9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes

W dzisiejszym świecie 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes reprezentuje temat o wielkim znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum populacji. Od momentu pojawienia się 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes przyciąga uwagę naukowców, ekspertów, specjalistów i ogółu społeczeństwa ze względu na jego wpływ na różne aspekty społeczeństwa. Dzięki zasięgowi przekraczającemu granice geograficzne i kulturowe 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes stał się punktem zbieżności wymiany opinii, wiedzy i punktów widzenia. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty związane z 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, analizując jego znaczenie, ewolucję w czasie i jego wpływ w teraźniejszości. Jednocześnie zbadamy przyszłe implikacje 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes w stale zmieniającym się świecie.

9. Festiwal Filmowy w Cannes odbył się w dniach 23 kwietnia − 10 maja 1956 roku. Imprezę otworzył pokaz francuskiego filmu Maria Antonina, królowa Francji w reżyserii Jeana Delannoy.

Jury pod przewodnictwem francuskiego reżysera Maurice'a Lehmanna przyznało nagrodę główną festiwalu, Złotą Palmę, francuskiemu filmowi dokumentalnemu Świat milczenia w reżyserii Jacques-Yves'a Cousteau i Louisa Malle'a[1].

Jury Konkursu Głównego

Filmy na otwarcie i zamknięcie festiwalu

Tytuł Reżyseria Kraj
Otwierający Maria Antonina, królowa Francji Jean Delannoy  Francja
Zamykający Dach Vittorio De Sica  Włochy

Przypisy

Linki zewnętrzne