Przedni dolny krgosup biodrowyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Przedni dolny krgosup biodrowy, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Przedni dolny krgosup biodrowy, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Przedni dolny krgosup biodrowy, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Przedni dolny krgosup biodrowy, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Przedni dolny krgosup biodrowy, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Przedni dolny krgosup biodrowy. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Przedni dolny krgosup biodrowy
Szary436.png
Misie zamykajcy externus
(anterior gorszy biodrowej krgosupa widoczne w prawym górnym rogu)
Szary339.png
Staw biodrowy prawy od przodu
(kolc biodrowy przedni dolny widoczny w lewym górnym rogu)
Detale
Identyfikatory
acina Spina biodrowa przednia dolna
TA98 A02.5.01.112
TA2 1328
FMA 63614
Warunki anatomiczne koci

Przednio gorszy krgosup biodrowej ( AIIS ) jest eminencja bony na przedniej granicy koci biodrowej lub, bardziej dokadnie, skrzyda z koci biodrowej .

Struktura

AIIS to kostna wzniesienie na przedniej granicy koci biodrowej . Znajduje si poniej przedniego górnego kolca biodrowego .

Rozwój

AIIS tworzy si z oddzielnego orodka kostnienia do reszty koci biodrowej .

Funkcjonowa

Górna cz krgosupa daje pocztek prostej gowie minia prostego uda . Dolna cz w ksztacie zy daje pocztek do wizado biodrowo-udowe w stawie biodrowym i graniczy z obrzeem panewki .

Anteromedially powyej i poniej do AIIS jest rowek iliopsoas , przejcie do iliopsoas minie, przechodzi w dó z mniejszym krtarza z koci udowej . Niejasna linia, dolna linia poladkowa , moe przebiega od AIIS do wikszego wcicia kulszowego, które wyznacza dolny zakres pochodzenia minia poladkowego .

Znaczenie kliniczne

Misie prosty uda moe oderwa si od AIIS przy znacznym obcieniu mechanicznym. To moe by ponownie przymocowane chirurgicznie .

Dodatkowe obrazy

Uwagi

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Radek Zalewski

Ten wpis o Przedni dolny krgosup biodrowy był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Oskar Kujawa

To dobry artykuł dotyczący Przedni dolny krgosup biodrowy. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Marianna Jasiński

Musiałem znaleźć coś innego na temat Przedni dolny krgosup biodrowy, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Paul Nawrocki

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Przedni dolny krgosup biodrowy.