Vera MilesWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Vera Miles, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Vera Miles, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Vera Miles, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Vera Miles, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Vera Miles, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Vera Miles. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Vera Miles
VERAMiles.jpg
Vera Miles, c. 1950
Urodzi si
Vera June Ralston

( 23.08.1929 )23 sierpnia 1929
Boise City, Oklahoma , Stany Zjednoczone
Zawód Aktorka
lata aktywnoci 1948-1995
Maonkowie
Bob Miles
( M.  1948; Gr.  1954)
( M.  1956; Gr.  1960)
( M.  1960; Gr.  1971)
Bob Jones
( M.  1973; Gr.  1975)
Dzieci 4

Vera June Miles (z domu Ralston , ur. 23 sierpnia 1929) jest emerytowan amerykask aktork, która cile wspópracowaa z Alfredem Hitchcockiem , w szczególnoci jako Lila Crane w klasycznym filmie Psycho z 1960 roku , ponownie w sequelu Psycho II z 1983 roku . Inne filmy, w których wystpia, to Ukryta dungla Tarzana (1955), Poszukiwacze (1956), Niewaciwy czowiek Alfreda Hitchcocka (1956), Dotyk kradziey (1959), Czowiek, który zastrzeli Liberty Valance (1962), Pójd za mn, Chopcy! (1966), sierant Ryker (1968) oraz Molly i Lawless John (1972).

Wczesne ycie

Vera June Ralston urodzia si w Boise City w stanie Oklahoma 23 sierpnia 1929 r. w rodzinie Thomasa i Bernice (z domu Wyrick) Ralstonów. Miaa trzech starszych braci.

Dorastaa najpierw w Pratt w stanie Kansas , a póniej mieszkaa w Wichita , gdzie pracowaa nocami jako maszynistka Western Union i ukoczya Wichita North High School w 1947 roku. W 1948 roku zostaa Miss Kansas i zaja trzecie drugie miejsce. w konkursie Miss America .

Kariera zawodowa

Miles przeniós si do Los Angeles w 1950 roku i dosta mae role w telewizji i filmie, w tym niewielk rol chórzystki w Two Tickets to Broadway (1951), musicalu z Janet Leigh , z któr Miles zagra dziewi lat póniej w filmie. klasyczny film Alfreda Hitchcocka Psycho . Uya imienia swojego pierwszego ma, Miles, poniewa aktywna aktorka filmowa nosia ju nazwisko Vera Ralston . Miles ostatecznie otrzyma kontrakt w rónych studiach. Wspomniaa kiedy: Wpadem do najlepszych studiów w miecie.

Pierwszym znanym filmem Miles by wystp w The Rose Bowl Story (1952), komedii romantycznej, w której zagraa królow Turnieju Ró .

Podczas kontraktu z Warner Bros. Miles zostaa obsadzona u boku swojego przyszego ma Gordona Scotta w filmie Tarzana Ukryta dungla z 1955 roku jako ukochany Tarzana. W nastpnym roku zostaa obsadzona przez reysera Johna Forda jako ukochana Jeffreya Huntera w filmie John Wayne Western The Searchers (1956) i pojawia si w filmach Wichita w reyserii Jacquesa Tourneura i 23 Paces to Baker Street z Van Johnsonem . Równie w 1956 Miles zagraa rol Rose Balestrero, kruchej ony Manny'ego Balestrero, muzyka faszywie oskaronego o przestpstwo i granego przez Henry'ego Fond , w filmie The Wrong Man . Film zosta wyreyserowany przez Alfreda Hitchcocka i jest jednym z niewielu filmów Hitchcocka opartych na prawdziwych wydarzeniach.

Podpisujc picioletni osobisty kontrakt z Hitchcockiem w 1957 roku, Miles by szeroko reklamowany jako potencjalny nastpca reysera Grace Kelly . Dwa lata wczeniej Hitchcock wyreyserowa Milesa w roli emocjonalnie zmartwionej modej narzeczonej Ralpha Meekera w Zemcie, pilotowym odcinku jego serialu telewizyjnego Alfred Hitchcock Presents .

