ya piszczelowa przedniaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat ya piszczelowa przednia, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o ya piszczelowa przednia, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o ya piszczelowa przednia, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o ya piszczelowa przednia, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o ya piszczelowa przednia, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o ya piszczelowa przednia. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

ya piszczelowa przednia
Blausen 0609 LegVeins.png
yy nóg, gdzie przednia ya piszczelowa jest boczn y piszczelow .
Szary440 kolor.png
Przekrój przez rodek nogawki .
Detale
Odpywy do ya podkolanowa
Ttnica Ttnica piszczelowa przednia
Identyfikatory
acina ya piszczelowa przednia (liczba pojedyncza) ya piszczelowa przednia (liczba
mnoga)
TA98 A12.3.11.031
TA2 5075
FMA 44331 70925, 44331
Terminologia anatomiczna

Przedniego piszczelowego ya jest to ya na podudziu .

W anatomii czowieka wystpuj dwie yy piszczelowe przednie. Powstaj i pobieraj krew z grzbietowego uku ylnego , z tyu stopy i uchodz do yy podkolanowej .

Przednie yy piszczelowe drenuj staw skokowy , kolanowy , piszczelowo-strzakowy i przedni cz podudzia.

Dwie przednie yy piszczelowe wznosz si w bonie midzykostnej midzy koci piszczelow a strzakow i cz si z yami piszczelowymi tylnymi, tworzc y podkolanow.

Podobnie jak wikszo gbokich yach w nogach, yy piszczelowe przednie towarzyszy jednobrzmica ttnicy , w przedniej ttnicy piszczelowej , wzdu jej przebiegu.

Bibliografia

  1. ^ B Alcamo (2003). Skoroszyt do kolorowania anatomii . Nowy Jork: Random House Inc. 196. Numer ISBN 978-0375763427.


Opiniones de nuestros usuarios

Marcelina Sawicki

Ten artykuł o zmiennej ya piszczelowa przednia przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Kaja Majewski

Podane informacje o zmiennej ya piszczelowa przednia są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Antoni Wawrzyniak

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej ya piszczelowa przednia, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.