous podpisa z firm Antestor kontrakt pytowy na 2 albumy. W 1998 Cacophonous wyda Kongsblod pod inn nazw, The Return of the Black Death i zmieni oryginaln okadk synnego norweskiego obrazu na grafik Joe Petagno , znanego amerykaskiego twórcy okadek heavy metalowych.

Cacophonous jako wiecka wytwórnia wydajca materiay zespou, który wyznawa chrzecijaskie wierzenia, wzbudzi pewne zainteresowanie scen metalow. W wywiadzie dla Art for the Ears Webzine , opublikowanym 12 grudnia 1998 roku, Armoth powiedzia: Wysalimy pyt i krótk biografi. Chcieli tylko podpisa z nami kontrakt ze wzgldu na muzyk. I to jest dokadnie to, co chcielimy zrobi. " Dwa lata póniej, w 2000 roku w wywiadzie dla fiskiego The Christian Underground Zine, numer 4, prowadzcy wywiad z fanzinu zapyta Antestora: Jednak miae kontrakt pytowy z Cacophonous Records (byy Cradle of Filth, Bal-Sagoth). Jakie dowiadczenia otrzymae z tego" Zespó odpowiedzia: Waciwie to cakiem le. Nie mog powiedzie, e zrobili co innego ni wydali album. Bez pienidzy, bez tantiem, nic. Prowadzcy wywiad zapyta równie: Czy wytwórnia fonograficzna stawiaa jakie wymagania dotyczce twojego wizerunku Antestor odpowiedzia: Nic takiego. Powiedzieli po prostu, e nie jest zalecane, abymy wszdzie gosili, e jestemy chrzecijaskim zespoem, i ocenzurowali sowa Pan i Jezus z naszych tekstów. Sami usunlimy kilka tekstów, bo nie chcielimy niepotrzebnie prowokowa.

Powrót czarnej mierci zosta w wikszoci dobrze przyjty zarówno przez chrzecijaskich, jak i niechrzecijaskich fanów i krytyków black metalu. Na przykad brytyjskie magazyny metalowe Kerrang! i Terrorizer obaj przyznali albumowi 4 punkty na 5. Muzycznie, The Return of the Black Death to mieszanka black metalu i doom metalu. Album opiera si na hipnotycznej, zimnej atmosferze i pokazuje wpywy norweskiej muzyki ludowej, co doprowadzio niektórych do nazwania Antestor jako Viking metal. W przeciwiestwie do poprzedniego, mniej wicej w tym czasie sam zespó stwierdzi, e nie ma pewnoci, czy chrzecijaski zespó moe gra black metal, poniewa ruch ten by nadal silnie zwizany z satanizmem. Perkusista Svein Sander mówi w wywiadzie z 1998 roku:

Nie nazywamy nawet naszej muzyki black metalem... Nazywamy to Atmospheric Sorrow Metal. Bo to jest bardziej neutralne. Wtedy ludzie nie powiedzieliby: och, gracie black metal, jestecie satanistami. W naszej muzyce naprawd jest dwik smutku, smutny dwik. I jest troch zimno, zimowo, w pewnym sensie nordycko.

Perkusista Svein Sander z Antestor w wywiadzie dla webzine Art for the Ears, 1998.

Opuszczeni (2000-2009)

Koció klepkowy w Borgund jest przedstawiony na okadce pyty Det tapte liv (2004) EP.

W 2000 roku Antestor podpisa kontrakt z Endtime Productions, metalow wytwórni pytow, która równie pomoga rozpocz karier norweskiego zespou metalowego Extol . Oryginalny wokalista Kjetil Molnes (Martyr) opuci Antestor. Jednak rozpad innego chrzecijaskiego zespou metalowego w Norwegii, Vaakevandring , doprowadzi do doczenia do Antestor kilku byych czonków Vaakevandring. Mianowicie Ronny Hansen, przyjmujc nowy pseudonim Vrede, zosta nowym wokalist Antestora, a Morten Sigmund Mageroy (znany w Antestor jako Sygmoon) wkroczy jako nowy klawiszowiec. Ann-Mari Edvardsen , która piewaa w norweskiej gotyckiej grupie The Third and the Mortal , doczya do zespou jako wokalistka. Po raz pierwszy w swojej karierze, Antestor zacz uywa niesawnych masek do malowania ciaa jako czci swoich wystpów na ywo i ogólnego wizerunku.