Vertigo (1958), projekt, który Hitchcock zaprojektowa jako wizytówk swojej nowej gwiazdy, spotka si z opónieniami w produkcji. Póniejsza cia Miles kosztowaa j gówn rol, która ostatecznie trafia do Kim Novak, z któr Hitchcock podobno si star, chocia pani Novak stwierdzia w wywiadach, e nie miaa problemów z prac z Hitchcockiem przy filmie. Vertigo (w którym wystpi take James Stewart ) nie odniós wtedy finansowego ani krytycznego sukcesu, a Hitchcock twierdzi, e Novak by le obsadzony. Pomimo rozczarowania Hitchcocka z powodu Vertigo , kontynuowa wspóprac z Milesem, ostatecznie obsadzc j w roli, z której prawdopodobnie jest najbardziej zapamitana, czyli Lila Crane w Psycho . Wcielia si w ni zdeterminowana siostr skazanego na zagad gocia motelowego Marion Crane (Janet Leigh) (zabitego w synnej scenie pod prysznicem), która czy siy z chopakiem Marion i prywatnym detektywem, aby j odnale. Miles pojawi si póniej w dwóch odcinkach The Alfred Hitchcock Hour (w 1962 i 1965).

W 1962 roku Miles ponownie spotka si z reyserem Johnem Fordem przy filmie Czowiek, który zastrzeli Liberty Valance . Wystpuje u boku swojego byego partnera z The Searchers , Johna Wayne'a, jest cigana przez Wayne'a i Jamesa Stewartów, dwóch bardzo rónych mczyzn rywalizujcych o jej rk w maestwie.

Oprócz wystpów filmowych, Miles wystpowaa w wielu popularnych programach telewizyjnych w caej swojej karierze, w tym w Gunsmoke , Wagon Train , Laramie , The Twilight Zone i westernowym serialu Riverboat , z udziaem Darrena McGavina i Burta Reynoldsa . Zagraa take w pierwszym odcinku serialu ABC The Fugitive (zatytuowanym Fear in a Desert City), a take gocinnie w odcinkach The Outer Limits , Burke's Law , The Eleventh Hour , The Man from UNCLE i Ironside .

W 1965 roku Miles gra drugoplanow rol w trzech odcinkach serialu CBS My Three Sons . W tym samym roku zagraa razem z gównymi aktorami Robertem Culpem i Billem Cosbym w pilotaowym odcinku serialu telewizyjnego I Spy zatytuowanym Afera w T'Sien Cha (chocia pilot nie zosta wyemitowany a do poowy pierwszego odcinka serialu). pora roku).

Inne godne uwagi filmy, w których pojawi si Miles, to film Walta Disneya Follow Me, Boys! (1966) z Fredem MacMurrayem i Hellfighters (1968), ponownie spotykajc si z Johnem Waynem. Miles krci take sceny z Wayne'em do filmu Zielone berety (równie 1968), grajc on bohatera Wayne'a. Jednak gdy Warner Bros. chcia wicej akcji w filmie, jej sceny zostay wycite.

Miles nadal wystpowaa w wielu filmach telewizyjnych i serialach telewizyjnych w latach 70., w tym w pilotaowym serialu Cannon (wyemitowanym w marcu 1971) jako ona zmarego towarzysza wojny prywatnego detektywa Franka Cannona, granego przez Williama Conrada . Wystpia gocinnie w kolejnych dwóch odcinkach serialu w rónych rolach podczas jego trwania. W 1973 roku pojawia si u boku Petera Falka w odcinku "Lovely But Lethal" serialu NBC Columbo , grajc królow kosmetyków, która popenia morderstwo. Wystpia take gocinnie w odcinkach midzy innymi Hawaii Five-O , The Streets of San Francisco i Fantasy Island .

