Rita owcaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Rita owca, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Rita owca, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Rita owca, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Rita owca, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Rita owca, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Rita owca. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Rita Hunter CBE (15 sierpnia 1933 29 kwietnia 2001) bya brytyjsk operow sopranistk dramatyczn .

Biografia

Rita Hunter urodzia si w Wallasey w Merseyside i mieszkaa przy Limekiln Lane. W dziecistwie jej rodzice, oboje fani music hallu , zabierali Rit na wiele ostatnich tras koncertowych ostatnich muzyków. Studiowaa piew w Liverpoolu u Edwina Francisa, a póniej w Londynie u Redversa Llewellyna i Clive'a Careya . Doczya do Sadler's Wells Opera Company w 1957 roku i piewaa z nimi w chórze przez dwa lata, zanim wyruszya w tras koncertow z Carl Rosa Opera Company . Nastpnie otrzymaa stypendium od hrabiny Munster Trust, dziki któremu moga studiowa przez rok u Dame Evy Turner . Potem wrócia do Spóki jako zleceniodawca, gdzie jej role zawarte Senta w The Flying Dutchman , Musetta w Cyganerii , Odabella w Attila , Fata Morgana w Mio do trzech pomaraczy , Donna Anna w Don Giovannim , Amelia w zamaskowanego Bal , Santuzza w Cavalleria rusticana , Elbieta w Don Carlosie i Leonora w Trovatore .

Rita Hunter zostanie zapamitana jako jedna z gównych sopranistek wagnerowskich pónego XX wieku, szczególnie ze wzgldu na jej wystpy jako wszystkie trzy Brunhildy w cyklu Ring , pod dyrekcj Reginalda Goodalla w English National Opera . W tej produkcji partnerowaa jej Alberto Remedios (który studiowa piew w tym samym czasie co Hunter w Liverpoolu z Edwinem Francisem) jako Siegfried i Norman Bailey jako Wotan . Nagrania oparte na tej produkcji, z udziaem tych samych artystów, s uwaane za jedne z najlepszych dostpnych, mimo e s piewane, zgodnie z praktyk ENO, po angielsku.

W wywiadzie udzielonym w 1979 roku Hunter wyrazia swoje niezadowolenie z koniecznoci piewania tej samej partii zarówno w jzyku angielskim, jak iw jzyku oryginalnym. "Uczenie si roli w rónych jzykach jest dla mnie bardzo trudne. Sformuowanie jest inne - trzeba odetchn w innym miejscu." Przypomniaa sobie równie, e musiaa zna Santuzza w trzech rónych angielskich tumaczeniach, a take we woskim. atwiej byo jej si nauczy i zapamita woskiego ni niemieckiego.

W spektaklu Glen Byam Shaw Ring jako piewu i interpretacji Huntera pozwolia widzom odoy na bok jej niezwyk postaw (która odpowiadaa wszelkim uprzedzeniom na temat wagnerowskich sopranów), a niewiele osób dorównao jej przekonaniom jako Brunhildy. Zadebiutowaa w nowojorskiej Metropolitan Opera 19 grudnia 1972 roku w Walkirii z wielkim sukcesem (dyrygent Erich Leinsdorf i Dame Gwyneth Jones jako Sieglinde ). Wystpia w Götterdämmerung Brünnhilde w Covent Garden, a take w krótkim czasie zapiewaa tam parti Senty. W póniejszych przedstawieniach Die Walküre w Metropolitan Opera Huntera z 1975 roku wystpia Birgit Nilsson jako Sieglinde, a dyrygowa Sixten Ehrling .

Wystpowaa take w Wagnerze i innych operach w Monachium, Seattle, Nowym Orleanie, San Francisco oraz z Walijsk Oper Narodow .

Wród dyrygentów, z którymi wspópracowaa, których znalaza sympati do piewaczki, wymienia Carlo Felice Cillario i Richarda Bonynge .

Korona

W 1980 roku zostaa Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE).

Autobiografia

W 1981 roku przeniosa si do Sydney i doczya do Opery Australijskiej . Jej autobiografia, Wait till the sun shines, Nellie , zostaa opublikowana przez Hamisha Hamiltona w 1986 roku. Zmara w Sydney w 2001 roku w wieku 67 lat.

Uwagi

Bibliografia

  • Forbes, Elizabeth, Hunter, Rita Nellie (1933-2001), Oxford Dictionary of National Biography , wydanie online , Oxford University Press, stycze 2005 (dostp 30 czerwca 2007)
  • In Memoriam: Rita Hunter, The Musical Times , wydanie online lato 2001 (dostp 30 czerwca 2007)
  • Griffiths, Paul, 'Rita Hunter, 67, sopran Skilled in Wagner', The New York Times , 6 maja 2001 (dostp 23 marca 2008)
  • Die Walküre pod dyr. Reginald Goodall , Broszura not wyjaniajcych do pozycji SLS 5063, (EMI, Londyn 1976).

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Wiktoria Orzechowski

W tym poście o Rita owca dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Izabella Frankowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Rita owca i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Sara Marek

Informacje o zmiennej Rita owca są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.