W 2000 Endtime Productions wydao Martyrium z okadk wykonan przez renomowanego szwedzkiego artyst muzyki metalowej Kristiana Wåhlina . W tym samym roku Antestor koncertowa z Extol po Stanach Zjednoczonych, grajc w maych klubach i wreszcie wystpujc na Cornerstone Festival . W cigu nastpnych kilku lat zespó pozosta nieco cichy; nie wydali wicej albumów a do 2003 roku, kiedy ponownie wydali swoje dwa najwczeniejsze dema na jednej pycie, zatytuowanej The Defeat of Satan . W tym czasie z zespou odszed perkusista Svein Sander, a Antestor nie móg znale nowego perkusisty na peen etat przez kilka lat.

W 2004 roku Antestor zmieni swój styl na bardziej nowoczesny black metal i wyda swój pierwszy zestaw nowych piosenek od czasu The Return of the Black Death na EPce zatytuowanej Det tapte liv ("The Lost Life"). Det tapte liv mniej koncentrowa si na black metalowych aspektach stylu Antestora, zamiast tego skupia si bardziej na instrumentalnych utworach. Wskazywao to jednak na to, co zespó szykowa na swój album z 2005 roku, The Forsaken . Okadki obu wydawnictw ponownie wykona Kristian Wåhlin, a okadka EPki przedstawia koció klepkowy Borgund . Hellhammer gra na wszystkich bbnach na obu tych wydawnictwach. W wywiadzie dla rosyjskiego serwisu metalowego Metal Library w dniu 7 stycznia 2007 r. Blomberg zosta zapytany, co jego koledzy z Mayhem i wytwórnia pytowa sdz o jego udziale w Antestorze, i powiedzia: Szczerze mówic, to by wielki 'fuck off ! do nich wszystkich. Powtórz jeszcze raz, e to ja decyduj o tym, co robi i gram nie tylko w zespoach black metalowych." Zespó poprosi równie Hellhammera o zagranie dla nich na ywo, ale Blomberg odmówi. Hellhammer stwierdzi równie: Moim zdaniem, black metal to dzi tylko muzyka. Powiem wam, e ani ja, ani inni czonkowie Mayhem nigdy tak naprawd nie bylimy przeciwni religii ani czemu innemu. Interesuje nas przede wszystkim muzyka. Ronny Hansen skomentowa pojawienie si Blomberga:

Przede wszystkim Jan Axel Hellhammer to totalny profesjonalista. Zaczyna razem ze scen wieck i gorzej (miech), ale nie obchodzi go, czy jest to wiecka, czy chrzecijaska. Od pocztku wiedzia, co oznacza Antestor. A moe, jeli nadarzy si okazja, chtnie wykorzystamy go ponownie. Bo jego bbnienie jest znakomite. Myl, e jest najlepszym perkusist na scenie i mamy szczcie, e poyczylimy jego byskotliwo.

Nowy perkusista Tony Kirkemo doczy do zespou póniej w 2005 roku jako perkusista sesyjny. Zespó rzadko gra na ywo i tylko na festiwalach muzyki jawnie chrzecijaskiej. Przykadami wystpów grupy w 2000 roku s koncerty na Bobfest w 2000 w Sztokholmie i 2004 w Linköping oraz na Nordic Fest 2004 w Oslo.

Niektórzy czonkowie nadal graj w black metalowym zespole Vaakevandring, który w 2007 roku zagra z Antestorem koncert zjazdowy na Endtime Festival, który odby si pod koniec marca 2007 w Halmstad. Antestor wykona koncert z licznymi muzykami sesyjnymi. Na tym koncercie zespó ogosi, e jest to ich ostatni koncert na ywo.

Omen (2010-obecnie)