W 1983 roku, ponad 20 lat po Psycho , Miles ponownie wcieli si w rol Lila Crane w Psycho II , doczajc do Anthony'ego Perkinsa w sequelu. Miles i Perkins byli jedynymi gwiazdami oryginalnego filmu, które pojawiy si w tej drugiej czci. Miles nadal pojawia si w wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych w latach 80., wystpujc w filmach Inicjacja (1984) i Into the Night (1985) oraz gocinnie w odcinkach serialu The Love Boat (1982 i 1984) i Hotel (1984 i 1987). Wystpia take u boku Angeli Lansbury w serialu Murder, She Wrote , wystpujc gocinnie w trzech odcinkach emitowanych w 1985, 1990 i 1991 roku. Odcinek z 1991 roku, zatytuowany Thursday's Child, by jej ostatni rol telewizyjn. Miles zagra jeszcze raz, pojawiajc si u boku Jamesa Belushi w filmie Oddzielne ycie (1995), zanim wycofa si z brany.

ycie osobiste

Miles by czterokrotnie onaty. Jej pierwszym mem by Bob Miles. Byli maestwem od 1948 do 1954 roku i mieli dwie córki, Debr i Kelley. Jej drugim mem by Gordon Scott , jej kolega w Ukrytej dungli Tarzana . Byli maestwem od 1956 do 1960 roku i mieli jednego syna, Michaela. Jej trzecim mem by aktor Keith Larsen (wac. Keith Larsen Burt). Byli maestwem od 1960 do 1971 roku i mieli jednego syna, Erika.

Byli mowie Milesa zmarli w krótkim odstpie czasu. Jej trzeci m, Keith Larsen, zmar 13 grudnia 2006 roku; pierwszy m, kaskader i aktor aktorski Bob Miles zmar 12 kwietnia 2007 r.; a drugi m, emerytowany aktor i kulturysta Gordon Scott , zmar 18 dni póniej, 30 kwietnia 2007 roku. Miles bya on swojego czwartego ma, reysera Roberta Jonesa, od 1973 roku do rozwodu w 1975 roku.

Miles jest Republikank i wspieraa kampani reelekcji Dwighta Eisenhowera podczas wyborów prezydenckich w 1956 roku . Miles jest czonkiem Kocioa Jezusa Chrystusa witych w Dniach Ostatnich i czonkiem Hollywood California Stake oraz czstym gociem w Salt Lake City w stanie Utah .

Miles mieszka w Palm Desert w Kalifornii i nie udziela wywiadów ani nie wystpuje publicznie, chocia jest dobrze znana z korespondowania ze swoimi fanami. Jeden z jej wnuków, aktor Jordan Essoe, spotka si z aktork Jessic Biel w 2012 roku, przygotowujc si do roli Milesa w filmie Hitchcock .

