PrzedrostekWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Przedrostek, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Przedrostek, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Przedrostek, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Przedrostek, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Przedrostek, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Przedrostek. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antefiks (z aciska antefigere , aby zapi przed) jest blokiem, który koczy si i ukrywa pionowe obejmujce kafelki dachu pytkami. Suy równie do ochrony poczenia przed ywioami. W wielkich budowlach lico kadego kamiennego antefix byo bogato rzebione, czsto z ornamentem anthemionowym . W mniej okazaych budowlach odlewane ceramiczne antefiksy, zwykle terakoty , mog by ozdobione postaciami gów, czy to ludzi, mitologicznych stworze, czy te ikonografii astrologicznej, zwaszcza w okresie rzymskim. Na dachach wity czsto pojawiay si na przemian maenady i satyry. Przeraajce rysy Gorgona, z jego przeraajcymi oczami i ostrymi zbami, byy równie popularnym motywem odpdzania za. Rzymski przykad z okresu augustaskiego przedstawia bijce gowy dwóch kozów. Mogo mie szczególne znaczenie w cesarskim Rzymie, odkd konstelacja Kozioroca zostaa zaadoptowana przez cesarza Augusta jako jego wasny szczliwy znak zodiaku i pojawia si na monetach i sztandarach legionowych. W tym czasie znaleziono je na wielu duych budynkach, w tym w domach prywatnych. Najwczeniejsze przykady w zbiorach muzealnych pochodz z VII wieku p.n.e. zarówno w Grecji, jak i Etrurii.

W ogrodzie Villa Giulia w Rzymie, w którym mieci si Narodowe Muzeum Etrusków, znajduje si rekonstrukcja etruskiej wityni zbudowanej w latach 1889-1890 na podstawie ruin znalezionych w Alatri. Dach wyoony jest dachówk z antyfiksami.

Etymologia

Z ac. antefixa , pl. z antefixum co zapinany z przodu, z antefixus , zapinany z przodu: przed- , bada przed- i fixus , zapinany, past participle figere , aby Zamocuj .

Bibliografia

Zewntrzne linki


Opiniones de nuestros usuarios

Grazyna Bednarski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Przedrostek pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Przedrostek tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Honorata Marzec

Bardzo ciekawy ten post o Przedrostek.

Krystian Winiarski

Informacje o zmiennej Przedrostek są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Wiktoria Bednarski

W tym poście o Przedrostek dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.