Anthony EarnshawWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Earnshaw, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Earnshaw, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Earnshaw, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Earnshaw, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Earnshaw, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Earnshaw. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Earnshaw (9 padziernika 1924-17 sierpnia 2001) by angielskim anarchist , artyst, autorem i ilustratorem.

Earnshaw urodzi si w Ilkley w West Yorkshire. Jego ojciec, zegarmistrz i jubiler, zmar, zanim si urodzi. Jego matka prowadzia rodzinny sklep, a do bankructwa w 1930 roku, kiedy to przeprowadzili si najpierw do Redcar, a nastpnie do Leeds . Earnshaw uczszcza do Harehills School w Leeds do 14 roku ycia.

Pracowa jako monter maszyn, a póniej jako tokarz i operator dwigu, ksztacc si w Leeds City Library. W wieku 20 lat zainteresowa si surrealizmem i wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem Ericiem Thackerem opracowa surrealistyczne czynnoci, takie jak przypadkowe wsiadanie i wysiadanie z pocigów. We wczesnych latach szedziesitych pozna kilku innych podobnie mylcych ludzi, w tym Patricka Hughesa , Iana Breakwella i Glena Baxtera . Hughes przekona Earnshaw do zorganizowania retrospektywy w Leeds Institute w 1966 roku, po której nastpia wystawa w Exeter , The Enchanted Domain, na któr zosta zaproszony przez Johna Lyle'a.

Zacz uczy w niepenym wymiarze godzin, najpierw w Harrogate School of Art, a nastpnie w Bradford Art School, po czym w 1972 roku porzuci inynieri i rozpocz sta na Leeds Polytechnic. Porzuci nauczanie w 1985 roku, aby skoncentrowa si na sztuce.

W 1968 roku Earnshaw wspópracowa z Thackerem nad ilustrowan powieci Musrum , która nie odniosa sukcesu komercyjnego, ale staa si kultowym klasykiem. Ksika jest fantasy, usiana aforyzmami (Nage modlitwy sprawiaj, e Bóg skacze) i opowiada o królestwie tytuowego bohatera i jego walce z nikczemnym Weedkingiem. Nastpnie w 1971 roku ukaza si sequel Wintersol , opowiadajcy o tajemniczej zbrodniczej naturze witego Mikoaja . Obie ksiki byy chwalone za eleganckie pisanie, dowcip i gr sown, a zwaszcza za czyst inwencj.

Póniejsze publikacje zawieray kreskówk w Times Educational Supplement , ptaszka na kókach imieniem Wokker oraz ksiki aforyzmów, z których najwiksze to Flick Knives and Forks z 1982 roku. W latach 80. i 90. Earnshaw zacz tworzy pudeka z grafikami , co stanowi kolejny przykad jego lojalnoci wobec surrealizmu.

Earnshaw zmar w 2001 roku. Zosta pozostawiony przez swoj drug on Gail i dwie córki z pierwszego maestwa.

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Bartlomiej Dziedzic

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Anthony Earnshaw pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Anthony Earnshaw tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Leszek Matysiak

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Anthony Earnshaw.

Kornelia Kosiński

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Anthony Earnshaw.

Marian Szulc

Ten wpis na Anthony Earnshaw sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.