Filmografia

Film

Rok Tytu Rola Uwagi
1950 Kiedy Willie wraca do domu Rozemiana randka sieranta Niewymieniony w czoówce
1951 Dwa bilety na Broadway Statystka Niewymieniony w czoówce
1952 Tylko dla mczyzn Kathy Hughes
Historia Rose Bowl Denny Burke
1953 Bestia z 20 000 sni Komentator zwiastuna Niewymieniony w czoówce
Szara w Feather River Jennie McKeever
Taki duy Uczennica Niewymieniony w czoówce
1954 Duma Bkitnej Trawy Linda Alternatywny tytu: Ksi Bkitnej Trawy
1955 Ukryta dungla Tarzana Jill Hardy
Wichita Laurie McCoy
1956 Poszukiwacze Laurie Jorgensen
23 kroki do Baker Street Jean Lennox
Jesienne licie Virginia Hanson
Niewaciwy czowiek Róa Balestrero
1957 Beau James Betty Compton
1959 Sie dowodowa Lena Anderson Alternatywny tytu: Poza tym miejscem
Historia FBI Lucy Ann Hardesty
Dotyk kradziey Virginia Killain
1960 Pi markowych kobiet Daniza
Psycho Lila uraw
1961 amacze prawa Angela Walsh
Powrót Ulica Liz Saxon
1962 Czowiek, który zastrzeli Liberty Valance Hallie Stoddard
1964 Tygrys spaceruje Dorota Williams
1965 Ci Calloway Lydia Liddy Calloway
1966 Zagin jeden z naszych szpiegów Madame Raine de Sala
Pójdcie za mn, chopcy! Vida Downey
1967 Duch jest chtny Kate Powell
Delikatny Gigant Ellen Wedloe
1968 Sierant Ryker Ann Ryker
Wybrzee Kony Melisa Hyde
Zielone Berety Pani Lee Kirby Sceny usunite
Misja Batangas Joanna Barnes
Piekielny Wojownik Madelyn Buckman
1969 Potrzeba wszelkiego rodzaju Piercie Laury
1970 Dziki kraj Kate Tanner
1972 Molly i bezprawny John Molly Parker
1973 Jeden may Indianin Doris McIver
1974 Kowboj-rozbitek Henrietta MacAvoy
1977 Biegnij po róe Clarissa Stewart Alternatywny tytu: Ko penej krwi angielskiej
1982 Fale mózgowe Marian Koonan
1983 Psycho II Lila Loomis
1984 Inicjacja Frances Fairchild
1985 Do nocy Joanna Kaper
1995 Oddzielne ycia dr Ruth Goldin (do tej pory ostateczna rola filmowa)

