SuruçWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Suruç, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Suruç, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Suruç, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Suruç, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Suruç, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Suruç. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Suruç
Droga w Suruç
Droga w Suruç
Suruç znajduje si w Turcji
Suruç
Suruç
Wspórzdne: 36 ° 58'35 "N 38 ° 25'37" E / 36,97639°N 38,42694°E / 36.97639; 38.42694 Wspórzdne : 36 ° 58'35 "N 38 ° 25'37" E / 36,97639°N 38,42694°E / 36.97639; 38.42694
Kraj  indyk
Województwo anlurfa
Rzd
  wybrany na burmistrza Hatice Çevik ( HDP )
   Kajmakam Kenan Akta
Obszar
  Dzielnica 735,19 km 2 (283,86 ²)
Populacja
 (2012)
   Miejskie
56 963
  Dzielnica
101,351
  Gsto okrgów 140 / km 2 (360 / mil kwadratowych)
Kod pocztowy
63800
Stronie internetowej www.suruc.bel.tr

Suruç ( wymawiane  [suut] , kurdyjski : Pirsûs , Syryjski : Sru ) jest Powiat i miasto Sanliurfa Province of Turcji , na równinie w pobliu syryjskiego granicznych 46 kilometrów (29 mil) na poudniowy zachód od miasta Urfa .

Historia

W staroytnoci Sumerowie zbudowali na tym obszarze osad. Miasto byo orodkiem jedwabiu. Zostay one zastpione przez szereg innych cywilizacji mezopotamskich.

Cesarz rzymski Konstantyn I przyniós miasto pod kontrol miasta Edessy (wspóczesny anlurfa). Jeden z najbardziej znanych mieszkaców dzielnicy jest jej 6-ty wieku syryjski biskup i poet- teolog Jakub z Sarug . Koció rzymskokatolicki przytrzymaj biskupstwo jako tytularnego Apostolskiej tego kocioa, cho mia niewielki obecno w tym obszarze, podczas gdy Koció Syryjski posiada oddzieln biskupstwo w miecie.

Tell-Batnan odwiedzi cesarz Julian podczas marszu z Antiochii do Eufratu w 363 roku.

Miasto zostao poddane Raszidunom Arabom w 639. Póniej byo kontrolowane przez krzyowców (w 1098) i ponownie muzumanów (w 1127).

Miasto zostao nastpnie zniszczone w wyniku najazdów mongolskich , a w 1517 roku obszar ten zosta sprowadzony do Imperium Osmaskiego przez Selima I .

Suruç zostao zajte w 1918 r. przez Brytyjczyków, aw 1919 r. przez wojska francuskie, ale zostao wyzwolone przez lokalny ruch oporu. Dzi Suruç zamieszkuj gównie etniczni Kurdowie .

21. Wiek

19 padziernika 2014 r. w Suruç zgina dziennikarka Serena Shim .

20 lipca 2015 r., okoo godziny 12:50 GMT, doszo do zamachu samobójczego . Zabi 34 osoby i rani ponad 100 innych poza Centrum Kultury Amara.

Przed oczekiwanymi 24 czerwca 2018 r. tureckimi wyborami w Suruç zginy cztery osoby, podczas gdy kandydat AKP zwiedzi tamtejszy rynek. Wedug prokurdyjskich róde przedstawiciel AKP Ibrahim Halil Yldz uda si do lokalnego sklepikarza Hac Esvet enyaar, gdzie rozpocza si bójka.

  • Celal enyaar, syn Haci Esvet enyaar, podczas pocztkowej bójki w sklepie, zosta tam zastrzelony.
  • Mehmet enyaar, syn Haci Esvet enyaar, odwiedzajcy szpital po bójce, zosta zaatakowany, kilkakrotnie uderzony w gow butl z tlenem i zabity.
  • Haci Esvet enyaar, waciciel sklepu, zosta zlinczowany w szpitalu Suruç.
  • Mehmet Ali Yldz, brat posa Yldza, zmar w szpitalu Mehmet Akif Inan w Urfie .
  • Jeden z jego ochroniarzy Mehmeta Ali Yldza zmar w szpitalu Mehmet Akif Inan w Urfie .

Aparat szpitalny Suruç zosta uszkodzony. Wydarzenia te miay miejsce kilka dni po tym, jak Erdogan zosta sfilmowany, zachcajc do identyfikacji i zastraszania wyborców opozycji na stronach internetowych.

Polityka

W wyborach samorzdowych 31 marca 2019 r. Hatice Çevik zosta wybrany na burmistrza. Kenan Akta zosta mianowany Kaymakam jako przedstawicielem pastwa. 15 listopada 2019 r. Çevik zostaa zatrzymana, a nastpnego dnia zwolniona, a Kenan Akta powoany na zarzdc.

Historia kocielna Batnae

Batnae (lub Batnæ) by na tyle wany w rzymskiej prowincji w Osroene sta si sufragan biskupstwo jego kapitau Edessy s Metropolitan, ale by zanika. Najsynniejszym biskupem miasta by Jakub z Serugh wielki syryjski hymnograf chrzecijaski urodzony okoo 451 roku w Kurtam nad Eufratem i wyksztacony w Edessy, który zosta ksidzem w Hawra w dystrykcie Serugh, jako wdrowny pastor kilku wiosek. W wieku 67 lat zosta biskupem Batnan, gdzie zmar okoo 521 roku. Jakub unika kontrowersji teologicznych swojego wieku i jest z równym zapaem uznawany przez chrzecijan chalcedoskich i niechalcedoskich za jednego z nich. Napisa kilka Hymnów, 760 homilii i syryjskie tumaczenie Ewagriusza.

Innym biskupem by Abraham z Batn, wspóczesny Bazylemu Cezarei .

Biskupstwo zostaoby nominalnie przywrócone w dwóch rónych biskupstwach tytularnych , dla rónych kocioów partykularnych specyficznych dla obrzdku katolickiego.

syryjski tytularny

Zaoony na pocztku XX wieku pod wielokrotnie zmienianymi nazwami: ' Bathna(-Jarug), Bathnan(Sarugh), Bathnae ). Zniesiony w 1933, odrestaurowany pod obecn nazw w 1965.

Mia nastpujce osoby zasiedziae, wszystkie z najniszych (episkopalnych) rang:

Zobacz te

Bibliografia

róda i linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Robert Gajda

Ten wpis na Suruç pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Wioleta Kurowski

Ten artykuł o zmiennej Suruç przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Mark Chrzanowski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Suruç pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Suruç tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.