Przedwojenny (film)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Przedwojenny (film), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Przedwojenny (film), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Przedwojenny (film), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Przedwojenny (film), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Przedwojenny (film), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Przedwojenny (film). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Przedwojenny
Przedwojenny plakat.jpeg
Plakat z premier kinow
W reyserii
 • Gerard Bush
 • Christopher Renz
Scenariusz
 • Gerard Bush
 • Christopher Renz
Wyprodukowano przez
 • Raymonda Mansfielda
 • Sean McKittrick
 • Zev Forman
 • Gerard Bush
 • Christopher Renz
 • Lezlie Wills
W roli gównej
Kinematografia Pedro Luque
Edytowany przez Jan Axelrad
Muzyka stworzona przez
 • Nate Wonder
 • Roman Gianarthur

Firmy produkcyjne
 • Rozrywka QC
 • Bush+Renz
Dystrybuowane przez Lwia Brama
Data wydania
 • 18 wrzenia 2020 r. ( 18.09.2020 )
Czas trwania
106 minut
Kraj Stany Zjednoczone
Jzyk jzyk angielski
Budet 10 milionów dolarów
Kasa biletowa 6,9 miliona dolarów

Antebellum to amerykaski horror z 2020 roku, napisany i wyreyserowany przez Gerarda Busha i Christophera Renza w ich fabularnych debiutach reyserskich. W filmie wystpuj Janelle Monáe , Eric Lange , Jena Malone , Jack Huston , Kiersey Clemons i Gabourey Sidibe . Filmopowiada o Afroamerykance XXI wieku, która budzi si, by w tajemniczy sposób znale si na poudniowej plantacji niewolników, z której musi uciec.

Antebellum zosta wydany w Stanach Zjednoczonych za porednictwem wideo premium na danie 18 wrzenia 2020 r., A take w kilku innych krajach. Film otrzyma mieszane recenzje od krytyków, którzy uznali, e nie spenia on penego potencjau zaoenia.

Wtek

Na plantacji niewolników w Luizjanie, prowadzonej przez onierzy Konfederacji , niewolnicy s traktowani surowo i nie wolno im mówi, chyba e si z nimi porozmawiaj. Ci, którzy próbuj uciec, zostaj zabici, a ich ciaa spalone w krematorium . Po nieudanej próbie ucieczki czarny mczyzna o imieniu Eli obserwuje, jak jego ona zostaje zamordowana, a jej ciao umieszczane w krematorium. Kobieta, która im pomagaa, zostaje póniej brutalnie pobita i napitnowana przez generaa, dopóki nie podda si nazywaniu jej Edenem.

Na plantacj zostaje sprowadzona grupa nowych niewolników. Wród nich jest ciarna kobieta, któr córka generaa Elbieta nadaje imi Julia i oddaje pod opiek Edenu. Julia prosi Eden, aby zaplanowaa ucieczk, podczas gdy Eden namawia j, by spucia gow. Tego wieczoru podczas kolacji, podczas której Julia i Eden s zmuszeni czeka na onierzy w armii, niemiay onierz Konfederacji o imieniu Daniel zostaje zauroczony Juli i planuje póniej uda si do jej kajuty. Kiedy Julia próbuje bawi si jego dobroci i prosi go, by jej pomóg, bije j za to, e nie mówi do niej, co powoduje jej poronienie .

Po zgwaceniu przez generaa w jej kabinie, Eden syszy dzwonicy telefon komórkowy. W epoce nowoytnej dzwoni telefon komórkowy, budzc Eden, który w rzeczywistoci jest znan socjolok dr Veronic Henley. Przygotowuje si do wyjazdu, by mówi i promowa swoj ksik, co jest dla niej szczególnie trudne, poniewa musi opuci kochajcego ma Nicka i córk Kennedi. Ma dziwne spotkanie online z Elizabeth, co sprawia, e czuje si nieswojo, ale odrzuca swoje uczucia i przerywa spotkanie.

Podczas swojej wycieczki ksikowej w Luizjanie spotyka swoje przyjacióki Dawn i Sarah i zgadza si pój z nimi na kolacj do lokalnej restauracji. W midzyczasie Elizabeth zakrada si do jej pokoju hotelowego i kradnie jej szmink. Zamierzajc wróci do domu wczenie rano, Veronica wychodzi z restauracji, co jej zdaniem jest jej przejadk Uberem, ale w rzeczywistoci jest to samochód prowadzony przez Elizabeth. M Elbiety, Jasper, powala Veronik.

