Przedniego odcinka mezenchymalnych gonadWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad
Synonimy Gonad przedniego segmentu (ASD)
Autosomalny dominujcy - en.svg
Mezenchymalnych przedniego segmentu gonad jest dziedziczona w sposób autosomalny dominujcy sposób.
Specjalno genetyka medyczna Edytowa to na wikidane

Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad , lub po prostu przedniego segmentu gonad ( ASD ), jest brak prawidowego rozwoju tkanek przedniego odcinka oka. To prowadzi do anomalii w strukturze przedniego odcinka oka dojrzaej, zwizane ze zwikszonym ryzykiem wystpienia jaskry i zmtnienie rogówki.

Peters' (czsto misspelt jak Piotra ) anomalia to specyficzny rodzaj mezenchymalnych gonad przedniego odcinka, w którym znajduje si centralny bielmo rogówki, zrostów tczówki i rogówki i nieprawidowoci tylnego rogówki zrbie , blaszka graniczna tylna rogówki , ródbonka rogówki , soczewki oraz przedniej komora .

patofizjologia

Kilka mutacji genów zidentyfikowano te anomalie bazowego, przy czym wikszo z ASD genów kodujcych transkrypcji regulatorów . W tego przegldu roli genów ASD PITX2 i FOXC1 jest rozwaane w odniesieniu do embriologi przedniego odcinka oka, biochemicznych funkcji tych biaek i ich rola w rozwoju i etiologi choroby. Pojawiajce si pogld, e te geny dziaaj wspólnie, aby okreli populacj mezenchymalnych komórek progenitorowych, gównie grzebie nerwowy pochodzenia, jak one migrowa do przodu wokó embrionalnej kielicha ocznego . Te same geny nastpnie regulowa mezenchymalnych komórek rónicowanie do powstania rónych tkankach segmentu przedniego. Rozwój pojawia krytycznie wraliwy na dawki genu , a zrónicowanie normalnego poziomu czynnika transkrypcji aktywnoci powoduje szereg nieprawidowoci segmentu przedniego. Wzajemne oddziaywanie pomidzy PITX2 i FOXC1 w rozwoju rónych tkankach segmentu przedniego moe czciowo tumaczy zmienno fenotypow oraz genetyczne heterogenicznoci charakterystyczny ASD. W najnowszym bada, Pax6 gen powizano Petersa Anomalia

Diagnoza

Zarzdzanie

Historia

Ta wrodzona anomalia zostaa po raz pierwszy opisana przez niemiecki okulista Albert Peters (1862/38).

Referencje

Linki zewntrzne

Klasyfikacja
zasoby zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Tatiana Cieślak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Daria Sawicki

Ten wpis o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Agnieszka Jasiński

Świetny post o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad.

Szymon Janicki

Wreszcie artykuł o Przedniego odcinka mezenchymalnych gonad, który jest łatwy do przeczytania.