Teatr ANTA Washington SquareWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Teatr ANTA Washington Square, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Teatr ANTA Washington Square, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Teatr ANTA Washington Square, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Teatr ANTA Washington Square, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Teatr ANTA Washington Square, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Teatr ANTA Washington Square. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Teatr ANTA Washington Square
Adres 40 West 4th Street
Nowy Jork
Stany Zjednoczone
Wspórzdne 40 ° 4345 "N 73 ° 5947" W / 40,729082°N 73,996321°W / 40,729082; -73,996321
Waciciel Uniwersytet w Nowym Jorku
Rodzaj jak na Broadwayu
Pojemno 1158
Budowa
Otwierany 1963
Zburzony 1968
Architekt Eero Saarinen (budynek) i Jo Mielziner (teatr)
Najemcy
Amerykaski Teatr Narodowy i Akademia (ANTA)

ANTA Washington Square Theatre by teatr pooony na 40 West 4th St., w Greenwich Village w Nowym Jorku , a prowadzony przez American National Theatre i Akademii (anta) i pocztkowej domu do Repertory Theatre of Lincoln Center od pocztku 1964 roku do ukoczenia Teatru Vivian Beaumont w 1965 roku. Teatr, nie myli z Teatrem ANTA na 52nd St., znajdowa si z dala od gównego nurtu Broadwayu . Zburzony w 1968 roku, wykorzystywa scen pchnit w kierunku widowni, z widowni siedzc z trzech stron. Nie uywa zasony.

Robert Whitehead zaoy ANTA, aby stworzy teatr narodowy jako duch przewodni. Potrzebowa lokalizacji, poniewa mia zarówno zespó aktorów, jak i zamówi dwóch dramaturgów ( Arthur Miller i SN Behrman ), i szybko potrzebowa jednej. New York University wydzierawi im ziemi, a ANTA musiaa pokry rachunek, szacunkowo 525 000 USD. Marvin Carlson opisa teatr jako bezpostaciow stalow skrzynk, wysok na okoo 20 stóp i mniej wicej kwadratow, pomalowan na óto musztard i z zewntrz, sugerujc magazyn lub magazyn. Proste wejcie miao markiz noszc nazw ANTA. Teatr, który nie mia by trway, mia pomieci 1,158" , a otwarty w 1963 roku Arthur Miller s Po Upadku . Kolejny obserwator pochwalidrobne akustyk, które zostay osignite poprzez stworzenie nieregularnie utwardzonych wklsym ciany." Jednak ten sam obserwator zauway, e "wntrze budynku nie jest uderzajce i mona je pomyli z jakim maym zakadem przemysowym".

Na ANTA Washington Square wystawiano kilka cenionych sztuk. Wród najbardziej zauwaaln byy oryginalne produkcje Arthura Millera sztukach s po upadku i incydent w Vichy , a 1964 oywienie Eugene O'Neill s Marco Millions , z udziaem Hal Holbrook jak Marco Polo i David Wayne jako Kubilaj-chana . Spektaklem lubianym przez wielu mioników Moliera bya inscenizacja Tartuffe Williama Balla z 1964 roku z oburzajcym Michaelem O'Sullivanem w roli tytuowej. Prawdopodobnie najsynniejszym przedstawieniem, jakie kiedykolwiek zagrano na ANTA Washington Square, by przebojowy musical Man of La Mancha , który rozpocz si tam 22 listopada 1965 roku w Nowym Jorku, a w 1968 roku zosta przeniesiony do bardziej konwencjonalnego teatru Martina Becka. , do czasu rozbiórki Washington Square Theatre.

Zdemontowane elementy prefabrykowanego teatru zostay zakupione przez Uniwersytet Yale dla Trinity Repertory Company , któr dyrektor artystyczny Adrian Hall nazwa póniej odwanym, gupim posuniciem. Zostao to zrobione jako sposób na zaoszczdzenie kosztów budowy, ale nigdy si nie zmaterializowa. Yale ostatecznie kupio Majestic Theatre w centrum Providence, obecnie siedzib Trinity Repertory Company.

Historia produkcji

Bibliografia

Wspórzdne : 40,7291°N 73,9963°W40 ° 4345 "N 73 ° 5947" W / / 40,7291; -73,9963

Opiniones de nuestros usuarios

Arkadiusz Okoń

Świetny post o Teatr ANTA Washington Square.

Luiza Banaś

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Teatr ANTA Washington Square, jest to bardzo dobra opcja.

Irena Romanowski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Igor Mazurek

To dobry artykuł dotyczący Teatr ANTA Washington Square. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.