Po trzech latach przerwy, 29 stycznia 2010 roku, zespó uruchomi oficjaln stron na Facebooku . Póniej ogosili nowych czonków: basist Thora Georga Buera (Grave Declaration), gitarzyst Roberta Bordevik (Grievance, Vardøger), perkusist Jo Henning Børven (Grave Declaration, Morgenroede) i klawiszowca Nickolas Main Henriksen (Aspera, Desdemon). W tym skadzie zespó zagra na scenie podczas Nordic Fest 2010 w Oslo. 4 listopada 2010 roku ogosili podpisanie kontraktu z Bombworks Records w celu nagrania nowego albumu i EPki. Po kilku zmianach w skadzie w poowie 2011 roku Erik Normann Aanonsen ( Moddi ) doczy na basie, a Thor Georg przeszed na gitar iw tym skadzie odby si koncert na Norwegian Seaside Festival. Album zosta nagrany i bdzie miksowany i masterowany w Szwecji. Gitarzysta Thor równie opuci zespó, aby skupi si na edukacji w college'u, ale stwierdzi, e moe wróci, jeli nadarzy si okazja. Czwarty album, Omen , zosta wydany w dniu 30 listopada 2012. Wycieczka Brazylijczyk zosta ogoszony na pocztku 2013 roku W Belo Horizonte odcinek tej trasy zespó obliczu protestu zorganizowanego przez Black Metal / Anti-chrzecijastwa rodników, którzy odrzucili moliwo chrzecijaskiego zespou black metalowego, który wystpi w miecie. Poniewa radykaowie ju ogaszali swoje zamiary przez Internet, lokalna policja przydzielia jednego prywatnego policjanta oprócz 30 obecnych ochroniarzy do pomocy w zapewnieniu bezpieczestwa widowiska. W pewnym momencie oficer musia odda kilka strzaów w niebo, aby zapanowa nad buntownikami. Film opublikowany na YouTube pokazuje grup radykaów krzyczcych Fuck You Antestor! poza obiektem i lokaln policj eskortujc czonków zespou.

Po koncercie zespó opublikowa publiczne owiadczenie o tym incydencie, dzikujc fanom za przybycie pomimo zwizanego z tym ryzyka i bogosawic radykaów: Jestemy dumni, e moemy was nazywa naszymi brami i siostrami w Chrystusie. dzikujemy ochronie koncertu i policji Belo Horizonte za eskortowanie nas przez wcieky tum. [...] Nie nienawidzimy wciekego tumu, który przyszed, aby nas skrzywdzi. W rzeczywistoci naszym przesaniem w naszych programach jest kochanie wroga. Niech Bóg bogosawi wszystkich, którzy stali na zewntrz, intonujc: Pieprzy Antestora! Mam nadziej, e pewnego dnia bdziemy mogli rozmawia jak rozsdni ludzie przy wieo wycinitym soku. Specjalne pozdrowienia dla naszych fanów, którzy mieli jaja, chocia wiedzieli, e moe to by niebezpieczne. Antestor pozdrawia Ci i bd bogosawione. "w wywiadzie prasowym z gazet norweski Christian Dagen dwa dni po bezpiecznym powrocie zespou do Norwegii, basista Erik Normann Aanonsen powiedzia, e przygotowa si na najgorszy scenariusz, e wycieczka moe skoczy si mierci, a on reitera wyraa wdziczno zespou wobec agresywnych satanistów brazylijskich, stwierdzajc: Jestemy teraz dwa razy wiksi w Brazylii ni bylimy, zanim tam pojechalimy.

12 kwietnia 2015 roku gitarzysta Robert Bordevik ogosi odejcie z zespou. Po odejciu Bordevika Rolfsen powróci do zespou jako gitarzysta. Bordevik powróci równie do zespou, jako ich basista.

Styl

Muzyka

Podczas gdy styl zespou na pierwszych wydawnictwach by przede wszystkim death/doom z odpowiednio wolnymi piosenkami i death growlowym piewem, zespó zacz gra black metal na albumie The Return of the Black Death z 1998 roku . Na tym albumie zespó zaprezentowa krzyczce wokale, tremolo gitarowe riffy i perkusyjne pasae z podwyszon szybkoci typow dla gatunku black metal. Kluczow rol odgrywa równie klawiatura, która dla typowego black metalu suy do wykonywania epickich przerywników i dominuje w pejzaach dwikowych. Na przykad przez pierwsze trzy minuty utworu Sorg tylko melodia klawiszowa prowadzi przedstawienie.

Wraz z trzecim albumem The Forsaken zespó rozwin si bardziej w kierunku bardziej technicznego stylu, co wida w stylu The Return of the Black Death . Rozwój muzyczny zespou zaowocowa tym, e The Forsaken zawiera kilka solówek gitarowych. Poprawia si take jako produkcji w stosunku do The Return of the Black Death . Dziki wprowadzeniu dwóch byych czonków Vaakevandring styl sta si bardziej melodyjny i nastrojowy.

