Przedniej ttnicy okalajcej ramiennyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Przedniej ttnicy okalajcej ramienny, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Przedniej ttnicy okalajcej ramienny, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Przedniej ttnicy okalajcej ramienny, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Przedniej ttnicy okalajcej ramienny, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Przedniej ttnicy okalajcej ramienny, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Przedniej ttnicy okalajcej ramienny. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Przedniej ttnicy ramiennej okalajcej
Gray524.png
Szkaplerz i okalajcej ttnicy ramiennej (przedniego widoczne w górnej czci prawej okalajcej)
pachowych branches.PNG
Ttnica pachowych i jego oddziaów, w tym przedniej koci ramiennej daszkiem
Detale
ródo ttnica pachowych
identyfikatory
acina Arteria circumflexa humeri przednio
TA A12.2.09.016
FMA 22680
terminologia anatomiczna

Przedniej okalajcej ttnicy ramiennej ( ttnica okalajcej przedniej , przednia okalajcej ttnicy ramiennej ) jest ttnicy w ramieniu . Jest to jedna z dwóch circumflexing ttnic e oddzia z ttnicy pachowej , drugi bdcych tylnej ttnicy ramiennej okalajcej . Przednia okalajcej ttnicy ramiennej jest znacznie mniejsza ni w czci tylnej, a pojawia si prawie naprzeciw niej, od strony bocznej ttnicy pachowego.

Przednia okalajcej ttnicy ramiennej biegnie poziomo pod kruczoramiennego i krótki czele dwugowego minia brachii w przedniej czci szyjki koci ramiennej .

Po osigniciu intertubercular bruzd , daje si oddzia, który wznosi si w brudzie dostarczy gow koci ramiennej i ramion stawu .

Pie naczyniu kontynuowano dalej poniej gowy dugiej brachii Biceps i minia deltoideus i zespolenie z tylnej ttnicy ramiennej okalajcej.

Dodatkowe zdjcia

Zobacz te

Referencje

Ten artyku zawiera tekst w domenie publicznej od strony 589 20. edycji Chirurdzy (1918)

Linki zewntrzne


Opiniones de nuestros usuarios

Marcin Szymański

Uważam, że ten wpis o zmiennej Przedniej ttnicy okalajcej ramienny jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Lucas Przybylski

Świetny post o Przedniej ttnicy okalajcej ramienny.

Maksymilian Zych

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Adrianna Michalak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Przedniej ttnicy okalajcej ramienny.

Marianna Augustyniak

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.