Telewizja

Rok Tytu Rola Uwagi
1951 Teatr przy kominku Odcinek: Siedem Gracji
1953-1958 Schlitz Playhouse of Stars Sarah Larkin / Julia 4 odcinki
1954 Teatr Korony z Glori Swanson Lois Wheeler Odcinek: Ten dzie jest Twój
kino wideo Lux Sama - Go w przerwie 2 odcinki
Hallmark Sawy Odcinek: Przysiga niemiertelnoci
Czterogwiazdkowy Playhouse Julie Tolin / Maggie 2 odcinki
Lekarski Jane Agnes Caldwell Odcinek: Dziki intruz
1954-1955 Pepsi-Cola Playhouse Córka / Nancy 3 odcinki
Teatr Telewizji Forda Angela / Nancy Carr 2 odcinki
1954-1957 kino wideo Lux Jenny / Christine Carroll Kimberly / Audrey O'Connor / Maureen O'Reilly 4 odcinki
1954-1958 Punkt kulminacyjny! Janet Reese / Jan Michaels / Sally Jordan 4 odcinki
1954-1960 Ogólny Teatr Elektryczny Debra Stone / Nora Douglas / Pani Eaton / Terry 5 odcinków
1955 Detektyw miejski Carol Martin Odcinek: Do widzenia stara farba
Teatr science fiction dr Jan Corey Odcinek: Nie ma jedzenia dla myli
Milioner Merle Roberts Odcinek: The Merle Roberts Story
Alfred Hitchcock prezentuje Elsa Spann Odcinek: Zemsta
Playhouse reyserów ekranu Ruth Dahlberg Odcinek: Rookie of the Year
Godzina lisów XX wieku Wirginia Odcinek: Czowiek na póce
1956 Dziwne historie Susan Harris Odcinek: Taka mia maa dziewczynka
1957 Domek 90 Carolyn Cook Odcinek: Przycisk paniki
1958 Studio 57 Matka maej dziewczynki Odcinek: Poczenie alarmowe
Teatr Colgate Judy Grzegorz Odcinek: Pan Tutt
1959 ód rzeczna Jeanette Mowbray Odcinek: O Rogerze Mowbray
Skóra surowa Helen Walsh Odcinek: Incydent w wdzarni Buffalo
1959-1965 Pociag z wagonami Anne Reed / Janice Stuart / Siostra Rita 3 odcinki
1960 Zane Grey Theatre Dicka Powella Jenny Breckenridge Odcinek: Panna Jenny
Strefa mroku Millicent Barnes Odcinek: Odbicie lustrzane
Czas rozpoczcia Jean Medwick Odcinek: Incydent na rogu
Laramie Anna Andrews Odcinek: Trzy jechali na zachód
1961 Asfaltowa dungla Angela Walsh Odcinek: Pani i prawnik
Cyrk Pogranicza Maureen McBride Odcinek: Lipizan
Szach mat Zoe Kamens Odcinek: Karmazynowy Basen
1962 Detektywi Lucy 2 odcinki
Sam Benedykt Midge Maddon Odcinek: Szalestwo Maddona
Droga 66 Ellen Barnes Odcinek: Gdzie jest Chick Lorimer, gdzie odesza
Pokaz Dicka Powella Stella Calman Odcinek: Szalona niedziela
1962-1963 Jedenasta godzina Kate Sommers / Ann Costigan 2 odcinki
1962-1965 Godzina Alfreda Hitchcocka Nicky Revere / Daphne 2 odcinki
1963 Uciekinier Monica Welles Odcinek: Strach w pustynnym miecie
Aresztowanie i proces Jean Forbes Odcinek: Czy to nie pikny widok
Teatr suspensu Kraft Ann Ryker 2 odcinki
Uciekinier Monica Welles Film telewizyjny
1963-1970 Virginian Amelia Ballard / Maggie Menken / Panna Wallace 3 odcinki
Wgld Lucy / Mme Bernice / Siostra Lucy Anne / Marion / Maria 5 odcinków
1964 Nieznane Kassia Paine Film telewizyjny
Granice zewntrzne Kasza Paine Odcinek: Formy rzeczy nieznanych
Bob Hope przedstawia Chrysler Theatre Beth Odcinek: Przybysz
Prawo Burke'a Claudia Sutton Odcinek: Kto zabi Horne of Plenty
Wisielec Lois Seeger Film telewizyjny
1965 Ludzie Slattery Lucy Hampton Odcinek: Pytanie: Jak dugo trwa cie czowieka
Pan Novak Siostra Gervaise Odcinek: W moim ogrodzie jest pingwin
Moi trzej synowie Ernestyna Coulter 3 odcinki
Szpieguj Rachel Odcinek: Afera w T'Sien Cha
1966 Czowiek z Wujka Madame Raine de Sala 2 odcinki
Scena ABC 67 Adele Odcinek: Puapka ludzi
1966-1971 Szczcie Pani April Christopher / Sarah Lowell 2 odcinki
1967 Biegnij po swoje ycie Rachel Pike Odcinek: Nieludzkie pooenie
Wyjd, aby zobaczy czarodzieja Cygaska królowa Odcinek: Cygaski Colt
Judd, za obron Lidia Grey Odcinek: Wszyscy kochali Harlana, ale jego ona