Na plantacji Veronica odkrywa, e Julia si powiesia . Rozwcieczona mówi Eli, e tej nocy uciekn. Po tym, jak nastpnego wieczoru ponownie zostaa zgwacona przez generaa, po raz kolejny wymyka si ze swojej kabiny i kradnie telefon generaa. Zanim moe wezwa pomoc, przerywa jej nietrzewy Daniel i jego przyjaciel, którzy znajduj telefon, ale nie s podejrzliwi, e wypad z torby generaa.

Kiedy jest sam, Eli zabija Daniela siekier i odzyskuje telefon komórkowy. Poniewa telefon mona odblokowa tylko za pomoc rozpoznawania twarzy , Veronica wraca do kabiny, aby znale generaa i ze zdziwieniem stwierdza, e nie pi. Genera atakuje ich obu, a nastpnie Eli zostaje zabity, próbujc chroni Veronic. Dga generaa wasnym bagnetem i odblokowuje telefon, a nastpnie uywa GPS, aby wysa mowi swoj lokalizacj. Chcc ukry generaa w krematorium, przerywa jej Jasper. Veronica zwabia go i innego stranika do krematorium i podpala je, pozostawiajc trzech mczyzn na mier, gdy kradnie konia generaa i odjeda.

Elizabeth ciga Veronik na koniu i ujawnia, e wybraa kadego niewolnika na plantacji z wyjtkiem Veroniki, któr porwaa za namow ojca. Veronica zrzuca Elizabeth z konia i zakada lin na jej szyj, cignc j, a uderza w podstaw posgu Roberta E. Lee , amic w ten sposób jej kark.

Veronica ucieka przed cigajcymi onierzami w chaos bitwy, ujawniajc, e tak zwana plantacja jest w rzeczywistoci czci parku rekonstrukcji wojny secesyjnej zwanego Antebellum, którego wacicielem jest senator Blake Denton, który udaje generaa. Denton i jego towarzysze zamierzali wykorzysta park do odtworzenia rodowiska, aby przywróci dni niewolnictwa z wykorzystaniem afrykaskich ofiar. Veronica w kocu ucieka, gdy przybywa policja.

Rzuca

Produkcja

W marcu 2019 roku ogoszono, e Janelle Monáe doczya do obsady filmu, a Gerard Bush i Christopher Renz wyreyserowali na podstawie napisanego przez nich scenariusza. Ray Mansfield i Sean McKittrick s producentami filmu pod ich szyldem QC Entertainment, a Lionsgate s dystrybutorami. W kwietniu 2019 roku do obsady filmu doczyli Eric Lange , Jena Malone , Jack Huston , Kiersey Clemons , Tongayi Chirisa , Gabourey Sidibe , Robert Aramayo i Lily Cowles . W maju 2019 roku do obsady filmu doczy Marque Richardson .

Gówne zdjcia rozpoczy si w maju 2019 w okolicach Nowego Orleanu w Luizjanie.

Uwolnienie

Antebellum zosta wydany za porednictwem wideo na danie w Stanach Zjednoczonych 18 wrzenia 2020 r., Podczas gdy nadal by odtwarzany w kinach w wybranych krajach. Obejmuje to premier kinow w Australii 1 padziernika 2020 r. Film pierwotnie mia zosta wydany 24 kwietnia 2020 r., ale zosta wycofany z harmonogramu z powodu pandemii COVID-19 , a nastpnie zosta przeoony na 21 sierpnia 2020 r. przed ponownym wycofaniem z harmonogramu wyda w lipcu 2020 r.

