Wspóczynnik antenyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Wspóczynnik anteny, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Wspóczynnik anteny, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Wspóczynnik anteny, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Wspóczynnik anteny, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Wspóczynnik anteny, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Wspóczynnik anteny. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

W elektromagnetycznych The wspóczynnik anteny jest okrelony jako stosunek do pola elektrycznego wytrzymaoci na napicie V (jednostki: V lub mV) wywoane na zaciskach z anteny . Napicie zmierzone na zaciskach wyjciowych antena nie jest rzeczywiste natenie pola powodu rzeczywistego wzmocnienia anteny , waciwoci apertury , i skutki obcienia.

Do elektrycznego pola anteny, sia pola w jednostkach V / m lub uV / m i otrzymany czynnik anteny AF w jednostkach 1 / m:

Jeli wszystkie wartoci wyraono w skali logarytmicznej w decybelach zamiast jednostki SI , powysze Równanie

Dla anteny pola magnetycznego, sia pola w jednostkach A / m i otrzymany czynnik antena jest w jednostki / (VM). Dla relacji midzy pól elektrycznych i magnetycznych, zobacz impedancj wolnej przestrzeni .

Przez 50 obcienia, wiedzc, e P D e = P r = v 2 / R i E 2 = P D ~ 377P D (E i V tu zauway s RMS wartoci urednione w czasie), czynnik anteny opracowane :

Gdzie

  • E = ( 2 G) / 4: antena efektywny otwór
  • P D oznacza gsto mocy w watach na jednostk powierzchni
  • P r jest moc dostarczana do obcienia odpornoci przedstawionej przez odbiornik (zwykle 50 omów)
  • G: zysk anteny
  • jest stay magnetyczny
  • jest staa elektryczny

Anten, które nie s okrelone przez obszar fizycznych, takich jak monopolami i dipoli skadajcych si z cienkich prtów przewodów The skuteczna dugo jest uywane do pomiaru wspóczynnika pomidzy E i V.

Uwagi

Referencje

Opiniones de nuestros usuarios

Kornelia Krajewski

Bardzo ciekawy ten post o Wspóczynnik anteny.

Pawel Augustyniak

Ten wpis o Wspóczynnik anteny był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Paula Wierzbicki

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Bogdan Maj

Podane informacje o zmiennej Wspóczynnik anteny są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.