1968 Podró w nieznane Czerwiec Wiley Odcinek: Matakitas nadchodzi
1968-1970 Nazwa gry Hilary Vanderman / Tracy Cannon / Marisa Cummings 3 odcinki
1968-1971 Ironside Gloria Campbell / Barbara Richards / Barbara Jones 3 odcinki
1969 Podró w nieznane Czerwiec Wiley Film telewizyjny (segment Matakitas Is Coming)
FBI Kate Burke Odcinek: Oszust
Mannixa Jean McBride S3-Odcinek 03: Powrót do letniego gaju
1970 Gunsmoke Dr Sam McTavish Odcinek: Sam McTavish, MD
Dan August Carla Odcinek: Kiedy krzycze umiera
1970-1973 Marcus Wellby, MD Janet Devaney / Helen Wagner 2 odcinki
1970-1974 Centrum Medyczne Nora Crayton / Eva / Dr Gloria Howell 4 odcinki
1971 Hawaje Five-O Witlinek Flory Odcinek: Drogi wrogu
W poszukiwaniu Ameryki Jenny Olson Film telewizyjny
Armata Diana Langston Film telewizyjny
Alias Smith i Jones Belle Jordan Odcinek: Osa, która nie dawaa si zamkn
Wycie w lesie Róowe plamy Film telewizyjny
1971-1973 Owen Marshall, radca prawny Nancy Hodges / Joan Baldwin 2 odcinki
1972 Puzzle Lilah Beth Cummings Film telewizyjny
Wielka amerykaska tragedia Gloria Wilkes Film telewizyjny
1972-1975 Armata Vivian Cabe / Dr Adams 2 odcinki
1973 Zaskoczony! Andrea Glenn Film telewizyjny
Columbo Viveca Scott Odcinek: Pikny, ale miertelny
Uciec! Ellen Staffo Film telewizyjny
1974 yj ponownie, umieraj ponownie Marcia Carmichael Film telewizyjny
Czowiek z podziemi Eleonora Strom Film telewizyjny
Dziwne i miertelne zdarzenie Krystyna Rodos Film telewizyjny
1975 Cudowny wiat Disneya Kate Tannen Odcinek: Dziki kraj: Cz 2
Ulice San Francisco Katarzyna Wyatt Odcinek: Mczyni umr
1976 Królowa Ellery Celeste Wakefield Odcinek: Przygoda kobiety o dwóch twarzach
Idc dalej Sheila Powers Odcinek: Sing It Again, Sonny
Córka McNaughtona Grace Coventry Odcinek: Córka McNaughtona
Sdzia Horton i chopcy ze Scottsboro Pani Horton Film telewizyjny
Targi Pastwowe Melissa Bryant Film telewizyjny
Rozbicie na autostradzie midzystanowej 5 Erica Film telewizyjny
1977 Ogie! Marta Wagner Film telewizyjny
Barnaby Jones Diane Magnus Odcinek: Reinkarnacja
1978 Jak zdobyto Zachód Beth 2 odcinki
Wyspa fantazji Marta Tate Odcinek: Superstar / Salem
Uciekinierzy Odcinek: Kamstwa, z którymi yjemy
I sam przeyem Irena Starsza Film telewizyjny
1980 Buck Rogers w 25 wieku Tora Odcinek: Lot czarownicy wojny
Oprychowie Ida McBride Film telewizyjny
1981 Nasza rodzinna firma Patrycja Film telewizyjny
Magnum, PI Joan Gibson Odcinek: Mad Buck Gibson
1982 Labirynty i potwory Kot krccy si Film telewizyjny
1982-1984 ód mioci Eve Springer / Arlene Kemper / Bess Hensinger 3 odcinki
1983 May dom na prerii Ruthy Leland Odcinek: Ostatnie lato
Traper John, MD Liz Waska Odcinek: Niebieskie geny
Travis McGee Julie Lawless Film telewizyjny
1984 Helen Keller: Cud trwa Kate Keller Film telewizyjny
Matt Houston Mary Haywood Odcinek: High Morderstwa w modzie
1984-1987 Hotel Ruth / Grace Harlan / Millie Broom / Teresa Clayborne 4 odcinki
1985 Poszukiwacz utraconych mioci Joanna Odcinek: miertelna cisza
Midzynarodowe lotnisko Elaine Corley Film telewizyjny
Szalony jak lis Georgina Odcinek: Requiem dla lisa
1985-1991 Morderstwo, napisaa Nancy Landon / Charmaine Calloway Thompson / Elizabeth Gates 3 odcinki
1988 Szymon i Szymon Katarzyna Van Alder-Vicente Odcinek: The bogatsze s trudniejsze spadaj
1989 Porwanie Achille Lauro Zofia Kubacka Film telewizyjny

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Bozena Turek

Ładny artykuł z _zmienna.

Igor Bartkowiak

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Edward Michalak

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Vera Miles, daje dużo pewności.