Przyjcie

Wypoyczalnie VOD

W swój debiutancki weekend Antebellum by najczciej wypoyczanym tytuem w kinie i telewizji na Amazon Prime Video , a take numerem jeden wypoyczonym filmem w FandangoNow i Apple TV , a trzecim w Google Play . IndieWire oszacowao, e gdyby okoo 500 000 domów wynajo film, przyniosoby to studio 8 milionów dolarów. W drugi weekend film znalaz si na szczycie list przebojów Amazon Prime Video , FandangoNow i Spectrum , zajmujc drugie miejsce w Google Play i szóste w Apple TV, a w trzeci weekend pozosta w pierwszej trójce na wikszoci platform. W padzierniku 2020 r. The Hollywood Reporter powiedzia, e film by szóstym najpopularniejszym tytuem PVOD w czasie pandemii COVID-19 .

krytyczna odpowied

W agregatorze recenzji Rotten Tomatoes film uzyska ocen 28% na podstawie 171 recenzji, ze redni ocen 4,70/10. Krytyczny konsensus na stronie gosi: Antebellum nie czy swoich obrazów z jakimkolwiek znaczeniem, co powoduje w duej mierze nieprzyjemne dowiadczenie bez adnych istotnych przerae. W serwisie Metacritic film ma redni waony wynik 45 na 100 na podstawie 36 recenzji, co oznacza mieszane lub rednie recenzje.

Peter Debruge z Variety nazwa to niesamowity thriller. Stephanie Zacharek od czasu pisa Nawet jeli nie mieszkasz w kraju, gdzie szokujco dua cz ludzi uwaa, pomniki Konfederacji s AO.K., Gerard Bush i Christopher Renz za Antebellum bdzie rezonowa jak boom z Union Army armaty. David Ehrlich z IndieWire przyzna filmowi C+ i napisa: Przemylny i prowokacyjny film o wiecznym horrorze grzechu pierworodnego Ameryki, Antebellum nie jest w stanie zrealizowa wasnej koncepcji. Piszc dla The Hollywood Reporter , Jourdain Searles powiedzia, e film by bardziej zainteresowany wypowiedzeniem si ni kopaniem gbin i W kocu Antebellum jest niszczone przez brak empatii i emocji. nie ma adnego realnego wpywu na teraniejszo.

Wyrónienia

Peter Debruge umieci film na swojej licie najlepszych filmów 2020 roku dla Variety , chwalc jego jako kinow, efektown fabu i znaczenie spoeczne.

Rok Nagroda Kategoria Odbiorcy Wynik Nr ref.
2020
Nagrody za miernik strachu Najlepsze zdjcia Pedro Luque Mianowany
Sunset Film Circle Awards Zodziej scen Gabourey Sidibe Mianowany
2021
Nagrody Black Reel Wybitna aktorka drugoplanowa Mianowany
Nagrody Hawajskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Najlepszy horror Nie dotyczy Mianowany
Nagrody HNiD Najlepszy film Nie dotyczy Drugie miejsce
Najlepszy reyser Gerard Bush, Christopher Renz 3 miejsce
Najlepszy scenariusz Pisa w
Najlepsza aktorka drugoplanowa Jena Malone Drugie miejsce
Najlepszy projekt produkcji Jeremy Woodward 3 miejsce
Najlepszy projekt kostiumów Maria Zophres Drugie miejsce
Najbardziej niedoceniany film roku Nie dotyczy Wygraa
Najlepszy film na danie (wydanie VOD) Nie dotyczy Wygraa
Muzyka Hollywood w nagrodach mediów Najlepsza oryginalna cieka dwikowa w horrorze Nate Wonder i Roman GianArthur Mianowany
Nagrody NAACP Wybitna aktorka w filmie Janelle Monáe Mianowany
Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie kinowym Gabourey Sidibe Mianowany
Nagrody Koa Krytyków Phoenix Najlepszy horror Nie dotyczy Mianowany
Piecz ReFrame 100 najpopularniejszych funkcji narracyjnych i animowanych Nie dotyczy Wygraa
Nagrody Koa Krytyków Filmowych dla Kobiet Odwaga w aktorstwie Janelle Monáe Wygraa
Najlepsza kobieca bohaterka akcji Wygraa
Najlepszy film o kobietach Nie dotyczy Mianowany
Nagroda Josephine Baker Nie dotyczy Mianowany

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Paula Grzybowski

Informacje o zmiennej Przedwojenny (film) są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Magda Grzyb

W tym poście o Przedwojenny (film) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Sebastian Banaś

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Teresa Paluch

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Przedwojenny (film), jest to bardzo dobra opcja.