tekst piosenki

Tematy liryczne Antestora to nadzieja i rozpacz, ale take dotycz osobistej wiary chrzecijaskiej czonków zespou. Dlatego wielu fanów metalu sprzeciwia si zaklasyfikowaniu stylu Antestora do kategorii black metalu, gdy ich teksty s czsto sprzeczne z ideologi black metalu. Teksty s w wikszoci po angielsku. Teksty norweskie s równie rzadkoci dla grupy, ale na albumie The Return of the Black Death dominuje jzyk norweski. Na tym albumie tylko cz tekstów jest wymieniona w ksieczce; pominito sowa odnoszce si bezporednio do Jezusa Chrystusa i Boga. Piosenka Sovereign Fortress dotyczya m.in. uznania Boga, który od urodzenia chroni i wspiera liryczne ja. Jest on przedstawiony w refrenie tej pieni jako:

Jeste moj nadziej, o Panie, moj ufnoci, o Panie, od dziecistwa
od urodzenia oparem si na Tobie
moim obroc, odkd opuciem ono mojej matki
(Antestor: Powrót czarnej mierci , pie 2: Sovereign Fortress; Nagrania kakofoniczne, 1998)

Sorg (po norwesku: al, smutek, smutek) porusza jednak tematy smutku i poszukiwania nadziei, z piosenk opart na mroczniejszych wyobraeniach, a sowa nie s jednoznacznie chrzecijaskie, ale nie s negatywne w koniec. Przykad (w jzyku norweskim):

Hvordan Skal Jeg Kunne Leve
Min Sjel Så Høyt Forhatt
Sorg Er Hva Jeg Føler
Alt Så Ensomt Og Forlatt
(Antestor: Powrót czarnej mierci , piosenka 4: "Sorg"; Cacophonous, 1998)

Jak mam y
moj dusz tak bardzo znienawidzon,
smutek jest tym, co czuj, e
wszystko jest tak opuszczone i opuszczone
(wolne tumaczenie)

Inn piosenk, która równie jest mroczna, ale nawizuje do chrzecijaskiego motywu, jest Ancient Prophecy. Tekst mówi, e czowiek by grzeszny i nikt nie moe uciec przed Boym sdem. Antestor porusza w swoich tekstach take takie tematy, jak samobójstwo , wtpliwoci co do pewnoci zbawienia , czy tsknota za mierci, które s rzadkimi tematami dla chrzecijaskiego zespou. Przykad z tekstu Betrayed z albumu The Forsaken :

Czy samobójstwo zamie Piercie Kltwy,
czy te czeka tam jeszcze inne pieko
Samobójstwo zniszczy Piercie Kltwy
Jutro odejd, wic nie szukaj mnie
(Antestor: The Forsaken , piosenka 6: Betrayed; Kocowe produkcje, 2005)

Wygld

Antestor to jeden z nielicznych zespoów na chrzecijaskiej scenie metalowej, który uywa corpse paint w swoich wystpach i na zdjciach. Jednym z przykadów s zdjcia w ksieczce z albumu Powrót czarnej mierci , przedstawiajce Antestora w strojach Norsemen i czarno-biaych farbach do twarzy w zanieonej norweskiej lokalizacji górskiej. Czasami grupa uywa krwi artystycznej , co jest znane z wystpu sesyjnego basisty Ravna Furfjorda ( Frosthardr ) na koncercie Bobfest 2004. Zespó wyjania, e corpse paint jest dla nas tym samym, co maskowanie dla aktorów lub mimów; Jednym ze sposobów wyraania pewnych uczu w walce, w której toczymy. Gównym celem jest skoncentrowanie si na Bogu i nie zamanie lancy w kwestiach pobocznych jak te."

Przyjcie

Wedug Vrede w wywiadzie dla Intense Radio z 13 grudnia 2007 roku, wedug rónych róde, The Return of the Black Death sprzeda si w ponad 10 000 egzemplarzy i nadal si sprzedaje.

Istnieje bardzo niewiele publikowanych recenzji pyt zespou, jednak te, które s dostpne s pozytywne, czsto dobre, a niektóre znakomite. Michael Bryzak pisze we wkadce The Defeat of Satan/Despair, e chocia pierwszy album zosta oficjalnie wydany dopiero w 2000 roku, Martyrium susznie uznano za kultowy klasyk.

Pozycja grupy na norweskiej scenie metalowej bya od pocztku kontrowersyjna. Bryzak pisze, e w obronie wiary w ycie i Nadziej Antestor otrzyma w tym czasie powane groby mierci od niektórych gównych zespoów i kluczowych graczy na scenie. Zapytany, czy zespó kiedykolwiek gra z innymi grupami na scenie black metalowej, Antestor powiedzia w wywiadzie dla Tcu zine z 2000 roku : Gralimy kiedy z jak wczesn form zespou Old Man's Child . i wyszli z sali podczas naszego wystpu. To by ich sposób na powiedzenie chrzani was chrzecijanie. We wkadce do Martyrium Antestor odpowiada nieco gorzkim tonem: Dla tych z was, którzy nami gardzili, nie wierzyli w nas i przela na nas swój gniew, niech Bóg zmiuje si nad twymi biednymi duszami!

