Anthony Nelson (polityk)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Nelson (polityk), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Nelson (polityk), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Nelson (polityk), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Nelson (polityk), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Nelson (polityk), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Nelson (polityk). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Nelson
Pose
do Chichester
W biurze
10 padziernika 1974 - 8 kwietnia 1997
Poprzedzony Christopher Chataway
zastpiony przez Andrew Tyrie
Dane osobowe
Urodzony ( 11.06.1948 ) 11 czerwca 1948
Hamburg, Niemcy
Narodowo brytyjski
Partia polityczna Praca (od 2001)
konserwatywna (do 2001)
Maonek (e) Caroline Butler (m. 1974)
Dzieci 2
Alma Mater Szkoa Harrow ;
Christ's College w Cambridge
Zawód Polityk , bankier

Richard Anthony Nelson (ur. 11 czerwca 1948) to byy brytyjski polityk i bankier. Ksztaci si w Harrow School, gdzie by dyrektorem szkoy oraz w Christ's College w Cambridge, gdzie uzyska tytu magistra (z wyrónieniem) w dziedzinie ekonomii i prawa. Po bezskutecznym sta Leeds Wschodzie w lutym 1974 roku zosta wybrany konserwatywny czonek parlamentu dla Chichester w padzierniku 1974 roku i pozosta na tym stanowisku a stan w dó w wyborach 1997 i wznowi karier w bankowoci jako Wiceprezesa Citigroup .

Kariera polityczna

W 1988 roku, jako backbencher, Nelson przedstawi udany projekt ustawy o czonkach prywatnych, aby transmitowa w telewizji Izb Gmin, pomimo sprzeciwu Margaret Thatcher . Pocztkowo by to 18-miesiczny okres próbny, po czym sta si stay po wsparciu kluczowych parlamentarzystów (w tym wicemarszaka Betty Boothroyd ). Wprowadzi równie szereg zmian do przepisów zwikszajcych ochron inwestorów, deponentów i ubezpieczajcych. Jako minister Nelson by odpowiedzialny za polityk gospodarcz i pienin oraz nadzór nad bran usug finansowych pod kierunkiem kolejnych kanclerzy skarbu Normana Lamonta i Kennetha Clarke'a. Jako minister handlu i przemysu by odpowiedzialny za polityk eksportow i promocj, a take za odbudow i odnow Lloyd's of London.

Zanim doczy do Parlamentu, Nelson zaoy Grup Dziaania na rzecz Reformy Karnej, by czonkiem-zaoycielem National Victims Association i czonkiem Rady Howard League . W parlamencie by czonkiem Komisji Specjalnej ds. Nauki i Technologii w latach 197579. By sekretarzem parlamentarnym ministra mieszkalnictwa i budownictwa w latach 19791983 oraz ministra si zbrojnych w latach 19831985. W latach 199294 by sekretarzem ekonomicznym skarbu pastwa ; Minister Skarbu Pastwa 19945; oraz Minister Stanu w Departamencie Handlu i Przemysu 19951997.

Nelson, arliwy proeuropejski w Parlamencie i poza nim, przej od Lorda Marshalla z Knightsbridge stanowisko Przewodniczcego Wielkiej Brytanii w Europie w 2004 roku.

Kariera biznesowa

Po opuszczeniu Cambridge w 1969 roku, Nelson doczy do banku handlowego NM Rothschild & Sons , gdzie pracowa jako zarzdzajcy aktywami i analityk ds. Bada. W latach 1982-92 by dyrektorem zarzdu Chichester Festival Theatre . Po opuszczeniu rzdu i parlamentu w 1997 r. Doczy do Schroder Salomon Smith Barney jako dyrektor zarzdzajcy i zosta mianowany wiceprezesem Citigroup w latach 200008. By prezesem Southern Water w latach 2002-2004 i przewodniczcym Gateway to London, partnerstwa publiczno-prywatnego zaangaowanego w regeneracj wschodniego Londynu w latach 2002-08.

Nelson by take prezesem Chartered Institute of Bankers (obecnie Institute of Financial Services); dyrektor International Financial Services London (obecnie TheCityUK) i czonek Rady Zarzdzajcej Midzynarodowej Izby Handlowej w Wielkiej Brytanii. Jest czonkiem Królewskiego Towarzystwa Sztuki, Producentów i Handlu.

ycie osobiste

Anthony Nelson jest synem nieyjcego ju kapitana grupy Gordona Nelsona i pani JM Nelson. Urodzi si w Hamburgu w Niemczech. W 1974 roku oeni si z Caroline Victoria Butler i maj dwoje dzieci, Charlotte-Anne (ur. 1979) i Carlton (ur. 1981), oboje s maestwem.

Uwagi

Bibliografia

Zewntrzne linki

Parlament Wielkiej Brytanii
Poprzedzony przez
Christophera Chatawaya
Pose do Chichester,
padziernik 1974 - 1997
Nastpca
Andrew Tyrie

Opiniones de nuestros usuarios

Kaja Bednarczyk

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthony Nelson (polityk), daje dużo pewności.

Michal Pluta

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Anthony Nelson (polityk) jest tym, którego szukałem.

Liliana Skowron

Ładny artykuł z _zmienna.