Przednio szlaku rdzeniowoWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Przednio szlaku rdzeniowo, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Przednio szlaku rdzeniowo, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Przednio szlaku rdzeniowo, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Przednio szlaku rdzeniowo, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Przednio szlaku rdzeniowo, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Przednio szlaku rdzeniowo. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Przednio szlaku rdzeniowo
Rdzenia krgowego - English.svg poacie
Przednio szlaku rdzeniowo jest oznaczony na niebiesko w prawym dolnym rogu.
Gray672.png
Schemat gównych Fasciculi rdzenia krgowego. (Przedni rdzeniowo-wzgórzow fasciculus jest oznaczony na dole po lewej).
Detale
identyfikatory
acina tractus spinothalamicus przednio
TA A14.1.02.214
FMA 75684
terminologia anatomiczna

Brzuszne rdzeniowo-wzgórzow fasciculus (lub przednich szlaku rdzeniowo ) znajduje si w brzenej czci przedniej Funiculus i mieszaj si bardziej lub mniej z fasciculus przedsionkowo-rdzeniowego , pochodz z komórek w kolumnie tylnej lub poredniego szarej przeciwnej stronie. Ten oddechowych zwizane jest gównie z przewodzeniem mikkiego nocyceptywnym informacji do siatkowego we wzgórzu.

Ich aksony krzy w przedniej biaej spoida .

Jest to nieco wtpliwe fasciculus i jego wókna maj zakoczy si w wzgórza i przeprowadzi pewne impulsy dotykowe. Ucilajc, wókna przekaza surowy wybierania informacji VPL ( brzuszne tylno jdro ) czci wzgórza.

Wókna przedniej szlaku rdzeniowo prowadzenia informacje o cinieniu i ropy dotyku (prothopatic). Grzywny touch (epicritic) prowadzony jest przez wókna przyrodkowej lemniscus. Lemniscus rodkowa jest utworzona przez aksonów w neuronach gracilis i cuneatus jder rdzenia przeduonego, które odbieraj informacje lekki dotyk, drga i conscient propriocepcj z gracilis i cuneatus fasciculus rdzenia krgowego. Ten fasciculus otrzyma aksonów neuronów pierwszego rzdu, który znajduje si w zwoju korzenia grzbietowego i odbiera wókna aferent z receptorów skóry, mini i stawów.

Zobacz te

Referencje

Ten artyku zawiera tekst w domenie publicznej od strony 760 20. edycji Chirurdzy (1918)

Linki zewntrzne


Opiniones de nuestros usuarios

Wieslaw Augustyniak

Ten wpis na Przednio szlaku rdzeniowo sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Norbert Zawada

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Przednio szlaku rdzeniowo

Renata Lech

W tym poście o Przednio szlaku rdzeniowo dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.