O dokonaniach Antestora Bryzak napisa, e Narodziny chrzecijaskiej sceny ekstremalnego metalu pónocnej Europy mona przypisa tylko jednemu aktowi, Antestorowi. W 2010 roku HM Magazine umieci The Return of the Black Death na 40 miejscu na swojej licie Top 100 chrzecijaskich albumów metalowych wszechczasów, a Beck stwierdzi o albumie: Dewazyjnie mroczny, TRBD ustanowi standard dla chrzecijaskiego black metalu. Jamie Lee Rake z HM Magazine napisa o reedycji Martyrium przez Endtime Productions , zastanawiajc si, czy progresywne elementy albumu sprawiy, e zespó sta si niezauwaonymi innowatorami na wczesnej norweskiej scenie ekstremalnego metalu:

W dziewiciu utworach Martyrium s akcenty bardziej progresywnej mierci: fortepian i inne klawisze, te niemal operowe kobiece wokale itp. Niektóre z tych akcentów stay si niemal powszechne wród niektórych metalowych konkurentów Antestora, takich jak Emperor i ich poboczne projekty. Czy Antestor móg by zespoem wierzcych, którzy faktycznie (usi do tego) byli innowacyjni na swojej scenie

Czonkowie

obecny

Czonkowie Instrumenty lata aktywnoci Inne projekty
Ronny Vrede Hansen Wokal 2000-obecnie Grobowa Deklaracja , Twierdza Sylvan, Vaakevandring, Morgenroede, witynia Zatracenia
Lars Vemod Stokstad Gitary, czysty wokal, instrumenty klawiszowe (1990-2000, 2013-obecnie) 1990-obecnie Vaakevandring
Stig Erkebisp Rolfsen Gitary 1995-1997, 2004, 2015-obecnie
Erik Normann Aanonsen Bas, instrumenty akustyczne 2011-obecnie Haruko, Moddi, Monograf, Inglvild Østgård
Jo Henning Børven Perkusja, Programowanie 2010-obecnie Morgenroede, Arvinger , Grave Declaration, Vardøger, Spinning Foundation

Byy

Czonkowie Instrumenty lata aktywnoci Inne projekty
Robert Bordevik gitary, chórki 20102011, 20122015 Vardøger , Zaalenie
Mikoaj Gówny Henriksen Klawiatury 20102013 Aspera, Iluzja, Oceany Czasu, DesDemon
Thor Georg Buer gitary, bas 2010-2012 Deklaracja grobowa
Morten Sigmund Sygmoon Mageroy Klawiatury 1999-2007 Vaakevandring, Merylia
Vegard Gard Undal gitara basowa 1993-2005
Svein Armoth Sander bbny 1993-2000 Licie aobne
Tom W. Holm Paulsen bbny 1990-1993
yyvind nadzieja gitara basowa 1990-1993
Ole Borud gitary 1996-1997 Extol , Selfmindead , Fleshkiller , Schaliach , Børud Family, Børud-Gjengen
Kjetil Mczennik Molnes wokale 1990-1999
Erling Pielgrzym Jorgensen gitary 1990-1993
Bjørn Leren gitary 1990-1993, 2003-2005

Muzycy sesyjni

Muzycy na ywo

 • Fionnghuala ( Slechtvalk ) piew (2000, 2007)
 • Ravn Jokull Furfjord ( Frosthardr ) bas (2005-2006)
 • Trond Bjørnstad ( Vaakevandring ) bas (2007)
 • Pål Savn Dæhlen bbny (20012003)
 • Tony Kirkemo perkusja (20032006)
 • Gustav Gurra Elowson ( Crimson Moonlight ) perkusja (2007)

O czasu

 • Uwaga : Martyrium zostao nagrane w 1994 roku, a niektóre kopie bootlegu wycieky, ale oficjalnie nie zostay wydane do 2000 roku

Dyskografia

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Kris Ostrowski

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Poprzednik.

Amit Nowak

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Poprzednik pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Poprzednik tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Lukasz Kania

Podane informacje o zmiennej Poprzednik są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Tom Wilk

Dzięki za ten post na Poprzednik, właśnie tego potrzebowałem